1

Téma: hncka

Ahoj,v pondelok poobede ma zacalo prehanat mala som stolicu asi 5x,rano to pokracovalo tak som isla k dr.krv vsetko ok,poobede uz bolo dobre ale dnes rano po normalnej stolice zase to zacalo,mavam hrkot v crevach v dolnej casti brucha,krce ani bolesti zatial nemam,skor si mylsim  ze som nieco zjedla co ma tak podrzdilo,probiotika nezaberaju davam si smectu,velke mnozstvo nejde somna,skor mi to pripada jak keby vetry potrebovali odist,co mam si davat? teraz cakam na balik s iher.com,doma mam hcl,dufam ze zajtra mi pride balik,mam tu poruchu travenia skrobov a kvasinky,stolica je teraz zlto-ranzova,docasne si davam pankreolan co je unas volno predany

Naposledy upravil: handmade (2013-10-30 15:44:37)



2

Re: hncka

Nuz moze to byt vselico, od zleho travenia, az po infekciu v crevach.

Ja by som zobral nieco na tu infekciu, kedze je to mozne, ako napr berberine a citricidal, pre istotu, a samozrejme hromadu mikrovlaknin a probiotika.



3

Re: hncka

mikrovlakna  psylium,ze?
este som chcela vediet,ma bezlep kasu,kde uvadzaju na 100g sacharidy 72,20g aka si dam viac ako 70g na ranajky s jarow a hcl mam pocit ze je to malo,potom ma pobolieva brucho,je to malo jarow?

Naposledy upravil: handmade (2013-10-30 20:43:26)



4

Re: hncka

Mikrovlaknin je hromada, a probiotika potrebuju pestru "stravu". Mas psylium, inulin, arabinogalaktany pektiny glucomannan a ine.
Jarrov uvadza  na 2 kapsule amylazy(tj enzym co rozklada sacharidy v kyslom prostredi)50 000 jednotiek, tj rozlozi 50 gramov sacharidov, aj za tych najlepsich podmienok.
A ak mas menej kyseliny v zaludku alebo rozriedenu pitim, tak je ovela menej ucinny.



5

Re: hncka

vcera som si nasadila hcl,psylium s probiotikami,sa mi zda ze je uz lepsie,aj vetry odchadzaju,ale este trosku zlte vychadza,
poslednu dobu som mala problem aj po vajickach aj rybe ze som mala potom zltu stolicu,kolko jarow si mozem denne spolu dat?snazim si skupovat kvalitu sunku aj parky,aj po tych si mam dat jarow?ono je to strasne tazke ked lepok nemozem,sacharidy...teraz si myslim ze som nieco zjedla+ze sa mi namnozila opat kvasnka,lebo zacinam mat zlty vytok s posvy,dufam ze dnes pride ten balik s iher.com lebo uz je to 2hy tyzden



6

Re: hncka

Handmade, travenie je zalezitost kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik.Kazde z tohoto je potrebne v dostatku a cely zivot.



7

Re: hncka

ahojky,tak balicek uz konecne dorazil,je mozne ze potrebujem s kazdym jedlom enzymy?
ako mam predist hnil.zapachu vetrov?s candidu sa trapim uz asi 1,5r,s toho 7m.bez.dieta,porucha travenia sacharidkou/mozno si namna spominas/som uz bezradna,alergiu ani intol.mi nezistili na nic len ten lepok,ked sa stravujem tak ako mam,mavam si myslim ze dost velke porcie stolice,ze co zjem ide aj von,ked si dam napr.vajicko,bez.chlieb zeleninu musim si dat enyzmy,aj po rybe mi neni moc dobre,bojujem o kazde kilo co mam nasebe,fakt neivem kde robim chybu,probiotika,psylium beriem stale

Naposledy upravil: handmade (2013-11-07 21:53:09)



8

Re: hncka

Nuz ja ti neviem povedat, co a kolko ti telo vyzaduje doplnit, to mozes zistit len sam.
Zacni s menej a doplnuj , kym sa ti propblem neodstrani. Samozrejme treba na po ist pomaly, telo nereaguje okamzite. najma probioticka flora potrebuje par tyzdnov aby sa znormalizovala s pomocou mikrovlaknin nasadenych probiotik enzymov a kyselin.



9

Re: hncka

Ahoj,takze enzymy potebujem s kazdym jedlo,snazim sa co najviac zeleniny,lenze mam pocit te ta smradlava plynatost po zelenine je este horsia,beriem 3xdenne probiotika,3x1tabl.betaine,1x1 psylium,oregano ponnom ma trsoku brucho pobolieva a byva mi tazko,2*1kyselina kaprylova,snazim sa jeste pestro,musim aj sacharidy prijmat lebo som stale hladna,vazim 43kg,vsimla som si ze ked si dam hcl,tak citim hned taku strasnu tazobu v zaludku,akoby palenie,ked jem lahsie jedlo nestacilo byt http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=6 ?? ako jarow,ci je to jedno?porad este co zvysit alebo pridat,diky,si poklad smile



10

Re: hncka

Proti vetrom zo zeleniny a strukovin je enzym alpha  galactosidase, pozri napr na obsah
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=2
Smradlave plyny tvoria rozne neziaduce mikroby/hnilobne v crevach, ber kvalitne probiotika a samozrejme zmes mikrovlaknin, nech sa ti tie probiotika dobre rozmnozia a vytlacia skodlive hnilobne kultury z criev.



11

Re: hncka

Zdravím, potreboval by som poradiť. Moja žena chodí rada behať, behá každý deň. V podstate vždy je v tepovej frekvencií od 150-160. Počas behu sa dostavia krče a potom hnacky, ktore trvaju cca 1-2hod 5-6krat. V minulosti ked zacinala behat tieto problemy mala tiež ale asi po pol roku ustali. Teraz po prestávke zase začala behať a spominane problemy zacali znova. Pred behom nejedava, dba o zdravu stravu. Neviem či to moze mat nejaky vplyv ale pre istotu, mala helikobaktera aj chronicku pankreatitidu (asi zo stresu v praci) a zrejme ma aj pridruzenu nejaku potravinovu alergiu alebo intoleranciu (napriklad hnacky po troske alkoholu alebo po smotane v jedle). Mimo času behania je stolica normalna. Nie je to virus.



12

Re: hncka

Stres treba odstranit co najviac,
Peristaltiku a krce kontroluje GABA, mozno by sa jej zislo doplnok 2 x 500 mg.
Inac krce=tetania je dosledok nedostatku mineralov, takze by som adresoval travenie(kyseliny, enzymy, mikrovlakniny, probiotika) a jedol dostatok zelenin, co tie mineraly obsahuju.
Helikobakter aj pankreatitida je mikrobialna zalezitost, a to jasne nasvedcuje nedostatku kyselin v zaludku, kde sa potom rozne mikroby mozu rozmnozovat a tak cestovat po celom traviacom trakte a vyvolavat zapaly.
Zapaly su z toxinov a zamorenie, nie zo stresov.
Potravinove alergie su tiez dosedok nedostatku niektorych enzymov. A nemusia sa ani prejavit hnackami, takze clovek o nich ani nemusi vediet.Caste su alergie na mliecne produkty, co sa da vyriesit branim enzymov(Dairy digest) s nimi, mnoho ludi, az 20% polulacie nevie poriadne stravit lepok a ten im doslova "ulepi" crevne steny, kde sa premnozia mnohe skodlive mikropby a sposobuju hnacky, najma kombinovane s namaho a stresom.
Tam pomaha zialbohu sa len vyhybat co najciac potravinam obsahujucim muky z psenice, razi jacmena a ovsa a nahradit ich ryzou, kukuricou, quinoou, chiou pohankou a roznymi mukami z orechov.
Ale aj tak odporucam na precistenie tela pouzit hoci len nie dokonale ucinnu zmes enzymov na lepok(Gluten defense), lebo za roky jedenia produktov s lepkom treba telo od neho co najviac odmorit.