1

Téma: Pichanie v bruchu

Dobrý deň,

prosím chcela by som Vás požiadať o radu. Mám 21r. a už to bude asi pol roka čo ma trápia neustále problémy s trávením. Neustále pichanie v bruchu v rôznych oblastiach či už v oblasti slepého čreva, celého pupku, na ľavej strane, tiež citlivý žalúdok na stlačenie, časté pálenie záhy, nadúvanie, ťažoba. Vyprázdňujem sa niekedy aj 3 krát za deň. Niekedy je stolica riedka, niekedy pevná. Skúšala som už rôzne pomôcky ako probiotiká a enzýmy na trávenie. Momentálne som si nasadila Lepicol plus a začínam piť každodenne acidko. Neviem či som zvolila správne čo sa týka lepicolu. Bola som už pár krát aj na pohotovosti pre podozrenie na zápal slepého čreva, no nepotvrdil sa. Tiež som navštívila aj gastroenterologičku, bolo mi zatiaľ urobené len sono brucha a to bolo v poriadku. Bol mi zistený zo stolice akurát helicobacter ktorý bol preliečovaný antibiotikami.. Neviem už ako ďalej ale mám pocit že nepríjemné pichanie sa občasne zhoršuje.

Ďakujem za prípadnú odpoveď a radu.
S pozdravom Veroinika



2

Re: Pichanie v bruchu

Naprav si travenie. Je to vec dostatku kyselin, enzymov roznych druhov, dostatku mikrovlaknin branych kazdodenne a spravnej nasadenie probiotickej flore.
Lekari zialbohu v snahe potlacit symptom paly predpisuju lieky na znizenie tvorby kyselin, ale pala je dosledok PRIMALA kyselin a preto rozmnozovanie kvasnych a hnilobnych mikrobov v zaludku, odkial sa rozmnozene dostanu co criev a znicia dobru probioticku floru Takze pri pale trebasa starat, aby si clovek neriedil kyseliny(pit az 3 hodiny po jedle), pripadne si ich doplnil podla potreby.
Hnacky su priznakom, ze nemas dobru probioticku floru a zle mikroby s ich toxinami sa snazi telo vyhodit.
Ak situaciu nenapravis, tvoj IBS prerastie na poskodenie criev ako Crohn a dokonca aj ulcerativnu kolitidu.

Nezabudaj, ze akekolvek pouzitie atb znici probioticku crevnu floru, ktoru si treba co najskor obnovit branim kvalitnych, kyselinovo a tepelne odolnych probiotik a samozrejme rozmnozovat kazdodennym branim mikrovlaknin.



3

Re: Pichanie v bruchu

Aj ja sa chcem informovať ohľadom neurčitého pichania v bruchu - čo by to mohlo byť, keď ma bolí na pravej strane: od pupka cca 2 cm vpravo a z tohto budu ešte cca 2 cm nahor - je to miesto, kde ma defacto nemá čo bolieť, nie je tam ani pečeň, ani žlčník, možno tam zasahuje dvanástnik???, Dôležité je, že to pobolievanie nemá súvis s jedlom - bolí ma to, keď si tam zatlačím, alebo keď sa ohnem v páse, tak mám pocit, že ma tam niečo omína...dnes som bola na sono brucha - nenašli nič, prednedávnom na gastro mi zistili stredne závažnú gastritídu žalúdka aj dvanástnika...žeby to vyžarovalo takýmto spôsobom do toho bodu na bruchu???
Alebo nejaký natiahnutý sval, či priškrtený nerv???
V poslednej dobe veľmi zaťažujen pravý bok tela (kojenie + nosenie 6,5 kg bábätka pri mojej váhe 50 kg), poriadne ma bolí aj bedrová chrbtica aj kĺby, takže mohlo by to byť teoreticky aj od chrbtice???
Cítim to pobolievanie v tom bode, čo som písala na zač. príspevku , niekedy až pod pravé rebro...hm, fakt neviem, čo by to mohlo byť...



4

Re: Pichanie v bruchu

selinka napísal(a):

Aj ja sa chcem informovať ohľadom neurčitého pichania v bruchu - čo by to mohlo byť, keď ma bolí na pravej strane: od pupka cca 2 cm vpravo a z tohto budu ešte cca 2 cm nahor - je to miesto, kde ma defacto nemá čo bolieť, nie je tam ani pečeň, ani žlčník, možno tam zasahuje dvanástnik???, Dôležité je, že to pobolievanie nemá súvis s jedlom - bolí ma to, keď si tam zatlačím, alebo keď sa ohnem v páse, tak mám pocit, že ma tam niečo omína...dnes som bola na sono brucha - nenašli nič, prednedávnom na gastro mi zistili stredne závažnú gastritídu žalúdka aj dvanástnika...žeby to vyžarovalo takýmto spôsobom do toho bodu na bruchu???
Alebo nejaký natiahnutý sval, či priškrtený nerv???
V poslednej dobe veľmi zaťažujen pravý bok tela (kojenie + nosenie 6,5 kg bábätka pri mojej váhe 50 kg), poriadne ma bolí aj bedrová chrbtica aj kĺby, takže mohlo by to byť teoreticky aj od chrbtice???
Cítim to pobolievanie v tom bode, čo som písala na zač. príspevku , niekedy až pod pravé rebro...hm, fakt neviem, čo by to mohlo byť...

Mali by ste pre mňa nejakú radu ohľadom tohto citovaného - stále to trvá, bolí na celý pravý bok - resp. povedala by som, že ma štípe...a na tom mieste, čo som sa snažila popísať vyššie som si nahmatala takú malú  hrčku - môže to byť uzlina??? resp. nahmatala som si ich v okolí pupka viacero, ale v tom bode je taká najväčšia...som z toho "na nervy"
a ešte dodávam, že som cca 8 mesiacov po cisárskom reze - ľavá strana brucha ma nebolí takmer vôbec, ale tú pravú mám celú citlivú...
Viem, že nie ste lekár, ani "nemáte kryštálovú guľu" wink  ale vyznáte sa v chorobách a ich príznakoch, rovnako v ľudskom tele, tak by ste možno mali nejaký typ, z čoho by to mohlo byť...

Naposledy upravil: selinka (2013-11-07 17:12:43)



5

Re: Pichanie v bruchu

Gastritida je zapal zaludka, ktoruy nastava najma pri nedostatku kyselin, ked sa mikroby miesto znicenia v zaludku mozu rozmnozovat.
Toxiny odtial mozu prejst aj do lymfy a z toho mozu byt zdurene lymfaticke uzliny.
Ale moze to byt aj z inych dovodov.
Definitivne ale gastritidu treba adresovat, ci uz potlacenim mikrobov v zaludku(koloidna strieborna voda, roztok citricidalu, PepZin GI, ), alebo/a  doplnkami kyselin.
Popritom treba brat aj mikrovlakniny a probiotika, lebo pri nekyslom zaludku alebo nedostatocne kyslom zaludku sa znici aj zdrava probioticka crevna flora, ktoru si treba co najskor obnovirt a cely zivot podporovat mikrovlakninami..



6

Re: Pichanie v bruchu

Dobrý deň, pán RNG,

už sa neviem na koho obrátiť, preto prosím Vás o radu...Vás ako odborníka. Bola som už párkrát v nemocnici na vyšetrenia, aj na alternatívnej liečbe, ale zatiaľ mi nik nepomohol. Prosím, vypočujte si môj príbeh:
raz som sa veľmi rozčúlila (február, 2014). Odvtedy, čo som vykríkla od nervov, ma začalo, naľavo, v spodnej časti brucha pichať. To neprestalo, stále to trvá, ale čo ma viac zužuje je, že ma začalo, a to veľmi, pichať na pravej strane, opäť v spodnej časti brucha. Taktiže, najmä po stolici, ale v poslednom čase už aj počas dňa ma pichá naľavo, trocha nižšie od pupka. Fakt netuším čo to môže byť, toľko pichania a čo som Vám písala, napravo, v spodnej časti brucha ma už nie len pichá, ale aj bolí. Bola som na sono aj na ct a zistili mi (v podstate nič, s čím som tam prišla), že mám cystu na ľavom vaječníku (zmizla mi, brala som alchemilku,atď.snáď as mi nevrátila) a taktiež na pečeni a tzv. dilatovaný appendix s hypodenzným obsahom s hraničným postkontrastným sýtením - PRAVDEPODOBNR mucocele appendicis - netuším čo to je, vraj zahlienené slepé črevo. Hneď ma poslali na operáciu, ale nechcem..nechcem si vyberať slepé črevo, ak to nie je nutné. Prosím, poraďte, ako sa mám zbaviť toľkého pichania. Rozmýšľala som nad koloidným striebrom, kvôli tým zápalom v tele, alebo spirulinu, netuším, čo by bolo účinnejšie, príde mi to už akútne. Resp. to slepé črevo - netuším, ako by som ten hlien odtiaľ mohla odstrániť, pretože pravdepodobne to ma tam dole pichá. A to napravo...zostáva pre lekárov ako aj pre mňa záhadou - neviem, či je to zaseknutý nerv v bruchu, netuším. A to napravo od pupka, bojím sa, či to nie je pruh.
Vopred ďakujem za Vašu radu!
Váš verný čitateľ
Drak



7

Re: Pichanie v bruchu

Na odhlienovanie je NAC a serrapeptaza, ale najucinnejsi je oreganovy olej v kapsuliach.
Odporucam pouzivat aj Triphalu a Berberine a samozrejme ako kazdemu mikrovlakniny a probiotika.



8

Re: Pichanie v bruchu

Ďakujem za radu. To znamená, že pre rýchlejší a lepší účinok môžem používať oregánový olej v kombinácií s Vami odporúčanými napr. Berberin + vlákniny? Teda, či smiem kombinovať viacero látok. Ďakujem ešte raz.

Naposledy upravil: Drak (2014-12-11 17:21:03)



9

Re: Pichanie v bruchu

Doplnky sa kombinuju na to, aby sio dosiahol lepsi efekt. A je ich len velmi malo, co sa neodporuca kombinovat, aby nepracovali protisebe, cim by bol celkvy ucinok nulovy. Ale nepoznam ziadny pripad, ze by s toho boli skodlive ucinky, leda az ked to besne predavkujes.
Nuz ale predavkovanie je vseobecne skodlive aj pri tak bezpecnych latkach ako voda, sol, tuk a podobne.
Vlakniny a propbiotika odporucam kazdemu brat cely zivot.
Probiotika ale nesmies brat spolu s antimikrobialnymi latkami, ako je napr aj oreganovy olej, ale dat medzi ne pauzu aspon 3 hodiny.



10

Re: Pichanie v bruchu

A prosím Vás, chcem sa opýtať... ktoré enzýmy, probiotiká a mikrovlákniny mám kúpiť? Poznáte nejaké dobré produkty? Myslím konkrétne produkty? Lebo na trhy je ich tuším milión a nechcem kúpiť niečo, čo nepomôže.
A ešte taká otázka... istý pán mi vravel, že nemám jesť jogurty (neviem, či kvôli cukru - lebo vraj ten mi spôsobuje asi tie hlieny a zápaly v tele alebo teda presnejšie kvôli laktóze). Ale nedá mi to...ok, obmedzím dochutené, ale napr. taký biely jogurt môže byť škodlivý? Ďakujem



11

Re: Pichanie v bruchu

Neviem, ci nemas alergiu na mliecne produkty, v tom pripade by som si daval enzymy s nimi, ako napr
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-C … l&ic=2

Inac odporucam brat najma tieto s jedlom a kyselinami
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1
Mikrovlaknin je kopa, dobre je z nich sptravit pestru zmes, napr firma Vemica ma psylium, inulin ovsennu vlakninu, ine , ucinnejsie su napr z firmy Swansonvitamins, ako ababinogalactans, glucomannan a najma Modified citrus pectines, co su tak male, ze sa absorbuju aj do krvi a tak precistia a odmoria cele telo ja si robim zmes z tychto vsetkych plus trochu praskoveho aloe vera(najdes vo www. swansonvitamins.com) a davam do mojej vody na pitie, do litra 2 lyzice kpopcom, a nosim so sebou vsade, do vecera vypijem Davam do toho aj vitamin C(rozne formy)
Na probiotika je treba brat take, co su kyselinovo a tepelne odolne, aby sa dostali zive do criev.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
najlepsie na noc s jablkom.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-16 07:40:59)