Téma: laringitidy, zapal pluc

Dobry den.
moj syn ma 3 roky a 5 mesiacov. v 09/12 nastupil do skolky, vtedy mal 2 roky a 6 mesiacov. prvy mesiac chodil do skolky cely mesiac, od oktobra bol viac doma ako v skolke. pred nastupm do skolky nebol casto chory, boli sme u lekarky mozno dvakrat, trikrat rocne.
ma caste laringitidy, zapaly priedusiek a tohto roku vo februari a aprili prekonal zapal pluc - vytvoreny zo zapalu priedusiek. je lieceny v imunologickej ambulancii, zistili mu poruchu imunity, berie aerius a do hrdla mu striekame ecobec. zistili mu aj reflux 3-4 stupen, na zaklade toho navstevujeme gastro ambulanciu a berie costi a gastrotuss. alergicky nie je na nic.
tohto roku bral antibiotika min. sestkrat, aj dvojkombinacie, kedze mu nezaberali jedny. a to je este len august. pocas liecby antibiotikami bral aj probiotika. vidim na nom, ze je z tych liekov uz vycerpany, schudol. aj pocas letnych mesiacov je casto chory, ma plne dutiny, sopliky.
co mame robit? ako mu pomoct? co mu pomoze? nechceme mu davat antibiotika. v septembri zacina novy skolsky rok a my sa bojime, aby zase nebol dlho doma, pretoze sme pracujuci rodicia a aj stari rodicia. chceme nasmu dietatu len to najlepsie.
dakujem za odpoved
Jana



2

Re: laringitidy, zapal pluc

Roztok citricidalu do nosa vytlcie nakazy z kvaspockovej infekcie, odkial sa dostavaju do hormneho dychacieho traktu.
NAC a oreganovy olej oboje pracuju proti maskovanym infekciam



3

Re: laringitidy, zapal pluc

Janka, to je asi vsetko kvoli tym antibiotikam. Kvoli atb si telo nebuduje svoju imunitu, a hlavne u malych deti je to dolezite, v prvych rokoch zivota. Aj u dospelych telo akoby "zlenivelo" a spolieha sa iba na atb. Ja som kedysi nebyvala chora, potom, ked som zacala brat atb, som byvala chora aj 2-3 krat do roka. Potom som sa raz "zaprela" wink - odmietla som atb - bolo to teda dost tazke, telo dostalo riadne zabrat, ale potom som uz nebyvala chora. Akurat nadchy - tie tazsie znasam, a hned si musim kvapkat kvapky do nosa.
Len neviem, ci sa u malych deti da takto "experimentovat", ja som to urobila na vlastnu zodpovednost sad



4

Re: laringitidy, zapal pluc

Probiotika v dobre osadenych crevach vyrobia pre telo az 70%vsetkych protilatok, tj viac, nez je samotne telo schopne. Preto znicenie probiotik  pouzitim atb je casto  velmi zla rada.
A preto treba za kazdu cenu nasadzovat a podporovat mikrovlakninami probiotika.
ATB su ucinne len na niektore typy bakterii, zdaleka nie na vsetky a nakazy nemusia byt len bakterialne, mozu to byt virusy, mykoplazmy, plesne, kvasne infekcie , L-formy a podobne, na ktore atb vobec neucinkuju a prave naopak potlacenim probiotik tymto inym infekciam davaju vlastne "zelenu"
Naviac na nakazy v prinosnych dutinach aj tak nic ustne brane nezaberie, lebo dutiny nie su sucastou krvneho obehu a cistia sa jedine vylucovanim hlienov.Takze co sa do tych hlienov nedostane, nemoze potlacit v tych hlienoch mikroby.
Preto zaberaju kvapky roztoku citricidalu, ktore sa do tych dutin dostanu, tiez oreganovy olej, ktory ako aromaticky prchavy olej sa vylucuje aj cez sliznice a kozu, pripadne NAC, ktore odhlienuje a odmaskovava rozne maskovane infekcie.



Re: laringitidy, zapal pluc

Mozem kvapky citicidalu, oreganovy olej a NAC podavat aj trojrocnemu dietatu?
vyliecia sa tym aj jeho problemy s laringitidami, pomoze to aj na to? a posilni sa imunita?
na imunitu mu vlastne mozem davat tie probiotika.. nie?
dakujem



6

Re: laringitidy, zapal pluc

Nie kvapky citricidalu, ale ROZTOKU citricidalu
Oreganovy olej je korenina a to do dietata asi nijak nedostanes. ale NAC sa da rozpusti vo vode a pit akoze "citronovu vodu"
Oreganovy olej sa da ale aj inhalovat, par kvapiek  na papierovu trubku(napr z toaletneho papiera alebo kuchynskych utierok a dychat cez tu trubku, najma nosom, ale aj ustami da oreganovy olej vo forme par na infikovane povrchy.

Na posilnenie imunity odporucam brat najma betaglukany a samozrejme si vybudovat dobru probioticku crevnu floru, tj brat mikrovlakniny a kvalitne probiotika.



Re: laringitidy, zapal pluc

tie probiotika moze ako dlho dieta brat? lebo su aj take, ktore sa vyberu za tyzden, za 5 dni alebo tak.. mam si najst nejake take, ktore vie brat dlhodobo?
betaglukany a mikrovlakniny mi odporucate ake?
dakujem



8

Re: laringitidy, zapal pluc

Doplnanie probiotik musi byt cely zivot. Dnes sa uz nemozeme spoliehat na dodavky z pody cez zle umytu zeleninu, lebo uz aj v pode su dost znicene umelymi hnojivami. Okrem toho bolo uz urobene hromady vyskumu a z tych desiatok tisic roznych miiorbob bolo vybrane par strovask tycy pre nas najuzitocnejsich a teda miesto nahody , tj ze sa dfo tela dostanu v nesterilizovasnej potrasve nahodne kultury si takto mozeme cielene nasadit tie najlepsie.
Mirovlakniny su napr psylium(plevy z indickeho zrna) pektiny(hrusky a jablka), arabinogalaktany(miazga napr smrekovca ovisaveho/larch), inulin( z korenov cakanky) a najnovsi hit na trhu, glucomannan, ktory spomaluje aj absorbciu cukrov a samozrejme zivi probiotika a odmoruje telo absorbovanim v crevach. Vsetky sa daju miesat do jedla, samozrejme s dostatkom vody, tj na vahu 50 nasobok mikrpovlaknin, inaksie mozu zapiect.
Betaglukany sa absorbuju do tela a cast prejde aj do mlieka. Su to len komplexne sacharidy, tj ziadne zamorenie pre telo. Nemaju zvlastnu neprijemnu chut, takze sa daju miesat do jedla Pozri napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … caps/35770



9

Re: laringitidy, zapal pluc

dobrý den, chcem sa opýtať. Naša malá 2 roky a mesiac má pravdepodobne laringytídu - kašel ako štekajucí psík. Doktorka nám poradila calcium a fenistil - calcium dávame, fenistil sme dali na noc, aby náhodou nezreagovala. Dávame jej infalovať aj oreganový olej, ale nevie tahat noštekom do seba čiže len ustočkami a tiež na spanie som namočila plienku do vody s oreganovým olejom a zavesila to ku nej - neviem, či to má nejaký účinok, ale aspon pokus, skúsila som jej dat aj grapefruitový extract zo swansonu ale len jednu kvapku 2 x do dna. Neviem či môže byt táto kombinácia všetkého účinná, respektíve či jej nemôže nejako ublížiť dakujem za postreh a odpoved. BArbora



10

Re: laringitidy, zapal pluc

Potravinove doplnky v spravnych davkach nemozu uskodit, inac by ich lekari neschvalili ako neskodne na trh.
Kaslanie znamena ze ma hlieny nielen v nosteku, ale na prieduskach a plucach. Takze inhalacia ustami je tam tiez pomocna. Ale nenahradi kvapky roztoku citricidalu do nosa.
Nuz 2 x 1 kvapka extraktu z grapafruitovych semien nie je dost, najma to, ze sa vlastne nejedna o ctricidal, len o slaby vytazok z jadierok.
Mozete jej davat pit aj roztok NAC(n-acetyl cystein, odhlienovac) chuti to ako citronova voda.



11

Re: laringitidy, zapal pluc

Prosim o radu.
Moj 3-rocny syn v nedelu rano zacal pokaslievat a mal zvysenu tepltu. Uz v noci som si vsimol,ze preglgoval ako ked ma vela hlienov. Dal som mu preto NAC na odhlienenie a zvysene zacal podavat colostrum, zralociu pecen (finnclub) a vitamin C (tieto veci berie dlhodobo). jeho stav sa vsak zhorsoval, kasel bol skaredy a teplota sa vysplhala az na 38,8°C, niekolkokrat zvracal (prevazne hlieny). Dal som mu Nurofen a teplota klesla pod 38. Dalej som podaval tieto doplnky so zvysenym prisunom tekutin. V noci kasel pretrvaval a bol naozaj strasny a odisel mu aj hlas, ale teplota uz bola v norme.
Rano som ho zobral k lekarovi. Dianostikoval laringitidu, zobral stery a nerobil ziadne dalsie vysetrenia. Predpisal ATB (Sumamed), Zinat, Rectodelt a syrup na kasel. Najma z ATB som nebol nadseny, kedze uz tento rok nie su ani z daleka prve a potom sa mu marne snazim doplnkami zlepsovat imunitu.
Ja som mu vsetky lieky podal (ATB + Zynat cca o 10:00, Rectodelt o cca 12:00). Doobeda bol jeho stav dost zly, bol apaticky, nechut do jedla, skaredy a bolestivy kasel... O cca 14:00 sa ale jeho stav zlepsil, je culy, ziadna teplota a aj kasel je citelne miernejsi...
Potom som trochu zacal citat o tejto chorobe a docital som sa, ze 90% ochoreni je sposobenych virusmni a teda ATB su neucinne. Ja som ATB podal, ale silne pochybujem, ze zabrali po cca 4 hodinach.
Som teraz na pochybach, ci mam v ATB liecbe pokracovat, ci mu zase ATB len nedavam zbytocne a len mu nicim tazko budovanu imunitu. Nehovoriac o tom, ze podobny pripad sa nam stal uz v septembri, ked vybral ATB a nakoniec boli stery negativne a teda vlastne ich bral zbytocne...



12

Re: laringitidy, zapal pluc

http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Tam to mas viacmenej vysvetlene a aj ako na to. Osobne beriem v podobnom pripade kvapky roztoku citricidalu do nosa(v pripade, ze tam je ta povodna kvas[pockova infekcia) beriem 1 gram esteru C pre pripad, ze by to bola viralna nakaza, a samozrejme pri kasli a hlienoch beriem NAC a oreganovy olej. Ak by sa teplota prilis zvysila prirychlo, tak odporucam aj silny antiviralny chaparal.
Tak pokryjem velku vacsinu roznych pricin tohoto ochorenia, bez znicenia probiotickej crevnej flory.
Kedze tieto ochorenia sa pri detoch alebo aj dospelych opakuju, menovane drzim cely cas v zasobe.



13

Re: laringitidy, zapal pluc

Dakujem,
tak som sa rozhodol, ze nebudem mu davat antibiotika. Zatial to vyzera dobre, teplota uplne zmizla, hlas sa tiez pomalicky vracia, len sem-tam ma zachvat kasla, najma ked si lahne a potom mu zatecu hlieny. Dalej pokracujem v podavani NAC a kolostra + vitamin C. Dalej davam inulin + proniotika a bylinkovy sirup na kasel. Dufam,ze som sa rozhodol spravne.
Citricidal do nosa mu je takmer nemozne dat, aktivne sa brani... NAC a C-ecko som nasadil okamzite. Oreganovy olej je problem, lebo kapsulu mi neprehltne a keby to rozhryzol asi uz do neho nedostanem nic...
chaparal nepoznam. ake je davkovanie a aku to ma chut? myslim ci sa to da primiesat dietatu do jedla ci napoja.



14

Re: laringitidy, zapal pluc

Zialbohu chaparal je dost neprijemny, takze asi pre deti nevhodny. Ja hltam z neho vele kapsule, samozrejme bez rozhryznutia. Smrdia ako kreozot-nafta-roztopena smola. Preto sa volaju ludove aj creosote bush.



15

Re: laringitidy, zapal pluc

Dobry den, 5 rocna ma sopliky a upchaty nos, vecer uz mala aj zachripnuty hlas. Davam jej Ester C a Homeovox. Mam doma i http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … /731?at=0, mozem jej to davat a v akom mnozstve? Mozu sa tieto tablety aj rozkrojit na mensie?



16

Re: laringitidy, zapal pluc

Oregano oil z firmy NOW je v malych entericky pokrytych kapsuliach, ktore sa nesmu rozkrojit a ktore sa rozpustia az v crevach, tj nedrazdia ako silna korenina usta, hrdlo ani zaludok. Ak sa ti podari do dietata dostat 2 x 1 denne, bez rozhryzenia, tak to mas vyhrate.
Mozes jej dat aj NAC, aspon 600 mg rozpustene v sialke vody, pit postupne cely den , najlepsie cez slamku, moze byt aj prichutene, inac chuti akoze "citronova voda"



17

Re: laringitidy, zapal pluc

Dakujem za odpoved, este by ma zaujimalo, ci sa kvalitne alebo vobec nejake NAC da kupit aj u nas. Teraz mi totiz dosla zasielka z iHerbu, a na to NAC som uplne zabudla.

Naposledy upravil: janulik (2013-11-19 17:53:25)



18

Re: laringitidy, zapal pluc

Janulik ako "prvú pomoc" si môžeš kúpiť v lekárni Solmucol alebo ACC long, to je presne to isté čo NAC, len to vychádza v prepočtoch drahšie...ja mám tiež doma momentálne ako náhradu Solmucol... wink



19

Re: laringitidy, zapal pluc

Nájdeš ho na stránke www.hoogle.sk
aj iné liečivá.........nakupujem odtial pravidelne a všetko je ok.



20

Re: laringitidy, zapal pluc

no... tam to vychadza podstatne drahsie



21

Re: laringitidy, zapal pluc

Dobrý večer pán RNG! Včera náš 14 mesačný syn dostal laryngitídu. Lekár mu podal čípok Rectodelt obsahujúci syntetický steroidný hormón prednizón. Chcem sa spýtať, za aký čas mu z telíčka vyjde von táto pliaga a ako by som ho mohla šetrne detoxikovať od tohto svinstva, ktoré dostal (Aloe, Chlorella, Spirulina.... ??). Ďakujem.



22

Re: laringitidy, zapal pluc

laryngitida je zapal hlasiviek. nakaza na mandle a hrdlo dochadza obvykle s hlienami z prinosnych dutin, kam sa dostane z kvapockovej infekcie zo vzduchu, najma v davoch ludi a kde ju treba adresovat napr kvapkami roztoku citricidalu a odmaskovacami alo NAC a serrapeptaza.  Tj hovorime nie len o potlacani zapalu, ale pricin za nim.

Prednizon je protizapalovy, ale neadresuje pricinu zapalov.
Nuz je to znacne divne davat prednisone do zadku, ked je zapal v hrdle, hahaha.
Viac o tom na
http://en.wikipedia.org/wiki/Prednisone
Kedze polcas zivota prednisomu je len 3-4 hodiny, tak za 16 az 22 hodin je kompletne z tela von. Jednorazova davka nemoze vyvolat zavislost a teda ani abstinencne problemy.
Takze sa neznervoznuj.
http://www.drugs.com/answers/prednisone … 72449.html



23

Re: laringitidy, zapal pluc

Ste super, pán RNG!! Obdivujem Vašu promptnosť, sčítanosť a prirodzenú múdrosť. Na Vašom fóre začínam byť závislá, abstinencia bude zjavne bolestivá. smile



24

Re: laringitidy, zapal pluc

Nuz po case sa alternativy aj na Slovensku aj napriek prenasledovaniu  dufam ujmu rozni nebojacni lekari, tak ako je to aj v USA a ja sem nebudem musiet dalej pisat. Dovtedy som sa ale rozhodol sa snazit informovat ludi/krajanov, co maju pravo byt informovani  a moznost si vybrat, ale medicky monopol tomu zabranuje.
Tak pokial ma nebudu mazat na internete, a na to sa veselo pripravuju vsade na svete, budem sem pisat.



25

Re: laringitidy, zapal pluc

Škoda, že bývate tak ďaleko - bolo by skvelé stretnúť sa s Vami osobne a viesť skupinové debaty či diskusné krúžky. smile



26

Re: laringitidy, zapal pluc

Nuz neviem ci by som to zvladol, kedze este dosial mam vyse 50 hodinovy pracovny tyzden a sem pisem v prestavkach v robote, cim si trochu spestrim den a zabudnem na chvilu na monotonnu robotu, co robin s velmi malymi zmenami uz vyse 43 rokov.
Studovat z periodik znamych alternativnych lekarov musim robit aj tak, z pudu sebazachovy, a obcas sa o to podelit mi robi dobre, lebo nemarnim cas natolko televiziou a hrami, ako sa snazi spolocnost do toho kazdeho nalakat.
Asi aj pre to mam nazory inaksie ako ostatni ludia, lebo na mna tie zasady ovladania mas  ako "chlieb a hry" a rozdel a panuj" velmi nepracuju.



27

Re: laringitidy, zapal pluc

Chcela by som sa opýtať ohľadne NAC-u pre 14-mesačné dieťa. U nás doma je dostupný sirup Solmucol, ktorý obsahuje 200mg N-acetylcysteinum v 10 ml sirupu. Synovi podľa jeho veku by som mala dať 3x denne 2,5 ml sirupu. A tu je moja otázka - Swanson, Now.. obsahujú až 600 mg NAC-u na kapsulu. Ako docieliť dennú dávku adekvátnu tak malému dieťaťu? Nevyrábajú aj s nižším množstvom NAC-u v kapsuliach?



28

Re: laringitidy, zapal pluc

NAC sa da dobre rozpustit vo vode, ja svojim vnucatam, ked su usoplene davam pit taky roztok, co nazyvam "citronova voda," ochuteny medom a nejakou ovocnou stavou. Piju to cez slamku, aby im to nenahlodalo sklovinu na zuboch.



29

Re: laringitidy, zapal pluc

Tomu rozumiem, len ako odmeriam cca 150 mg NAC-u z kapsule? Aby som ho zas nepredávkovala a bolo to adekvátne jeho veku a váhe.



30

Re: laringitidy, zapal pluc

Nuz rozpusti 600 mg v litri vody a daj mu z toho 2,5 deci Ostatok drz v chladnicke.



31

Re: laringitidy, zapal pluc

Aha naozaj - aké easy-peasy smile Ďakujem pekne!! smile



32

Re: laringitidy, zapal pluc

OK.



33

Re: laringitidy, zapal pluc

Dobrý večer pán RNG! Ešte mám predsa otázku ohľadne čípku Rectodelt, ktorý bol podaný 14-mesačnému synovi. O prednizóne ste mi pekne a zrozumiteľne vysvetlili - ďakujem!! Pomocné látky Rectodeltu sú: adeps solidus (tuhý tuk), aluminii oxidum, indigokarminum (farbivo E132). V hlave mi vŕta oxid hlinitý - mám sa ho obávať? Zdržuje sa v tele?



34

Re: laringitidy, zapal pluc

Nuz ked sa dostane do zaludka tak sa kyslicnik hlinity zmeni na vodorozpustny chlorid a ten sa veru absorbuje. Ale rektalny cipok obsahujuci vodonerozpustny kyslicnik hliniity sa nemoze absorbovat,lebo v crevach nie su kyseliny,  na stastie.



35

Re: laringitidy, zapal pluc

Rozumiem - pekne ste to vysvetlili. Čiže stolicou vyjde von, tak? (Prečo ho potom pridávajú, keď je nebezpečný, i keď v črevách sa absorbovať nedokáže? Nevedia ho nahradiť niečím iným?) A ak by sa do žalúdka aj dostal a následne do tela, čím telo prečistiť - Chlorellou, ...?
Vedeli by ste mi vysvetliť rozdiel a (ne)bezpečnosť: alumina, aluminium, aluminate a pod. Aluminium sa často nachádza v kozmetických prípravkoch - ten sa tiež absorbuje za prítomnosti kyselín? Keď sa natrie na pokožku, ktorá má PH medzi 4-6, tak sa absorbuje či nie?



36

Re: laringitidy, zapal pluc

Niektore aluminaty su vodorozpustne, ine zase nie. Priklad rozxpustneho je chlorid hlinity.
Ved pozri na povodny slovensky nazov =hlinnik, je odvodene z hliny a ludia sa dosial este natieraju hlinou(makeup)
Na pokozke nemas silnu kyselinu, ktora by sa vedela naviazat na kyslicnik hlinity
Kyslicnik hlinity je aj rubin , zafir a korund. A tie sa rozhodne kyselinami na kozi nenarusia.



37

Re: laringitidy, zapal pluc

Dobrý deň,
nedávno som písala dotaz na preventívne doplnky pre 2,5r.dieťa (16kg) a že malá nebýva často chorá a už je to tu! - v noci sme boli na pohotovosti kvôli akútnej laryngitíde - nemohla dobre dýchať. Dali jej dýchať adrenalín a ústne jej podali Dexamed - glukokordikoid + Nurofen sirup, že od bolesti. Teplotu mala 37,7.
A to som jej včera ráno začala dávať akože preventívne probiotiká (aj rakytníkovú šťavu), poobede keď sa mi už zdala akoby prechladnutá C-vit. a večer kvapky z roztoku GSE do nosa a NAC vo vode. A v noci prišiel ten záchvat.

Na pohotovosti odporučili - 3x denne čajovú lyžičku kalciového sirupu
http://www.adcc.sk/web/potravinove-dopl … 19698.html
a Stoptussin
https://www.sunpharma.sk/produkt/stoptu … wwodya4JsA
Dnes pôjdeme ešte k detskej lekárke - uvidíme, čo odporučí ona.

Píšem, lebo by som rada vedela Váš názor na toto všetko.

A prosím o odobrenie, či som to z predchádzajúcich rád dobre pochopila, že by som jej mala dávať: citricidal roztok kvapky do nosa - (4-8 kvapiek do deci vody - kvapkať 1-2kvapky do každej nosnej dierky 3x denne), máme:
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
NAC mám Swanson 600mg - to jej budem dávať na 4 dávky - 2x denne - ráno a večer
vit.C - neviem koľko môžem
probiotiká
oregánový olej inhalovať na rolku papiera

Čo ešte by som jej mala dávať teraz, keď je chorá? Mám jej dávať aj ten kalcium a Stoptussin? Mám jej dať ten roztok citricidalu aj piť do vody?
Ten vit.C mám momentálne len tento:
http://anezka.sk/askorban-sodny-vitamin-C-115-g-novinka
ako jej ho najlepšie dávkovať a po koľko?

ďakujem veľmi.



38

Re: laringitidy, zapal pluc

ešte doplňam dotaz č.37, detská lekárka je lieky upravila takto:
1. Stoptussin alebo kalciový sirup - vraj majú rovnaký účinok, moc mi to nie je jasné.. (na pohotovosti radili oba )
2. Fenistil kvapky
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pi … -7117.html
3. Ventolin sirup
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pi … 28309.html

čo z tohto nahrádza NAC a čo radšej dávať a čo nie?
ďakujem



39

Re: laringitidy, zapal pluc

Mnozstvo vitaminu C obmedzuje len crevna tolerancia, tj ked prekrocis urcite mnozstvo, co je pre kazdeho rozdielne, tak dostanes hnacku, na stastie len kratkodobu.
Nuz ale to vsetko dosial spomenute(az na vitamin C) je na bakterie a mykozy, nie na virusy. Na virusove odporucam najma colostrum a monolaurin, masivne davky.  Dospela davka colostra je 2 x 15 gramov, monolaurinu az 2 x 10 gramov.T by malo uplne zatlacit virusy za par dni. ja to mam na sebe aj mojej manzelke a vnucatach mnohoraz oskusane.
Lekari na to nedavaju nic, lebo predpokladaju ze telo virus za 2-3 dni vybije a zostanu po nom len nasledky, pripadne sekundarne infekcie, kedze virus oslabi telesnu imunitu. Chyba je, ze tak virus sposobi ovela vacsie skody, ako ked ho potlacis aj s pomocou antiviralnych a nespoliehas sa len na telesnu obranu.
Fenistil je farmaceuticka chemikalia, co potlaca prirodzene histaminove reakcie tela. Ventolin/salbutamol je dost podobny
http://www.drugs.com/cons/salbutamol.html Niz z tychto nenahradi NAC, co je forma aminokyseliny, ktora prispieva k odhlienovaniu. Ako antihistaminikum odporucam quercitin a serrapeptazu.
Samozrejme v pripade dusenia sa treba okamzite injekcne podat prislusne glucocortikoidy. Ustne brane doplnky neposobia dostatocne rychlo.



40

Re: laringitidy, zapal pluc

Ahoj Rng, prosim ta potrebujem ucinny prirodny doplnok na virusy co sposobuju Laryngitidu u dietata. Sposobuje to virus parainfluenzy 1 a 2 a 3 , virus influenzy, virus RSV, rinovirus a adenovirus. Ide o to ze syn 5 rocny je tyzden v skolke a tyzden doma s laryngitidou. Citala som ze sa laringitide neda predist, iba posilovat imunitu, co robim ale ak vidim nestaci to. Nema teploty, ani sople, len ten suchy drazdivy kasel co trva 3 dni potom sa mu pusti troska nadcha na 2 dni a je po chorobe. Len ako mu pomoct aby sa to stale dookola neopakovalo. Syn nema ani alergiu,ani astmu. Berie vitaminy a imunoglukan  ale aj tak ma toto. Citala som tvoju temu Herpes, tam pises ze je dobry citricidal,oregano a olivovy list, ale zas inde uvadzas ze toto nie je na virusy ale skor bakterie. Potom uvadzas este Monolaurin a lemon oil-citral, ale kde zahnat ten lemon oil, vsetko je do aromalampy co som pozerala a neviem ci pozabija prave tie virusy co potrebujem. Porad mi prosim ta ci je Monolaurin na laryngitidu ucinny,alebo Citricidal. Nikde som nenasla nejaku tabulku na co je ktory produkt dobry, nevies ma nasmerovat kde to najdem, pripadne ty si to niekde uz nepisal?
A este sa spytam ci pri Laryngitide co je zapal hrtana ci sa nejak poskodzuju pluca-priedusky kedze syn strasne kasle, ci tam pomoze ked mu budem davat CORDYCEPS na regeneraciu pluc, alebo toto nie je na laryngitidu.
DAKUJEM za odpoved



41

Re: laringitidy, zapal pluc

Nuz pre detio by som odporucil colostrum(dospela davka je 2 x 10 gramov) monolaurin dospela davka je 2 x 5 gramov a lemon grass oil, 5-6 kvapiek do ovocneho mixu.
Cordyceps je adaptogen, posilnuje vseobecne rozne funkcie tela a regeneraciu pluc.
http://eu.iherb.com/Symbiotics-Colostru … 8-6-g/5457
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Essential … 30-ml/3330
http://www.swansonvitamins.com/health-f … ap-90-vcap



42

Re: laringitidy, zapal pluc

RNG takze na tieto virusy-  virus parainfluenzy 1 a 2 a 3 , virus influenzy, virus RSV, rinovirus a adenovirus.co sposobuju Laringitidu ucinkuje   Monolaurin alebo  Citral? Ten Citral je na ake virusy a na bakterie neucinkuje? Trochu sa to bojim davat kedze sa to pridava do aromalampy,aby to nebolo nejak silne.  Ten Monolaurin pises davku 2x5 gramov, na dieta 18 kg a 5 rocne ked dam tretinovu davku aj tak sa mi zda to davkovanie vysoke, ked dam menej 3x 300 mg tak bude Monolaurin neucinny? Pozerala som cez Iherb toto, vlastne tam je len tento Monolaurin http://www.iherb.com/Cardiovascular-Res … ules/62189
RNG a je CItricidal a Oregano,pripadne Olive leaf s oleuropeinom na virusy neucinny? Pretoze som citala ze Citricidal vybije 800 druhov virusov a bakterii tak ci tieto spominane su tam neni?
A L-LYSINE je silne liecivo na virusy?
Proste potrebujem vyselektovat  co je ucinne a co nie na tie virusy. A Bazu radis ako mierny doplnok na virus? Vo svojich clankoch spominas aj chagu,sangre de drago, ale to je asi uz to najsilnejsie co je ?
Dakujem

Naposledy upravil: nella (2015-09-27 14:03:41)



43

Re: laringitidy, zapal pluc

Nella, destilovany a nie chemicky tazeny olej z lemon grass je jedly, mozes ho pouzivat ako doplnok alebo koreninu.
Monolaurin je len forma tuku, vyrobene z glycerinu a kokosoveho oleja, tj to sa neda predavkovat.
Citricidal(pravy) potlaci len niektore virusy, ale vacsinu bakterii, vcitane mnohych, na ktore atb neposobia.
Mensie davky nez odporucene nie su dostatocne ucinne.
Baza je mierna na virusy, podobne umckaloba a ine.
Vitamin C vo forme ester C je na virusy dost ucinny, ale davka na dospelu osobu je najmenej 1 gram kazdu hodinu. To mam tiez osobne odskusane
L lysin je aminokyselina, ktora pomaha s vitaminom C tvorit dlhe a pevne kolagenove struktury, ktore stazuju virusopm cestovanie po tele. Nie je ale antiviralna, nijak.
Sangre de grado nie je najsilnejsie, ale patri tiez medzi antiviralne a antibakterialne.
Chaga je antiviralna aj antibakterialna a caj z nej je vhodny na prevenciu aj proti rakovinam.
Osobne , ked som napadnuti virusami pouzivam viacero menovanych diokopy



44

Re: laringitidy, zapal pluc

Dakujem za vysvetlenie,este sa spytam ten Citral- lemon grass je antivirusovy ale citala som ze zabera na Herpes virusy. Skor by som potrebovala vediet ci je ucinny na virusy ktore sposobuju prechladnutie a chripku a laryngitidu.
Monolaurin staci ta davka dietatu 300mg 1 alebo 3 x denne na vyhubenie virusov. A Monolaurin nie je skor antibakterialny? Pouzil by si Monolaurin pri laryngitide a chripke?
Spominas aj oleuropein v olivovom liste- ten odporucas pri chlamydiach,boreliozach  Takze ten oliv. list je skor dobry na bakterie ci aj virusy zlikviduje opat myslim tie z prechladnuti,chripok,kasli.
A Vilkakora je na ake bacily? Takze L Lysin mozem skrtnut ako nejaku prevenciu na bacily alebo samotne liecenie, a aj odporucas l lysin na nejake ochorenia? DAKUJEM RNG za pomoc

Naposledy upravil: nella (2015-09-28 16:24:26)



45

Re: laringitidy, zapal pluc

Citral ucinkuje na vsetky virusy, dokonca aj ine mikroby a tiez na rakovinu.
Dospela davka monolaurinu tj na 70 kg osobu je 2 x 5 az 10 gramov. Na mensie/vacsie  vahy si to prepocitaj v pomere vah
Ectrakt z olivovych listov je na rozne mikroby, niektore bakterie, mnohe virusy mykoplazmy, L-formy a podobne.
Vilcacora/una de gato,/cats claw/uncaria tometosa  je ucinna na niektore bakterie, ale najma na mykoplazmy, boreliozu, chlamidie L-formy .

L lysin s vitaminom C odporucam brat na mnohe zdravotne problemy,najme na presdidenie,  lebo dlhodobo posobiace zlepasia kolagenovu nosnu kostru organov a tym celkove zvysia imunitu, znizia moznost starnutia organov a taktiez zabranuju sireniu sa rakovinnych buniek v tele=metastazy.



46

Re: laringitidy, zapal pluc

RNG takze na virusy z prechladnutia ako je nadcha, kasel, pripadne chripka najlepsie ucinkuje Citral? A keby mi to usporiadas od najsilnejsieho po najmenej silny, ktore by to boli ked vyberame Citral, Monolaurin, Olivovy list a Astragalus- pretoze ten odporucas namiesto echinacei a ta ze je je vyborna na virusy. Nechcem ta zatazovat len ak by si mal cas ci by mi napisal na ake virusy zaberaju tieto menovane alebo pri akych chorobach by si ich pouzil. Je tu obdobie viroz, prechladnuti syn chodi do skolky tak chcem byt pripraveny na choroby.
Dakujem este raz:)



47

Re: laringitidy, zapal pluc

Najsinejsie antiviralne prostriedky su chaparal a betulin.
Hned za tym je chaga a monolaurin.
Ucinnost citralu velmi zavisi od mnozstva a nemyslim si, ze si schopna brat viac nez niekolko kvapiek z neho. Ja som ho pouzil aj na apal sedacieho nervu,transdermalne, mazanin na bok vedla klbu Problem je, ze oxiduje a zanecha ti tam hnedu skvrnu.Ta sa zoderie az s kozou za asi 2 tyzdne. Kedze ale ja sa nevystavujem nahy nikde, tak mi na boku ten hnedy flak nevadil.



48

Re: laringitidy, zapal pluc

RNG takze Citral je kysli ako citron? Kolko kvapiek treba aby to zabilo virusy a bakterie? Stale sa bavime o virusoch z prechladnuty,chripky,laryngitida ... Takze mam to skrtnut zo zoznamu kedze toho ja alebo dieta nebudeme schopny uzit viac ako par kvapiek?
A nie je silnejsi ASTRAGALUS alebo MONOLAURIN pripadne DRACIA KRV ako Citral? Z tychto menovanych by si mi to ako usporiadal od najsilnejsieho na tie virusy  virus parainfluenzy 1 a 2 a 3 , virus influenzy, virus RSV, rinovirus a adenovirus.co sposobuju Laringitidu.
A extrakt z olivovych listov pokryva tieto virusy, ci to je skor na bakterie.
Dakujem Rng za vysvetlenie



49

Re: laringitidy, zapal pluc

Ked robis dietatu alebo aj sebe ovocne mixy, nezabudni do nich dat lemon grass oil, zdroj citralu. Definitivne to pomaha zvysit ciralnu imunitu.
Nonolaurinu treba pomerne vela na ucinnost, najmenej 2 x 5 gramov na dospelu osoby, cca 70 kg.
Na draciu krv nemam ziadne data, kolko by malo byt ucinne, ale do toho ovocneho mixu by som pripadne pridal aj par kvapiek Sangre de Grado
Cim viac antiviralnych pouzijes, tym je vyssia tvoja telesna obrana proti virusom, Ziabohu neexistuje jedna zazracna tabetka na vsetko