1

Téma: Doplnky z USA

Ahoj, rng.Uz velakrat si mi pomohol a ja potom nasledne celej rodine.Doplnky si objednavam z iherbu uz dlho.Coho s avsak tyka moj problem...Vedela som o tom, tusila, no nevedela, ze situacia je az takato vazna.Co si o tom myslis?Aj aktualne mam nakupene doplnky, no teraz fakt neviem, ci je bezpecne ich uzivat, ci nenarobia viac skody ako uzitku.Ako to riesis ty?
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1725 … amu-nepovi



2

Re: Doplnky z USA

Nerozumiem celkom otazke. jedna sa o strach z radiacie?

Nuz ja som bol kedysi fyzik a dosial nie som este senilny, aby na mna mohli robit tie radiacne bububu, co sa dnes siria po svete, najma pomocou redefinovania zakladnych radiacnych standartov a pletenim davok radiacie hore dole na oklamanie mas.
My dostavame z kozmu aj zo zeme neustale urcite dost vysoke davky radiacie, vyssie nez dnesne zamerne  popletene normy dovoluju . A aby to nebolo nikomu jasne, presli z jednotiek povodnych (roentgen/curie ) na rem/rad,na nove, ktore len cielove  ludi popletu, gray. Na svete je systematicky sirene bububu okolo tradiacie, a zaslo to az tak daleko, ze napr US politici hovoria miesto nuclear NUKILAR(new killer=novy zabijak), a to nie vobec nevzdelani, ale aj tim s najvyssim vzdelanim. Cele je to riadene globalne, na znicenie nuklearnych elektrarni, ktore su najlacnejsie zdroje elektrickej energie, co sa vyrobcom energie a ludmi za nimi stojacimi nehodi do planu, ti chcu mat energiu co najdrahsiu, aby z nas vytiahli co najviac penazi.
Dnes utocia aj na uhlie a vymysleli nijak nedokazanu teoriu "sklennikoveho efektu " ohrievania zeme zo zvyseneho mnozstva CO2 vo vzduchu
A tlacia vsade veterne elektrarne, kde sa elektrina vyraba 10 krat tak draho, ako v nuklearnych a vyse 4 x tak draho ako v uholnych elektrarnach .
Pricom zabudnu pripomenut, ze celkovy prispevok radiacie z nuklearnych elektrarni z odpadu je menej nez polovica toho, co je z napr uhlia dolovaneho z hlbok zeme kde je ovela vyssia radiacia, nez na povrchu.
A to schvalili len lahkovodny typ nuklearnych elektrarni, ktore produkuju az 1000 krat tolko odpadu, ako ovela viac efektivne  tzv "horuce" nuklearne reaktory, ktore spalia az 95% paliva, kdezto v lahkovodnych sa musia po kazdych 5% spaleneho uranu  zhruba tyze znovu prepracovat/rafinovat, pri com na kazde kilo tyce sa vytvori vyse tony radioaktivnych materialov pri rafinacii.
Nechcem ist dalej do odbornosti okolo toho, to je pre nuklearnych fyzikov, nie siroku verejnost, ale mozem vas zodpovedne ubezpecit, ze to co sa siri v informacnych kanaloch je zamerna loz loby, dnes ovladanej globalnou vladou ako nastoj na to, aby sa elektrina stala ovela drahsou, nic viac.
Mnozstvo radioaktivnych materialov vypustene vo Fukusime je maly zlomok toho, co vyslo v Chernobyle a aj to sa podstatne rozpptyluje so vzdialenostou, rychlejsie nez stvorcom vzdialenosti. Tj ked je niekde  v ramci 200 m, okruhu okolo reaktora hladina 100 rem/hod, tj za 2 hodiny smrtelna, v 2 km je to uz len 1 rem, v 20 km je to uz len 0.01 rem a v 2000 km je to uz len 0.000001 rem, co je menej nez dostavame zo zeme a slnka cely cas.
V mori boli robene nuklearne a termonuklearne vybuchy, ktore dali do vody radove ovela viac radioaktivnych latok, ako Fukusima, a je a bolo  okolo toho ticho. Ale aj tak je to vzhladom na rozptylenie a velkost Zeme este stale skoro zanedbatelne. To len dnesna cielena  propaganda to nafukuje. A dnesna dovolena davka radiacie je uplne mimo reality

Rakoviny su dnes z chemickeho zamorenia , prirodneho ziarenia(pozadie) a priemyselne znicenych potravin na 99.9%, nie z radiacneho z elektrarni.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-23 12:34:57)