151

Re: candida

Citricidal je antimikrobialna latka a konzervant. Nie je ziadny dovod na to, aby sa skladoval v ladnicke.



152

Re: candida

Zdravím Rng
Chcela by som sa informovať ohľadne diéty proti kandide. Na boj proti kandide som sa zásobila candexom, probiotikami, gse roztokom, oreganovym olejom, psyliom, kokosovým olejom a vitaminom C je ešte niečo potrebné k tomu aby som ju vyhubila? Čo sa týka stravy môžem jesť pečenú kačicu, pečené kurča a ostatné takto pripravované jedlá? Namiesto bežnej prílohy môžem použiť quinou?  Chcela by som držať tú prísnu 2 týždňovú diétu, takže nemôžem jesť žiadne ovocie, môžem cukor nahradiť steviou a erythritolom? a na prípravu nejakého sladkého jedla použiť kokosovú múčku?
ďakujem



153

Re: candida

Quinoa obsahuje vyse 80% skrobovin.  jedz k tomu dusenu zeleninu. alebo surovu.
Ovocie jedz len melmi malicko, a to najma bobuloviny, ktore su bohate na antioxidanty, tj cucoriedky, maliny ribezle, cernice.
Samozrejme nie hrozno!!!



154

Re: candida

Ahoj RNG,
ďakujem za rady. Už týždeň držím proticandidovú diétu a užívam oreganový olej (3x2tbl.), citricidal, probiotiká, vlákninu. Citricidal však vládzem vypiť iba 1/3 litra. Kokosový olej som musela vynechať, bolo mi z neho strašne zle. Diétu som brala veľmi prísne- zelenina, mäso, vajcia, orechy, semienka a mäsové polievky. Už pred diétou som mala podváhu, nevedela som nijako pribrať, dokonca som aj chudla. Teraz pri diéte som schudla 2 kilo za týždeň, mám 42kg a nemôžem už ďalej diétovať, som slabá, unavená, musela som zostať zo školy doma. Mám 17 rokov a 160 cm.
Prosím ťa čo by som mohla pridať do stravy, aby som neprerušila úplne liečbu, snáď ju len spomalila, ale aby som si mohla udržať váhu. Čo musím určite ďalej vynechať?
Mám doma aj MMS, ktorú by som mohla k tomu použiť. Tiež už rozmýšlam aj nad klasickou liečbou u lekárky, ktorá má vraj trvať týždeň. Lekárke mám doniesť na zistenie candidy stolicu. Myslíš, že by mohol byť výsledok ovplyvnený a ukázať sa falošne negatívny, keď beriem túto liečbu?
Candidu som mala pred desiatimi rokmi zistenú na gynekológii, mama ma pred pol rokom pre milión zdravotných problémov aj s chudnutím zobrala na diacom. Tam mi zistili candidu na pečeni, ale nie je vylúčené, že aj na iných orgánoch bola, lebo vyšetrenie bolo spravené povrchne. Mám skoro všetky príznaky candidy. Bola mi zistená aj tetánia už dávnejšie, čítala som, že to môže mať spojitosť s candidou.



155

Re: candida

Candidu premnozenu v crevach mas alebo nemas, bez ohjladu, ako sa stravujes v den alebpo par sni pred testom alebo ake doplnky beries.
Candidu si vypoestujes dietou bohatou na cukry a skroby a chudobnou na mikrovblakniny, ktore podporuju konkurencie candidy a plesni, tj probiotika. Candida svojimi roxinm,i poskodzuje crevne steny, zamoruje telo a zhorsuje absorbciu zivin.
Ale hlavny dovod pre tetaniu a ine choroby spojene s nedostatocnym vstrebavanim zacinaju obvykle nedostatkom kyselin alebo enzymov, teda pri zlej skladbe potravy.
Pri tej diete nespominas , ze by si pouzivala extra enzymy, ale ked ti ich telo nevyraba dostatok na tuto zmenenu stravu, tak samozrejme chudnes, lebo to nevies dobre stravit, a teda telo hladuje.
Kokosak ma byt energeticka nahrada cukrov a skrobov, tj neviem, ako ho chces nahradit alebo nebrat, bez chudnutia.

Na to vysetrenei diacomom vela nedavam, tam to robia obvykle rychle za par tyzdnov zaskoleni technici zalebo lekari, a vysledky su casto viac nez pochybne

Nespomenula si pouzivane silneho enzymu Candex, ktory rozklada bunkove steny candid a plesni v tele, ale neskodi nasim, lebo tie su z inych materialov(candidas a plesne maju steny celulozove a hemicelulozove a my bielkovinne a lipidove) Ten sa moze brat aj ked nedrzis  prisnu proticandidovu dietu

Inac cim menej prisna dieta, tym to dlhsie trva vynicit
Ale pri znizenom cukre a skrobovinach a zvysenych mikrovlakninach  s nasadzanim kvalitnych probiotik nakoniec k tomu musis dospiet.

Bez znizenia cukru a skorobovin a zvysenia mikrovlaknin  samozrejme nemas sancu sa toho zbavit, lebo tak si si to povodne sama vypestovala.  A tam ti ani ziadne predpisove lieky pomoct nepomozu.

Nizka vaha a traviace problemy vzajomne suvisia, a traviace problemy, vcitane zlej crevnej flory su vysledkom zleho vyberu stravy, alebo nedostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a zlom prisune probiotik.



156

Re: candida

Dobry den RNG
Chcela by som sa informovat ohladne dplnku  http://www.iherb.com/Now-Foods-Candida- … -Vcaps/462 . Mate s nim skusenost?  Viete mi poradit kde sa da monentalne kupit kvalitne GSE? Tri roky pouzivam GSE Nutribiotic a zatial som bola nadmieru spokojna....liecim s nim seba , celu rodinu , zvierata a aj kvety...naposledy som si ho objednala  v oktobri 2012 a bolo ok...dakujem



157

Re: candida

Podla zlozenia ten produkt je celkom dobry na beznu udrzbu, ale pochybujem ze staci na rychle vyhubenie candidy, davky ucinnych latok su prinizke.
Jediny produkt zatial co este je zrejme nezmeneny povodny citricidal je citricidal professional formula, lebo je besne horky a na flasi aj popisuju, ze sa nejedna len o vytazok z grapefruitovych semien, ale chemicku aktivaciu polyfenolov na "velmi ucinne latky(Quatenary compound), tj to co bolo v roku 1982 povodne patentovane a dlhe roky sa s uspechom pouzivalo. Pozri napr na
http://www.needs.com/product/bio_chem_R … m_Research
http://www.pureformulas.com/citricidal- … guJGi.dpbs
atd.
Tento je zhruba 60%, tj na liter vody staci 35 kvapiek,



158

Re: candida

Dakujem za rychlu odpoved....objednam si ho z doporucenej staranky. Este Vas poprosim o nazor na tento doplnok, ktory mi vcera prisiel http://www.iherb.com/Now-Foods-Olive-Le … -Vcaps/741 objednala som ho dcere, ktorej na gyn. vysetreni nasli ureoplazmu....pije GSe a robi si vyplachy s koloidnym striebrom.  Doktorka jej naordinovala antibiotika na dva mesiace,ale samozrejme ich neberie...ten extrakt je 18% ake mnozstvo ho ma uzivat? dakujem



159

Re: candida

Nuz ten extrakt obsahuje 72 mg oleuropeinu na kapsulu, co nie je maximum, ale v porovnani s ostatnymi vyrobcami pomerne dost.
Ja odporucam na 70 kg vahu pouzivat intenzivne 3 x 300 mg oleuropeinu, udrzobne 2 x 150 mg oleuropeinu. Takze podla vah si to prepocitaj.
Doplnok obsahuje aj antiviralnu echinoceu, ktoru mozno brat len asi 3 tyzdne a potom robit prestavku aspon 2 tyzdne, takze pozor na to. Dlhsie breana echinacea moze vyvolat alergicku reakciu. Ja ju osobne pre to neodporucam a v antiviralnych skor nahradzam astragalusom, na ktorey nie je po case alergia, takze sa moze brat nepretrzite neobmedzene dlho.
Preto obvykle odporucam len jednozlozkove doplnky, lebo viaczlozkove komplikuju situaciu davkovania.
Momentalne je dobra cena zo Swansonu,vypredaj,  pozri
https://www.swansonvitamins.com/swanson … ize=SWH158

Naposledy upravil: RNG (2013-04-28 02:13:56)



160

Re: candida

RNG, mam jednu otazku na teba. Na candidu odporucas, oreganovy olej, GSE, extrakt z olivovych listov. KEdze toto vsetko beriem a aj samozrejme strava je upravena, tak sa pytam. Ked to beriem vsetko v takych davkach ako popisujes, tak nenici mi to probiotika, tak ze ich sam nestihnem ani dodavat. Beriem este aj ATB doxy a azi. Probiotika beriem Pearl IC jednu perlu denne. a este dalsie probiotika z Iherbu.  Sam som vysadil GSE a olivove listy, kvoli tomu, lebo sa mi zacalo prihorsovat a neviem ci to bolo sposobene tolkymi doplnkami pre nicenie bakterii, ze probitika nestihali sami pojedat candidu, ked boli nicene tymito doplnkami.
Tak sa pyytam do akej miery sa biju GSE, extrakt oliv. listov z nicenim probiotik. Ide mi o to aby nevyhravala candida, aj ked vsetky tieto doplnky candidu nicia, ale nicia aj lactobacili. Ako najst ten spravny pomer coho a kolko toho brat aby probitika stihali a candida nestihala. Probitika samozrejme sa snazim davat vecer a na noc a niekedy davam aj rano pokial este neberiem zabijaky bakterii.



161

Re: candida

Ak pouzivas doplnky , antimikrobialne, v davkach , co tu odporucam a das medzi ne a probiotika aspon niekpolko hodin, tak si neznicis probioticku floru
Ale azitromycin ju dokladne znici, tak isto aj doxycilin. Ale neznicia kvasne a plesnove kultury, tj im davaju zelenu. Takze bojujes marny boj



162

Re: candida

Takze myslis, ak berem azi, a doxyciklin, tak nemam candidu ako porazit. Ja som na dlhodobej ATB liecbe a azi nemozem vysadit ani doxy. I ked ty si proti ATB, ja zatial som na tejto liecbe.



163

Re: candida

Ja nie som proti nicomu, len ti tu davam fakty a na vyber, co ti zrejme tvoj lekar nedava.



164

Re: candida

Písal som aj v téme ...
http://rng.uforum.sk/topic/584/candida- … ch/page/8/
... no neodpovedáte tak píšem aj sem.



Dobrý deň pán RNG, mal by som na vás pár otázok a vopred ďakujem za ich zodpovedanie.

1*
Chcem si objednať GSE v tabletovej forme, konkrétne
http://www.oliveland.sk/oliveland/eshop … tion#anch1
a chcem Vás poprosiť, ako často a koľko tabliet denne by som  mal brať, ako by bolo najvhodnejšie. (pred/s/po jedle) ???

2*
Tak isto aj Oreganový olej v tabletách.
http://www.oliveland.sk/oliveland/eshop … ano-450-mg
Aké dávkovanie odporúčate?

3*
Ako je na tom káva a Candída? Vypijem 2 - 3 kávy denne, ako kedy, niekedy len 1 kávu. Mal by som ju vylúčiť úplne alebo
káva nemá žiadny vplyv na Candídu?

Vopred ďakujem za zodpovedanie otázok.

Naposledy upravil: Lubo655 (2013-10-09 20:24:03)



165

Re: candida

Nenaskakuje mi to. neviem o ake tovary sa jedna. Teda v prvom kolko je citricidalu a v druhom kolko je carvacrolu. Z citricidalu, praveho povodneho potrebujes 35 kvapiek denne, pit postupne cely den v litri vody.
Z carvacrolu potrebujes 3 x 200 mg denne.
Kava nema ziadny vplyv na candidu, pokial si ju nesladis.



166

Re: candida

Skúste teraz, opravil som tie linky.
Ďakujem.



167

Re: candida

OK. Je tam uvedeny produkt firmy NutriBiotic, ktory mal povodne v sebe citricidal, teraz ale uz nemusi mat.Povodne bolo na kazdu tabletku ekvivalent 12 kvapiek GSE, povodneo,  tj asi 7 kvapiek citricidalu.Zialbohu firme NutriBiotic ale uz neverim.
To oregano v NOW je produkt obsahujuci susenu bylinu, nie cisty oreganovy olej s garantovanym obsahom carvacrolu, ako ma napr tento vyrobok
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
kde v kazdej kapsulke je garantovane 100 mg carvacrolu



168

Re: candida

Ešte by som sa chcel spýtať na Váš názor na tento výrobok.

1.  http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … -90-vcaps/

Čo si o ňom myslíte?


A tento oreganový olej? Mohol by byť? Nechcem objednávať z USA.

2.  http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … il-181-mg/

Ďakujem za odpoveď.

Naposledy upravil: Lubo655 (2013-10-15 12:08:14)



169

Re: candida

Toho prioticandidoveho treba brat viac, nez 2 kapsule, ked chces candidu vyhubit, a pritom musis drzat aj bezsacharidovu dietu, brat zmes mikrovlaknin a kvalitne probiotika.
Ten oreganocvy olej je zrejme produkt firmy NOW, ktory tu odporucam, len je baleny pod Damianovou nalepkou.



170

Re: candida

Tak nakoniec po dlhom zvažovaní som si nakoniec objednal nejaké doplnky z iHerb, dúfam že všetko príde v poriadku a nebude s tým žiadny problém.

RNG, ak by som vás mohol poprosiť, (dúfam že vás to neotravuje), napísali by ste mi ku každému jednému výrobku dávkovanie aby som sa vyhol nesprávnemu užívaniu?
Vopred ďakujem.

http://img401.imageshack.us/img401/7343/0xhb.png



171

Re: candida

Ten GSE je otazny, lebo dnes uz neobsahuje ucinny ctricidal Takze  No comment
Probiotika ber 1 kapsulu na noc s jablkom, a pocas dna zmes mikrovkaknin, aspon 15 gramov roznych.
Super enzymy povedzme 2 kapsule s vacsim  jedlom.
Oreganovy olej uvedeny, 3 x 2 kapsule, s jedlom



172

Re: candida

Tak ten GSE môžem brať tak ako je uvedené, 3x1 tableta denne?


A ďakujem ešte raz.



173

Re: candida

Mozes, ale ci bude mat nejaky ucinok, o tom pochybujem.
Pokial na nom nenajdes popis, ze sa jedna o povodny citricidal, kde flavonidy vo vytazku z grapefruitovych jadierok boli zmenene chemicky na quartenialne zluceniny, ucinnost je malicka.



174

Re: candida

To ste ma teda nepotešili, no aj napriek tomu ďakujem.
Už je to objednané, tak s tým nič nespravím.



175

Re: candida

Je tu viac tem na GSE a citricidal, treba to citat. Veci na trhu sa menia, zialbohu a aj mna ta firma NutriBiotic prekvapila, ked zmenila formulaciu. Ale je to pochopitelne, proti kazdemu ucinnemu potravinovemu doplnku je utok farmacie, zastreny alebo otvoreny boj a dokonca aj skupovanie kontroly nad podnikmi.
To je len normalna a ocakavana protikonkurencna politika.



176

Re: candida

Ešte mám jednu otázku. Viem že by sa malo vynechať aj pečivo. No nemôžem ani celozrnné pečivo?



177

Re: candida

Lubo655 - absolutne ziadne pecivo, ziadne cestoviny, ziadne mucne a obilninove vyrobky. Skus sa pocas protikandidovej kury inspirovat paleodietou, je viac smerov toho paleo.



178

Re: candida

Ziadne zrniny,alebo vyrobky z nich , ktore obsahuju podstatnu cast skrobov alebo cukrov sa nesmu tych par tyzdnov jest pri intenzivnej proticandidovej diete.



179

Re: candida

Ach jaj, vynechať to pečivo bude pre mňa najťažšie. :-/



180

Re: candida

Pozri, aj ja som ho musel vynechat a to na vyse 3 roky ako cukrovkar DM-2. Da sa to nielen na par tyzdnov ale aj na dlhsie.
Dnes, ked sa mi pankreas ciastocne zregeneroval uz mozem spat s mierou jest ak trochu peciva, dokonca obcas aj zmrzliny a zakusky.



181

Re: candida

Budem musieť vydržať, lebo ta Candida ma doslova ničí.
V noci poriadne nespím, cez deň som zasa ospalý, nič nevládzem, nemám žiadnu energiu,
je to hrozné. :-/  A ešte k tomu mám už asi len 62kg a stále idem s váhou dole. :-/



182

Re: candida

Znicene travenie sa prejavi na stovkach roznycy zdravotnych problemov.
A zla flora v crevach znamena zle travenie. Casto to zacina nedostatkom kyselin a enzymov, alebo prebytkom, cukrov v potrave a nedostatkom mikrovlaknin. Tak si totiz sami tu candidu "vyslachtime"



183

Re: candida

ahoj RNG
ak som to dobre pochopil pri boji s kandidou treba drzat dietu chudobnu na sacharidy,
cize potraviny s nizkym glykemickym indexom
odporucas aj mikrovlakniny, a tu sa chcem opytat na
inulin obsahuje fruktoglikosacharozu ---toto by sa v tomto pripade nemalo brat?
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vl … -z-cakanky
psyllium nema sacharidy?
dakujem



184

Re: candida

Sacharidy je velmy siroky pojem, skor by sa tu malo pouzivat jednoduche cukry a skroby, ktore sa v zaludku menia na cukry.
Mikrovlakniny patria k sacharidom co my ani candida nevie stravit. Ale probiotika ano.
Takze tu pouzivam skor termin mikropvlakniny, nez urcite druhy komplexnych sacharidov, co moze cloveka pomylit.



185

Re: candida

aky je dovod preco to candida nevie stravit, a preco to probioticke bakterie vedia stravit?
nieje to potrava?...a kto si ju uchmatne skor ten ju ma, navyse ked je to uz v podobe cukrov...
Len tak nahlas uvazujem v snahe o pochopenie.
dakujem.

ps: skroby neodporucas (zemiaky), a tie sa tiez menia v tele na cukry.... ci nie?

Naposledy upravil: jordiksvk (2013-10-23 19:16:02)



186

Re: candida

Candida ma iny system travenia/fermentacie, nez vacsina probiotik a pre nu su mikrovlakniny nestravitelne. Tak ako aj pre nas a vsetky cicavce.
Na rozlozenie mikrovlaknin na vodorozpustne cukry  totiz treba specificke enzymy, ktore ani my ani candida nevyrabame.
Su to rozne celulazy a hemicelulazy, co najdes napr v enzymatickom doplnku Candex.

A plesne a candida ich nemozu mat, lebo by to rozpustilo ich vlastny celulozovy bunecny obal.

Na skroby mame v tele kyseliny a enzym amylazu a pepsin, co ich meni velmi rychlo uz aj v zaludku  (a neskor v dvanastorniku, kde je amylaza sucast pancreatinu nami vyrobenemu,)  na cukry(hydrolyza), tj hlavne glukozu a ta sa potom dostane do criev, kde zivi aj nas ale aj candidy a plesne.



187

Re: candida

ahoj
takze ak beriem candex - tam tak mi to mikrovlakninu rozlozi na cukry
ale taktiez to rozlozi aj candidu
z toho mi vychadza ze mikrovlakniny pri candexe nebrat. alebo minimalne aspon s nejakym odstupom casu.
dakujem.



188

Re: candida

Odstup staci, pol dna je dostatocne



189

Re: candida

Zdravím, ja chcem len napísať že ešte v novembri som mal dosť veľké problémy s Candídou a po zvážení som si
objednal doplnky ktoré vidíte nižšie. Môžem povedať, že mi dosť pomohli a bol to dobrý "základ" na potlačenie alebo
vyhubenie Candídy. Jedol som taktiež dosť zeleniny, cesnaku, cibule, no nedodržiaval som úplnu proticand. diétu, doprial som si aj chlieb, ryžu a niekedy zemiaky. Akurát som vylúčil úplne čokoládu, cukrovinky, sladké tyčinky (Mars, Snickers a atď.), proste všetko sladké, taktiež som pil zo začiatku dosť pitnej vody, min. 2L denne, čistý nesladený čaj, hlavne mätový, ten bol pre môj čalúdok a črevá priam pohladením. smile A aby som nezabudol, začal som piť každý deň (niekoľko krát denne) acidko alebo kefírové mlieko, hlavne kvôli Lactobacilom, ktoré pijem dodnes a moje črevá sú momentálne v úplnom poriadku. Aspoň zatiaľ sa cítim po niekoľko mesačných problémoch výborne.
No aj napriek tomu že sa cítim lepšie, sladké obmedzujem stále, možno tak raz za dva týždne si dám nejaký keks alebo sladkú tyčinku. Popri tom som si objednal aj Candimis a ten beriem každý deň 2x2 kvapky s trochou vody. Pre istotu.

Dnes som si robil po troch mesiacoch test so slinami (viem že nieje presný), no nedá sa to porovnať pred tým a teraz.
Pred tým sliny padli všetky na dno pohára, tvorili sa "vlákna" a teraz sa všetko držalo hore, nič dole nepadalo.
Dúfam, že som sa tej Candídy zbavil, no aj napriek tomu Oreganový olej (Candimis)  budem mať po ruke vždy ako prevenciu.

Budem rád ak moja skúsenosť niekomu pomôže pri boji s Candidou.

Jediný problém čo momentálne mám, je že som sa zastavil s váhou na 60kg a nemôžem vôbec pribrať.
Ale som aspoň rád že už viac nechudnem.

Prajem pekný deň. smile

http://img401.imageshack.us/img401/7343/0xhb.png



190

Re: candida

Ale nezabudaj brat zmes mikrovlaknin, bez zivenia sa ti probiotika, tj konkurencia candidy a inych skodlivych mikrobov v crevach neudrzia . A ten malicky doplnok probiotik nejake desiatky miligramov sa musia rozmnozit na plne osadenie criev, co je az 1 kg na vahu, takze ich musis poctivo krmit mikrovlakninami cely zivot.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-31 13:45:36)



191

Re: candida

Čo sa týka vlákniny tak pár krát do týždňa si dám psyllium, prípadne jablká.
Neviem ešte čo také by som mal brať na podporu probiotík.



192

Re: candida

Dobrý den prajem RNG.
Všetky produkty na cysty a fibroadenom mam objednané a dokonca aj na candidu,lebo ked som čítala príspevky,tak určite mám aj tú.
Prosím ťa pekne mám dve otázky.
-čo mám začať užívať ako prvé-doplnky proti candide,alebo môžem všetko spolu?
-u nás doma používame ume ocot všade kde sa len dá(naniesto soli a octu)-prosím ťa o názor na UME OCOT.Mohol by byť doplnkom kyseliny a zároveň alkalizátor?,NAPR.2 lyž.do teplej vody rano na lačno?
Objednala som:Jod
                         Selén
                         Enzym pancreatín
                         DIM
                         Progesteron krem
                         Enzym proti naduvaniu
                         Enzym Candex
                         Oreganový oil cps.
                         Probiotika
                         Ester c s biofl.
                         NAC
Kokosový olej už jem 6týždňov 2x3lyž.+zatial oregánový olej 2x3lyž.+ľanový olej 3lyž.s tvarohom +zatial  indonal 2x2tbl.+rakytníkový olej 1x1lyž.+cordyceps 2x2cps.+reisi 2x2cps+mix.(psylium,inulín,ovs.vlákn.)-a presne táto zmes mi robí nadúvanie,preto som si objednala aj enzýmy proti nadúvaniu.
No,ale keď mi pošlú všetky doplnky môžem užívať všetko spolu?Je toho dosť,už teraz mám problém jesť jedlo,lebo som sýta asi z vlaknin a tvarohu.
A čo hovoríš na ten ume ocot,?
Toto všetko užívam  pre istotu,kým prídu doplnky z iherbu.(mam tie mnohopčetné cysty v prsníkoch+fibroadenómy)
Ďakujem ti pekne za odpoveď.



193

Re: candida

Lubica , octova kyselina je velmi slaba v porovnani s HCl, tj zaludocnou kyselinou. A kyselina nemoze byt zaroven alkalizator.
Nuz ked ma clovek brat vela roznycyh doplnkov je to dost problem zoradit denne, ale da sa to, prikladom som ja, co beriem casto aj vyse 50 kapsul denne a okrem toho pijem v mojej vode, co nosimstale so sebou aj zmes mikrpovlaknin, niekedy do toho davam aj MSM, vzdy vitamin C a na prichutenie a ako zdroj antioxidantov ovocne nesladene koncentraty. povacsine visne, ale aj cucoriedky a granatove jablka, alebo brusnicovy.



194

Re: candida

Dobrý večer RNG.
Prosím ťa o odpoveď.
Pri užívaní CANDEXU je lepšie brať aj NAC,oreg.oil a kokos.olej?
Alebo stačí iba samotný CANDEX?(samozrejme probiotika,mikrovl.,jod,selen.ester c,pancreatín,DIM-ja to užívam všetko-mám tie cysty a fibroadenom).
Ďakujem ti za tvoju odpoveď a čas.



195

Re: candida

Oreganovy a kokosovy olej definitivne musis pouzivat, ked chces candidu odstranit rychlo a nie sa s nou pasovat dlhe mesiace.



196

Re: candida

Citala som zaujimavu stranku, kde jedna nutricna terapeutka hovori, ze ak sa pri protikandidovej diete clovek vzda uplne cukrov, napr aj vo forme medu alebo javoroveho sirupu, kt. su inak prinosom v malych mozstvach pre telo, tak kandida moze prerast alebo sa premiestnit do inych organov, kedze v creve uz nema ziadnu potravu. Je to mozne? Znie to logicky
http://empoweredsustenance.com/busted-candida-myths/



197

Re: candida

Candida sa nepremiestnuje pre to, ze ma niekde nedostatok zivin, ale vsade, kde sa len moze dostat.
Preto je dolezite ju co najskor potlacit a dalej v zivote nepodporovat potravinami bohatymi na skroby a cukry ale naopak, ucinne podporut probiotika mikrovlakninami a nasadzovanim si ich casto a zamerne, co vyrabaju latky aj proti nej



198

Re: candida

Zdravim ta rng...chcel by som ta poprosit o radu...pisal som ti v inej sekcii ale nejak si tam nereagoval tak sa skusim tu spytat...mam uz da mesiace problemy zacalo to nocnym potenim slabostou predtym nechut do jedla potom sa to zmenilo na strasnu chut na vsetko  vyhadzovanie ekzemov na rukach studene ruky nohy a strasna slabost...tak som si kupil pripravky co tu odporucas a bol som hlavne na kopec surovej zeleniny kozie jogurty lanove semiacka a orechy...popritom som behal po  vysetreniach a mal zisteny zapal zaludka a na kolonoskopii sa mi nedostali uz do criev llebo postupom casu jak som mal tu dietu brucho mi rastlo a aj tak sa upchavalo ...jedol som vela a predtym creva neboli asi zvyknute lebo dlhe roky zla slaba strava jeden dvakrat za den jedlo...a postupom som zacal mat aj zapchu..potom po uziti fortrans ma nafuklo tak ze som msel ist na pohotovost hospitalizacku a museli ma operovat...nic mi ne crevach absolutne nezistili len som ich mal vodou napumpovane...a mam ich teraz stale dost lenive nafukuje ma a mam hnacky...tak to budem mat urcite CANDIDU premnozenu v crevach co myslis...teraz hlavne trpim nespavostou studenymi rukami a svrbenim tela lebo tu v nemocnici som jedol zle aj zemiakovu kasu krupicovu kasu a podobne a este sa mi to zhorsilo...a teraz ma pustili domov aj ked ma stale nafukuje a chcel by som sa spytat ze jak sa daju dobre rozbehnut tie creva...lebo aj ked jem menej a zeleninu surovu tak aj tak ma to nafukuje a nevyprazdnujem sa...mam po menej jest a castejsie ci ako...a mam doma tieto doplnky...candex oreganovy olej gse kokosovy olej probiotika od healthy origins mikrovlakniny apple pectin citrus pectin gluccomanan psylium inulin...a moje hlavne otazky su
1.ake mikrovlakniny a kyseliny mam este doplnit,ci mam brat aj l-lysine a kalinat a co este...ci vitamon c vitamon d alebo jod
2.ake enzymy okrem candexu na to travenie.. kedze mam tak strasne lenive creva a asi az moc premnozenej candidy...inak si to vysvetlit neviem a ani sami doktori nevedeli preco tak to tipujem ze to musi byt tym...mam doma este pancreatin ci ten je vhodny alebo skor tie super enzymy ale co
3 Strava-.ci teraz jak som vysiel z nemocnice ci mam zacat iba stavami zeleninovymi a cajmi alebo normalne stravou ze aj maso vajcia ryby a tak..
4.ked mi nebudu nejak pracovat tie creva ci mam skusit potom klystir ale cipok do zadku alebo co pomaha..ci aj ked mam v tele nestravenu potravu tak ci netreba ten klystir a a ked zacnem uzivat tie doplnky ci mi to pomoze aj tu nestravenu potravu celu dostat von ci je lepsia najprv ta cista
5. ze vraj orechy a surova zelenina neni vhodna pri zapale zaludka tak neviem jak to mam vyriesit so stravou...diky moc za rady
6.som tu cital na fore ze niekde sa pisalo ze candex na prazdny zaludok a niekde ze medzi jedlom...a ze popritom candexe ze by sa mali probiotika oddelit nejakou casovou dobou...a ze ci to plati aj ked si dam rano candex a na ranajky ovci alebo kozi jogut ci to mam zo zaciatku uplne vynechat ked mam tak premnozenu tu candidu...ake este doplnky by mali mat nejaky odstup ci to nevadi pri tychto vsetkych
7.a najlepsi postup pri brati tych doplnkov...mikrovlakniny kedykolvek ci pred jedlom do jedla po jedle...probiotika na vecer...kyseliny s jedlom...a ten candex neviem ako najlepsie a dalsie enzymy
8.a ktore su to antimikrobialne latky ktore sa maju oddelit od probiotik...tieto vsetky ako vlakniny enzymy oregranovy olej a podobne ci ako

Naposledy upravil: pacino (2014-06-04 07:50:21)



199

Re: candida

Tvoj problem je nedostatok kyselin, takze mikroby co sa dostanu na jedle do zaludka sa tam rozmnozuju a mnohe z nich, najma hnilobne vytvaraju toxiny, co sposobia zapal zaludka. Tj v prvom rade potrebujes doplnok kyselin. Pripadne pozut aj 2 tabletky DGL 15 minut pred jedlom
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … &ic=10  1 az 3 podla potreby s jedlom
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … l&ic=2


S dostatkom kyselin odstranis zapal zaludka a zarovern zrychlis zaludocnu cast travenia.
Potrebujes zrejme aj doplnok enzymov, odporucam napr panceratin
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3  2 kapsule s kazdym jedlom. To ti celkove zrychli traviaci proces a s extra mikrovlakninami a probiotikami ti to znormalizuje aj celu funkciu criev po case, tj travenie absorbciu, motilitu a probioticku floru.
Ked si netrpezlivy a chces si vybiet napr candidu albicans v crevach velmi rychlo(2-3 tydne), tak az vtedy siahas na oreganovy olej, kokosovy olej , candex a podobne, ale hlavne musis obmedzit az vylucit  cukry a ked aj neskor budes jest znovu   sacharidy, musia mat nizky glycemicky index a pomenej. A brat exttra mikrovlakniny, aby sa ti rozmnozovali probiotika na ukor candidy
Probiotika odporucam brat najma na noc, po dobrati vsetkeho ostatneho, s kuskom jablka najlepsie.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-04 10:33:15)



200

Re: candida

No tak si dokupim tie kyseliny a to dgl...a to nevadi ze to dgl je s prichutou cokolady ked mam premnozenu kandidu...skor ma trapia creva jak zaludok...a podla vsetkych tych priznakov co som pisal tak mam premnozenu candidu ci sa mylim?
a preco ze netrpezlivy co je dobre najprv nasadit kyseliny a az po nejakej dobe pridat oreganovy olej kokosovy olej a ostatne?
a strava by som mal zacat akou normalne proticandidovou aj ked mam creva take zoslabnute?ci len stavami a postupne ich zatazovat...potrebujem dostat kandidu von lebo ani spat nemozem nevladzem nic...tak preto sa aj pytam...a ked mam zapal zaludka tak ze by sa nemalo cesnak cibula por redkovka paprika a tieto su vhodne pri candide hlavne tie prve dve...a orechy ze by som tiez nemal pri zapale zaludka tak neviem...a teda mi neodporucas ani kozi ani ovci jogurt zo zaciatku ked to mam premnozene...a zas neviem ci moje creva zvladnu maso a tak lebo ze je to tazke na spracovanie a vela energie telo na to spotrebuje

Naposledy upravil: pacino (2014-06-04 13:02:08)