101

Re: Crohnova choroba

Takže podla tej diety SCD , sú tie mikrovlankiny teda potrava aj pre zle bakterie v čreve? Čo by som mal teda okrem toho NAC ešte brať na odmaskovanie? A na parazity ako?

A ktorý ten výťažok nadladvin teda je najlepší?

ďakujem.



102

Re: Crohnova choroba

A to by mi neboli jak som bol stále v nemocniciach a stále mi len krv všade brali nikde zistili takúto nejakú nákazu?



103

Re: Crohnova choroba

Zle mikroby v creve sa zivia najma prebytocnymi jednoduchymi cukrami(candida a plesne) alebo bielkovinami(zapachajuce vetry)
Parazity bezne nezistuju, je ich hromada, co sa na beznych krvnych testoch nedaju vobec zistit. A testy na mnohe ine nakazy, ako tie menovane, sa prevadzaju zriedkavo a aj tak su velmi nepresne, tj sa neda na ne velmi spoliehat. Ale su lepsie, ako nic, samozrejme. Pozri nas temu parazity, to tu bolo uz viasckrat spomnenute, aj  pri roznych "chronickych" a "autoimunnych chorobach, dokonca aj rakovinach, kedze mnohe parazity maju karcinogenne vylucky.
Ktory z tych adrenalnych vytazkov je najlepsi je tazko povedat, ale asi ten posledny, ktory je aj poriadne drahy vyzera na najsilnejsi.
Osobne by som zacal ale s najlacnejsim, ci zaberie, 1 az postupne viac piluliek. Vysledok by sa mal ukazat na energii pomerne velmi rychlo.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-13 20:39:22)



104

Re: Crohnova choroba

Aha no tak už som z toho totálne zmätený , teraz si čítam túto stránku http://www.chlamydie.info/  tam má teda dosť ľudí stále zvýšenú teplotu ako ja , aj tam niečo spomínajú spojitosť crohn+chlamydie. Neviem teraz čo mám teda robiť skôr , čo skôr kúpiť , keď som čítal koľko by som mal nakúpiť balení extraktov olivových listov , una ne gato a olivového  oleja na odporúčané dávky tak je to dosť pekný peniaz aj aj to neni isté či to vôbec pomôže teda? Zase ak pôjdem len tak k lekárovi , že spravte mi test na chlamýdie budú na mňa pozerať ako na hypochondra , aby som teda mal aspoň nejakú istotu , že tie teploty sú teda buď z chlamýdii , alebo by som mal celé roky stále to črevo zapálené aj keď som bol počas bilogickej liečby podla lekárov v remisii ( pár mesiacov na biologickej liečbe a pár mesiacov na kortikoidoch) no aj vtedy som mal teploty tak ja už neviem z čoho. 

RNG ak by som ti poslal video z kolonoskopie nepomohlo by ti to lepšie určit či to je teda celé roky z toho čreva tie teploty , alebo tam je skôr ešte teda tá chlamýdia? Lebo teraz naposledy bolo to črevo dosť zlé , vraj tak na vyrezanie , nasadil sa prednison a teraz ho vysádzam a pomaly sa to zhoršuje zase do stavu pred nasadením prednisonu.. (ponúkajú mi ešte tú Humiru , no tej by som sa fakt chcel vyhnúť , len keď to pôjde takto ďalej tak už neviem čo mám robiť..)
ďakujem

Naposledy upravil: martinsos (2013-10-14 09:24:21)



105

Re: Crohnova choroba

Nuz ja nie som, lekar, neviem robit diagnozy. len na dane diagnozy pisem tu rady od lekarov, ktorych rad sa ja osobne drzim.
A kedze IBS, Crohn a ulcerativna colitida su vsetky sposobene zlou crevnou florou, radim tu na ne si nejak tu crevnu floru napravit.
Vyrezat je metoda tak trochu zastarala, pokial sa da nieco vyliecit a regenerovat. A ako vidim, tvoji lekari sa o to vobec ani nepokusaju, ved na to ani nemaju ziadne prostriedky okrem dost neucinnych chemickych liekov.



106

Re: Crohnova choroba

Tak mi hovoril lekár , že keď nezačnem brať humiru tak o črevo prídem (vyrezať alebo sa rozpadne/pretrhne) , v takom stave bolo na poslednej kolonoskopii , tak mám teraz strach či mi budu doplnky zaberať alebo až časom začnu zaberať , alebo čo som na tenkom lade asi :-/

Naposledy upravil: martinsos (2013-10-14 15:27:13)



107

Re: Crohnova choroba

A lekar ti garantoval, ze ti humira zaberie?A ze potom sa to nezhorsi a nebude nakoniec treba rezat ked sa nakazene crevo zacne rozpadavat?
Nuz ja sa radsej spolieham na svoje lekarske zdroje, co si vyberies ty je tvoja zalezitost.



108

Re: Crohnova choroba

Nepoznam presne SCD dietu, ale bez vlaknin nemozes pestovat pre creva a cele telo uzitocne probiotika. A inac tie skodlive nevytlacis, len podporovanim uzitocnych a potlacanim skodlivych.



109

Re: Crohnova choroba

A tie chlamýdie? Mám skúsiť behnút na testy?

A ešte k tým nadobličkovým žlaziam , aký je rozdiel medzi http://www.iherb.com/Natural-Sources-Ra … sules/5867  , ktoré si mi odporučil a medzi týmito čo odporúča zase Bludička z tohoto fóra http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ad … Caps/18706 ?

ďakujem



110

Re: Crohnova choroba

Bludicka ma s tym viac skuseniosti, osobne. Ale produkty sa menia a ten z Natural Sources sa mi videl akoby ucinnejsi. Neviem, vyskusaj a uvidis.



111

Re: Crohnova choroba

Ďakujem ,zobral som oba uvidím , ktoré mi bude lepšie , zobral som ešte aj ďalšie 250cps balenie pancreatinu now a aj pancreatin solgar na čistenie. Ešte mi má prísť zásielka zo swansonu s ďalšími kukrkuminoidmy , aloe verou , arabinogalaktanmi a pektinmi , snáď mi to pomôže nespadnúť znova do úplného relapsu :-/

Naposledy upravil: martinsos (2013-10-15 07:07:46)



112

Re: Crohnova choroba

"Trpezlivost ruze prinasa" hovori stare prislovie
Inac ked budes brat zopar protizapalovych doplnkov, iste ti nahradia protizapalovy liek
Curcuminoidy s bioperinom su velmi ucinne proti zapalom, tak isto boswelin, dokonca ciastocne  aj dumbier a Sangre de Grado a podobne.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-15 13:28:22)



113

Re: Crohnova choroba

To je pravda snaď mi to pomôže , k tým protizapalovym no asi objednam aspoň 5-6 flašiek curcuminoidov , lebo ako vidím to budem potrebovať v prvej rade tlmiť zápal aby som nevyletel zase aj s CRP nad 100 ako pred prednisonom.

Zatiaľ beriem 2cps curcuminoidov od swansonu (+1cps serrapeptaza 120000iu) no asi mi to je málo , zase tých 6cps curcuminoidov keby mám brať tak to mi víde 1 flaška len na 10 dní to by som toho potreboval tedy aj hádam za krabicu :-/

Ten boswelin je toto? https://www.swansonvitamins.com/swanson … g-120-caps   alebo http://www.iherb.com/Source-Naturals-Bo … ablets/969  či toto je len vysušená rastlina?

O tom sangre de grado mi vieš niečo napísať , alebo dať link? Je to toto? http://www.iherb.com/product-reviews/Am … 2&sr=1  v komentároch píšu , že to používajú na ulcers (vredy) no to iba v žalúdku , len tam sa to dostane? Keby to chcem na črevné vredy čo tam mám tak ako to tam dostať?

A zázvor stačí takýto? http://www.iherb.com/Now-Foods-Ginger-R … psules/592 alebo treba tiež nejaký extraktovaný? takýto napríklad skôr? http://www.iherb.com/Solgar-Ginger-Root … Caps/11734

Dnes ešte pribudlo na badatel stránke toto http://www.badatel.sk/kpm/enzymy-6-zazr … a-zdravie/  , takže podla toho čo tam čítam , že enzymi tiež moduluju imunitu a tým aj regulujú zápal , takže keď tomu chápem tak keď mi príde ten solgar enterycky pankreatin a budem brať aspoň 6g denne tak aj to mi niečo utlmi zápal?

ďakujem

Naposledy upravil: martinsos (2013-10-15 16:42:58)



114

Re: Crohnova choroba

Oba bosweliny su silne vytazky, ja pouzivam tie tablety zo source naturals.
Sangre de grado ma hromadu ucinkov, od antimikrobialnych az po protizapalovych, ale nie velmi silnych, co je niekedy dost vyhodne, lebo to nenici crevnu probioticku mikrofloru.A dostane sa to vsade v tele, odporucam to najma ako antiviralne ale ma to ucinky ovela sirsie.
Samozrejme ja pouzivam davky ovela vyssie  2 x 15 kvapiek a donedavna som pouzival produkty z rain-tree.com, co je uz dnes zavrete majitelkou, co mala plne zuby prenasledovania. Ale na nete jej informacie, pozbierane od roznych lekarov  stale bezia, pozri na
http://www.rain-tree.com/sangre.htm#.Ul12OBCwCSo
Osobne pouzivam zazvor do varenia, na caj alebo suseny/kandizovany a ziadne s uvedenych som este nevyskusal.
Samozrejme enzymy precistenim tela vynesu rozne zamorenia, ktore sposobuju zapaly kdekolvek v tele, tj aj v crevach.
Odmorenim tela sa samozrejme zvysuje obranyschopnost=imunita.



115

Re: Crohnova choroba

Tak čo by si mi ešte odporučil prednostne dokúpiť proti zápalom? Boswellin , alebo skôr to sangre http://www.iherb.com/product-reviews/Am … 2&sr=1 toto neviem či je ale dobré a koľko je to vlastne 30ml kvapiek teda koľko vydrží jedna flaška. Alebo mám skúsiť tie zázvorové kapsle? Čo si myslíš o tom?



116

Re: Crohnova choroba

Pri tých boswellin extraktoch čítam veľmi dobré komenty od ľudí zo sveta s MC a UC , tak to objednám určite a ešte to sangre de grado môže byť toto http://www.iherb.com/product-reviews/Am … 2&sr=1 ? A koľko je asi tých 30 ml cca kvapiek aby som vedeľ či jedna flaška vydrží napríklad mesiac?

ďakujem



117

Re: Crohnova choroba

Vodna kvapka jer asi.0 65 ml, tj 30 ml zhruba 460 kvapiek  je pri intenzivnej davke  2 x 15 kvapiek  je to dost na 15 dni. Ale mozno nemusis brat tolko cely cas, mozno ti vystaci denne aj 1 davka.
Ved uvidis, ako ti telo bude reagovat.
Vsetky odporucene davky totiz boli uvedene ako samostatne, pri kombinacii mozu byt davky nizsie.
Boswelin je ektrakt zo zivice znamej ako  tymian/frankinscence, praveho  kadidla, ktora je pouzivana ako protizapalova medicina uz tisicrocia.
Ak vyskusas zazvorove kapsle, napis. Moja zena uziva zazvor len ako korenie, kus pakorena do polievok, a vyraba si aj kandizovane platky, na ukludnenie zaludka pri letoch a cestovani, miesto kinedrilu. No a v cinskych restauraciach ho maju zase nakladany, ako platky ruzoveho korena, co je zdrave si davat s jedlom.



118

Re: Crohnova choroba

Aha ok ďakujem objednal som zatiaľ teda ešte bosweliin http://www.iherb.com/Source-Naturals-Bo … ablets/969  a tú dračiu krv http://www.iherb.com/Amazon-Therapeutic … 30-ml/9183 , zázvor som zatiaľ nebral , nebol by som sa vošiel do 22eur , uvidím možno neskôr objednám aj ten.

Potom koľko tabletiek tej boswellie si mám dávať denne? Alebo v akej kombinácii s kurkuminom a serrapeptazou + tou dračou krvou?

ďakujem



119

Re: Crohnova choroba

Na boswellin som tu odporucal 1 az 2 gramy za den , rozdelene na viac davok.
Samotnu zivicu z boswelie(full spectrum) neodporucam,neviem kolko tam tej boswelickej kyseliny/boswelinu vlastne je, odporucam  len jej standardizovany vytazok.
Curcuminoidy s bioperinom  som skusal v davke 3 x 1500 mg s uspechom , samotne o sebe.
Tak isto draciu krv 2 x 20 kvapiek(vtedy som mal nad 100 kg telesnej vahy)



120

Re: Crohnova choroba

A to si bral dokopy v takýchto dávkach? 2g boswellinu 4,5g kurkuminu 2x20 kvapiek dračej krvi? Či to sú dávky keby beriem len jedno z tých doplnkov?

Keby si dávam takto:
3 tabletky toho boswellinu
2 cps curcuminoidov
1-2 cps serrapeptázy
20kvapiek denne dračej krvi

Tak takto to je málo?

Naposledy upravil: martinsos (2013-10-16 10:12:29)



121

Re: Crohnova choroba

Ber zhruba polovicu , ked ich beries viacero.



122

Re: Crohnova choroba

Ok ďakujem



123

Re: Crohnova choroba

RNG dnes mi prišli doplnky zo swansonu a chcem sa ťa spýtať čo to je MFG date , lebo všetky doplnky to maju nižšieho data ako je súčastný dátum , ale to asi nieje doba spotreby čo? A na tých doplnkoch ak toto nieje doba spotreby , nie je uvedené do kedy to má trvanlivosť?

A ešte tuším si mi spomínal , že tú aloe veru môžem zmiešať s mikrovlákninami je to tak? Nevymetie to tú aloe veru preč rýchlo potom?

ďakujem

Naposledy upravil: martinsos (2013-10-18 13:45:25)



124

Re: Crohnova choroba

MFR date je datum vyroby.
Mikrovklakniny do seba nasiaknu vzdy  malu cast zivin, ale nie podstatnu pre zdravie.



125

Re: Crohnova choroba

Aha a tú aloe môžem zamiešať vždy do tých mikrovláknin? A koľko denne tej aloe? 1,5 g tak ako píšu?

ďakujem



126

Re: Crohnova choroba

Samozrejme mozes, ja to miesam automaticky do moje mikrovlaknovej a vitamin C zmesy, aby som nemusel drzat na stole privela krabic. a nahodou na nieco nezabudol



127

Re: Crohnova choroba

ok ďakujem a teda priemerne 1,5g denne tej aloe ako píšu na krabke či viac?



128

Re: Crohnova choroba

1.5 gramu sa rovna 300 g = 3 deci aloe vera stavy, co je dost.



129

Re: Crohnova choroba

Ok ďakujem smile



130

Re: Crohnova choroba

OK



131

Re: Crohnova choroba

Ahoj RNG , našiel som článok na nete , že boswellia zvyšuje zápal a nie znižuje pokiaľ tam nieje viac ako 10% AKBA , čiže ten produkt čo som kúpil je teda podla toho článku mne nevhodný http://www.swansonvitamins.com/source-n … t-100-tabs

Tu je článok http://www.terrytalksnutrition.com/week … disorders/  môžeš sa prosím nato pozrieť?

Ďakujem



132

Re: Crohnova choroba

"Kazda liska svoj chvost chvali", hovori stare slovenske porekadlo. Nuz samozrejme su rozne extrakty z boswelie, ale vsetky su ucinne, mozno niektore viac ako ine, ale neucinne neexistuju.



133

Re: Crohnova choroba

Ok , ale tam píše , že ostatné sú pro zápalové teda zvyšujú zápal to je nejaké divné nie , zarazilo ma to :-/



134

Re: Crohnova choroba

Podla toho článku by to mal byť podla zloženia nejaký takýto skôr http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps , aký je tam podľa teba rozdiel?

ďakujem



135

Re: Crohnova choroba

OK, skus ten, ja som ho pouzil za flasku asi pred pol rokom, ked som mal bolesti kolien a mozno mi pomohol, lebo momentalne ich uz nemam.
Je to dost novy vyrobok a chcel som ho na sebe vyskusat, ale zrejme som nemal dost silny zapal na to, aby som to nejak markantne zistil. Tebe s tymi zapalmi v crevach to moze ucinkovat ale znacne. Skus a napis.



136

Re: Crohnova choroba

Ok len mne dnes akurát prišiel ten http://www.swansonvitamins.com/source-n … t-100-tabs , tak tento nemám brať , keď tam píšu v tom článku , že boswiellie extrakty ktoré nemaju aspoň 10%AKBA zvyšuju zápal? Nechápem tomu ja už :-/



137

Re: Crohnova choroba

Aklo som povedal, boswellin nemoze zvysovat zapal, to je blbost, nech je v akejkolvek forme, od zivice az po specificke vytazky
Krvacanie  pravdepodobne do zaludka mam aj ja , este stale,to uz je vyse 3 mesiace,  ked mi daco poranili vo vnutri sondami a pumpovanim v nemocnici a zatial to riesim rebarborou, zena mi vari nesladeny kompot z nej a ked ho zjem dost na prazdny zaludok, zastavi mi to krvacanie. Zialbohu, ja som cukrovkar a vsetky rany sa mi hoja velmi dlho
U mna to asi nebudu creva, hoci mi robili sondy aj cez creva a nie je to nasledok zapalov, ale mechanickeho poranenia.



138

Re: Crohnova choroba

Aha no ja mam tej krvi teraz už hodne veľa, zakaždým ako idem na wc (6-10x denne) tak budem brať aj tu boswelliu , dnes som si dal 8 curcuminoidov uvidím , je nejaká doba pri týchto dávkach kedy by som mal zbadať zlepšenie? Lebo ako vidím už sa to dosť rozbieha :-/

ďakujem

Naposledy upravil: martinsos (2013-10-29 16:40:03)



139

Re: Crohnova choroba

Ked chces, pouzivaj kratkodobe aj prednison, len to nie je zialbohu riesenie na crohna, ale ustanovenie probiiotickej flory v crevach a vyhojenie criev. Prednison nie je nic ine, len potlacanie zapalov, nie adresovanie ich pricin.
A nezabudaj na hojive aloe vera a Triphalu.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-29 17:55:29)



140

Re: Crohnova choroba

Humira potlaca imunitu. A crohnova choroba je vysledok posobenia roznych skodlivych mikrobov v crevach. Tj znizenie imunity sice potlaci zapalove procesy, ale nie mikroby co su za nimi, tie vlastne potlacenim imunity tela podpori.
http://www.webmd.com/drugs/drug-64713-H … genumber=6
Ja by som skor vyskusal nejake antimikrobialne, aspon si vyhubit skodlive mikroby v crevach roznymi sirokospektralnymi antimikrobialnymi, ked ich nevies vytlacit  dostatocne branim a podporovanim probiotik.



141

Re: Crohnova choroba

Ja viem len čo mám robiť, keď mi nejako nič nezaberá a nemám veľa času na testovanie to črevo mám v zdevastovanom stave tak , keď sa mi zase rozbehne zápal vo veľkom aby to už črevná stena vydržala a nepretrhlo sa mi črevo :-/ inak antimikrobiálne  som  bral týždeň Citricidal 40kvapiek na liter. Došla mi aj tá dračia krv včera tak od dnes si dávam aj to 20 kvapiek denne. Tak isto mi došiel aj ten entericky pankreatin to si dávam tiež od dnes ,6g nalačno. Ja neviem čo som za človeka na nete všade čítam čo komu ako pomohlo (aj na crohnáckych zahraničných fórach tak by to nemali byť len reči) a mne nič nikdy nepomohlo to som skúšal fakt už kadečo (liečitelov, bylinkárov , rôzne čaje , diety a rôzne iné ešte predtým než som začal tieto doplnky) :-/

Naposledy upravil: martinsos (2013-10-29 20:35:44)



142

Re: Crohnova choroba

Kokosovy olej zozenies aj na Slovensku. Ja osobne objednavam len panensky(virgin) ale aj parou cisteny, tj bez kokosovej chuti a aromy je lepsi, ako ine oleje.
Protizapalove nepotlacaju infekciu v crevach, len nasledky jej toxinov. Na infekciu musis brat nieco antimikrobialne dlhsi cas, ale take, aby ti to neznicilo probiotika, ktore musis v crevach obnovit za kazdu cenu.m Odporucam najma Berberine, lebo ten nenici probiotika, tiez roztok citricidalu, ale slabsi, povedzme 15 kvapiek na liter vody, co by nemalo probiotikam skodit, ale potlaci to rozne skodlive bakterie, ako stafylokoky a streptokoky,
Tiez by som bral NAC a oreganovy olej, kedze tieto oba su proti maskovanym a zdruzujucim sa mikrobom do roznych biofilmov. ktore v crevach urcite mas.
Samozrejme, ked ti prednisom pomaha toto zvladnut, tak ho ber do casu, kym sa ti creva nevyhoja a neustanovi dobra crevna probioticka flora. Lebo inac sa z toho nevykopes.



143

Re: Crohnova choroba

Ako som povedal, ani humira, ani prednison ti nenapravioa probioticku crevnu floru a znicia skodlive miroby tam, co ti tie zapaly vyvolavaju.Nechapem, preco by si nemohol brat berberine pri prednisone. berbericka kyselina je velmi slaba, radove slabsia, nez zaludocne kyseliny alebo dokonca aj vitamin C vo forme askorbickej kyseliny.
Takze nevidim tu nikde zacarovany kruh, akurat tak pri doplnovani zaludocnych kyselin, co sa pri presdnisone udajne neodporucuje. Tiez je to len udajne, lebo dokaz na to som nikde nevidel poriadny.
Odomna neocakavaj, aby som ti radil permanentne pouzivat chemicke lieky s plno skodlivymi postrannymi ucinkami, ked si nevycerpal este vsetky ine moznosti neskodne z prirody.
Prednison je len protizapalovy, ale humira znici celu imunitu, tj vlastnu telesnu a kedze nemas dobru probioticky produkovanu obranu, tak sa ta chyti kazda infekcia a dorazi ta.
http://www.humira.com/?cid=ppc_ppd_hum_ggl_brand_4461
Takze napriek vsetkym reklamam lekarov, to nie je ziadne riesenie na dlhsi cas.

Znovu opakujem, travenie je vec dostatku kyselin, enzymov roznych druhov, mikrovlaknin a dobre osadenych crevach probiotikami. To je absolutna podmienka pre vsetky prpcesy v tele,, ked toto nie je splnene, tak smerujes k stovkam roznych zdravotnych problemov, v crevnych to uz jasne vidis.



144

Re: Crohnova choroba

Ako som povedal, cokolvek ti pomoze skodlive mikroby v crevach potlacit a pritom nepotlaci probioticku floru je dobre. Tj aj extrakt z olivovych listov,aj roztok citricidalu, oreganovy olej(entericky baleny) aj berberine,samento, Pau d'arco,  aj triphala a najma zmes roznych mikrovlaknin a kvalitne probiotika.
Doplneniu zaludocnych kyselin sa asi  nemozes vyhnut, ked chces mat v zaludku barieru proti prieniku skodlivych mikrobov  zo surovych jediel najma salatov a ovocia. Tie ti znicili creva a najma ich probioticku floru, co ich ma , a aj teba zaroven ochranovat.
Protizapalove su curcuminoidy s bioperinom(3 x 1500 mg ) , boswelin(2 x 600 mg), dumbier, sangre de grado, a proteolyticke enzymy, najma serrapeptaza v davke 3 x 120 000 IU.

Viac ti poradit neviem, ale rozhodne by som nebral nic skodlive dlhodobo.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-04 09:47:18)



145

Re: Crohnova choroba

No taka davka nezabije probiotika urcite.
Dokonca ani 2 x taka este nezabije probiotika ale uz moze ich mnozeniu sa zavadzat. Kazde z tychto antimikrobioalnych pracuje na inom systeme, tj si vzajomne nekoliduju v akcii.
Ber aj NAC, lebo mnohe z tych infekcii sa mozu maskovat.A samozrejme enzymy, ako pancrearin alebo Digest Platinum .
Hlavne krv a hnis zivi rozne parazitne kultury, takze ju treba rozlozit enzymami.
Nuz mas to tam poriadne pokaslane, len co je pravda.
A neprestan brat zmes mikrovlaknin a rozne probiotika, nakoniec sa ti to musi podarit zakultivovat. A triphalu a pripadne aj aloe vera.
A medzi tym rozne  protizapalove, doplnky a trebars aj lieky, pokial ti to nezaberie.



146

Re: Crohnova choroba

Hej ok ďakujem , pankreatin beriem entericky 6g denne a potom normálny s jedlom aj aloe vera beriem. Budem to už musieť nejako skombinovať aj s liekami možno sa dokopy nejako dostanem do trvalejšej remisii dúfam :-/ , ešte mi môžeš poradiť ten kokosový olej z tých čo som poslal linky?  http://www.zdravysvet.sk/kategoria/byli … ioplanete/ alebo http://www.ekokoza.sk/sk/Zaujimave-potr … directed=1

A ešte ten berberin , ktorý mám kúpiť?

Naposledy upravil: martinsos (2013-11-04 17:30:07)



147

Re: Crohnova choroba

Oba tie kokosaky su dobre.
Berberine kupujem zo Swansonvitamins.com, ale hociaky iny je dobry, ked ma spravny obsah.



148

Re: Crohnova choroba

Ok ďakujem



149

Re: Crohnova choroba

Ako človek s crohnovou chorobou a fanúšik alternatívnej medicíny skúsim aj ja pridať nejakú skúsenosť. Prakticky som skúsil takmer všetko, čo odporúča aj RNG.
Tiež som na humire... prednison som bral dlhodobo a spôsobil mi silnú osteoporózu... z tej som sa ale do 4 rokoch po vysadení prednisonu dostal.
No ale k veci.
1. Aloe vera pre mňa nula bodov a to som dlhodobo bral jednu z najkvalitnejších značiek aloe vera.
2. Niektoré výskumy naznačujú, že za crohnom môže byť aj nedostatok vitamínu D. Preto beriem 5000IU vitamínu D denne a naozaj po mesiaci som začal cítiť výsledky.
3. S crohnom sa viaže samozrejme nedostatok vitamínu B12 a bez neho je telo slabé.. takže som pridal B12 2000ug pod jazyk denne.
4. Veľmi mi v najťažšom období pomohol protiparaztiný program Huldy Clark, keďže zasa časť alternatívcov pripisuje crohna práve parazitom. Konkrétne som použil tento http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/ TOTO URCITE SKUS, JE TO LACNE A MNA TO DOSTALO Z NAJHORSIEHO
5. z antimikróbnych agentov sa mi najlepšie osvedčil oregánový olej http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731 a koloidné striebro, aj keď trafiť dobrú značku u nás je ťažké a drahé.
6. potom samozrejme probiotiká, najlepšie také, ktoré obsahujú lactobacillus plantarum, ktoré je účinné proti crohnovi

p.s. pri citricidale sa mi viac osvedčili kapsule ako kvapky.
p.s. 2. Skús v najhoršom na týždeň vylúčiť akékoľvek pečivo a  celkovo lepok a sladkosti. To tiež pomáha. No a myslieť pozitívne, aj keď viem, že v najhoršom človek s crohnom naozaj nevládze ani žiť.

Naposledy upravil: geronimosk (2013-12-08 21:22:09)



150

Re: Crohnova choroba

Kaszde probiotikum, ktore potlaca skodlive mikroby v crevach je samozrejme uzitocne, kedze crohn je sposobeny toxinami zo skodlivych mikrobov. Ale nestaci jeden druh, ale treba ich ovela viac, lebo kazde z nich vyraba pre telo ine latky. Napr ked hovorime o uzitocnosti B-12 znamena ze sa nam v crevach nevytvori dostatok B-12, lebo tam sa ma tento vitamin vytvarat. Ustne brany je totiz skoro kompletne zniceny v zaludku kyselinami.
Co tu je ale znacne podcenene, dokonca lekary mylne hovcoria proti su mikrovlakniny
My nevieme ani stravit ani na nic pouzit mnohe vlakniny, ale pre vacsinu probiotik je to vyziva, kdezto rozne skodlive mikroby potrebuju na vyzivu najma cukry a bielkoviny
Takze jedenim extra mikrovlaknin podporime probiotika a potlacame skodlive kultury v crevach
A teda to je jediny sposob ozdravenie crevnej flory a tym fer  sanca na regeneraciu criev.
Potlacanie zapalov neadresuje totiz  ich pricinu a je to len zmiernovanie a do nekonecna pretahovanie liecenia IBS, Crohna a ulceroznej kolitidy.