1

Téma: zeolity

Zaujímalo by ma, ako dlho trvá, kým sa vstrebú kvapky tekutého zeolitu do krvného obehu, ak si ich nakvapkám priamo do úst.  Pýtam sa to kvôli odstupu od jedla, aby sa nezaplnila kapacita zeolitu minerálami z jedla. Ďakujem za odpoveď.



2

Re: zeolity

Zialbohu, na to som nikde nenasiel odpoved zatial
Ani neviem,,kolko sa vlastne z toho tekuteho zeolitu vie vstrebat cez sliznice a kolko z nosnej latky, chelatora, humickej kyseliny.



3

Re: zeolity

Zo zeolitmi som už skúšal všetko možné, ale jednoznačne najlepšie výsledky mám keď si dávam každých tri až 5 hodín vrátane noci, 3 až päť kvapiek. Skúšal som prejsť aj na dvojnásobne silnú dávku, ale to už som cítil ortuťové príznaky. Ako detoxikátor od ortuti je to dobré, len to treba používať v krátkych intervaloch a v malých dávkach.



4

Re: zeolity

Roman, ako vnímaš takéto názory? http://www.theliquidzeolitebook.com/



5

Re: zeolity

Farmaceuticky a lekarsky priemysel ako taky dava na propagandu proti potravinovym doplnkom vela miliard mnohym vyskumnym ustavom, ktore sa snazia za kazdu cenu ociernit mnohe ucinne potravinove doplnky. Tak je to zrejme aj v tomto pripade, lebo chelacna ucinnost tekutych zeolitov a vynasanie roznych toxinov z tela je davno znama, namerana viacerymi laboratoriami, patentovana(pri patente sa musi ucinnost dokazat bez pochybnosti) a nakoniec ty sam vies, ze maju rozhodne ucinok pri detoxifikacii.
Ako doplnok sa zeolity pouzivaju uz desiatky rokov, ako na absorbciu u ludi, tak ako pridavok do krmnych zmesi pre dobytok. Takze nemozno pochybovat o tom, ze neskodne pre nas(alebo aspon zanedbatelne skodlive). Knihu som necital, takze sa neviem vyjadrit na konkretne tvrdenia, ale aj to, co je na tejto adrese je znacne nepriaznive vyjadrenie, na ktore nema autor pravdepodobne ziadne experimentalne dokazy.Lebo sa mi nezda, ze by sa dal patentovy urad takot jednoducho obalamutit a ze labaky co merali detoxifikovanie cez moc by  viacere nezavisle tvrdili bludy. Totiz verifikacia je velmi jednoducha, ked ma clovek na to prislusne nastroje(mass spectrograph) a davky detoxifikacie boli 3-4 nasobok normalneho vylucovania, merane na mnozstve ludi.



6

Re: zeolity

Uvedená kniha sa dá dostať v elektronickej podobe po vyplnení mailovej adresy vo formulári http://www.theliquidzeolitebook.com/ . Ja na zeolity nemôžem dopustiť. Pri správnom užívaní ma držia v pohode.



7

Re: zeolity

Zacala som brat tekuty zeolit...Chcem sa spytat, ake su priznaky detoxikacie...

Sice uz dlhsiu dobu mam taky "chripkovy" pocit, ale ako som zacala uzivat zeolity, sa to zhorsilo, mam krce aj v bruchu, citim sa slaba...ale teplotu zvysenu nemam...(tu nemavam skoro nikdy pri chripke...) a pijem Citricidal...

...neviem to rozlisit, co je co...co odporucate?



8

Re: zeolity

"Virenie" ortute a inych tazkych kovov v tele je sposobene vtedy ked zeolit vytiahne zabudovane zamorenie a cestou von ho nejak strati(nieco ine ho zo zeolitu vytlaci) a zamorenie sa dostane do obehu.
Vysledok-reakcia-moze byt podobna chripkovym priznakom(otrava) az po bolesti hlavy, docasna depresia , niekedy az "Brain fog"=mozgova hmla a depersonalizacia.
Administrator tohoto fora ma v tomto znacnu skusenost, ako aj inych sposoboch odmorovania tela od roznych toxinov, od tazkych kovov az po produkty mikrobov a a parazitov.
Odmorovanie tela je zialbohu velmi komplexny proces, kedze moznych zamoreni je hromada a casto su vzajomne nejak prepojene.



9

Re: zeolity

No tak tipujem, ze to bola reakcia na zeolit...ziadna nadcha, ziadny kasel, bolesti hrdla...

Na par dni som vysadila, ked sa dam trochu z toho dokopy, zacnem znova, ale po mensich davkach...:)



10

Re: zeolity

Odmorovanie je velmi komplikovana zalezitost, hlavne ked zamoreni je naraz niekolko. A to zialbohu podla merania laboratorii dnes je prakticky u kazdeho. Otazka je len do akeho stupna a ci si s tym telo vie poradit. U vacsiny zatial na stastie ano, ale je plno ludi, co si nevie s tym poradit alebo stupen zamorenia je velmi vysoky.
Prave sa snazim odoslat clanok na dalsi odmorovaci prostriedok, ultrajemne absorbovatelne celulozy=modifikovane citrusove pektiny.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-09 20:47:15)



11

Re: zeolity

chcem sa opytať kde sa da kupiť tekuty zeolyt? Dlhé roky som mala v ustach amalgamové blomby a stale mám. chcela by som to telo trosku prečistit od ortute. A dáva sa dodnes do blomb amalgamovych ortut?



12

Re: zeolity

Amalgam je zmes /zlucenina ortuti z inymi kovmi, spravidla so striebrom, kde podoiel ortuti na vahu je 50%. Bezortutove plomby su kompozity, epoxidy s keramikou, vytvrdzovane ultrafialovym svetlom v tenkych nanesenych vrstvach.
Vacsina ludi nema na stastie problem sa odmorovat od ortute, lebo telo sa vie dostatocne odmorovat roznymi materialmi, ako siru nosiacimi ALA,  a inymi.
Len ludia, co nemaju tento prirodny system v poriadku alebo maju rozne parazity a kvasne infekcie maju telo zamorene.
Dokaz zamorenia v tele je dost jednoduchy, ked zoberies napr 300 mg ALA a dostanes velke virenie ortute v tele(to sa neda nevidiet, ked mas hlboku depresiu, depersonalizaciu a dokonca silne zasklby atd niekolko hodin) tak sa musis aktivne a postupnbe odmorovat roznymi prostriedkami, z ktorych cast su aj zeolity, ale najma DMSA, MSM, selen, jod, cilantro, rioasy rozneho druhu, mikrovlakniny a najma modifikovany citrusovy pektin z nich a ine.
Proces je velmi komplexny a treba pri nom adresovat aj kvasne nakazy, pripadne aj parazity, inac je odmorovanie dost neucinne.
Ale dufam , ze nebudes mat na ALA reakciu, takze nemas prilis zamorene telo a vtedy sa staci odmorovat beznymi, ako jod, selen zelenymi vnatami roznych rastlin a doplnkami rias, co su dost bezne na udrzbu zdravia a nepotrebujes chemikalie.

Naposledy upravil: RNG (2013-03-19 02:45:30)



13

Re: zeolity

Dobry den, neviete mi poradit davkovanie zeolitu pri IV stadiu rakoviny. Mame prasok od firmy SlovZeolit http://www.zeolit.sk/zeolit.php. Neviem, ci je takyto prasok vobec vhodny. Dakujem za nazor Radka



14

Re: zeolity

Slov zeolit nepoznam, na ucinnost je najlepsi tekuty zeolit, teda ciastocky tak male, ze sa vedia absorbovat do krvneho obehu. Hrubsie zeolity odmoruju len creva.

Okrem toho treba ten zeolit nielen rozdrvit na ciastocky velke nanometre, ale aj aktivovat prazenim a potom rozptylit napr v humickej a fulvickej kyseline.
Takze dany vyrobok nema tie vlastnosti, zialbohu. Ale je to crevny absorbent...
Pozri napr na
http://www.zeolite-for-health.com/
http://www.luckyvitamin.com/p-129442-li … redirect=1



15

Re: zeolity

na tomto webe pisu ze vsetky studie co boli vykonane so zeolitom, tak bol pouzity praskovy zeolit a tekuty zeolit naopak neodporucaju:
http://www.zeolite.com/



16

Re: zeolity

Samozrejme sa neodporucuje, kedze je to vlastne reklama na ich produkty.
Len jedno si musis uvedomit, mikronizovany tj mlety na mikronove velkosti nie je absorbovatelny do tela cez ctreva, tj absorbcia je tam limitovana len na creva. Liquid zeolites ake ma tak male castice, ze sa absorbuju aj do krvneho obehu a tak cistia nielen creva, ale cele telo zvnutra.
A uspech takejto vlastne chelacie bol jasne prekazany na moci, kde sa namerali pri pouziti liquid zeolites podstatrne zvysene odmorovania z roznych latok, vcitane napr olova, orturi, arzenu a podobne.



17

Re: zeolity

vie sa ako velmi je vazba medzi naviazanymi tazkymi kovmi a zeolitom pevna? vylucia sa tieto kovy az v moci alebo sa cast z nich z vazby uvolni a vstrebe znova do organizmu?



18

Re: zeolity

Zialbohu cast sa moze uvolnit, aspon tak mi to povedali niektori, co sa odmoruju od ortuti. Ale vazby na ine kovy mozu byt pevnejsie. A virenie ortuti po tekutych zeolitoch nie je velmi silne, na stastie.



19

Re: zeolity

a poznas nejaky iny chelator ktory naviaze na seba kovy pevnejsie ako zeolit?



20

Re: zeolity

Zialbohu okrem selenu nie. Co sa tyka ortuti
Ale zase selenidy nie su vodorozpustne, tj ortut hoci viazana pevne , tj neucinna, zostava v tele.
Takze vireniu ortuti sa pri odburavani ortuti v tele neda vyhnut uplne, zialbohu.
Preto odmorovanie od ortuti je komplikovane, kombinacia roznych chelatorov a absorbentov. a brane v davkach podla osobnej tolerancie virenia.

Na ine kovy su vyborne napr EDTA, tam ten problem "virenia"prakticky neexistuje. To je vazba ionicka a kovalentna, co su ovela silnejsie, nez  bezne chelacne sily.

Ortut mozno na selen naviazat ionicky, podobne aj na siru, ale anorganicka sira ci selen sa do tela nehodia. A v organickej forme selen a sira neviazu ortut ionicky.



21

Re: zeolity

skoda ze iherb ma len tento jediny tekuty zeolit: http://www.iherb.com/Organic-by-Nature- … &ic=13
a ten veru nie je zrovna najlacnejsi...

skusal si zeolit aj na ustnu hygienu? tu vychvaluju praskovy zeolit do nebies: http://www.celkomnovypocit.com/



22

Re: zeolity

Nuz ceny vysli hore, od kedy som to ja posledne kupoval vo velkom pre moje obchody, ale rozhodne nie tak vysoko, ako sa to predava v Iherb. Ja som to kupoval odtialto vo velkom
http://www.liquidzeolitecompany.com/cat … d-Zeolite/
Za sto flasticiek cena isla az na 6 dolarov za flasku.
Vychvalovanie vyrobcov je plne lzi, jedine posudzovanie je od nezavislych zdrojov, tj lekarov a klinik, co tieto vyrobky pouzivali a ich vysledky skumali.
Na ustnu hygienu treba najma cistenie, pripadne dezinfekciu  a ustne probiotika, ktore ochrania zuby pred kazenim a pripadne aj horne dychacie cesty pred roznymi infekciami
.
Pri cisteni sa kedysi pouzivala soda bikarbona, dnes rozne prasky, ktore pomahaju zodrat mechanicky nanosy a tam sa zeolitove prasky mozu uplatnit
, Mnohi vyrobcovia zubnych past  na to pouzivaju napr zinkove prasky, ktore su naviac aj antimikrobialne.



23

Re: zeolity

Ahoj Rng,
rad by som pocul tvoj nazor na toto:
Objednal som si od jedneho majitela internetoveho obchodu zeolit - praskovym ktory nema este u nas certifikat a tak ho nepredava oficialne. Stalo ma to 12,5 eur - 300 g balenie.
Chuti a vyzera skoro rovnako ako zeodent - normalne zakupeny vyrobok.
Myslis si, ze tam je to, co tam ma byt, da sa to s niecim inym lacnejsim zamenit? vyzera to doveryhodne, no nepoznam toho cloveka osobne.
dakujem



24

Re: zeolity

Nuz ja osobne nekupujem nic len tak, lebo kvalita, tj velkost krystalov a cistenie zeolitov je velmi komplikovana zalezitost a od toho je velmi zavisla ucinnost tohoto doplnku.



25

Re: zeolity

dakujem
tiez tak radsej spravim



26

Re: zeolity

http://www.liquidzeolitecompany.com/liq … worldwide/

tu to vychadza $18 za 1 flasku, nevies kde sa to da kupit lacnejsie? je toto jedina firma ktora vyraba kvalitny tekuty zeolit?

Naposledy upravil: anly11 (2014-10-28 17:54:50)



27

Re: zeolity

NuZ kedysi, ked som mal este obchody na Slovensku som to objednaval vo velkom, kde som dostal cenu az 6 dolarov za flasku ale to som kupoval 100 flasiek naraz.
Pozri napr na
http://www.throppsnutrition.com/index.p … An0A8P8HAQ



28

Re: zeolity

tam maju sice za $15 za flasku, ale velmi drahe postovne do zahranicia, cize by to vyslo nakoniec drahsie.

pozeram ze ta firma ponuka 2 typy zeolitov - jeden "Enhanced with DHQ" a druhy "high potency". ktory by si z nich odporucil? aky je tam rozdiel medzi nimi?

Naposledy upravil: anly11 (2014-10-29 09:29:43)



29

Re: zeolity

Nuz na to ti neodpoviem, na to nemam ziadne informacie od nezaujatych straniek, len od vyrobcu a na to sa neda spoliehat.



30

Re: zeolity

Vie my niekto povedať či ZEOLIT a ZELENY IL je jedno a to isté ?alebo sú to dve rozdielne veci?ďakujem.



31

Re: zeolity

Velmi rozdielne latky
Obe su sice absorbcne, ale zeolity mozu obsahovat aj tak jemne castice, ze sa vedia vstrebat do krvi a tak cistit cele telo, nielen creva.



32

Re: zeolity

Ďakujem pekne.



33

Re: zeolity

OK