1

Téma: Denna davka hypericinu

Ako mam vypocitat dennu davku hypericinu, ak mam tento doplnok ?

http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913

Nejako mi to nejde do hlavy.

A este jedna otazka: Podla testov mi vyslo, ze uzkostnu poruchu mam organicku na zaklade zmien v mozgu.  Doktorka ma strasi, ze po vysadeni AD (co som urobila) sa moj mozog nenauci existovat sam, lebo to "organicky" nepojde. Ja si myslim, ze neuroplasticita mozgu je uzasna.



2

Re: Denna davka hypericinu

Hypericin samotny nestacio, treba aj hyperforin.
Varazova davka z toho produktu je 3 kapsule , to je 900 mg a to obsahuje 0.3% tj 2.7 mg hypericinu a 3% tj 27 mg hyperforinu.
Organivcke nedostatky sa maju doplnat organickymi doplnkami, nie umelymi chemikaliami.
Mozog sa nic nemusi naucit, len potrebuje dostat spravne materialy. Aj ked si ich nevie vytvorit dost, daju sa doplnit , ale nie chemikaliami, ale latkami, organickymi, co v mozgu z roznych dovodov  individualne chybaju
Inac hypericin a hyperforin maju funkciu SSRI, SNRI a zvysuje to aj hladinu GABA v mozgu.
Tj nedovolia prirychle zanikat serotoninu, norepinephrinu a GABA, cim sa ich hladina v mozgu zvysi na normalnu.
Na ucinok potravinovych doplnkov sa musis pytat odbornikov, tj lekarov co sa doplnkami zaoberaju, nie lekarov, co sa o nich nic neucili, okrem zastrasovanie pacientov proti nim

Naposledy upravil: RNG (2013-09-04 20:01:24)



3

Re: Denna davka hypericinu

A este nieco, ma zmysel brat tie tabletky (z vyssie uvedenho linku) 2x1 denne. Alebo musim si dat 3 tabletky naraz, aby to malo nejaky ucinok ?
Ja totiz citim ucinok uz pri jednej tabletke. Ale chcela by som vediet tvoj nazor.
Dakujem.



4

Re: Denna davka hypericinu

Kedze spotreba serotoninu a inych neurotransmiterov nie je roznomerna, v case stresu a podobne je podstatne vyssia, tak ma zmysel brat toto len v case potreby, inac si telo poradi samo.
Kolko potrebuje na pomoc kazdy individualne je rozne, ja som udal len davku, ktora uz roky pomaha mojej zene obcas v stresovych situaciach(davy, pretazenie v robote, neprijemne situacie). Kedze na destresovanie robi yogu a thai chi, tak to nepotrebuje kazdy den a tak to berie len ked ocakava dovod na depresie.

Naposledy upravil: RNG (2013-09-06 23:18:42)



5

Re: Denna davka hypericinu

Dobry vecer, prosim Vas o radu . pred 3 rokmi som zacala odpadavat , tlak na srdci , velmi rychli tep , trnutie ruk a tvare , po 5 minutach mi ten stav odysiel.  lekary v Taliansku ( kde som zila) tvrdily ze to mam hlboku depresiu a musim to liecit inak mi hrozi iktus alebo infarkt. pol roka pred tym som sa liecila z helykobaktera a 12-nikove vredy. Na tie zachvaty som zacala brat AD ( asi 2 tyzdne ) ale som ich vysadila , lebo ten stav po AD bol pre mna tusim horsi ako tie zachvaty.  posledny zachvat som mala pred 5 mesiacmi a bol taky silny ze ma brala zachranka. A teraz pred tyzdnom sa mi to vratilo opet a mam tie zachvaty denne niekolko krat za den  , ale niesu az tak intenzivne na sanitku wink ... ale skratka sa bojim , mam 3 male deti. Lekar tu na Slovensku mi predpisal Paroxetin , co samozrejme neberiem a poslal ma k psychiatrovy , tam idem 14.10. a neurologovy na 21.10. , s odporucanim na CT hlavy. Kedze lekarom neverim tak som si vygooglila ze mam zrejme diagnozu G45.9 co je TIA ( prechodny zachvat ischemickej choroby) . No a teraz mam strach naozaj ze mi pride velky uder - iktus.  Beriem momentalne valerianu v tabletkach a magnezium 3x denne ... zabralo to len prve 3 dni ...teraz zvysujem davky. Prosim poradte mi , co sa somnou deje ... neverim ze to mam depresie , aj ked moj zivot nieje ziadna ruzova zahradka ... Dakujem, Carmen.



6

Re: Denna davka hypericinu

Ono to skor podla priznakov vyzera na tetaniu, ako depresie. Moze to byt spojene so zhorsenym travenim a stresom takze pozri v prvom rade na tie temy. Pripadne aj spanok, co k tomu tiez znacne prispieva.
A daj si spravit koagulacne testy/zrazanlivost krvi, lebo plno stredoeuropanov si potrebuje riedit krv, inac sa im tvori plno zrazenin, ktore dnes su pricina smrti az 50% ludi. Pritom fibrinolyticke enzymy ako nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza toto nebezpecie uplne odstrania, ked ich beries pravidelne a to bez akychkolvek skodlivych nasledkov liekov na riedenie krvi.
Najblizsie, ked dostanes zachvat dychaj do papieroveho vrecka a nadychuj sa z neho, to zvysi hladini CO2 v krvi a ked sa ti to zlepsi, tak sa jedna o hyperventilacnu tetaniu, co sa da riesit najma destresovanim, viac pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/t/tetania
http://rng.nazory.eu/rubriky/t/travenie
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok

Naposledy upravil: RNG (2013-10-13 00:32:56)



7

Re: Denna davka hypericinu

Dobry den , p.RNG
chcem Vam podakovat za rady. To dychanie do sacku pri zachvate mi pomaha ukludnit ten zachvat. Napisala som si vsetko co ste mi doporucil a zacnem s liecbou. Viem ze je to u mna jeden zacarovany kruh s tymi potiazami co mam. Okrem tychto zachvatov mam dennodenne bolesti hlavy , nejaky typ psoriazy na hlave ( vo vlasoch) , bolesti klbov , zle travenie , emocna precitlivelost ai. Neviem ale s cim zacat , myslim s akymi produktmi . Objednam si uplne vsetko co ste mi doporucil . Mozem tie produkty uzivat vsetky spolu ? Alebo ako mam vlastne postupovat , s cim zacat , aby to malo spravny efekt ? Spravila som si citonovo-cesnakovy elixir ....mozem ho kombinovat s ostatnymi produktmi ( http://varecha.pravda.sk/recepty/citron … ecept.html ) ? 
Ak sa mi zacne vsetok ten bordel s tela odplavovat -( detox ) - budem schopna pocas detoxu normalne fungovat ? Mam totiz pracu , kde chodim autom dennodene , tak by som radsej ostala doma  nejaky cas.  Dakujem za odpoved . Carmen.



8

Re: Denna davka hypericinu

Nuz zle travenie sposobuje po case stovky roznych zdravotnych problemov, vcitane tych co popisujes a aj ovela vaznejsich. Takze to si musis napravit v prvom rade!
A travenie je vec kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik. Enzymy v dostatku ci dokonca v prebytku zaroven odmoria telo. Detox  teda musi obsahovat vsetko, co potrebujes aj na travenie, to je dostatok vody, enzymov mikrovlaknin a spravnu nasadenu a rozmnozenu crevnu floru.
No a stres musis tiez adresovat stres je zabijak a tiez vedie po case k stovkam roznych zdravotnych problemov.