1

Téma: wild yam - stitna zlaza

Zdravim RNG, skusala som najst v inych temach ale neuspesne.

Vdaka za vsetky iformacie o ktore sa delis, mne to velmi pomohlo.

Mala som podozrenie na znizenu stitnu (dedicne, unava, problemy s cyklom, potenie, zelezo..), no na endo mi oznamila e stitnu mam OK ale ze mam hranicne znizeny progesteron a zvysene nadmerne muzske androgenne hormony.. predpisala Duphaston hormony, ktore odmietam brat.
Tak zhanam wild yam, zatial som mala len jedno balenie a dost pomohlo + pupalku.okrem toho C, jod, selen, D,E..

chcem sa spytat - citala som uz neviem na ktorom fore ze konzumacia yamu trvalo moze sposobit este vacsie znizenie cinnosti stitnej.. myslis ze je na tom nieco pravda? dakujem



2

Re: wild yam - stitna zlaza

V internete sa rozsiruje plno falosnych sprav proti doplnkom.
Nedostatok jodu a selenu v nasej strave nie je dedicny, ale typicky.Preto kazdemu odporucam si doplnat zinok, selen jod, vitaminy D-3 C a E, mikrovlakniny a probiotika minimalne. Duphaston nie su hormony, ale chemikalia, ktora posobi ciastocne podobne ako progesteron.Samozrejme za cenu roznych skodlivych podtrannych ucinkov, lebo to nie je bioidenticky progesteron. Pravy progesteron mozes dostat vo forme kremu, co sa natiera na vnutornu stranu stehien.
Teda ak ho naozaj potrebujes a nemas len zle travenie a absorbciu, co to vsetko moze sposobovat.
Inac hladina progestreronu pocas cyklu dost prudko kolise, takze z jedneho merania sa neda nic usudzovat. To by mala tvoja lekarka vediet.