1

Téma: Neem

Rng, prosim o nazor na neem,  mal by mat podobne ucinky ako echinacea, astragalus. Je silnejsi? Da sa brat dlhodobo? Dakujem.



2

Re: Neem

Neem je sice tradicne liecivo, ale nemyslim, ze co sa tyka adaptogenickych alebo antiviralnych vlastnosti sa da porovnavat s echinaceou alebo astragalusom.
Neviem, co chces adresovat. Ja som kedysi pouzil neem olej do kremov, ale prilis zapachal, tak som to prestal pouzivat.



3

Re: Neem

RNG:
pytam sa ohladne antibakterialnych a antiviralnych ucinkov napr. pri zapaloch hrdla, prechladnutiach...takej klasike co je v tomto case aktulana. Uzivam astragalus, colostrum, vitaminy c, d, e, a, selen, kelp, zinok, magnesium a calcium. Echinaceu nebriem, kedze sa neda brat dlhodobo. U predajcov som nasiel aj neem, ktory je cenovo rovnako na tom ako astragalus, tak preto sa pytam.



4

Re: Neem

OK. PoZor ale, neem olej dochadza obvykle len v kozmetickej kvalite, tj nevhodnej na vnutorne branie
(a podla, mna co je nevhodne na vnutorne branie to nie je velmi vhodne ani na  kozu, lebo koza je polopriepustna a aj cez kozu sa to do tela nakoniec dostane....)



5

Re: Neem

RNG, pevne verim, ze toto sa da jest: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Neem- … sules/2017



6

Re: Neem

Nuz to sa da definitivne jest, ale ja som hovoril o extrakte z neem listov, tj neem oleji.
Nakolko su ucinne len listy ti neviem povedat, ale asi nie velmi. Ucinna zlozka v nich je ten olej, podobne ako aj napr v olivovych listoch.



7

Re: Neem

Ja som si dnes kupila Neem olej, na ktorom je napisane, ze na cistenie krvi sa uziva aj vnutorne. Ja ho ale chcem len na ekzem vyskusat. Viem, ze existuju aj neem tablety, vraj dobre na skryte zapaly v tele, neviem. Aspon tak mi to prezentoval jeden Ind predavac, ktory hovoril, ze tato rastlinka mu zachranila zrak. Mal vraj este nedavno zeleny zakal, lekari mu povedali, ze definitivne oslepne a on si zacal robit caj z neem listov, ktory denne pil, plus su aj vyplachoval oci. PO neviem akom case isiel na kontrolu a vraj na 90%zakal zmizol a on vidi, aj ked uz nemal. Je mozne, ze by to malo take ucinky?



8

Re: Neem

Mozne to je, len statisticky nie natolko ucinne , ako ine prostriedky proti zakalmo, ako napr enzymy, CanC, a kvapky MSM.
Skor by som to pouizival na kozu, kde je to ucinnejsie, ako mnohe ine latky.