1

Téma: vestibulitis

Ahoj RNG, chcela by som ta poprosit, ci mi nahodou nevies poradit co sa da robit s Vestibulitis ? Mam doma mesocain a hydrocortison, moze to nejak pomoct? pripadne co ine ? sad



2

Re: vestibulitis

Zapaly vnutorneho ucha a ich nasledky treba v prvom rade riesit antimikrobialnymi. Pozri nas temu  http://rng.nazory.eu/infekcie
Drobne krystaliky, ktore su nasledkom zapalov sa daju odstranit intenzivnou chelaciou.Pripadne branim vitaminu D-3 a K-2, ktore prispeju k odstraneniu calciovych depozitov z makkeho tkaniva do kosti, kde vapnik patri.

Zapaly sa sice daju potlacit, ale to nie je permanentne riesenie problemu, len docastna "naplast" na potlacenie symptomov.
Aj to sa da prevadzat velmi ucinne potravinovymi doplnkami ako curcumin,dumbier, boswelin a hromada roznycyh enzymov.



3

Re: vestibulitis

RNG
pisal si niekde ze na rozpustenie kalcifikatov je dobra aj kyselina ovocna. EDTA nechcem brat, preto ta chcem poprosit aby si mi poradil aku presne kyselinu ovocnu myslis, v akej forme a kolko. Dakujem.



4

Re: vestibulitis

Vsetky ovocia obsahuju kyseliny,ci uz citronova, jablcna(malic acid)  atd, dokonca aj askorbova(vitamin C)  je vlastne kyselina
EDTA je ale ovela ucinnejsia na chelaciu vapnika



5

Re: vestibulitis

EDTA sa bojim brat, lebo udajne poskodzuje oblicky a ja som citliva na oblicky... Ty by si doporucil EDTA aj tak?



6

Re: vestibulitis

EDTA je chelator a ked ho zoberies privela napr cez infuziu(10 az 15 gramov pouzivali lekari na odmorenie od olova) tak tu zoberie tolko vapnika z kosti, ze ti zapcha ladviny.
Davka 1 gram to ale spravit nemoze. A viac som nikdy neodporucal.
Nakoniec EDTA sa bezne pouziva v potravinarskom priemysle ako kyslidlo, miesto drahsej kyseliny citronovej.



7

Re: vestibulitis

Aj ked som tu uz velmi vela citala do dnes neviem co presne znamena chelacia. To je vlastne naviazanie nejakych latok na nejake ine latky, alebo ze sa nieco posobenim nejakych latok (chelacnych) rozpusti?



8

Re: vestibulitis

Chele je z greckeho  slova  klepeto .To su teda latky, ktore nejak zachytia naviazane neziaduce materialy a vynesu ich z tela



9

Re: vestibulitis

Mala som obavu z brania EDTA ale vertigo mi velmi zneprijemnuje zivot, tak hladam riesenie.
Ked pises ze 1g EDTA je bezpecne brat, tak to skusim, len zbieram k tomu este dalsie informacie. Zacala som s branim oregana, extraktu z oliv.listov, Citricidal denne, NAC a tiez beriem zakladne veci na antiviralnu imunitu, lebo zrejme je potrebne vyhnat zle mikroby a zapaly z tela. Vlastne aj ta kalcifikacia zrejme kvoli tomu vznikla...

Otazka vsak je, ci mam zaroven este riesit aj tu kalcifikaciu, lebo to uz bude dost vela piluliek a neviem ako to znesie moj zaludok. Znamenalo by to totiz este pridanie EDTA aj nejakych mineralov a mozno este nieco co neviem.

Aky postup by som mala zvolit? Prv riesit jedno a potom druhe alebo ako podla teba?

Dakujem.

Naposledy upravil: Yannie (2013-10-03 14:39:33)



10

Re: vestibulitis

Samozrejme najprv ries zapal a mikroby.
Zaroven mozes brat D-3 a K-2. Ak to nestaci, po case by som pridal rano chelaciu a vecer remineralizaciu.