1

Téma: Necht na nohe

Ahoj. Mam dlhsi problem na prste na lavej nohe. 2x som ho mal uz operovany z dovodu zarastania. Neviem (je to mozne) ze pri druhom operovani som nejak chytil najskor infekciu pod neht... mam tam zltu skvrnu pod nim ... a z casti aj na lavej strane. Nejak som tomu nevenoval ja blbec pozornost. Pred par dnami ako prislo teplejsie pocasie ma ale zacal dost svrbiet. Dnes dokonca ked som si ho stlacil mi vysiel hnis. Neviem vobec co to znamena. Mam nejaku plesen pod nechtom (je neprijaty na brusku prsta) a z toho sa mi spravil hnis ? ... nerad by som zas isiel na nejaku operaciu k chirurgovi s nim lebo nemam to rad. Cital som na internete ze by mohlo pomoct koloidne striebro natierat na ten necht + tea tree gelom mastit. Teraz ked stlacam poriadne ten neht tak mi vychadza taka cira voda (predtym aj trosku hnisu zlteho) chcel by som sa preto spytat co na to odporucate? Pretoze ako poznam nasu koznu mi navrhne to strhnut (stara skola) Dakujem moc za odpoved. V prip. nutnosti to mozem aj ofotit



2

Re: Necht na nohe

Nuz na hnisania pod kozou je asi najucinnejsia metoda iontoforeza striebra. Totiz necht nedovoli cez seba velmi prejst nicomu, ale iony sa cezen dostanu.
Ked si to mal operovane, mozna sa ti tam naniesla infekcia MRSA(atb vzdorujuci stafylokok zlaty), na ktory nie je vela veci ucinne, ale striebro by to malo aj tak vybit
http://rng.nazory.eu/rubriky/z/zapal-hn … a-striebro
Mozes pouzit aj napr roztok citricidalu, vo vode alebo v kokosovom oleji, v koncentracii az 2% na necht,. mozno to predsa len cez ten necht prenikne. Alebo 2% roztok oreganoveho oleja, ktore je tiez silne antimikrobialne.



3

Re: Necht na nohe

otec ma doma toto http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Li … 59-ml/4211 je to 33% (zevraj este stara verzia nejaka viac ucinna) no neviem ako pripravit ten roztok v akom pomere a mam v tom mocit prst alebo len potierat ? dakujem



4

Re: Necht na nohe

Normalne v minulosti som radil 60 kvapiek na liter vody, tj 6 kvapiek do deci vody alebo kokosoveho oleja



5

Re: Necht na nohe

Dobry den chcela by som sa poradit.uz dlhsi cas mam problemy s koznou pliesnou na nohach.trva to uz asi 5 rokov.pouzivam vsetko mozne od kremov,lakov na nechty,ktore pomozu,ale len docasne.ked uz vyzera ze som sa akoze vyliecila,po case sa mi to stale vracia ,hlavne palce na nohach a chodila zo spodku ale hlavne najviac medzi prstami,je to neprijemne a strasne to zapacha a som z toho uz zufalaa.mohli by ste mi poradit co mam robit,u DR.som s tym nebola a liecim si to vzdy sama.myslite ,ze by som mala uzivat aj nieco vnutorne?za odpoved vopred dakujem



6

Re: Necht na nohe

Ja na to pouzivam 2 az 5 % roztok oreganoveho oleja v alkohole na ponozky a do topanok. Pracuje to dobre.
Plesne trva dost dlho vynicit, lebo su v kozi(obuv), v pradle a podobne, a teda nielen na nechtoch, ako si to mnohi myslia.
Tak ked si aj nechty vyliecis, z topanok sa znova nakazis.