1

Téma: Bolesti kolien

Pan RNG, chcela by som vas poprosit o radu ohladom mojej tety. V noci a pri vstavani ju velmi bolia kolena, ani spavat nemoze. Ked chodi alebo sedi, neciti vobec ziadnu bolest. Lekar jej povedal, ze to je "zacinajuci meniskus". Aky mate prosim vas vy na toto nazor? Ake doplnky by som jej mohla doporucit?
Vopred dakujem.



2

Re: Bolesti kolien

Reumaticke bolesti a zapaly su alebo zo zamoreni(na to treba telo odmorit enzymami) alebo z virusov a mykoplaziem, ktore treba potlacit, pozri temu Herpes a naq mykoplazmy hje NAC, serrapeptaza na odmaskovanie a oleuropein na znicenie
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps

Samozrejme na to pomahaju aj rozne ine protizapalove a doplnky na regeneraciu klbov, ale tie neadresuju priciny tohoto stavu.



3

Re: Bolesti kolien

Dakujem, prekopirovala som jej to, uz si to studuje.

Pekny den!



4

Re: Bolesti kolien

OK.



5

Re: Bolesti kolien

Dobry den RNG....mam otazku ohladom mojej 10 rocnej dcery. Cvici gymnastiku a v posledom case asi, 4 mesiace sa stazuje na bolesti jedneho kolena, hlavne pri doskoku a pri klaknuti...uziva zatial len vitamin D3 a zacala som jej davat avokado....mam aj niecim natierat?....zatial sa cvicenia nechce vzat....ma 10 rokov, 146 cm a 30 kg
Dakujem



6

Re: Bolesti kolien

Su rozne protizapalove kremy s obsahom napr boswelinu, dokonca maju krem s obsahom hyaluronickej kyseliny,mozes si preidat napr MSM do kremov, obcas ich aj ja pouzivam, ale daleko najlepsie je DMSO, ktore je dost tazko dostat. Veterinari ho bezne pouzivaju na zvierata, hlavne bolave kolena pri konoch, ale na ludske pouzitie to farmacia a lekarska mafia blokuje, spinavci.



7

Re: Bolesti kolien

Dakujem



8

Re: Bolesti kolien

OK



9

Re: Bolesti kolien

RNG, prosim Vas, MSM moze aj uzivat, ci iba primiesat do kremu?...Este by som poprosila, ci by ste mi nedoporucili nejake potravinove doplnky pre deti, ktore by mala dcera uzivat, ked aktivne sportuje. Svagor ide na 2 tyzdne do Usa, tak mu napisem zoznam, nech donesie. smile
Dakujem

Zatial z vitaminov berie len D3



10

Re: Bolesti kolien

A este tento krem moze byt?
http://www.iherb.com/WiseWays-Herbals-L … 1-oz/27564



11

Re: Bolesti kolien

Samozrejme. Boswelia serata je protizapalova, arnika je naviac aj hojiva. A aj ine su tam uzitocne.



12

Re: Bolesti kolien

Rng, prosim vas, prisli mi  tieto doplnky http://www.iherb.com/MRM-Bone-Maximizer … 0-Capsules
a http://www.iherb.com/Source-Naturals-Hy … 60-Tablets

Dcera ma 30 kg....staci uzivat z kazdeho 1 tabletu denne...mozu sa spolu kombinovat?....nie je to vela vapnika pre dieta?

bolesti kolena nepresli, na rtg nic nenasli, povedali, ze ma asi zapal slachy, ale crp nemala vobec zvysene...

a ze ma viac opotrebovanu chrupavku, tak jej dali ortezu, ktoru nosi uz 3 tyzdne a ziadne zlepsenie



13

Re: Bolesti kolien

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Hy … l&ic=1

http://www.iherb.com/MRM-Bone-Maximizer … l&ic=1


zle som vlozila linky, prepac



14

Re: Bolesti kolien

Ked odporucaju 3 kapsule denne na dospeleho, 1 rozhodne nie je vela, mozno ani dost.
Hyaluronickou kyselinou ani colagenom sa predavkovat neda, ani v niekolkonasobne vacsich davkach ako je tam v tom doplnku.



15

Re: Bolesti kolien

Dakujem



16

Re: Bolesti kolien

Znovu sa na teba obraciam a prosim o radu. Manzel mal neprijemnu zlomeninu nohy a tym padom uz tristvrte roka nadmerne zatazuje zdravu nohu. Teraz ho zo dna na den pochytili bolesti v kolene. Ma problem nohu v kolene ohnut aj vystriet. Neviem si dat rady, co na to..



17

Re: Bolesti kolien

Este doplnok k prispevku c. 16. Manzel rozmysla nad pasom dr. Levina. Podla mna je to nezmysel, ale uz je taky zufaly, ze by si pas kludne kupil...



18

Re: Bolesti kolien

Nuz doplnky na kosti mu iste neuskodia, samozrejume ajm vitaminy D-3 a K-2m vo vyssich davkach.
Bolesti maju za sebou zapaly a zapaly vzdy nejake mikroby, co treba adresovat v prvom rade. Osobne som na tom podobne, u mna su to premnozene mykoplazny, kde sa branim najma protizapalovou serrapaptazou, extraktom z olivovych listov a kvapkami extrasktov samento, burbur, coumanda a banderol.



19

Re: Bolesti kolien

Dakujem, bone essentials uziva, ostatne zadovazim.



20

Re: Bolesti kolien

OK



21

Re: Bolesti kolien

RNG co si myslis o pichani injekcii kys. hyaluronovej do kolena? neni to nebezpecne?
mam poskodenie chrupavky I-II stupna. a ja si nemyslim ze tie injekcie niesu potrebne, len ortoped ma do nich tlaci.

ja chcem uzivat animal flex s tymto zlozenim, plus jest dve avokada tyzdenne
http://obchod.zaciatocnici.sk/files/uni … _facts.jpg



22

Re: Bolesti kolien

Telo sa buduje z jedla=potravin a potravinovych doplnkoch. Spravne volene potraviny a doplnky musia dat do tela dost polotovarov na vytvorenie roznych tkaniv.  Injekcie nie su normalny prisun zivin a kedze obsahuju vselico, nielen zelanu latku, ale aj rozne pridavne latky a konzervanty, nie je to podla mna najlepsi pristup k veci.
Ale lekari su skoleni na pouzivanie len schvalenych farmaceutik, pre nich su injekcie normalne.
jedine , kde je injekcia pri chrupavkach a slachach dobra je proloterapia(proliferation therapy), kde sa injekciami roznych jemne drazdivych latok vyvola zvysena hojaca aktivita a tym sa mozu zosilnit napr slachy az o 40%
Ten doplnok vyzera celkom dobre. Sice neuvadzaju z coho presne je tam kolko, ale celkove davky su dost velke



23

Re: Bolesti kolien

Zdravím Vás a ďakujem že ste.Už pár mesiacov surfujem po tomto fóre a učím sa.Mám 49 rokov a som z Revúcej.Mám dlhé roky bolesti ramien,ktoré sa zhoršujú.Bolia nie ani tak kĺby ako ramená pod kĺbami.U lekárov som už absolvovala všetko,obstreky,rehabilitácie,parafín,rtg... Bez zmeny.V noci keď sa prevraciam na druhý bok tak sa na tie bolesti budím,cez deň to bolí tiež ,najviac smerom k upaženiu.Keď viete čo by som s tým mohla robiť budem vďačná,resp.čo užívať.



24

Re: Bolesti kolien

Bolesti mozu byt z utokov virusov alebo mykoplaziem. Podla veku typujem skor na mykoplazmy. Ale napriek tomu odporiucam dnes si kazdemu zvysovat aj viralnu imunitu.
Ja beriem na mykoplazmy extrakt z olivovych listov, NAC a serrepaptazu na ich odmaskovanie a momentalna 15 kvapiek z kazdeho extraktu:
burbur, samento coumanda a banderol
Zatial mi to dalo v poslednom mesiaci spat pohyblivost ruk, ktore som mal pred mesiacom uplne nefunkcne, v pravej ruke som nevedel udrzat ani prazdnu sialku.
Zrejme ale tieto maskovane infekcie, podobne aj ako borelioza, chlamidie pneumoniae, L-formy a biofilmy , co lekari nevedia liecit(cest vynimkam) sa nedaju rychle znicit, takze to budem musiet brat dost dlhy cas.
Zastaraly pripad borelioz v minulosti u viacerych pribuznych vyzadoval pouzivanie extraktu z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu na zaciatku  2 x 150 mg dlhodobo) vyse 1/2 roka.
Vtedy som este neuvazoval na odmaskovacoch, ani tych rastlinnych extraktoch uvedenych.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-06 23:31:33)



25

Re: Bolesti kolien

Serapeptázu už beriem,kde kúpim tie kvapky?



26

Re: Bolesti kolien

zabudla som povedať že pred 10 rokmi ma liečii na boreliózu,28 dní 4g atb do žíl,takže môže to mať asi aj s tým niečo spoločné...?



27

Re: Bolesti kolien

Zialbohu, borelioza sa casto neznici ani infuziami atb.ATB totiz nenicia mykoplazmicku vnutrobunecnu formu boreliozy, naopak utokom na bunecne blany borelii sa tieto schovaju do buniek a zhodia vonkajsi plast.
Mojim sesterniciam sa to vracalo, az nakoniec museli prejst na extrakt z olivovych listov. Dlhodobo.Dobru kvalitu a davky ma napr swansonvitamins.com
Tie kvapky najdes napr aj cez iherb, pozri napr na
http://www.iherb.com/search?kw=samento& … mp;y=3#p=1



28

Re: Bolesti kolien

Dobrý večer p. RNG, chcela by som Vás poprosiť o radu pre jedného takmer 60 ročného pána. Má už dlhé roky dnu, na ktorú sa nejak špeciálne nelieči, jedine dietou pri záchvatoch a posledné 2 mesiace užíva serrapeptázu  120 000 SPUs 3 tablety ráno pol hod. pred jedlom. Dlhé roky má tiež vysokú nadváhu okolo 160 kg. Čo sa týka pohybu mu táto váha nerobila nejaké problémy, pohybu mal dosť, ale asi pred necelými dvoma rokmi mu nejak zrazu vypovedali kolená, vôbec nevládze na kolenách, vydrží chodiť len pár metrov a kolená ho príšerne bolia. Teda  kvôli bolesti kolien urobí len niekoľko pár metrov krokov. Jeho neliečená dna mu tiež spôsobila opuchy členkov a zdeformované kĺby na nohách, pravdepodobne usadená kyselina močová. Vedeli by ste mi poradiť niečo na tie bolestivé kolená, ktoré mu znemožňujú pohyb, poprípade i na opuchnuté členky? Ďakujem pekne za rady.

Naposledy upravil: monikamon (2014-01-14 22:51:36)



29

Re: Bolesti kolien

V [prvom rade treba znizit vyrobu kyseliny mocovej dietou, ktora je chudobna na purinym ktore telo meni na kyselinu mocovu. Potom na odburanie kyselinuy mocovejsa daju pouzivat niektore ovocne stavy, najma ceresnova.
Np a samozrejme pomaha alkalizacia, najma KHCO3 teda odkyslovac vin=na Slovensku predavany ako kalinat.
Tak velka zataz na kolena ich vzdy zmnici, takze v prvom rade musi schudnut,. Rozne mucosacharidy , MSM, zelatina , huspenina a podobne daju material na regeneraciu. Protizapalove sice potlacia zapal, ale proti vydieraniu treba klby mazat, na to je avokado(najmenej 2 tyzdenne) a MSM



30

Re: Bolesti kolien

Ďakujem za odpoveď ešte by som chcela vedieť, či môže byť toto MSM a koľko treba dávať pri 160 kg http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … er-250-g/5 .
Čo sú to mucosacharidy a kde sa to dá zohnať?
Neboli by vhodné aj minerály  napr. http://www.iherb.com/Now-Foods-Full-Spe … l&ic=1
Ďakujem

Naposledy upravil: monikamon (2014-01-15 22:43:06)



31

Re: Bolesti kolien

Dobrý deň p. RNG, ako ste mi poradili vyššie, známy s dnou a problémami s kolenami, k serapeptáze a vit. c začal užívať aj mms, lenže stav sa mu strašne zhoršil. Užil najskôr okolo 1 g a postupne v priebehu len pár dní prešiel na 4 g, ale tak sa mu  pohoršilo, že si musel dávať lieky od bolesti, aby vôbec urobil pár krokov. Kde môže byť problém? Je nutné vysadiť mms alebo len znížiť dávku? Ako by sa mu ešte dalo pomôcť? Spomínali ste aj mucosacharidy, kde sa to dá kúpiť  a v akej dávke je možné to užívať? Ďakujem za váš čas.



32

Re: Bolesti kolien

MMS je silne antimikrobialny prostriedok, tj ked mas v tele plno roznych mikrobov , tak ich masove zabija a ich obsahy sa vyleju do krvneho obehu, tj sposobia reakciu, ktora sa bezne nazyva uhynova(Herxheimer /Jarish) takze ak nechces na take nieco trpep par dni, musis zavinat ovela postupnejsie, nie hrr hrr do toho.
Doplnkov na klby a slachy je hromada, najznamejsie su glucosaminy, chondroitin, MSM, hyaluronicka kyselina a ich rozne zmesy,   a na klbopvy maz 2 avokada tyzdenne alebo doplnok  CMO.
Toto vsetko menovane vyraba hromada podnikov, a dostanes to cez roznych distributorov na nete, na Slovensko dovaza najlacnejsie momentalne  www.iherb.com  ktory ma aj celkom slusny vyber produktov.



33

Re: Bolesti kolien

Inac proti bolestiam tj protizapalove su napr serrapeptaza(3 x 120 000 IU)
a curcuminoidy s bioperinom (3 x 1500 mg)



34

Re: Bolesti kolien

Dobrý deň RNG, mohla by som poprosiť o radu ohľadom manžela. Má 36 rokov a asi pred štyrmi rokmi mu diagnostikovali dnu, odvtedy mal už veľakrát dnový záchvat hlavne na prstoch nôh. Dlho na to nebral nič, len sa snažil držať diétu obmedzením purínov, ale asi pred rokom ho to už nahnevalo a začal užívať Milurit na odbúravanie kyseliny močovej. Ja mu to veľmi neschvaľujem, bola by som najradšej ak by takéto lieky neužíval, lebo predsa majú aj vedlajšie účinky, tak Ťa chcem poprosiť, či by si mi neporadil, čo by bolo vhodné užívať namiesto toho Miluritu. Videla som, že Swanson predáva aj nejaký extrakt z višní, tak neviem či to by stačilo.



35

Re: Bolesti kolien

Dna sa kontroluje najma nizkopurinovou dietou, bez chemikalii,  na obsah purinov v roznych jedlach [pozri napr tuto tabulku
http://www.acumedico.com/purine.htm
a podla toho si navrhni jedalny listok
Viac na
http://rng.nazory.eu/rubriky/d/dna
pozri az do konca, je tam v strede velka medzera ale tam to nekonci.



36

Re: Bolesti kolien

Dobrý večer pán RNG, odporučili ste mi ako protizápalový doplnok pri dne curcuminoidy s bioperinom 3x1500 mg, pán pre ktorého  sa pýtam, má však tento http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=2, je dobrý? aký je tam obsah curcuminoidov? 180mg alebo 1000 mg? je to tam tak nejasne pýsané, tak neviem ako to rátať. A tiež by som potrebovala vedieť, keďže ide o pána, ktorý má 150 kg, tak tá jedna dávka 1500 mg bude asi málo, že? Koľko by teda potreboval? Ďakujem za vašu ochotu.



37

Re: Bolesti kolien

Fytosomicka forma je ovela ucinnejsia podla vyrobcov  ako bioperine s piperinom/bioperinom. Preto staci aj mensia davka, ako napr 2 x 2 kapsule denne na vahu 70 kg.
Povodne som odporucal curcuminoidy s bioperinom, odskusane v davke 3 x 1500 mg, kde bolo zaroven 10 mg bioperinu.



38

Re: Bolesti kolien

Ahoj RNG , vies mi povedat co je najlepsie na klby pri sporte ( fitness ) na kolena a ramena asi ale hlavne na kolena .
Nejake masticky alebo nejake vyrobky pod nazvom klbove vyzivy ?
Co je podla teba najucinnejsie , ked klby trosku pukaju ( kolena ) a trosku bolia ale iba pri cviceni vecsinou .
DAkujem



39

Re: Bolesti kolien

Vsetky klbove doplnky su dobre na regeneraciu klbov, ale co je najdolezitejsie je mazanie klbov na co odporucam jest 2 avokada tyzdenne, alebo brat 1 gram CMO denne.



40

Re: Bolesti kolien

RNG napísal(a):

Vsetky klbove doplnky su dobre na regeneraciu klbov, ale co je najdolezitejsie je mazanie klbov na co odporucam jest 2 avokada tyzdenne, alebo brat 1 gram CMO denne.

A co je lepsie podla teba ? Avokado alebo CMO ?



41

Re: Bolesti kolien

Samozrejme  ucinnejsie  je CMO co sa tyka klboveho mazu.
Ale avokado ma zas plno inych cennych zivin a daju sa z neho urobit rozne chutne jedla.



42

Re: Bolesti kolien

Dobry den, kamaratovi asi tak pred dvoma-troma rokmi sa potrhali vnutorne slachy na pravom kolene, doktor mu povedal ze  operacia nebude nutna  lebo sa mu to zrastie same ak to nebude namahat pri vrcholovom sporte , ale pri drepovani a pri vyskokoch sa mu znova prejavuje bolest v kolene, ta bolest mu preraza pod spodok jablcka.. Myslite ze by sa dala ta bolest odstranit bez nejakej operacie, ale len pomocou vyzivovych doplnkov ? ak ano tak mi prosim vas nieco odporucte. dakujem



43

Re: Bolesti kolien

Neviem, ci sa mu to zarastlo spravne a ked nie, tak ho to pri namahe samozrejme boli. Moze brat doplnky na klby, aby mu to zosilnilo slachy, najma kolagen 2.



44

Re: Bolesti kolien

Aktivne robi crossfit a bolesti ma len ori niektorych pohyboch ako naoriklad ked si klakne alebo ked vyskakuje na bednu. Ake davky kolagenu by mal brat ?



45

Re: Bolesti kolien

Aspon 40 mg nedenaturovaneho, alebo gram denaturovaneho



46

Re: Bolesti kolien

RNG,

chcem sa opýtať čo by pomohlo na Backerovu cystu za kolenom.
Dá sa to nejako rozpustiť?

Ďakujem



47

Re: Bolesti kolien

Silne enzymi rozpustia rozne nefunkcne tkaniva v tele, vcitane bakerovych cyst. Bakerova cysta sa vytvori alebo pretazenim klbov, alebo slabymi slachami a puzdrami klbov. V kazdom pripade si tam treba podporit klby a slachy doplnkami na ne.



48

Re: Bolesti kolien

RNG,

fajn ďakujem a vedel by ste mi aj odporučiť niečo z Iherb. na tie klby a šlachy?

Ď



49

Re: Bolesti kolien

Mozes brat len zelatinu, zivocisnu, alebo mozes brat komplexne doplnky s glucosaminom chondroitinom, MSM a hyaluronickou kyselinou. Je ich hromada roznych.



50

Re: Bolesti kolien

Pan RNG som v šoku, chcem sa vas opytat, bolo mi povedane, ze chlapci fitnesaci uzivaju na klby doplnok pre kone :-)))) myslite si, ze je to normalne?
konkretne tento:
http://vetshop.sk/alavis-triple-blend-p … -1288.html

pride mi to extremne komicke :-))))