1

Téma: 5 htp

Ahoj RNG,

ktore z 5 htp by si mi odporucil ? Chcela by som 50mg 5htp ale je ich tam mnozstvo. Je nejake, ktore ma najmenej tych vedlajsich viazacich latok ?
A este by som chcela vediet, z coho je to 5htp?
Je to z nejakej rastliny alebo ? Da sa to kombinovat s St.John´s Wort?
Dakujem



2

Re: 5 htp

Davka 5-HTP, co odporucam je 2 x 100 mg.  to je zhruba tolko, kolko ti da 600 mg L-tryptophanu pre vacsinu ludi. Ale to vsetko je velmi individualne, clovek to musi na sebe vyskusat, inac to nezistis.
5- htp, aminokyselina,  je v sucasnosti vytazovane z africkej rastliny Griffonia simplicifolia, inac si  to telo vyraba z L-tryptophanu, pozri na grafy vyroby serotoninu  v nasom  tele
http://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin



3

Re: 5 htp

Dakujem.



4

Re: 5 htp

OK



5

Re: 5 htp

Ja by som sa tiez chcela poradit. Po uplynulom velmi vycerpavajucom a dlhotrvajucom stresovom obdobi sa u mna zacala prejavovat nespavost, obcasna uzkost, depersonalizacia, celkove nervove napatie a unava. Nasadila som si 5-HTP vecer 200 mg, co mi pomaha na spanok ale cez den som z neho tiez dost spava a mam malo energie. Okrem toho beriem b komplex vitaminov a naviac B12 1000 mg, Niacin 1000 mg, B1 200 mg, Horcik 500mg, omega 3 500mg. Co by ste mi este poradili? Preco sa u mna htp zrejme premiena skor na melatonin ako na serotonin?



6

Re: 5 htp

Melatonin sa vyraba na silnom svetle zo serotoninu a vylucuje v uplnej tme. Takze spi v uplnej tme a najmenej 8 hodin, tak sa ten melatonin spotrebuje. A destresuj sa co najviac, stres je zabijak
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok



7

Re: 5 htp

Ahoj,mojej 70 rocnej mame zistili v krvi,ze ma velmi malo  serotoninu,ktory je v sucasnosti najlepsi doplnok na jeho zvysenie a ako to uzivat? Kedysi brala L/tryptophan ale hovorila ze to je velmi slabe,tak co by si jej poradil? A je dobre pre nu uzivat na cysty v prsniku od swansonu pancreatin 4x enteric coated?



8

Re: 5 htp

L triptophan potrebuje 4 enzymaticke premeny na serotonin, 5-htp  len jednu, a nie kazdy clovek je toho schopny. Casto sa ta schopnost moze aj znizit.Takze radim 5 -HTP doplnok miesto L tryptophanu, v davke 2 x 100 mg.
Samozrejme na cysty je dobre pouzivat silne davky enterickeho pancreatinu Tiez doplnok jodu a selenu.

Naposledy upravil: RNG (2016-01-14 18:58:42)



9

Re: 5 htp

Dakujem za odpoved,je tu napisane,ze vlavo pozorovat viacere cysty,niektore aj so zahustenym obsahom max.velkosti 7mm,vpravo drobna cysta velkosti 5mm...obojstranne pritomne hrubsie kalcifikaty/co s tym?.....co je to zahusteny obsah,co je na to dobre a ako davkovat ten entericky pankreatin? Dakujem



10

Re: 5 htp

Na to aky je obsah cysty nezalezi, celkove sa cysty odbuduju enterickym pancreatinom vo vyssich davkach
Na kalcifiokaty radim vitamin D-3(5000 iu) a K-2 (100 az 200 mikrogramov)



11

Re: 5 htp

1,Ok a ako ma davkovat ten panreatin od swanson triple/strenght  4x enteric coated na cysty?
2,a ako si ja mam davkovat
http://www.hoogle.sk/Zelena-musla-Perna … -d2422.htm
na bolesti kolien?



12

Re: 5 htp

Davkovanie pre ten entericky pokryty swansonov pancreatine 2 x 4 tabletky.
Zelena musla je dobra na klby, ale vo vasich mnozstvach, tj aspon 2 x 4 a viac kapsul.
Skor by som isiel na protizapalove curcuminoidy a klbovy maz, ako napr avokado a CMO.



13

Re: 5 htp

Dobry den RNG.

Rad by som sa opytal,...je mozne ze mam depresivne stavy, nervozitu a posledny rok problemy s erekciou zo stitnej zlazy(na ktorej mi na magnetickej rezonancii nasli 6mm uzlik, ale endokrinologicka povedala, ze to je v poriadku lebo mam dobre vysledky krvneho rozboru) alebo neurogennu tetaniu ako dosledok celiakie? Bol som na gastroskopiu, teraz cakam na vysledky. Povedali mi zatial len to ze mam v zaludku mierny zapal. Trpim nespavostou a teraz som si kupil melatonin, uz dve noci mam sice hlboky ale kratky spanok, asi 3-4 hodiny a celkom prijemny efekt su takmer realne sny. Pred dvoma rokmi som po styroch rokoch vysadil antidepresivum citalec a teraz uz asi osmy rok beriem len jeden a pol 0,5 miligramovej tablety rivotrilu denne. Dakujem vopred za odpoved.



14

Re: 5 htp

Malo kyselin.
Kvasi ti zaludku. preto  sa budis



15

Re: 5 htp

a ako ich doplnim? co mam jest a kedy?



16

Re: 5 htp

Dopnok betain HCl jedna az tri tabletky pred kazdym jedlom