51

Re: Nepretržité problémy

Z čoho môžem mať takú zvláštnu neurčitú bolesť hlavy, takú ťažko definovateľnú ?



52

Re: Nepretržité problémy

Nedostatok vody, zle travenie=zamorene telo, elektromagneticke polia(su ludia citlivi na to, dokaz je stravit na chate v horach bez telefonov, pocitacov mikrovlniek a inych spotebicov 2-3 dni a ked tu bolest stratis, tak si citlivy na elektormagneticke ziarenie. Tj na noc vypinaj pocitac, nepouzivaj mobilny telefon, pripadne si daj na hlavu ciapku s kovovymi vlakninami, co ta ochrania proti prieniku elektromagnetickeho ziarenia
Najma ludia blizko vysielacov/vezi mobilnych telefonov a televiznych retranslacii sa na to casto stazuju, takze vy si nebol sam, co to neznasa..



53

Re: Nepretržité problémy

Je pravdou, že pri počítači sedím dlho, mobil mám pri sebe v posteli, v izbe telku aj pc, takže to mám od toho hej ?



54

Re: Nepretržité problémy

Chcem sa ešte opýtať, že takú neurčitú bolesť cítim vzadu na hlave, no cítim aj niečo v nose, hrdle a slzia mi oči. čiže to môžem mať aj z nejakého prechladnutia alebo zápalu dutín ?



55

Re: Nepretržité problémy

Mozes to mat z toho, ako som povedal, niektopri ludia to neznasaju.
Infekcie v prinosnych dutinach a v strednom uchu mozu byt aj mesiace/roky.
Tak isto su rozne alergie, ci uz na prach, pel, plesnove vytrusy, roztoce a podobne.



56

Re: Nepretržité problémy

Ešte sa chcem opýtať, že z čoho mám pocity na odpadnutie ?



57

Re: Nepretržité problémy

Na to je mozna hromada dovodov, od nepravidelneho bitia srdca, cez zapaly vnutorneho ucha, stresove situacie, , hyperventilacia, zla cirkulacia alebo prenos kyslika a hromada inych.
Ja zialbohu nemam sklenenu gulu, aby som ti to vedel urcit.



58

Re: Nepretržité problémy

Bojím sa hlavne toho, že mi stále pichá v hlave, alebo tak divne bolí ? Môže to byť od čoho ?



59

Re: Nepretržité problémy

Pocity nemusia este nic znamenat. Skus zobrat stress B zmes vitaminov, to casto na podobne problemy a stres pomaha.



60

Re: Nepretržité problémy

Karolkoko
Podobné som zažíval, keď sa mi vďaka extrémnemu stresu podarilo psychicky zrútiť, a tak som sa veľa sledoval a myslel na najhoršie: bolesť hlavy - porážka či zápal mozgových blán, búšenie srdca a pichanie - infarkt, bolesť brucha - rakovina hrubého čreva či zápal slepého čreva a pod. Všetky vyšetrenia OK. Problém v psychike. Ja som to vyriešil ignoráciou a nevšímavosťou týchto príznakov - čuduj sa svete, mám relatívny pokoj, odkedy som sa prestal sledovať. Lenže vidím, že v príspevku spomínaš, že nemáš všetky vyšetrenia OK, takže neviem, či by ignorácia bola u teba dobrá voľba. Tu chcem zdôrazniť, že treba ísť zlatou strednou cestou. Možno si budem teraz protirečiť, ale všetko treba s mierou - na jednej strane si netreba tie príznaky brať až tak vážne do hlavy (nepreháňať s nimi), lebo potom máš zbytočné stresy/panické záchvaty a psychika sa ti zhoršuje, navyše si dlhodobým stresom privodíš ďalšie zdravotné problémy úplne zbytočne a vyústi to do hypochondrie; na druhej strane netreba príznaky ani úplne odignorovať. Ja ich síce ignorujem, ale nie úplne, síce si ich nevšímam, ale pre istotu beriem doplnky na čistenie ciev, prekrvenie a upokojenie organizmu (lecitín, vinpocetín, L-Theanine), dokonca využívam aj aromaterapiu - inhaláciu (vdychovanie) esenciálneho levanduľového oleja. Držím palce pri bojovaní! A ukľudni sa, lebo nepokoj ti neprospeje, práve naopak!



61

Re: Nepretržité problémy

Stres je zabijak, treba ho odstranit za kazdu cenu.
Aj ten, co si vytvaras zbytocnymi obavami sam.



62

Re: Nepretržité problémy

Chcem sa vás opýtať, čím môžu byť spôsobené také divní tlaky do hlavy, cítim, že je celá stiahnuťá a návaly tepla do záhlavia. Ďakujem.



63

Re: Nepretržité problémy

To moze byt dosledok vselicoho, migren najma z nedostatku vody alebo zleho travenie, psychicke zo stresu, prechladnutie a prievan atd



64

Re: Nepretržité problémy

Stále sa bojím, že mi praskne cieva v hlave, alebo proste, že mám neičo s mozgom. Vo štvrtok idem na amg. rezonanciu, tak sa hádam dozviem, ako na tom som. Dúfam, že sa už potom ukľudním.



65

Re: Nepretržité problémy

Take trhanie, respektive šklbanie hlavy by mohlo byť spôsobené čím, plus aj mravčenie ?



66

Re: Nepretržité problémy

Moze to byt virus, co poskodzuje nervove obaly, moze to byt aj borelioza a ine nakazy co napadaju nervy, mozu to byt parazity, moze to byt len obycajna nervozita alebo oslabena cirkulacia.
Samozrejme ked sa ti to opakuje a neprestava, dat si to vysetrit je normalny postup. Ale ked ti tam nic viditelne nenajdu, tak ries odmorovanie tela, zlepsenie cirkulacie branim antioxidantov a nattokinazy, zvysenie viralnej imunity, brat DHA na pripadne hojenie poskodenych nervov a hlavne sa destresuj!!!!

Naposledy upravil: RNG (2013-09-02 23:55:10)



67

Re: Nepretržité problémy

Dnes sa mi dejú také veci, že neustále cítm také akoby šklbanie, alebo niečo podobné v hlave. Plus ked zaspávam alebo sedím, len tak v kľude, tak sa mi stane niečo také, že náhle vyskočím a zľaknem sa. Čo by to mohlo byť ? Nezomriem z toho ?



68

Re: Nepretržité problémy

Nezomries. Top je len panika, nic viac velmi pravdepodobne. Ukludni sa.



69

Re: Nepretržité problémy

A to šklbanie v hlave, také ťažko definovateľná bolesť a pichanie v hlave nemôže signalizovať nejaké vážne mozgové ochorenie ? Tá bolesť sa naozaj nedá ani opísať, je to pocit stuhnutia z temena až dopredu, občas také akoby pálenie vo vnútri hlavy, alebo niečo také.



70

Re: Nepretržité problémy

Prečítal si si môj príspevok vyššie, Karol (na predchádzajúcej strane 3)? Prečítaj si. A ešte dačo: jedná sa o panické záchvaty so psychosomatickými príznakmi.



71

Re: Nepretržité problémy

Ano ano prečtal. Lenže ja to nemám záchvatovo, ale neustále...



72

Re: Nepretržité problémy

Panika a úzkosť môžu pretrvávať celý deň, aj keď sa nemusí jednať vždy priamo o záchvaty - to je pravda. Ale veľa sa sleduješ ako ja dakedy a potom som skončil na psychiatrii (našťastie len ambulantne a dočasne). Liečbu som odmietol po 2 týždňoch (kvôli nežiaducim/abstinentským účinkom), povedal som si, že nebudem sa sledovať a problémy sa zmiernili až takmer vymizli + som bral doplnky na upokojenie a prekrvenie. Keď nechceš skončiť na škodlivých návykových liekoch na psychiatrii, musíš sa prekonať.



73

Re: Nepretržité problémy

Určite som ináč zdravý ?



74

Re: Nepretržité problémy

Nic na svete nie je urcite, ale podla toho co popisujes  velmi pravdepodobne nemas ziadny vazny problem.



75

Re: Nepretržité problémy

A teda to šklbanie, bolesti hlavy, pichanie v hlave a pod. a divne boelsti hlavy si len domýšľam ?



76

Re: Nepretržité problémy

Nedomyslas si, ale pokial to nie je z nadoru alebo nejakej vaznej krvnej blokady, tak to nie je nic zvlastne ani nebezpecne, len neprijemne. A cim si to budes menej vsimat, tym ti to bude menej vadit.
Pi hodne, cisti si cievy, a ber zakladne doplnky, tak ako to radim kazdemu.



77

Re: Nepretržité problémy

Ked ja sa prave bojim, že to je nador, alebo nejaka krvna blokada....



78

Re: Nepretržité problémy

Nador musi byt viditelny na CT.
Krvna blokada sa prejavuje najma bezvedomim=mozgova porazka, To nie je ani pichanie ani nahle kratkodobe bolesti



79

Re: Nepretržité problémy

Čo som čítal, tak ndory mozgu a porážka je v mojom veku dosť nepravdepodobé, však ?



80

Re: Nepretržité problémy

To šklbnutie hlavy, pichanie, bolesti a všetko, čo sa mi deje v hlave ma tak strašne znepokojuje a nuti obavať sa porážky, či nejakej vydute v mozgu, ktorá je vraj vrodena alebo nadoru.....



81

Re: Nepretržité problémy

Ked sa budes chorobne obavat, zadovazis si postupne nejaku chorobu.
Vydute, nadory a podobne, to vsetko musi byt viditelne na CT mozgu. Ked tam nie je nic vidiet, tak tam nic nie je okrem moznych mikrobov, ktore sice nie je vidiet, ale na rozbore krvi a zapalovych faktoroch by sa to muselo ukazat. Co sa tyka porazky, na to sa ti musia vytvorit krvne zrazeniny a to tak isto poznat na koagulacnom faktore=zrazanlivosti krvi.
Takze neviem na co sa nervacis.



82

Re: Nepretržité problémy

Krv mam v poriadku, zražanlivosť takisto, no na vyšetrení mozgu som nebol žiadnom. Nebol k tomu dôvod všetky tieto moje probléy sa začali až po hospitalizáii, ktorú som absoloval po prekonaní panického ataku. Mysleli si, že to mám od srdca, tak preto som tam bol.



83

Re: Nepretržité problémy

Panicky atak je z nedostatku seroroninu, co sa da lahko doplnit alebo spomalit jeho plytvanie pri stresovych situaciach. Takze odstranenie stresu co odporucam kazdemu odstrani tu vacsinu problemov.
Tetania, tj nedostatok vodicov v nervoch ma tiez podobne priznaky, ale tam sa jedna len o nedostatok mineralov  alebo CO2 v krvi. Mineraly sa daju doplnit,
nedostatok  CO2 je zo stresovej hyperventilacie, kde sme spat pri skodlivom strese, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres



84

Re: Nepretržité problémy

Kedže som neabsolvoval CT hlavy je možné, že mám výduť alebo nádor ? Sú moje príznaky, také ako pri týchto problémioch ?



85

Re: Nepretržité problémy

Zialbohu ja nie som lekar, ani nemam sklenennu gulu, co by mi to povedala.
Ak ti to neprestane alebo sa nezmierni, odporucam ti ist na CT hlavy. Na to hadanie nepomoze.



86

Re: Nepretržité problémy

Nemožem to mať aj od krčnej chrbtice, prípadne skoliozy ?



87

Re: Nepretržité problémy

Daj si urobiť aj MRI hlavy a chrbtice (i krčnej) a nezabudni si zobrať aj štuple do uší, je tam veľký hluk. Na vyšetrenie sa objednáva dosť dlho (mesiac)!



88

Re: Nepretržité problémy

Ale tak viete mi povedať, že to pichanie a zvláštna bolesť hlavy, či to môže byť aj nádor alebo výduť, teoreticky samozrejme. Na CT príliš ísť nechcem, lebo to by som musel mať odporúčanie od obvodnej, ktorá si už o mňa teraz myslí, že som hypochondera a že si všetko domýšľam možno je to aj pravda. Okrem toho mi povedala, že ri nádore je aj spomalené myslenie, vracanie, porucha hybnosti a ja nič také nemám.



89

Re: Nepretržité problémy

Ako som povedal, hadanie tu nepomoze. Ked mas naozaj velky problem, akoze nejaky utvar alebo deformitu, tak to musi byt nejak vidiet.

Ak je to nasledok nizkej imunity, najma viralnej, tak tu radim kazdemu si zvysovat, aj tak.
A na dusevne problemy destresovat, a vyhodit si ich z hlavy, doslova.



90

Re: Nepretržité problémy

Deformalita v mozgu je vraj veľmi vzácna, no a nádor nemám tým som si istý. V tom prípade je to všetko záležitosť útokov na nervové obaly a to spôsobuje problémy, alebo ?



91

Re: Nepretržité problémy

A aby som nezabudol, cvič!, ale ani s tým nepreháňaj. Navyše RNG tu už miliónkrát na fóre písal o joge, prechádzkach so svižnou chôdzou a hlbokým dýchaním. Aspoň 20 min až hodinu denne.



92

Re: Nepretržité problémy

Cvičím, bodybulding plus kardio. už asi pol roka.



93

Re: Nepretržité problémy

Zialbohu bodybuilding ani cardio neukludnuju. Mal by si cvicit yogu alebo thai chi.



94

Re: Nepretržité problémy

Tú bolesť hlavy ani neviem popísať. Je to ako keby to bolo niekde vnútri v mozgu. Občas ma pichne za uchom, v záhlavi, na temene. Môže to byať prejva migrény, tenznej bolesti alebo bolesti od krčnej a normálnej  chrbtice ?



95

Re: Nepretržité problémy

Môžem mať v hlave aj Parazita ? KDe by som ho mohol chytiť  ?



96

Re: Nepretržité problémy

Nedostatocne upecene masom, neporiade umyta zelenina a ovocie,zamorena voda, neumyte ruky po hrani sa so psom alebo mackou, ustipnutie kliestom atd.
Mnozstvo nakaz parazitmi  v sucasnosti rastie, lebo ludia ceastuju krizom krazom po svete a tak isto sa potraviny prevazaju z jednych oblasti do druhych.
Inac na parazity su tu viacere temy.



97

Re: Nepretržité problémy

Tú bolesť hlavy ani neviem popísať. Je to ako keby to bolo niekde vnútri v mozgu. Občas ma pichne za uchom, v záhlavi, na temene. Môže to byať prejva migrény, tenznej bolesti alebo bolesti od krčnej a normálnej  chrbtice ?



98

Re: Nepretržité problémy

Moze to byt len obycajna migrena.



99

Re: Nepretržité problémy

Asi to bolo z nedostatku spánku. teraz cez víkend som si pospal dlhšie, predtým len 5-6 hodín denne, a okamžite to prešlo. Už ma trápi len také pichanie v hlave a mravčenie resp. šklbanie v hlave. To nevjem, čo má znamneať ?



100

Re: Nepretržité problémy

Ďakujem vám za odpovede na všetky moje otázky, prepáčte, že som otravoval. Aby sme to definitívne uzavreli, tak čo si vy myslíte o mojich problémoch, čím sú spôsobené a ako ich mám riešiť. Zaukíma ma váš osobný názor. Ďakujem.