101

Re: helicobacter pylori

OK



102

Re: helicobacter pylori

ešte otázočka,RNG
beriem Kalinát ráno pred raňajkami,na prázdny žalúdok..má otrasnú chuť v pohári vody.,môžem ho niečím ochutiť,aby nestratil účinok?
čítala som že Ty ho dávaš do čaju,teda by som mohla pridať aj citrón napríklad a med?



103

Re: helicobacter pylori

Med ano, citron len malicko, lebo obsahuje kyselinu citronovu, tj nie je neutralny. Ale rozni lekari dosahuju zvysovanie PH mocu aj citratmi, takze kyselina citronova je napodiv neokyslujuca telo prilis, prave naopak, citraty su alkalizatory.



104

Re: helicobacter pylori

RNG chcem sa spytat rano na lačno uz 1,5 roka beriem digest platinum 2 cps, mozu tieto postupne vycistit nanosy v klboch ,slachach, ktore sa tam desiatky rokov usadzovali prekyslujucou stravou?? Este si mi radil mimo forum na bolesti chbta a klbov aj K2 , kedze beriem aj collagen+MSM+esterC, ako vyzivu na kosti aj bone essent. a tam v zlozeni je uvedeny vit, K.....staci to,alebo K2 je iny vit??
Srdecna vdaka...



105

Re: helicobacter pylori

Rozne nanosy v tele vytvaraju zapaly a do zapalovych miest sa zhromazduje vapnik vo forme kalcifikatov, ostrych krystalov. Preto je dolezite ho z makkeho tkaniva presunut do kosti a na to pomaha vyssia davka vitaminu D-3 a K-2.
K-1 je v tele ako taky neuzitocny, telo z neho zmeni cast na K-2, co je biologicky aktivna forma. Ale K-1 podstatne zhustuje krv, preto dnes odporucam najma K-2, tj hlavne jeho formu MK7. Vsetky enzymy odmoruju telo z roznych zhlukov nanosov a nefunkcnych tkaniv. Ale na bolesti snad najucinnejsia je serrapaptaza, hlavne reumaticke bolesti, tj bolesti z roznych bielkovinnych  zamoreni.
Odporucam aj protizapalovy curcumin(tj vytazky z kurkumy, curcuminoidy s bioperinom. lebo to tiez adresuje rozne bolesti, zapaly , je to aj antioxidant a zabranuje napr  zmenam v mozgu veducim k Alzheimerovej chorobe a demencii.



106

Re: helicobacter pylori

RNG takze ako zdroj K2 mozem pouzit tento http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … caps/36220 v akych dennych davkach? Nevadi,ze beriem denne 4 cps bone essentials uz cca rok? Alebo mam znizit?



107

Re: helicobacter pylori

1 denne ti staci, ber s nattokinazou. K-2 velmi nezahustuje krv, ale "istota je gulomet"
lebo ako stredoeuropam mas iste dost "hustu krv"(vysoka zrazanlivost)



108

Re: helicobacter pylori

dobry vecer RNG.
v jednom prispevku som sa dočítala,že treba miešať kyselinu askorbovú so štipkou Kalinátu,
na inom mieste zasa že nemôžeme miešať Kalinát s citrónovou šťavou..pretože je to vlastne kyselina citronova..
to sú dve rôzne veci,,,? nerozumiem tomu..
keď chcem alkalizovať telo,treba brať len čistý Kalinát,teda nemiešať to s ničím?



109

Re: helicobacter pylori

Nuz alkalizacia tela znamena, ze beries alkalie, nie kyseliny. Ale co sa tyka citratov, tam dokazali niektoti lekari napriek tomu ze sa jedna a neutralne soli, posobia v tele ako alkalizatory. To iste sa tyka aj askorbatov
Takze ked zmiesas kalinat napr s kyselinou askobovou (2:1) vlastne si vyrobis neutralny askorbat draselny. Moj brat to tak robi, ale nechava trochu viac kyseliny, aby to cele chutilo kyselkavo.
Ja osobne pouzivam najma askorbat vapenaty, tj jeho formu esteru ako ester C s bioflavonoidmi  a ester C palmitate do mojich kremov.
Takze odpoved na tvoju otazku je ze mozes miesat citronovu stavu s kalinatom, co sice ciastocne znizi alkalizacny ucinok kalinatu, ale pravdepodobne  nie prilis.
Ale odporucal by som ti skor kyselinu askorbovu=vitamin C , nez citronovu stavu.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-06 08:58:37)



Re: helicobacter pylori

Dobry vecer,
dcera berie asi 5 mesiacov kvoli pretrvavajucemu menstr. krvacaniu /spinenie/ pocas celeho mesiaca, YAM od Swansonu  2 x denne, DIM 2 x denne, selen, Zinok 50 mg, B vitaminy s probiotikom a inulinom a pupalkovym olejom. Je vhodne brat YAM pocas celeho mesiaca, alebo prestat uzivat ked menstruacia /spinenie / skonci? Zatial bez zlepsenia, tento mesiac bola jeden tyzden bez spineia. Ma aj problem s akne na chrbate a hrudniku,  je vhodne este nieco pridat? Napr. oreganovy olej?

E-mail

Ohlásiť Odstrániť Upraviť Citovať



111

Re: helicobacter pylori

yam 2 x denne, ale kolko?
Nie je tam, nejaky iny problem, len hormonalna nerovnovaha?Napr cysty, myomy, nejaka nakaza?



112

Re: helicobacter pylori

Zdravim vas, na krcnom mi predpisali Helicid...lekar usudil, ze ide o extraesofag. reflux, Rhinitis vasomotorica bez zapalu v PND, na zadnej strane nosohltanu  je stekajuci viskozny seromucinozny hlien. Vysvetlil mi, ze hlien, ktory steka cez hrdlo do zaludka je alkalicky a riedi mi zaludocne stavy. To ma logiku...
Kedze som uz mal cosi z tejto stranky nastudovane, spytal som sa lekara, ci Helicid zaludocnu kyselinu znizuje alebo zvysuje. Povedal mi, ze ju reguluje, ale uz doma som si na letaku precital, ze ju znizuje...same protirecenia.
Precital som tu vela a nechcem vyzerat ako nechapavy, ale zda sa mi, ze ja mam skor kyseliny malo: brucho byva nafuknute a s pocitom plnosti, grganie som uz ale mesiace - roky nemal, vetry byvaju iba ak zjem muku a mlieko (celiakia a lakt. intol.), konecnik svrbi, jazyk povleceny na bielo, ale testy na candidu boli negativne. Hrdlo je zapalene - stekajuci hlien z nosohltanu alebo stavy zo zaludka, ktore ho drazdia ???
Po vybrati 3 tabl. Helicidu ! mam pocit, ze mi travi menej (zaludok ako kamen) a aj na WC mi to akosi trva a nic...
Chcel by som dodrzat rady lekara, ale fakt to vyzera, ze ten Helicid mi znizil kyselinu. Neexistuje nejaky dostupny a hodnoverny test na stav kyseliny v zaludku?
A posledna vec, viem, ze tu sa bavi o vyzivovych doplnkoch, ale docital som sa, ze taky Puskvorec stav kyseliny UPRAVUJE. Odporuca sa vyluh alebo mlety prasok z korena. Ma s tym niekto skusenosti? Vdaka.

Naposledy upravil: ferko (2013-04-07 19:42:18)



113

Re: helicobacter pylori

Ako som povedal, jediny test, ktory mera hladinu a schopnost zaludka vyrobit kyseliny je
http://www.phcapsule.com/
A kedze ten ti dokaze, ze pri pale mas primalo kyselin, co je samozrejme, lebo kvasenie a hnitie nemoze pokracovat v konzervujucej a sterilizujucej zaludocnej kyseline, tak ziadny gastroenteorolog  sa on nezaujima,cest vzacnym vynimkam, ktori chcu za kazdu cenu liecit, aj ked tym stratia pacientov,.
Viacero velmi horkych vytazkov stimuluje/posilnuje vyrobu zaludocnych kyselin , udajne.
Preto ich tradicne nazyvaju digestiva.
Ja osobne sa snazim neriedit kyseliny a v pripade potreby si ich aj dodam.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-07 20:58:51)



114

Re: helicobacter pylori

Tak neviem, ci sa ten test da  v nasich koncinach uskutocnit...skusim pohladat.

Helicid preberiem s lekarom, ako som pisal, mam problem na wc a ked su zriedkavo vetry, tak s prepacenim poriadne hnilobne.  Asi ho prestanem brat. Skusim Puskvorec, alebo rovno kupim Betain HCL...
Ale test by bola istota, nemam napr. vobec grganie, to myslim byva pri nedostatku kyseliny, ak som dobre cital.

Vdaka!



115

Re: helicobacter pylori

Preco hladas drahe testy, ked na 10 dolarov si mozes vyskusat betain alebo rozne enzymy Predsa ti je jasne, ze nemas travenie v poriadku.
Hnitie  so smradlavymi plynami je z nedostatku nielen kyselin, ale moze to byt nedostatok enzymov na travenie bielkovin, ktore potom hniju v crevach. Tak sa tam vytvori aj skodliva crevna flora, nie probioticka.
Najlacnejsie na to je brat kapsule pancreatinu, 4 gramy  ekvivalent s  kazdym vacsim jedlom a nepi s jedlom vodu, az 3 hodiny neskor,a to hojne,  aby si si kyseliny a enzymy neriedil.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
A nezabudaj na mikrovlakniny a probiotika, ktorymi vytlacis tie skodlive hnilobne kultury z criev.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-07 22:08:27)



116

Re: helicobacter pylori

RNG prosim Ta,ake velke davky pepzin gl http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-PepZ … /2467treba denne pre zenu 47 kg na znicenie HP?
Vopred dakujem...



117

Re: helicobacter pylori

Znicenie neviem, ale potlacenie 2 x 1 kapsula na prazdny zaludok.
Totiz ked sa dostatocne potlaci, potom telo obvykle staci udrzovat tuto nakazu dostatocne nizko, tj pod hranicu detekcie alebo priznakov. Helikobaktera v 50tke ma vyse 50% ludi, ale len malemu poctu sposobuje problemy, ktore treba riesit. Helikobakter napada zaludocne steny najma pri nizkom stave kyselin.  Pri vyssom stave kyselin sice nevyhynie, ale jeho aktivita je podstatne nizsia.
Na podporu regeneracia zaludocnych stien je dobre brat DGL, rozozut 2 tabletky 15 minut  pred jedlom.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-27 12:56:03)



118

Re: helicobacter pylori

Ahoj RNG,
na potlacenie Helikobactera som si objednala Monolaurin

http://www.iherb.com/Cardiovascular-Res … ules/23529

prosím,ako by si navrhol dávkovanie,a ako ho mám brať,nalačno alebo s jedlom..?
Ďakujem za odpoveď.



119

Re: helicobacter pylori

Nuz  v tej kapsuli toho nie je extra vela, ber najmenej 3-4 a na prazdny zaludok inac asi nedosiahnes v zaludku potrebnu koncentraciu na znicenie helikobactera.



120

Re: helicobacter pylori

Zdravím Rng,
Rozhodol som sa zničiť h. pylori.
objednal som si PepZinGl, DGL + surovú chioskú mastichu živicu. Je to vhodná kombinácia? Alebo mám pridať ešte aj koloidné striebro?
Chcem sa spýtať  koľko ppm mám uživať vnutorne. Koloidne striebro som našiel na slovensku výrobcu z Trstenej (trix) poznáte  alebo máte nejaké skúsenosti?
Dakujem



121

Re: helicobacter pylori

Nepoznam kvalitu vyrobkov toho vyrobcu z Trstenej, ale v Lucenci udajne v mojich byvalych obchodoch, kde som povodne osobne namontoval generator na malovyrobu striebornej vody tento este stale pracuje.
Viac na to najdes na  http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro
DGL samotne nepotlaca helikobakter, ale sa podiela na regeneracii helokobakterom poskodenych stien zaludka a ochranneho mazu. Vraj podobne pracuje aj masticha, inac s nom nemam ziadne skusenosti. PepZin GI uvolnuje zinkovy ion, ktory podobne , hoci slabsie ako strieborne iony je silne antimikrobialny.
Samozrejme cim viac doplnkov, tym vyssi ucinok. Len ich nemiesaj dokopy, ale pouzi s odstupom casu aspon 10 minut



122

Re: helicobacter pylori

Zdravim RNG,
Po pár dnoch DGL + pepzin + masticha cítim úľavu. Ale chcem si objednať aj KS.
Chcel by som sa spýtať koľko ppm KS mám užívať na vnútorné použitie na zničenie H. pylori.
množstvá 3x 30ml môže byť? A akú dlhú dobu by som ho mal užívať?
Dakujem

Naposledy upravil: matko456 (2013-09-09 22:14:31)



123

Re: helicobacter pylori

Vyborne. Moj brat si takymi davkami koloidneho striebra vynicil Helikobacter za mesiac, ked sa mu 2 x predtym vratil po pouzivani zmesi atb. Teraz ma pokoj od neho uz vyse 3 roky, takze ho iste znicil.
KS beries na prazdny zaludok

Naposledy upravil: RNG (2013-09-09 23:48:44)



124

Re: helicobacter pylori

Prosím, asi ako dlho terba užívať pepzin, aby to malo efekt na potlačení HB????

Naposledy upravil: selinka (2013-10-25 12:23:51)



125

Re: helicobacter pylori

2 x do dna, na prazdny zaludok aspon mesiac-dva



126

Re: helicobacter pylori

OK, vďaka,
ešte by ma zaujímalo ako sa "znáša" zinok s vitamínmi sk. B, lebo mám od neurológa predpísaný Neuromultivit, aby sa mi v žalúdku nepobili smile ...
a ešte ma zaujíma druhá zložka : carnosin - niekde som čítala, že pomáha odbúravať ťažké kovy z tela, mohlo by to byť zaujímavé v súvislosti s očkovaním u bábatiek, myslíte, že ak kojím, mohol by sa dostať do materského mlieka a byť nápomocný v tomto smere????

Naposledy upravil: selinka (2013-10-27 08:06:56)



127

Re: helicobacter pylori

Vsetky aminokyseliny obsahuju siru, tj su chelatory ortuti. Carnosine je obzvlast dobre sdodavat do tela, nielen ako chelator, ale material podporujuci regeneraciu(zaludocne vredy), spomalujuci glykaciu(cukrovka)  a ine.
Zinok  sa" bije " len s niektorymi formami zeleza a medi, aj to len s niektorymi. Chelaty , proteinove, sa obvykle medzi sebou "nebiju". S vitaminmi B to nema nic chemicky ani biologicky spolocne, tj nemozu sa "bit"



128

Re: helicobacter pylori

Moja švagriná prišla s vyjadrením istého homeopata, že vraj HB pylori "žije" z mlieka, stačí teda vraj prestať konzumovať mlieko a mliečne výrobky, HB tým pádom príde o "potravu" a vyhubí sa!?! Nieže by som to brala takto vyjadrené na 100%, ale možno prestať na určitý čas s konzumáciou mliečnych výrobkov pri liečbe HB by nebolo až také od veci? Čo si vy o tom myslíte????
(zas na druhej stane nekonzumovť ich by bol pre mňa dosť problém, mlieko síce samotné pijem zriedka, ale dávam ho do kyslých polievok, takisto syry tvrdé, jogurty a cottage cheese jem veľmi často...)



129

Re: helicobacter pylori

To je blbost. Helikobaktera maju aj ludia, co,nikdy mlieko nepiju a nejedia ziadne mliecne vyrobky.



130

Re: helicobacter pylori

Som si myslela ;-)



131

Re: helicobacter pylori

RNG chcem sa spytat, co si myslis ,aka je spolahlivost na tento test HP http://www.eshop.zdravmat.sk/testy-na-h … olice.html dceru bolieva v poslednej dobe dost casto zaludok a mam podozrenie na HP, kedze je stale prekyslovana nespravnou potravou a nepočuva ma....Dal som jej glgnut KS 40 ppm, uvidim,ci sa jej trosku ulaví...



132

Re: helicobacter pylori

Nemam ani sajnu. Ale helikobakter pilori ma podla statistik 20% deti a az vyse 50% ludi nad 50 rokov, a vacsina z neho nema ziadne problemy lebo ich obranny system ho staci kontrolovat. Moj vlastnynazor na to je, ze verlka cast tej kontroly je z obrannych materialov produkovanych probiotikami v hrubom creve, takze radim ich nasadzovat a podporovat mikrovlakninami.



133

Re: helicobacter pylori

Dobry den,

rada by som sa spytala na konkretne uzivanie Vami odporucenych doplnkov vyzivy. Uz nejaky cas si studujem vsetky Vase rady ohladne doplnkov na znicenie HP a hojenie zaludka. Priblizne tristvrte roka mam problemy s HP, travenim a zaludkom. To, ze je to HP som zistila relativne nedavno testom zo stolice. Lekarka mi odporucila trojkombinaciu atb, klasicky, ale ja som odmietla, lebo v januari tohto roku som brala dvakrat po sebe silne atb proti zlatemu stafylokokovi, ktory sa mi aj tak nevyliecil a este som ako bonus dostala silne kvasinky, s ktorymi bojujem dodnes. Cize momentalne mam zrejme stale usidleneho stafylokoka v mandliach, kvasinky a pridal sa mi nasledne este ten helikobakter. Ten mi sposobuje zaludocne problemy, hlavne tazobu na zaludku, ked mi jedlo netravi. Palenie zahy nemavam, velmi ojedinele, nemavam ani hnacky ci zapchy, len si davam velmi velky pozor na to, co jem. Nic tazke, lahke vegetarianske jedla, ziadna kava ani alkohol. Varim na kokosovom oleji.  Uz takmer 3 mesiace uzivam GSE, konkretne tento: http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … lets/4728, 2-3 tablety za den, potom chiosku mastichu, traviace enzymy s jedlom: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … amp;ic=11, Probiotika odolne voci kyseline na noc: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … &ic=2.
Davam si este 100% rakytnikovy olej. Zatial nepocitujem nejake zlepsenie, takze som zacala skusat dalsie Vami odporucane vyrobky. Kupila som si PepZin Gl - http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-PepZ … &ic=1,
DGL ultra-http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy-DGL-Ultra-German-Chocolate-Flavored-90-Chewable-Tablets/2170#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=dgl%20ultra&rc=15&sr=null&ic=1 a este som prikupila
L-methionin-http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Methionine-500-mg-100-Capsules/706#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=l-methionine&rc=584&sr=null&ic=1.
Kupila som si z iHerbu aj Manukovy med - ten s najvyssim UMF. Moj momentalny problem je, ze neviem, ako to vsetko uzivat smile. DGL, Pepzin aj med sa maju uzivat pred jedlom. Enzymy s jedlom. L-methionin by sa mal tiez zevraj uzivat na prazdny zaludok. Ako to vsetko prosim Vas skombinovat, aby to malo svoj ucinok a zaroven sa to nebilo? PS: kupila som si aj L-lysin HCL, ale nie som si ista, ci nemam uz vredy, tak kyselinu nechcem brat, rovnako ako Betain HCL. Prosim poradte, som uz zufala. Dakujem



134

Re: helicobacter pylori

Ziadne s tych uvedenych doplnkov sa medzi sebou nebiju. Najvyssiu koncentraciu na znicenie helikobaktera je samozrejme brat to na prazdny zaludok, teda ked ti to zaludok znesie.
Vsetky doplnkove aminokyseliny dochadzaju vo vodorozpustnej forme, tj obvykle ako viazane na HCl.
Citricidal Z NutriBiotic zrejme neobsahuje dnes uz quartenialne zluceniny, takze je velmi malo ucinny.
Treba si zohnat citricidal profesional od BioChem research, tj povodneho vyrobcu patentovaneho citricidalu, kde polyfenoly vo vytazku z jadierok grapefruitu su zmenene chemicky na zmes quaternialnych zlucenin. Pitim tohoto roztoku vybijes vsetky stafylokoky a samozrejme aj streprokoky vn hrdle. dobre je si kvapkat z neho aj do nosa, v leze aby sa dostal aj do celnych dutin, leb v sucasnosti najma v davoch dostanes plno mikrobov za vzduchu ako kvapockovu nakazu.
Ako som spomenul, moj brat si po neuspech s trojitymi atb dal poradit a vyhubil si helikobaktera koloidnym striebrom pitim 4 krat denne na prazdny zaludok(1/4 deci)



135

Re: helicobacter pylori

To znamena, ze si rano na lacno v pohode mozem dat Pepzin 1 tabletu, za tym napr. lyzicku manuka medu a este aj L- methionin a potom sa normalne najest? Pripadne este pred jedlom rozzuvat DGL.
A k tomu GSE. Kedze pisete, ze tento je uz slabsi ako byval, mozem teda brat viac tabletiek za den, aby bol ucinnejsi? kolko potom tabletiek? Mozem inak GSE aj na lacno zapit? Lebo na tomto defense plus je napisane, ze je jedna tableta-250mg GSE je ekvivalent k 25 kvapkam Nutribiotic GSE liquid concentrate.



136

Re: helicobacter pylori

Akti to zaludok neodmietne, tak je lepsie brat doplnky na prazdny zaludok, az na male vynimky.
Na tom GSE defense plus je jasne napisane, ze sa jedna o extrakt z grapefruitovych jadierok a nie o chemicky zmeneny extrakt na zmes quaternialnych zlucenin.
Preto toto neodporucam kupovat a brat, lebo to ma len malicky zlomok ucinnosti, povodneho citricidalu Kolko, to ti neviem povedat, lebo nikto nevyrobil tabulky ucinnosti tohoto v roznych koncentraciach na rozne mikroby, Odhadujem ze sa ucinnost na mnohe mikroby tou chemickou premenou zvysila vyse jednoho radu(10 nasobok) ako su na povodny patentovany citricidal. To bolo samozrejme aj dovodom na patent povodne na ten citricidal s quaterniovymi zluceninami

Naposledy upravil: RNG (2013-12-16 04:21:32)



137

Re: helicobacter pylori

Zapojím sa do tejto témy a vrátim sa k pôvodnému problému helicobacter pylori, lebo potrebujem radu ohľadom koloidného striebra. V jednej alternatívnej predajni som kúpila pre syna koloidné striebro 50 p.p.m. na liečbu helicobactera a candidy a neskôr som  na jednej stránke  čítala, že vysoká koncentrácia striebra ani nie je účinná, že najúčinnejšie je pri koncentrácii v rozpätí od 10 do 15 ppm. V tejto súvislosti sa ešte chcem opýtať, jeden čas som si objednávala koloidnú striebornú vodu z Lúčenca a keďže ty mi v tomto budeš vedieť poradiť, prosím, napíš či je táto koloidná strieborná voda vyhovujúca na vnútroné užívanie na likvidáciu HP a C a ak áno, v akých množstvách by sa mala piť. Resp. aké koloidné striebro je najvhodnejšie pre spomínané potreby. Ďakujem.

Naposledy upravil: panegy (2014-01-07 17:55:11)



138

Re: helicobacter pylori

Nuz koloidne striebro sa lahko vyraba a pridraho predava. Preto kazdy vyrobca sa snazi druhych ociernit, aby predal svoj vyrobok a to co najdrahsie. Kedysi uz asi pred vyse 6-7 rokmi som v Lucenci v mojich byvalych obchodoch nainstaloval generator striebornej vody, ktory vyraba relativne male castice, asi 50% iony a ostatok nizko nanometrove, znacna cast je teda pod 2 nanometre, co je velkost, ktora prenika aj cez steny buniek, tj aj mikrobov rozneho druhu.Vodas je4 krystalovocista, so silnou kovovou prichutou.
Moj brat si s tou vodou v davkach 4 x 1/4 deci za 3 tyzdne zhruba , na prazdny zaludok vytlkol helikobaktera, ktory sa mu vratil aj po dvoch kurach trojitymi antiobiotikami.
Pri ionoch  je aktivita az 17 000 krat taka, ako pri neutralnych casticiach, zialbohu v prostredi zaludka(kyseliny) sa iony zlucia za par sekund a tak ich aktivita znacne poklesne. Ale to je dost casu na to, aby znicili hromady mikrobov v zaludku.Ostatok by mali vytlct tie castice pod 2 nanometre.
Rozni vyrobcovia vyrabaju rozne koncentracie, ale co je dolezite je pocet ionov a percento castic pod 2 nanometre.
Ale aj farebne "brecky" s vysokym podielom striebra(farba znamena, ze su tam zhluky nad 200 nanometrov, tj najmenej polovica vlnovej dlzky svetla, inac by boli neviditelne) vo velkych casticiach su lepsie ako nic.



139

Re: helicobacter pylori

Ahoj RNG,
Dnes som absolvoval vyšetrenie endoskopické , vrátil sa mi H. pylori., pažerák ok, žaludok čistý bez zmien, akurat zvierač mam trošku polootvoreny. Mal som dosť veľa kyseliny žaludku takú zelenú tekutinu , lekar povedal ,že mám veľa kyselin. Predpisal mi Costi a Nolpaza. Myslíš, že môžem mať veľa kyselin? najhrošie mi je rano alebo ked proste ležím,  citim kyslo v ústach. Stravujem sa pestro snažím sa jesť vyvažene zásady a kyseliny.
H. pylori som asi dostal v nemocnici kde ma operovali novembri na slepe črevo, z jedla alebo riadu. Zaujimavé ,že predtym tyžden som mal v stolici negativny HP.

Objednal som si doplnky:  DGL, Pancreatin, High Potency, 4x - 500 mg, Betain HCL 324mg, probiotika
vlakniny sa tiež snaží prijmať pomleté lanove semienka do jogurtu alebo omáčok.

Prosím porad mi, ako brať pancreatin spolu betainom?  Chcem zas vyskúšať striebro koľko ppm 10 alebo 15 si mam objednať, akú dlhú dobu ho brať.

Naposledy upravil: matko456 (2014-01-10 18:19:06)



140

Re: helicobacter pylori

Zvierac v zaludku sa uzatvara na signal kyselin. Cim viac kyselin, tym sa pevnejsie uzavrie. Takze ked sa uzaver neuzaviera, na 98% je to z nedostatku kyselin
Ked chces vediet, kolko mas naozaj kyselin v zaludku a nie hadanie z brucha, ako to zialbohu lekari zvacsa robia, musis si dat odmerat tvorbu kyselin, na co je jedina presna metoda
http://www.phcapsule.com/
S tym jasne dokazali, ze ludia, co maju palu na 98% maju nedostatok kyselin a nedostatocne vytvaranie, takze potlacat kyseliny, ako to bezne lekari predpisuju sice potlaci pocit paly(lebo nema co palit) ale znici travenie a zaludocny kyselinovu barieru proti nakazam na surovych potravinach, Tj je to velmi kontraproduktivne.
Ja beriem doplnok kyselin a enzymov s kazdym vacsim jedlom a s jedlom pijem malo, aby som si nerozriedil kyseliny Pijem az 3-4 hodiny po jedle, a to hojene, cistu vodu, aby som dobre natravene a sterilizovane kyselinami jedlo splachol do criev a zaroven dostal dostatok vody do tela na cistenie.
Ak odhadnem spravne davku, nemam ziadne paly ani ine traviace problemy. Ako starsi clovek by som ich uz pravidelne maval, tak ako som ich maval pred tym, ako som bral doplnky kyselin a enzymov. A z nedostatocneho travenia by som sa uz znacne zacal scvrkavat, ako sa scvrkavaju prakticky vsetci starsi ludia, aj ked sa vyhybaju potravina, co im robia zle pre nedostatok kyselin a enzymov.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-11 05:17:08)



141

Re: helicobacter pylori

Dobry den,

rada by som sa este spytala na jednu vec. Mozno je to uplna blbost, ale napadlo ma to smile Beriem momentalne s inymi doplnkami na vyhubenie helikobaktera aj L-methionine: http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Methio … l&ic=1
cize vitamin U, ktory by mal byt protivredovy. Avsak na tomto Metionine je napisane, ze obsahuje aj B6 (from Pyridoxine HCL). Znamena to, ze to obsahuje podobne ako Betain HCL alebo Lyzin HCL aj kyselinu HCL? Nie je to potom divne, ze to ma byt na vredy, ked vtedy sa kyseliny doplnat nemaju?? Dakujem za odpoved



142

Re: helicobacter pylori

Pozri kolko tam mas tej kyseliny?? 20 mg pyrodixinu HCl, ti da kolko kyseliny" HCl. Nuz dokopy nic.



143

Re: helicobacter pylori

Jasne, takze je to bezpecne brat. Dakujem za odpoved. Takze, ak som si kupila tento L-lyzin: http://www.kompava.sk/produkt/podpora-i … xtra.html, tak je tam rovnake mnozstvo kyseliny HCL ako v tom methionine, cize skoro nic a spokojne ho mozem uzivat, nie? Inak preco tam pisu, ze lyzin nemozu ludia s chorobami pecene? Ak mam v peceni viac tuku ako je norma, mozem ho uzivat?

A este ma zaujima, ci je lepsie brat na vyhojenie zaludka DGL, Triphalu alebo aloe? Pripadne vsetko? Je inak dobry na helikobaktera a zaroven aj na candidu aj oreganovy olej a  kurkumin, ci to je vseobecne na zapaly v tele?
Beriem momentalne monolaurin, gse, pepzin a ten methionin, enzymy a probiotika
Dakujem



144

Re: helicobacter pylori

Nuz nie celkom, lebo methioninu HCl je tam sice len 10 mg ale L-lysinu HCl je tam 400 mg! Takze to uz je slusna davka, lebo L-lysin HCl obsahuje asi 22% HCl na vahu podla mojho prepoctu. Nuz ale nevidim aj tak dovod, preco by si nemala pouzivat doplnok kyseliny, ked mas problemy s travenim a aj napriek helikobakteru nemas vredy na zaludku.
Este aj helikobakter, hoci je velmi kyselinovzdorny sa zvysenim kyselin v zaludku ciastocne potlaci, tj aj jeho skodenie sa potlaci

Len ked mas otvorene vredy a rany/lezie na zaludku sa neodporuca pouzivat kyseliny alebo dokonca sa odporuca potlacit kyseliny, aby sa tie rany a vredy mohli zahojit co najskor, ale to sa da len po potlaceni samotneho helikobaktera, lebo ten vyvolal tie rany a rozhodne s nim sa nemozu teda zahojit..
To tiu ale pisem vlastne pre inych, ty ten problem nemas.



145

Re: helicobacter pylori

No prave to ja neviem, kedze nie som si ista, ci nemam aj vredy alebo teda rany na zaludku. Preto radsej ten lyzin este neberiem. Myslela som, ze ak je tam napisane ze L-lyzin 350mg (podobne ako L-methionin) a B6(pyridoxinchlorid) - 10mg, ze je to vlastne to iste ako ten doplnok s methioninom, ale teda hovorite, ze nie je.
A s tym lyzinom a pecenou? Je tam nejaka kontraindikacia alebo ako?



146

Re: helicobacter pylori

Vredy sa nedaju necitit. To by si sa zvijala velmio casto.
A potravinove doplnky su lekarmi schvalene ako bezpecne, tj ziadne kontraindikacie nemozu mat. Mozu byt len nevhodne alebo zbytocne.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-22 22:08:31)



147

Re: helicobacter pylori

Dobry den,

velmi rada by som sa Vam podakovala za vsetky rady, aj za toto forum, lebo som sa pravdepodobne zbavila mojho niekolkomesacneho trapenia s HP! vcera rano som si robila test zo stolice a bol negativny. Ani sa mi tomu nechcelo verit. 3 mesiace som poctivo brala rozne doplnky ako GSE, L-methionine, Probiotika, DGL, PepZin, traviace enzymy a posledne dva tyzdne som zaradila aj Monolaurin 3g denne a pravdepodobne ten konecne zabral. Takze to naozaj funguje. Test si pre istotu este raz zopakujem a som objednana aj na gastro, tak uvidim. Ale kazdopadne som nesmierne stastna, ze som Vas aj monolaurin objavila.
Antibiotika som  nechcela brat ani za nic, lebo mam po poslednych kandidu, ktorej sa neviem zbavit uz takmer rok a tym aj zhorsene travenie. Preto som sa vydala touto alternativnou cestou.
Rada by som sa s Vami poradila ohladom tej kandidy. Aj ked si davam na stravu velky pozor, varim na kokosovom oleji, aj ho jem priamo surovy, beriem probiotika na noc s jablkom alebo inulinom, beriem aj psylium, davam si aj enterosgel na cistenie criev a momentalne som si z iHerbu objednala aj oreganovy olej od NOW a este jeden monolaurin, stale ma nafukuje a travenie nemam idealne. Uzivam stale aj enzymy.  Problem je, ze odvtedy ako som  zmenila stravovanie kvoli HP, som aj schudla nejake 3-4 kilka, co pre mna nebolo ziaduce, lebo som uz bola chuda. Neviem pribrat ani za nic. MOzem zjest toho kolko chcem a ma este menej ako predtym.  Ak by som teraz presla na prisnu protikandidovu dietu, tak schudnem este viac, uplne bez sacharidov si to neviem predstavit. Uz teraz som vychrtla a citim, ze aj ked prijimam dostatok mineralov a vitaminov, chybaju mi. Dokonca ma klby zacinaju pobolievat a mavam stuhnute zablokovane svalstvo na chrbte.
Bojim sa, ze som na ceste k osteoporoze alebo k inym diagnozam, a na to som este vcelku mlada si myslim.
Co by ste mi poradili, prosim?
Mozem inak uzivat monolaurin 3g aj oreganovy olej (kolko?) tak, aby som nemala velke die off priznaky? Pri monolaurine sa mi stalo, ze som v noci mala bublanie v crevach, triasku a nervozitu velku a cez den mavam obcas uzkost, nervozitu.



148

Re: helicobacter pylori

OK, takze ti monolaurin zabral!  Ja som ho osobne davkoval 2 x 5 gramov, ale ja  mam 100 kil tj potrebujem vacsie davky.A bral som ho na ine problemy, najma proti virusom. .Ale zrejme, kedze v mojom veku maju az 50% ludi helikobacter v zaludku, aj ked neprejavuju ziadne priznaky, dobre je si ho preventivne vyhubit.
Robis vsetko dobre, len nespominas , ci si dostatocne znizila cukry a taktiez tam nevidim spomenute kyseliny, ktore su potrebne pre travenie, vytazovanie mineralov a ochranu proti rozmnozovaniu roznych mikrobov v zaludku(bublanie, kvasenie nafukovanie)
Staci jedna 2 denna zaludocna chripka, ako som mal ja nedavno, a parietalne bunky v zzaludku, co produkuju kyseliny su napadnute a poskodene a pokial sa nezregeneruju, tak mas malo kyselin a musis si ich doplnovat, podla potreby a snazit sa s jedlom nepit, aby si si ich nezriedovala.
Nikdy nejedz nic sladke alebo ovocie na tazke jedlo, to je automaticky kvasenie v zaludku, co pokracuije do criev. Ovocia jedz na prazdny zaludok, tie sa potom dostanu do criev za hodinu, inac ked ich zjes na maso, tak mas v zaludku "tehlu" rozkladajuceho jedla na dlhe hodiny.
Pri zlom traveni a absorbcii to vedie k stovkam roznych problemov so zdravim, vcitane nervovych a osteoporozy. Takze travenie si musis napravit(nezabudaj , treba v dostatku : kyseliny enzymy, mikrovlakniny a probiotika)

Naposledy upravil: RNG (2014-01-29 10:42:40)



149

Re: helicobacter pylori

Ved prave, ja mam momentalne pod 50kil, takze mne ta davka monolaurinu stacila. S tymi kyselina asi mate pravdu, kupila som si L-lyzin HCL, tak si ho zacnem davat s jedlom. Aj som si myslela, ze to bude tym nedostatkom kyselin, len kym som mala HP a oslabeny zaludok, tak som sa bala brat kyseliny. S jedlom nepijem podla vasich rad uz davnejsie. Takisto dezert alebo teda ovocie som si nedavala po velkom jedle, hlavne masovom.
Plati to vsak aj ked je jedlo napr skroboveho charakteru (strukoviny, tofu, vegetarianske jedla), nie je v nom maso a dezert je vlastne podobny, napr raw kolacik?
Vtedy mi to pride, ze sa to hlavne jedlo od dezertu az tak velmi nelisi, co sa tyka zlozenia skrobov a bielkovin. Chapem, ze pri masovych vyrobkoch travenie funguje inak.
Je pravda, ze tie cukry som nevylucila uplne. Mam s tym, ako som pisala predtym trosku problem. Po masku alebo inej bielkovine so zeleninou som neskutocne hladna alebo velmi rychlo hladna. Tym padom aj chudnem. Ale skusim to dodrzat aspon na tych 10 dni, ako ste radili.
A k tomu monolaurinu a oreganovemu oleju? Aku davku mozem brat k 3g monolaurinu toho oregana?
Dakujem



150

Re: helicobacter pylori

oregano budem mat toto: http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1