1

Téma: Závraty??

Moje problémy začali tým, že som sa raz v noci zobudila na silné búšenie srdca. Nedokázala som ani ležať, lebo všetko sa so mnou točilo. Tak som šla na pohotovosť. Urobili mi EKG, ktoré bolo v poriadku. V tom obodobí som začala užívať antikoncepciu, asi tak druhý týždeň som ju brala. Dovtedy som nemala takéto problémy. Antikoncepciu som vysadila po niečo vyše mesiaci, ale problémy mám stále a to je už vyše oka po vysadení. Mávam bole)sti na hrudi, ťažko sa mi dýcha, mávam závrate, chodím jak opitá. Som stále unavená, nevydržím dlho stáť, potrebujem si vždy aspon na chvíľku ľahnúť. Mávam závrate aj ked sedím. Pociťujem bolesti v ľavej časti hlavy, ucha a oka. Bolo mi robené aj CT hlavy, ušné vyšetrenie, očné. Myslela som si že tie závrate môžu byť z ucha, pretože raz mi pri ňom vybuchol delobuch a ucho ma stále pobolieva. Navštívila som aj liečiteľku a ta mi povedala, že je to migrena. Býva mi zle od žalúdka aj ráno, keď vstanem, mám zášklby svalov. Mám problémy aj s chrbticou, s krčnou. Bolí ma na na ľavej strane, pod lopatkou (v práci máme klímu). Bolesť pociťujem a v ľavej nohe, v lýtku, neviem či je to bolesť, alebo len ako by ma ťahalo, vo vnútry nohy. Mávam často studené nohy a ruky. Neviem už čo mám robiť a na koho sa obrátiť. Mám 25 rokov a nemôžem nikam chodiť, lebo mám strach, že mi bude zle.  Navštívila som už neurologa, ale ten ma kŕmil len liekmiproti bolesti. Mám zväčšenú štítnu žľazu, ale lieky ešte brať nemusím. Vyskúšala som rôznych masérov, naprávačov chrbtice, akupunkturu. Nič nepomohl. Ďalšia liečiteľka mi povedala že je to niečo s nervami, len neviem čo. Z čoho môžu byť tie závraty a da sa s tým niečo robiť? A ta bolesť na hrudníku a sťažené dýchanie. Stále si myslím, že tieto problémy mi spôsobila antikoncepcia. Nič neberiem, iba magnezium.  Ďakujem a za odpoveď.



2

Re: Závraty??

Zle od zaludka= zle travenie a absorbcia zivin. To vedie samozrejme nielen k oslabeniu, ale stovkam roznych problemov, vcitane vsetkych, co tu spominas, aj nervovych
Preto si treba travenie(kyseliny enzymy mikrovlakniny probiotika) za kazdu cenu napravit.

Zvacsena stitna zlaza=hrvol je nasledok nedostatku jodu.
Donekonecna tu opakujem, ze to coho mame malo v nasej strave si treba aspon doplnit a to je zinok, selen jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika.
To plati pre kazdeho, bez vynimky
Najma doplnok jodu a selenu je potrebny, vyse 60% zien ma totiz znizenu funkciu stitnej zlazy, aj ked nemaju zjavne symptomy, ako mas ty jasne=hrvol, nedostatocne tvorenie energie, studene koncatiny tj celkove znizena vyroba energie a samozrejme aj znizena imunita.
Zrejme zo znizenej imunity ako nasledok zleho travenia a absorbcie  a hypothyreozy mas aj poskodene statokineticke ustrojenstvo nakazami v strednom uchu(vestibularny syndrom, vertigo)
na co by si mala brat NAC a oreganovy olej v kapsuliach, co by ti tu nakazu v strednom uchu postupne vynicilo a dalo moznost regeneracie.
Pravdepodobne aj kvapky roztoku citricidalu na vynicenie nakaz v prinosnych dutinach by sa ti zisli, lebo prinosne dutiny a kvapockova infekcia su zdrojom infekcii hornych dychacich ciest aj stredneho ucha.



3

Re: Závraty??

eliska623
A bola si po výbuchu okamžite hospitalizovaná na ORL na infúziách (vitamíny+minerálny+kortikoidy)? Lebo keď človek liečbu akutraumy zanedbá, t.j. nezačne akútnu situáciu riešiť do 24-48 hodín (najlepšie však nečakať či to prejde, ale radšej to riešiť okamžite!), tak strata sluchu+tinnitus+vertigo môžu, ale nemusia byť trvalé - záleží od odolnosti organizmu (pri niekomu vybuchne jedna petarda a je polohluchý; pri niekomu vybuchne aj 10 delobuchov a necíti žiadne poškodenie - tu treba dodať, že poškodenie aj u tých, ktorí sa obišli bez ohluchnutia a šelestu, problémy sa zvyčajne objavia až po niekoľkých rokoch - zväčša po 40-ke, keď to už aj vekom ide dole vodou, tak vďaka poškodeniu z mladosti, vo veku po 40-ke rýchlejšie odumierajú tzv. vlásky vo vnútornom uchu, a tak človek hluchne oveľa rýchlejšie), všetko záleží aj od stupňa poškodenia sluchu.
Antikoncepcia má veľkú škálu nežiaducich účinkov!

Naposledy upravil: graupel (2013-08-27 09:09:17)



4

Re: Závraty??

Nuz ja som mal viackrat z vybuchov docasne poskodeny sluch, ale za mladosti sa to obvykle rychlo vyhoji, ked nebolo poskodenie prilisne.
Ale ani ludia, co mali z vybuchov doslova pretrhnuty bubienok este za to nemusia mat vertigo. pretro si myslim ze to je skor nasledok zapalov v strednom uchu, nez vcybuchy. Moja mama mala napr vertigo, ale pocula velmi dobre, tj tam boli na vine kalcifikaty, nasledky zapalov stredneho ucha z roznych mikrobov.



5

Re: Závraty??

Graupel
Nie nebola som hospitalizovaná, iba som chodila k ušnej, pretože ma to ucho bolelo a mala som v ňom často zaľahnuté. Ale to je už dobrých 13 rokov dozadu, potom som tie problémy už nemala, len občas ma to ucho pobolievalo.
Tieto problémy mi prišli pred rokom, ako som začala užívať antikoncepciu. Preto som to pripisovala tomu.



6

Re: Závraty??

RNG
A kde by som mohla kúpiť NAC, oreganový olej a citricidat? Jod a selen môžem normálne v lekárni, alebo treba nejaký konkrétny ?
A ta bolesť na hrudi a sťažené dýchanie s čím súvisí?



7

Re: Závraty??

Nepriame a priame priciny na to mozu byt rozne, samozrejme chemikalie to zhorsuju celkove.
Ale kvapockova infekcia v prinosnyc dutinach je bezna  a po case sa to dostane aj do stredneho ucha mnohym,mtakze oboje treba adresovat. Lekarne su na lieky, na doplnky je najlepsie kupovat z dovozu priamo, pozri si napr na www.iherb.com ked nechces platit Slovenske premrstene sumy za casto nizkoobsazne doplnky.
Bolest na hrudi moze byt z hromady roznych dovodov, ale casto je z infekcie v prinosnych dutinach odkial sa s hlienami  dostava do pluc aj priedusiek znova a znova.



8

Re: Závraty??

RNG
Pozerala som tu stránku a ktoré presne by som mala objednať, lebo je tam viac druhov ?



9

Re: Závraty??

Vyberaj si podla obsahu a ceny. Kvalita vsetkych vyrobcov v USA musi byt dodrziavana a obsahy, co su na flaskach musia tak isto sediet na +-5%
Na oreganovy olej odporucam najma tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … tgels/731, lebo ma zaruceny obsah ucinnej latky, carvacrolu, 100 mg na kazdu entericky pokrytu kapsulu.
Na NAC pozri napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-Crit … caps/37836
alebo vacsie balenie od tej istej firmy, co je lacnejsie na kapsulu.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-27 16:38:48)



10

Re: Závraty??

A ten citricidal, ktorý presne? A ešte mám otázku, každé ráno keď sa prebudím pociťujem v tele taký vnútorný tras, nervozitu., silno mi bije srdce. A nie len ráno, hocikedy keď si pospím či aj cez deň tak sa zobudim a cítim ten tras. Čim je to spôsobené?



11

Re: Závraty??

Nyz najskor je to stres. V noci sa cloveku vselico sniva, co si aj nezapamata, a casto su to sny vyrusujuce, takze sa mnohi zobudia uz so stresom. preto je dolezite sa cez den odstresovat co najviac, davat si pozor na dobry spanok, nepozerat pred spanim filmy, co stresuju, ale radsej take, co upokojuju. Ziadne napinaky, prosim, horory alebo tragedie. Lebo to sa ti vo sne vracia a zbytocne ti zvysuje celkovy stres.



12

Re: Závraty??

ten citricidal tam nemôžem akosi nájsť.



13

Re: Závraty??

http://www.pureformulas.com/citricidal- … WOeZu.dpbs
http://www.amazon.com/Citricidal-Grapef … B0038Q44OQ
www.naturalingredient.org/files/Citricidal%20Brochure.pdf
http://www.needs.com/product/bio_chem_R … m_Research



14

Re: Závraty??

ďakujem



15

Re: Závraty??

OK