1

Téma: Lipozomy

Nasiel so na Zajičkovej stranke www.zdravi-az.cz zaujimave video, ako si vyrobit lipozomy v domacom prostredí http://www.zdravi-az.cz/instruktazni_videa.php



2

Re: Lipozomy

Velmi zaujimave. Ja sice pouzivam Ester C, ktory sa pomerne velmi dobre absorbuje, ale nie je liposomiocky, tj dostava sa slabo do podkoznych tukovych vaziv. Na to mam ale ester C palmitat, ktory je tukorozpustny. Zialbohu vacsina s toho sa v zaludku znici kyselinami. A to plati aj pre tento liposom, podla uvedeneho navodu.
To mi dava ale myslienky vyrabat si aj ine liposomicke doplnky.



3

Re: Lipozomy

Tých návodov na výrobu lipozomálneho vitamínu C je veľa, ja som ho pár krát doma robila aj s tou ultrazvukovou čističkou, ale ja som po takomto vitamíne C nič extra necítila. Dávala som si ho počas chelačnej rundy, že ako mi zredukuje vedľajšie príznaky rozvírenia ortuti, nič mimoriadne sa nedialo, v podstate mi najlepšie šlape prírodný vitamín C napr. z aceroly, tak možno tam hrajú rolu aj tie ďalšie látky. To je jediný vitamín C po ktorom cítim také vyčistenie, lepšie sa mi dýcha a jemný nárast energie spojený s jasnejším myslením. To je efekt, ktorý cítim po mnohých rastlinných látkach, antioxidantoch.

Potom som skúšala ešte vyrábať tak lipozomálny glutathion, ale ten ma silne rozviroval, aj podjazykový, tak to som už nerobila. Niekedy rozmixujem na vitamixe dmsa s lecitínom a zaberá mi lepšie ako čisté dmsa, má lepšiu prienikovosť. To rozmixovanie na vitamixe s lecitínom je taká jednoduchá varianta "výroby lipozómu". Napr. Klinghardt tak bežne doporučuje svojim pacientom vyrábať si koktail na liečbu boreliózy lipozomálnou metódou:

Dr. Klinghardt uses the Klinghardt Lyme Cocktail (KLC) to support the body against infections and toxicity. It is a liposomal blend made at home from a number of different ingredients and personalized to each client. The basic recipe is:
Cover the blades of the blender with pure water and add: 200-400mg Artemisinin, 1/4 bottle of Phospholipid Exchange or 2 tbsp of non-GMO soy lecithin or 2 organic raw egg yolks, 4-8 dropperfuls of Quintessence, 4 dropperfuls of Viressence, and 4 opened capsules of Vital Nutrients Aller-C.
The mix is blended at high speed for 5 minutes and then poured into an ultrasonic cleaner for 15 minutes, stirring occasionally.
While the mixture is in the ultrasonic device, blend: 2 apples (pectin is a good binder), 1 scoop of protein powder, 2 scoops of soaked Mila, 1 teaspoon of ACAI, 1/2 teaspoon of Flax oil, 1/2 teaspoon of coconut oil, 20 drops of BioSil and 2 ounces of grapefruit juice.
After the 15 minutes in the ultrasonic device is complete, pour the mixture back into the blender with the other contents and blend further.



4

Re: Lipozomy

Nuz take domacke metody su pre mna este nezname, sice pouzivam lecitin do polievok kde sa vari casto aj 30 minut tj sa velmi dobre rozptyli a mozno aj reaguje, tj vyrobi rozne lipozomy zo zivin v tej polievke aspon ciastocne, ale to je len nahodne a nikdy som to nepomyslal dat do ultrazvuku, hoci mam 600 watovu masinku v robote k dispozicii uz vyse 20 rokov.
Nuz teraz to ale vyskusam a najma na notoricky zle vstrebavatelnych doplnkoch ako napr curcuminoidy, boswelin sylimarin transresveratrol a ine.



5

Re: Lipozomy

RNG napísal(a):

Nuz take domacke metody su pre mna este nezname, sice pouzivam lecitin do polievok kde sa vari casto aj 30 minut tj sa velmi dobre rozptyli a mozno aj reaguje, tj vyrobi rozne lipozomy zo zivin v tej polievke aspon ciastocne, ale to je len nahodne a nikdy som to nepomyslal dat do ultrazvuku, hoci mam 600 watovu masinku v robote k dispozicii uz vyse 20 rokov.
Nuz teraz to ale vyskusam a najma na notoricky zle vstrebavatelnych doplnkoch ako napr curcuminoidy, boswelin sylimarin transresveratrol a ine.

RNG skusal si vyrobit v cisticke lipozomy z tych doplnkov co si spominal v horeuved.prispevku?



6

Re: Lipozomy

Este nie, kdeze sa zjavilo plno doplnkov v fytosomickej aj liposomickej forme na trhu.