51

Re: ekzém

Nuz na histminovu intoleranciu potrebujes brat enzym daosin/histame. Na ine intolerancie pomozu ine enzymy  najlacnejsi je pancreatin, enzym ktory vylucuje nas pankreas alebo pankreas zvierat, ktory dnes mozno dostat ako doplnok.
Na vzdusne alergie odporucam brat najma  quercitin, 3 x 600 mg. Pozri na temu alergie
http://rng.nazory.eu/rubriky/a/alergie
Na zapalenu kozu a najma na tych stafylokokov pomoze kokosovy olej s par kvapkami citricidalu, na 100 gramov/zhruba deci 4 kvapky citricidalu(60%)
Do oci odporucam koloidnu striebornu vodu, alebo vodny roztok citricidalu, znova 4 kvapky na 100 ml vody, hoci na stafilokoka staci aj 1 kvapka do 100 ml vody.



52

Re: ekzém

ahoj mozem sa spytat ci ten citricidal mozem izivat aj ked kojim kedze pocas tehotenstva a kojenia sa grepy nemozu a toto je vytazok zo semien tak neviem aby to neublizilo babatku? Zistili mi totiz stafylokoka a rada by som sa ho zbavila  a tiez sa neviem zbavit vyrazok  ktore sa mi objavili uz v tehotenstve srbia  a ked sa skarabem tak si to taham z miesta na miesto na tele a teda ci mi to pomoze aj na toto. dakujem za odpoved



53

Re: ekzém

Ani grapefruit neublizi babatku, to len pre istotu hovoria lekari, lebo korka grapefruitu obsahuje narangin, ktory docasne znizi vyrobu niektorych enzymov v peceni a tak sa clovek moze lahko predavkovat skodlivymi liekmi, ktore sa maju cez pecen vylucovat a takto sa hromadia do nebezpecnej hladiny.
Citricidal ale neobsahuje skoro nic naranginu, takze nemaj obavy.

Stafylokoky sa daju lahko znicit  citricidalom, a tiez sa podielaju aj na roznych infekciach koze.

Namiesaj si kokosovy olej s par kvapkami citricidalu a tym sa natieraj. To ti vyhubi stafylokoky na kozi a naviac vyzivuje kozu a podkozne vaziva.
Kokosak je naviac aj mierne protiplesnovy, tj moze byt uzitocny aj proti nakazam ineho druhu, co sa uchytia vo vyrazkach a nedovolia sa im rychle zahojit.

Pozor na silne mydla, umyvaj sa podla moznosti len cistou vodou a detskym samponom, do ktoreho pridas trochu oleja na zmiernenie odmastovania.Odmastena koza praska, a chytia sa do nej rozne infekcie



54

Re: ekzém

dobrý deň RNG, môj dotaz bude asi celkom nezvyčajný ale skúsim...jedná sa o psíka (nemecký ovčiak)..je to silný alergik.má potravinovú intoleranciu kvôli ktorej má špeciálbe granule,alergiu na trávy,na prach..vždy keď sa s týmito vecami dostane do styku tak sa cely vyhádže a koža mu očervenie a následne ho to veľmi svrbí a tak sa škrabe a hryzie..niekedy až tak agresívne že si vytrhne srsť..je to naozaj ťažké..takže by som sa chcela opýtať či mi neviete odporučiť nejaké doplnky ktoré by mohol užívať aby sa mu polepšilo..raz som tu čítala príspevok o pánovi čo si vašimi radami vyliečil psíka len už to neviem nájsť..a keďže si prajem aby mal mój psík dôstojný život tak vás prosím o radu ..ďakujem



55

Re: ekzém

Natalia , to je tazke. Ja nie som zverolekar, a tak ti mozem poradit len to, co by som poradil ludom s takymi to problemami. Ci to pracuje na psa, alebo ci to vobec znesie jeho system, neviem. Ludom odporucam na precistenie tela najma pancreaticke enzymy, na prazdny zaludok alebo entericky poktyte.
No a proti alergiam u ludi odporucam najma quercitin, 3 x 500 mg
Ludsky a psi organizmus su znacne rozdielne. napr pes moze skapat ked zje cokoladu a my nie.
Takze to sice mozes skusit, ale nemusi to byt uspesne  Zacni s mensimi davkami, samozrejme, aby ked ma na to pes reakciu, aby nebola privelka.
Ked som pozrel na literaturu na internete, tam jedine odporucaju specialne zradlo, hydrolyzovane proteiny a extra mastne kyseliny, ale v podstate okrem rady, ze mas ist k odbornikom tam nic nie je. A v odbornej literature len spekulovali, ziadny konkretny navrh som tam nenasiel



56

Re: ekzém

ahoj RNG....chcela by som sa opytat...asi pred mesiacom som dostala alergiu na odsavacku u zubara,vsetko sa relativne zahojilo ale ostala tam po roznych antibiotikach tmava koza skora   takej farby ako usta(2cm stvorcove)a na slnku sa to opaluje 100 rychlejsie takze musim mat prekrytú tuto čast...viem ze je to zrejme banalana zalezitosti ale prosim o radu...dakujem...S(mama laiky2)



57

Re: ekzém

S tym nemam ziadnu skusenost, ale ked sa jedna o alergiu na nikel, tak chelacia by mohla pomoct.Chelator na nikel je napr EDTA, mozno slaby roztok tejto kyseliny by ti mohol ten nikel odtial vytiahnut.
Ak je to z chemickych antibiotik, ako sa napr zuby zafarbia od tetracyklinu, tam pomoze len bielenie, nic ine na to nepoznam. Bieliace su nar oxidatory, ako peroxid vodika, aplikovane v koncentracii nie vyssej, ako 3%.