301

Re: GSE-ktoré je účinné?

dobry den rng, dakujem za radu, pisem cez forum mozno bude moj prispevok prospesny aj ostatnym clenom. pre stvorrocne dieta na zapalene dutiny a hemofila, caste infekty hornych dychacich ciest si odporucil citricidal professional 4kv do dcl vody kvapkat 3x denne s hlavou zaklonenou, aby som to spravne pochopila, zarobim si dcl roztok a ten kvapkatkom kvapkam?
do kedy treba takto zarobene dcl spotrebovat? nasla som tento citricidal,mas s nim skusenosti? dakujem, s pozdravom krchnarova
http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … 9ci6c01i6n



302

Re: GSE-ktoré je účinné?

čiže moja otázka znie: kde sa dá kúpiť citricidal/GSE so starou receptúrou tak, aby to doručili aj na Slovensko?



303

Re: GSE-ktoré je účinné?

Povodne bol ten citricidal z centrum regenerace 60% s povodnou recepturou. Co predavaju dnes po tych zmenach neviem. Mozno je to este stale to iste, mozno nie.



304

Re: GSE-ktoré je účinné?

zuzanka napísal(a):

ovekyska, co si dala do spreja-vincentky??? Citricidal? No to by ma nenapadlo! Ja si davam samotnu vincentku, to je asi slabota, ze? Poradis mi? smile

dala som 10 kavapiek do tych 25ml, co ma sprej, testovala som aj na sebe, je to malilinko citit, akoby stekli nos chvili po tom, ale nie je problem, davam do kazdej dierky 2 vstreky. robim to ale jeden den, neviem, ci bude ucinok.



305

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Povodne bol ten citricidal z centrum regenerace 60% s povodnou recepturou. Co predavaju dnes po tych zmenach neviem. Mozno je to este stale to iste, mozno nie.

nechcem plasit, ale kdesi som tu citala, ze z nejakym citricidalom bol problem, predpisane davkovanie dotycnym popalilo ustnu dutinu, ktory citricidal to bol? z nejakej ceskej stranky mam dojem.

aha, tu to bolo:
http://rng.uforum.sk/post/20241/#p20241

pisali o tom ke1va a cora 73

tak budte opatrni.



306

Re: GSE-ktoré je účinné?

ovekyska napísal(a):
zuzanka napísal(a):

ovekyska, co si dala do spreja-vincentky??? Citricidal? No to by ma nenapadlo! Ja si davam samotnu vincentku, to je asi slabota, ze? Poradis mi? smile

dala som 10 kavapiek do tych 25ml, co ma sprej, testovala som aj na sebe, je to malilinko citit, akoby stekli nos chvili po tom, ale nie je problem, davam do kazdej dierky 2 vstreky. robim to ale jeden den, neviem, ci bude ucinok.

Nie je 10 kvapiek vela? Podla RNG sa dava 6 kvapiek do deci vody! (?) (a to ked je ten slabsi citricidal - 33%). Ale inak dobry napad a idem to aj vyskusat, dik moc smile



307

Re: GSE-ktoré je účinné?

Pozor so silnymi roztokmi citricidalu!. Mozu velmi podrazdit sliznicu.
Za ten cesky nemozem nijak zarucit, lebo predajcovia casto bohapusto cigania. Ak im krivdim, tak sa omluvam.
Na Slovensku a v Cechach proti tomu nie su tak prisne zakony ako v USA. V USA nikto z normalnych podnikatelov sa nesnazi robit priestupky proti FDA, tj dat na trh nieco skodlive, lebo FDA je nemilosrdna v trestoch, ktore su nielenze zhabanie celej vyroby a distribucie, ale aj roky vazenia pre vsetkych v tom zaujatych.
Takze by bol blazon/samovrah, co take nieco spravi.



308

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ako je to s kvalitou citricidalu/GSE? Ked nie je horky, tak je menej ucinny? Ked si niekde objednam, tak podla horkosti zistim, ci je "pravy"? Ci urobit test, ako som tu niekde zhliadla, s drozdim? smile Ale asi nie je jedno, kolko drozdia dam. ?



309

Re: GSE-ktoré je účinné?

To je jedno, kolko drozdia tam das a cukru aby to bublalo, rozdiel je len akou koncentraciou citricidalu to vies zastavit(prepocitane v mg na liter alebo kilogram=ppm)



310

Re: GSE-ktoré je účinné?

do vincentky som davala CITROVITAL! preto som si dovolila tolko kvapiek.



311

Re: GSE-ktoré je účinné?

OK.  A ako to pracovalo?
Dufam, ze dobre. lebo aj ked sa to  nevyrovna citricidalu, predsa je to lepsie nez len cista Vincentka.



312

Re: GSE-ktoré je účinné?

Marco33 napísal(a):

čiže moja otázka znie: kde sa dá kúpiť citricidal/GSE so starou receptúrou tak, aby to doručili aj na Slovensko?

Objednala som si cez stránku shipito.com. Takto  by nemal byť problém.



313

Re: GSE-ktoré je účinné?

OK



314

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ja ked som si davala samotnu Vincentku (sprej), tak sa mi ulahcilo dychanie. Ked som si tam kvapla 4 kvapky Greposeptu, tak sa mi zdurila sliznica nosa a sa mi vyslovene tazsie dychalo. Tak som si radsej kupila novu Vincentku a pouzivam tu. sad

Ovekyska. ale ty to pouzivas ako prevenciu ci na liecbu? Aj pocitujes, ze s kvapkami je ta Vincentka lepsia alebo si to "len" myslis na zaklade nejakych informacii?

Naposledy upravil: zuzanka (2013-08-03 08:58:37)



315

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

OK.  A ako to pracovalo?
Dufam, ze dobre. lebo aj ked sa to  nevyrovna citricidalu, predsa je to lepsie nez len cista Vincentka.

no prave riesim zhorsenie stavu u strasej dcerky, co som dala 10 kvapiek citrovitalu do 25ml vincentky,  viac hlienov z nosa a hlavne, teraz poobede horucka 38,6, sople a upchaty nos, viac hlienov ma aj mladsia, ale inac je ok.
a je to 5. den, co uzivaju 3x 10 kvapiek citrovitalu.
neviem, ci to zhorsenie moze byt z toho, chystame sa na pohotovost.

zuzanka napísal(a):

Ja ked som si davala samotnu Vincentku (sprej), tak sa mi ulahcilo dychanie. Ked som si tam kvapla 4 kvapky Greposeptu, tak sa mi zdurila sliznica nosa a sa mi vyslovene tazsie dychalo. Tak som si radsej kupila novu Vincentku a pouzivam tu. sad

Ovekyska. ale ty to pouzivas ako prevenciu ci na liecbu? Aj pocitujes, ze s kvapkami je ta Vincentka lepsia alebo si to "len" myslis na zaklade nejakych informacii?

tak asi teda podobna skusenost, ako pisem vyssie, ale moze to byt aj z ineho, neviem.



316

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ako som povedal, greposept ani citrovital ani "nove GSE, ktore neobsahuje citricidal neodporucam.



317

Re: GSE-ktoré je účinné?

Dobry den,ja mam prave opacnu skusenost a moju candidu mi zhorsuje prave to horke GSE. Prosim ak niekto ma doma to nehorke GSE od Nutribiotic rada by som ho kupila aj na dobierku. Ozvite sa prosim na moj kontakt bud 0904363461
Alebo na adresu janka.kociskova@gmail.com dakujem



318

Re: GSE-ktoré je účinné?

Neviem ake "horke GSE" mas, ale podla tabuliek na citricidal, tento candidu albicans zabija uz v koncentracii 60 ppm a odporuceny roztok 35 kvapiek citricidalu(60%) alebo 60 kvapiek stareho GSE(33%) je zhruba 720 ppm, tj 12 x tak silny ako je potrebne na znicenie candidy albicans. Aj po zriedeni v zaludku je iste dost silny na tu ulohu
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal



319

Re: GSE-ktoré je účinné?

Tak konecne som "ochutnala" citricidal (60%) - dala som si 1 kvapku do pohara vody, ale to sa neda! To je take horke? Teda vypila som to, ale neviem si predstavit, ze by som mala vypit 35 kvapiek za den! Mozno keby som to dala do dzusu... ale tym sa neznizi ucinok, ze? smile



320

Re: GSE-ktoré je účinné?

NHuz kto si nevie predstavit pit take horke, ma len jedinu iny moznost, brat to vo forme tabletiek s obsahom povodneho citricidalu.
Zamaskovat sa to velmi neda, zialbohu, ale navyknut na to sa da. Dzusy to samozrejme neznicia , ani ine potraviny a doplnky.



321

Re: GSE-ktoré je účinné?

Zuzanka, odkial si objednavala?



322

Re: GSE-ktoré je účinné?

ahojte,
konecne sa tu zacinam trochu orientovat a chcela by som si objednat tento citricidal
http://www.momemineral.com/cart
ale este nikdy som si neobjednava nieco  z USA. viete mi trochu poradit alebo ma niekde nasmerovat? lebo po zaregistrovani mi to vyhodilo postovne okolo 16 dolarov. to naozaj tolko platite alebo sa to da aj nejako lacnejsie. mam v tom totalny chaos.



323

Re: GSE-ktoré je účinné?

Rozne podniky pouzivaju rozne postove sluzby. Najlacnejsie na Slovensko ma zatial iherb,tusim 6 dolarov,  znesitelne maju aj puritan, zialbohu tito este nemaju tento citricidal, lebo dlhe roky predavali povodne ucinne GSE a este sa nepreorientovali.
Mna sa postovne na Slovensko netyka, ja zijem v USA a tu su miestne postove sluzby ovela lacnejsie, najlacnejsie je UPS, ktore je na Slovensko nemozne drahe, takze o takej sluzbe ani neuvazuj.
16 dolarov na Slovensko nie je absurdne, to je skor k lacnejsim, nez k drahsim.



324

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ok. Dakujem. Tak idem to objednat. Malo by to byt to horke, ucinne. Aspon co ste tu uz popisali, tak hadam to bude v poriadku.



325

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuz nezarucujem ti nic, firma NutriBiotic tym tahom, ze zmenila vyrobok, ale nie jeho popis niekolko mesiacov stratila u mna doveru.



326

Re: GSE-ktoré je účinné?

A ktore by si vedel odporucit?



327

Re: GSE-ktoré je účinné?

TaRa, prepac, az teraz som tu. Ja som objednavala z biozdravie.sk, je to asi drahe (aj RNG isto potvrdi), ale podla mna je to to prave GSE alebo citricidal, lebo je to neskutocne horke wink musim si to davat do dzusu, inak by som to nezvladla big_smile



328

Re: GSE-ktoré je účinné?

Tazko odporucat, ked vyrobcovia luhaju. Ale vyskusal som osobne Citricidal, Profesional z BioChem research a ten je nielen horky, ale aj celkom slusne zabera. Je na nom jasne napisane, ze su tam polyfenoly chemicky zmenene na quaterniove zluceniny, tj jedna sa asi o povodny patentovany proces.



329

Re: GSE-ktoré je účinné?

ovekyska napísal(a):

Prave som chcela cez inzerat kupovat GSE a udajne uz je opat horke, jedna sa o to 30% z Nutribiotic.
Tak asi ho kupim a dam vediet.

konecne odpovedam, nove GSE od nutribiotic mam doma, expiracia 4/2019 a je horkokysle, ale pokojne zjem bez riedenia par kvapiek, jazyk v  pohode, jemne mi akoby brni, inac nic. da sa teda zniest v pohode, je ale horkejsie ovela viac ako citrovital.
cize oproti kyslemu nehorkemu, co tu bol spominany s expiraciou tusim 2017 je tento asi na tom hodne lepsie.
skusim na sebe, som dlhodobo zahlienena, dam 60 kvapiek denne, uvidim, ci sa nieco zmeni.

ja som ho brala kvoli detom - kasel, zelene, neskor zlte hlieny takmer 2 mesiace, spojene aj som zapalom - hrdlo + priedusnica.
vybrali atb (dala som v zufalstve, lebo som nemala nareychlo ziaden alter prostriedok, nezabrali nic, pred par dnami mi vsak prisiel oreganovy olej (80% carvacrol), davam 4x denne 2-3 kvapky, po par dnoch vyrazne zlepsenie, k tomu som aspon docasne davala citrovital 40 kvapiek denne.
takze  asi mi zabral org. olej, som zvedava, co bude, ked prilozim GSE, vcera sme zacali.



330

Re: GSE-ktoré je účinné?

OK. Na horne dychacie je dobry aj palivy oreganovy olej v mensich davkach carvacrplu, dokonca aj inhalacia cez papierovu trubku, jna ktoru das par kvapiek oreganoveho oleja.
Ale na vnutorne zahluienenia, a candidu je potrebna dospela davka 3 x 200 mg carvacrolu, tj  viac nez mas v 4 x 3 kvapkach toho oleja kedze olejova kvapka je asi 30 mg z coho je len 25 mg carvacrol, za predpokladu, ze ten olej ma naozaj 80% carvacrolu a nie je riedeny olivovym olejom, ako je ich vacsina.
Nezabudaj na NAC, ten sa da pit aj vo forme roztoku, chuti nakyslasto a pomaha rozpustat hlieny a odmaskovat rozne maskovane infekcie, najma biofilmy, ktore mnohe mikroby na svoju obranu tvoria.



331

Re: GSE-ktoré je účinné?

dakujem.
NAC som nasla nejaky v lekarni, je to ono?
http://www.docsimon.sk/tovar/nac-al-600 … -10x-600mg



332

Re: GSE-ktoré je účinné?

To je NAC, ale vo farmaceutickom prevedeni, tj plne zbytocnych e-ciek. A na mnozstvo NAC je to samozrejume aj drahe, hoci vacsina ludi naleti na to "lacne " 10 tabletkove balenie.
Tu mas 25 krat tolko, ale nie za 25 krat taku cenu a bez e-ciek.
http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-600-mg-250-Vcaps/694
Ak bojujes proti nejakej maskovanej infekcii, najma tinitus alebo borelioza, aj tak toho potrebujes hodne, lebo ten boj je dlhe tyzdne aj mesiace.



333

Re: GSE-ktoré je účinné?

Este reakcia na prispevky 327 a 328:
Nechcem robit reklamu, ale z biozdravie.sk - oni nie su vyrobcovia, ale predavaju citricidal/GSE od NutriBiotic, a je to fakt velmi horke, a nie ziadne kyslaste.

Naposledy upravil: zuzanka (2013-08-22 21:31:05)



334

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuz ak je to naozaj s obsahom povodneho citricidalu a nie len vytazok z jadierok a korky, ktory sa da spravit tiez horky, tak je to dobra sprava.
Ale ako som povedal, ked ma NutriBiotic a tisice inych raz oklamali, uz im neverim a budu muset dlho sekat dobrotu, kym si dobre meno znova zasluzia.

Povodny citricidal bol LEN z jadierok a chemicky zmeneny,polyfenoly v nom  zmenene na zmes quaternary zlucenin(pouzitim ako vyrobca hovori"distillation, catalytic conversion, and ammoniation), ktore maju molekuly podobne toxickemu  sterilizatoru, benzelthonium chloridu. Skodlivost ale u praveho povodneho citricidalu nebola nijak potvrdena, tj zmienky o benzelthonium  chloride su na zastrasenie ludi



335

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

To je NAC, ale vo farmaceutickom prevedeni, tj plne zbytocnych e-ciek. A na mnozstvo NAC je to samozrejume aj drahe, hoci vacsina ludi naleti na to "lacne " 10 tabletkove balenie.
Tu mas 25 krat tolko, ale nie za 25 krat taku cenu a bez e-ciek.
http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-600-mg-250-Vcaps/694
Ak bojujes proti nejakej maskovanej infekcii, najma tinitus alebo borelioza, aj tak toho potrebujes hodne, lebo ten boj je dlhe tyzdne aj mesiace.

dakujem, objednala som, je to moja prva objednavka zo zahranicia vobec, tak som zvedava, ako to vsetko dopadne big_smile



336

Re: GSE-ktoré je účinné?

OK



337

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG, pises, ze "ked ma NutriBiotic a tisice inych raz oklamali, uz im neverim..."
To kolko je tych vyrobcov? Ja som tu citala vzdy len NutriBiotic a ChemResearch.(?) A ked ta sklamal nejaky vyrobca, kde sa da najst nejaky iny? A este: ako sa da zistit, ze vyrobok je naozaj "chemicky zmeneny"? sad
Inak, aj ja som robila ten pokus s drozdim...



338

Re: GSE-ktoré je účinné?

Farmacia a lekarske organizacie sa snazili nejak ocirnit cotricidal a zakazat ho ako konkurenciu farmaceutikam uz od roku 2001. Kedze sa im nepodarilo dokazat skodlivost, aspon to napadli, ze je to vlastne chemicky zmenene, tj ziadny prirodny produkt. Ale to by museli zakazat vacsinu E-ciek a inych prosduktov potravinarskeho priemyslu, ktore su tiez rozne chemicky zmenene.
Ale zrejme sa im podatilo Nutri Biotic nejak ovplyvnit(zastrasit, kupit...), hoci NutriBiotic si to nepriznava.
Firma BioChem research je povodny drzitel patentu a vyrobca citricidalu, od koho to zrejme urcity cas kupoval aj NutriBiotic a BioChem research dosial vyraba ten povodny citricidal.
Ale situacia je dopletena s tym, ze som videl uz flasky s logom BioChem research ale nazvom firmy NutirBiotic, takze to vyzera ako kebu NutriBiotic sa zdruzil alebo vykupil BioChem Research, alebo tretia stranka ich obe kupila alebo kontroluje vlastnictvom kontrolneho baliku akcii.
Ako som povedal  neviem, co sa v skutocnosti deje, ale zda sa mi, ze citricidal profesional je este stale ten povodny ucinny.



339

Re: GSE-ktoré je účinné?

konecne mi prisiel citrcidal a je teda poriadne horky.
napriek tomu si chem uistit davkovanie.
pre dospeleho je to 35kv na liter vody.
takze priblizne  1kv na 2kg.
takze na pitie pre 15kg dieta je to 7-8 kv na den a pre 8 kg 4kvapky na den.
do nosa na kvapkanie mam ale davat pre obe deti roztok 4kv na deci vody alebo sa koncentracia tiez meni podla vahy?
dakujem za odpoved



340

Re: GSE-ktoré je účinné?

Na BioZdravie.sk majú aj pôvodný citricidal od BioChem-u: http://biozdravie.sk/index1.html?lang=s … 3087924123

Naposledy upravil: graupel (2013-08-25 16:40:52)



341

Re: GSE-ktoré je účinné?

Je ale aj patricne predrazeny!



342

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Je ale aj patricne predrazeny!

A ešte 8 eur poštovné.



343

Re: GSE-ktoré je účinné?

graupel, ako vies, ze z BioChemu? Ja tu vsade vidim napisane, ze NutriBiotic ®
.... No a co ked je "predrazeny"? Hlavne, ze je! A je pravy! A lahko sa objednava wink
Ale nejako sme zahltili temu a TaRa sa nedozvie, ako ma davkovat pre dieta (c.339) smile



344

Re: GSE-ktoré je účinné?

zuzanka napísal(a):

graupel, ako vies, ze z BioChemu? Ja tu vsade vidim napisane, ze NutriBiotic ®

Zuzanka, je tam obrázok fľaštičky Citricidal-u od BioChem-u. Vidím, že môj link nefunguje, takže na stránke BioZdravie.sk do vyhľadávača napíš citricidal a okrem produktov NutriBiotic tam nájdeš aj produkty s obrázkom Citricidal-u od BioChem-u. A predávajú aj tablety Citricidal-u od BioChem-u, nielen tekutú formu. Avšak nemám osobné skúsenosti s touto stránkou. To, že produkty sú od BioChem-u, súdim len podľa obrázka - je tam síce napísané na obale, že NutriBiotic, ale sú to staré fľaštičky, kedy ešte firma NB preberala Citricidal od BioChem-u a dnes sa tie fľaštičky, pokiaľ viem, nevyrábajú - na internete sa tie posledné fľaštičky fakticky iba vypredávajú, takže u predajcu by možno bolo potrebné si overiť dátum spotreby, ale podľa RNG by Citricidal mal byť účinný aj po záruke (záruka trvá zvyčajne 5 rokov). Možno to kúpiť aj cez MomeMineral na eBay, kde majú lacnejšie poštovné na eBay (11 USD) ako na svojej vlastnej stránke MomeMineral.com (vyše 16 USD) a navyše na titulke produktu máš napísané, že je to od BioChem-u, aj keď na obrázku produktu je napísaný NB (vysvetlenie vyššie v tomto príspevku). A tak celkovo je to lacnejšie ako nákup cez BioZdravie.sk.
Nákup Citricidal-u od BioChem-u cez eBay (najvýhodnejšia voľba): http://www.ebay.com/itm/Citricidal-Liqu … 53f99cc659

Naposledy upravil: graupel (2013-08-25 16:35:43)



345

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuž ako pozerám, tak ja som ako prvý začal zahlcovať fórum po Tarinom príspevku, preto Tare sa ospravedlňujem za vstup a pána RNG poprosím, aby jej odpovedal.

Naposledy upravil: graupel (2013-08-25 20:00:11)



346

Re: GSE-ktoré je účinné?

TaRa,  spravne pocitanie/
Ale mozes si to zjednodusit, vyrob si liter roztoku, tj 35 kvapiek na liter vody a 2 deci daj pre 15 kg dieta a 1 deci pre 8 kg dieta denne, postupne.
Z toho isteho roztoku kvapkaj detom do nostekov, podla moznosti v leze, alebo ako to ja robim s mojou vnuckou, ze ju zavesim za nohy a rychlo jej kvapnem do nosteka. Mikroby u dospelych su take iste, ako u deti, tj vyzaduju tu istu koncentraciu na kvapky ako dospeli, 3 krat denne.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-25 19:37:01)



347

Re: GSE-ktoré je účinné?

dakujem za odpoved. smile
ked som si ale dala do nosa roztok citricidalu 2kv do poldeci vody, tak som vobec necitila v nose stipanie, aj ked je citricidal riadne horky.
ale ked som si dala 4kv do poldeci vody GSE http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … din-15-ml/
tak ma to v nose stipalo.
tak ma to trochu prekvapilo...



348

Re: GSE-ktoré je účinné?

Biocidin je vytazok nielen zo semien, takze obsahuje asi aj drazdive oleje z korky grapefruitu. Ale neobsahuje citricidal tj je podstatne menej ucinny proti mikrobom



349

Re: GSE-ktoré je účinné?

Hmmm, tak to som vobec netusila. Este sa chcem opytat, ze ako dlho po odzneni choroby (nejake prechladnutie)  este odporucas pokracovat  uzivani doplnkov. DAKUJEM



350

Re: GSE-ktoré je účinné?

Neviem, ci dokaze GOJI to , co je v tomto videu....RNG aky je Tvoj nazor?
http://www.youtube.com/watch?v=3X9PiZUBcs0