1

Téma: Nepretržité problémy

Zdravím Vás RNG. Vopred sa Vám chcem podakovať za odpovede na moje otázky. Dúfam, že mi pomôžu. Mám 17 rokov a všetky moje problémy sa začali na konci mája, kedy som sa v noci zobudil s búšením srdca, pocitom na odpadnutie a bolesťou v hrudníku. Rodičia mi zavolali sanitku, ktorá ma odviezla do nemocnice, v ktorej som obl hospitalizovaný 4 dni. Boli mi urobené vyšetrenia srdca (EKG, RTG a ECHO) - všetko ok, len na echu sa zistila relatívna v.s nezávažná nedomykavosť chlopne, ktorú treba sledovať vyštrením raz do roka. Na ortopédii mi bola zistená skolioza, asymetrické postavenie ramien, jedna ruka kratšia a nariadili mi RHB, kde ma naučili cviky, ktoré mám cvičť doma každý deň. Priznám sa, že cez prázdniny necvičím vôbec. Bol som aj na sono štítnej žlazy, ktoré dopadlo taktiež ok a na sone brucha, tiež všetko v norme. Po návrate domov sa mi problémy s búšením srdca opakovali večer, na druhý deň opäť vyšetrenie na kardiologii. Všetko super. Od vtedy sa mi uš búšenie neopakovalo. Od tejto udalosti sa neustále kontrolujem a v podvedomí až doteraz myslím na svoj zdravotný stav a bojím sa smrti. Viem v mojom veku je to divné. Prvý mesiac po pobyte v nemocnici som stále cítil niečo v hrudníku, zdalo sa mi, že sa mi ťažko dýcha. Ked som sa na to nesústredil a občas sa mi podarilo zabudnúť, tak sa mi samozrejme nič nedialo. V hlave som si myslel, že mám niečo so srdcom, že ma jednoducho zle vyšetrili a pod. Bál som sa infarktu. Stavy strachu sa zhoršovali v noci pred spaním, kedy bola tma. Potom prešli samovoľne do toho, že som cítil zvláštne veci na hlave, bolesti divné. Tak samozrejme som na srdce prestal myslieť a všetko bolo ok. No začal som si myslieť, že mám nádor alebo podobné ochorenie hlavy. A toto trvá až doteraz. Hlava ma bolí najma vzadu na krku, prechádza to na temeno, na oči a na boky hlavy. Pociťujem občas aj mravčenie na hlave a trpntutie v záhlaví. ďalej mám divné pocity na končatinách, trpnutia a občas také akoby kvapnutie, akoby mi niečo na nohu kvaplo alebo na hlavu. Pociťujem aj rôzne pichanie po celom telo, no najme na hlave. ďalej pocity na odpadnutie. Jednoducho sa stále sledujem a stále len čakám, kedy idem zomrieť a odpadnúť, preto ani neviem, či tie pocity na odpadnutie majú nejakýreálny základ, alebo si ich len sám vytváram v hlave. Nepomáha mi nič, myslím na to stále, s frajerkou, s kamošmi, pri pohybovej aktivite, nonstop jednoducho. vyhľadal som aj psichyatra, ktorý mi nasadil liečbu frontinom. V poslednej dobe stále čakám a myslím, že už idem dostať mozgovú príhodu. Stále mám totiž taký pocit svalového napätia na šiji, ktorý piotom prechádza na bolesť hlavy. Veľa času trávim za PC, vraj to môže byť z toho.  Chcem sa Vás opýtať, aká je pravdepodobnosť, že v 17 mozgovú príhodu ? Alebo, že v mojom veku zomriem ? Čím by mohli byť moje problémy spôsobené a ako sa ichzbaviť ?



2

Re: Nepretržité problémy

Nuz skolioza, a rozne bolesti v hrudniku mozu byt zo zleho travenia a teda nedostatku mineralov, co sa prejavuje ako tetania.
Ale moze to byt problem cirkulacie, preto ti radim si cistit cievy lecitinom pripadne ked mas prihustu krv(koagulacne testy) odporucam ti brat fibrinolyticky enzym, ako nattokinazu, serrapaptazu alebo lumbrokinazu.
To su realne problemy nie nejake psychiatricke a aj keby si mal problemy ako bipolaritu, depresia a podobne, aj tak by som ti odporucal prirodne potravinove doplnky a nie chemicke skodlive navykove drogy.
Pichanie vselikde v tele moze naznacovat nizku viralnu imunitu a tak ti radim, ako aj kazdemu v dnesnej dobe tichych viralnyvch epidemii si zvysovat viralnu imunitu. Najma rozne herpesy a VZV napadaju totiz nervove obaly a mozu sposobovat velke bolesti kdekolvek v tele

Naposledy upravil: RNG (2013-08-12 22:18:42)



3

Re: Nepretržité problémy

Ďakujem. Chcem sa ešte opýtať, že či moje problémy nemôžu byť spôsobené nejakým vážnym nervovým ochorením ? Strašne sa bojím, že mám niečo s mozgom, nádor alebo niečo a že dostanem porážku....



4

Re: Nepretržité problémy

Porazka je mozna len ked mas prihustu krv a tvoria sa ti zrazeniny alebo privelmi zapchate cievy. Obe priciny nie je problem adresovat, samozrejme vcas\
Strach ti len skodi a vyckavanie nic nevyriesi.



5

Re: Nepretržité problémy

Na vyšetrení krvy som bol. Robili mi celý krvný obraz a všetko ok. Takže sa nemám čoho báť ? Môžu byť moje ťažkosti spôsobené aj krčnou chrbticou ? Tam sa myslím vtedy zužujú cievy.



6

Re: Nepretržité problémy

Cely krvny obraz  je velmi zavadzajuci termin. Na krvi sa daju robit stovky roznych testov. Otazka je, ci ti robili koagulacne testy, tj testy na zrazanlivost(INR)
Cievy mozu byt zuzene kdekolvek v tele, nanosmi oxidovanych tukov a tukovobielkovinnych latok(chlesteroly), tiez mozes mat na stenach ciev nalepane fibriny, ktore stazuju priestup kyslika z ciev do okoliteho tkaniva, na srdci to znamena bolest z nedokyslicenia.
Samozrejme to moze byt aj nervova bolest z nervov priskripnutych kostami a diskami chrbtice , ale najcastejsie su nervove bolesti nasledkom utoku virusov, co lekari dodnes znacne podcenuju.



7

Re: Nepretržité problémy

Takže, čo by ste mi poradili urobiť ? Ja nedokážem myslieť na nič iné, ako, že mám niečo v hlave, nejaké vážne ochorenie alebo podobne. Bojím sa veľmi tej porážky, aj ked som ešte nepočul, že by mal niekto v 17 rokoch príhodu.



8

Re: Nepretržité problémy

Pozeral som v karte INR mi bolo testované. Výsledok bol negatívny. Takže sa porážky báť nemusím ?



9

Re: Nepretržité problémy

Nemusis.
Ae radil by som ti sa destresovat, lebo stres moze priniest rozne zdravotne problem aj tam, kde predtym neboli
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
Najma prechadzky s hlbokym branicnym dychanim alebo thai chi su na to vyborne.



10

Re: Nepretržité problémy

ďakujem pekne. smile Takže ochorenie hlavy, alebo pod. by to z mojich príznakov byť nemalo hej ?



11

Re: Nepretržité problémy

Nuz ja nemam krystalovu gulu a neviem ti povedat na dialku ziadnu diagnozu, na to mas svojich lekarov.
Ale zda sa, ze tvoje vsetky problemy su skolioza a strach.
Na skoliozu pomaha natahovanie/trakcia, podobne ako stredoveky skripec. Ale dnes su to obvykle makke goliere na krk, na ktore je zavesena male zavazie(plastikove vrecko s vodou) co mas na sebe celu noc pocas spanku a ten mierny tah ti pomoze narovnat chrbticu po case.



12

Re: Nepretržité problémy

Stále mi behá po hlave, že môžem dostať CMP alebo krvácanie do mozgu, to druhe je vraj z toho, že je nejaká abnormalita v hlave od narodenia a potom sa pri dvíhaní činky, sexe alebo veľkej potrebe praskne a spôsobí krvácanie do mozgu. A toho sa práve ja bojím, že mam nejaku tu abnormalitu. Viem, som hypochonder sad, no jednoducho sa bojim.



13

Re: Nepretržité problémy

Nuz vsetko na svete je mozne, ale potom by si sa mal bat aj vijst na ulicu, lebo ta moze prejst auto alebo padnut z domu tehla na hlavu. A to je ovela,pravdepodobnejsie, ako vrodena abnormalita v mozgu. Takze sa ukludni.



14

Re: Nepretržité problémy

Chcem sa vás ešte opýtať, že z čoho by mohlo byť spôsobené taký náhly divný nával do hlavy, ktorá odznie do dvoch sekúnd, pri ktorom akoby mi ztrpli ruky. Samozrejme, že sa pritom vždy zľaknem a myslím na najhoršie. Plus ma trápi aj pichanie v hlave, ktoré tiež trvá pár sekúnd.



15

Re: Nepretržité problémy

Nahle procesu v hlave su casto z momentalneho nedostatku niektorych neurotransmiterov vyvolanych ich momentalnou zvysenou potrebou(panika, bipolarna porucha) ale moze byt aj z nejakych "skratov" kde mas prilis tenku nervovu izolaciou a pri strese a akoby 'skratuje". Ak je to u vacsieho poctu nervov, task su zachvaty dlhsie, stupnujuce sa a medicky to nazyvaju epilepsia.
Picjuanie je obvykle nahly nedostatok kyslika, pre to si myslim, ze mas asi ciastocne zapchate cievy niekde alebo prilis hustu krv, ako ma vacsina stredoeuropanov a odporucam ti si cistit cievy lecitinom a bezpecne riedit krv napr nattokinazou. Ked pre nic ine, tak pre istotu.



16

Re: Nepretržité problémy

Ďakujem vám veľmi pekne smile



17

Re: Nepretržité problémy

Lecitin a nattokinazou zoženiem normálne v lekárni, či ako ?



18

Re: Nepretržité problémy

Lekaren je na lieky, ine obchody su na doplnky.
Ja kupujem doplnky vylucne cez internet, tak je to lacnejsie a mam velky vyber.



19

Re: Nepretržité problémy

Mohol by som vás poprosiť nejaký link ? smile



20

Re: Nepretržité problémy

Lecitin, granulat a rozne vlakniny dostanes aj doma cez firmu Vemica.
Na ine pozri na stranku
http://rng.nazory.eu/, kde mas na boku uvedene niektore  zdroje. Pre teba bude asi najvhodnejsi  www.iherb.com  lebo maju lacne postovne na Slovensko a slusny vyber roznych  znaciek za prijatelne ceny



21

Re: Nepretržité problémy

Ďakujem za všetko. Chcem sa Vás ešte opýtať, že čo by ste mi poradili, ako mám dostať z hlavy tie neustále myšlienky na smrť, porážku a pod. Nedokážem to...



22

Re: Nepretržité problémy

Cielavedoma cinnost, rozne zaujmy a plny program to spravia. Mas zrejme rivela casu na rozmyslanie...



23

Re: Nepretržité problémy

Takže tej porážky sa báť naozaj nemám ? Zrážanlivosť krvi mám ok a aj cholesterol.



24

Re: Nepretržité problémy

Bojim sa jej hlavne preto, žeč dedkovi, ked mal 40 praskla cievka v hlave a zomrel.....



25

Re: Nepretržité problémy

Zatial sa rozhodne toho obavat nemusis. Ked budes starsi a budes mat zapchate cievy a prilis rychlo sa zrazajucu krv, tak  budes mat realnu sancu  zomriet na porazky, infarkty alebo zlyhania roznych nedokrvenych organov, ako zomiera dnes vyse polovica ludi. Ale ked si budes cistit cievy a pripadne riedit prihustu krv, tak ti to znacne predlzi zivot.



26

Re: Nepretržité problémy

Takže mi odporúčate ten lecitin a nattokinazou. A na zvyšovanie virálnej imunity čo ?



27

Re: Nepretržité problémy

Kazdemu odporucam aspon to minimum si doplnit, ako selen zinok, jod, vitaminy C E a D-3, mikrovlakniny a probiotika.
Toto vsetko je spojene s hromadou telesnych procesov, vcitane imunity.
Ak to nestaci, pozri v teme
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
na plno inych



28

Re: Nepretržité problémy

A proti tým náhlym procesom v hlave, tým skratom nervou, čo ste popisovali vyššie by ste odporúčali čo ?



29

Re: Nepretržité problémy

Nuz ber trochu kvalitnych rybacich olejov alebo este lepsie krill olej alebo calamarine, ak mas nejake skraty spsobene vytencenoymi nervovymi obalmi, tak potrebujes material na ich obnovu(myelin sa sklada z tukov a na jeden z nich, DHA, sme "podvyziveni")



30

Re: Nepretržité problémy

V krvi mi našli staphylococus aureus.... Mohol by on spôsobovať moje problémy ?



31

Re: Nepretržité problémy

Samozrejme ze mohol!. Pi roztok citricidalu, ten je na stafylokoky vsetkych druhov velmi ucinny.



32

Re: Nepretržité problémy

Takže sa naozaj nemám báť nádora, porážky a smrti ? Nehrozí mi to ?



33

Re: Nepretržité problémy

Môžu byť tie ťažkosti s pichaním v hlave, pocitom na opadnutie a pod. aj od zablokovanej krčnej chrbtice, ktorú mám vzadu celú stuhnutú pri pohybe s nou mi to všetko puka a bolí ma ?



34

Re: Nepretržité problémy

Samozrejme ze moze. Ale na to ti da odpoved len CT scan. Inac stuhnuta chrbtica v tvojom veku neznamena nevyhnutne kalcifokacie a stenozu, alebo znicene disky, ale je to obvykle nasledok zapalov, takze sa to da adresovat protizapalovymi a teplom



35

Re: Nepretržité problémy

Takže sa naozaj nemusím obávať žiadneho vážneho ochorenia mozgu, porážky a smrti ?



36

Re: Nepretržité problémy

Zatial nie, teda nie z dovodov zapchanych ciev definitivne.
Inac vazne ochorenia mozgu su tumory a tie su dobre viditelne na CT.



37

Re: Nepretržité problémy

Takže teda, ked nemám tumor, tak mám, čo sa týka mozgu všetko v poriadku ? len mám napr. na krčnej chrbtici stiahnuté cievy, kvôli svalovému napätiu a preto mám takéto problémy ? Alebo si ich len sám domýšľam a vsugerujem ?



38

Re: Nepretržité problémy

Z akeho dovody by si mal na krcnej chrbtici stiahnute cievy a inde nie?
Svalove napatie neuzavrie cievy. A to by aj tak nebola pricina bolesti hlavy, hlava dostava krv cez ine cievy.



39

Re: Nepretržité problémy

Takže môžem mať cievy stiahnuté kdekoľvek v tele a z toho mám ťažkosti, môžem tomu rozumieť takto ?



40

Re: Nepretržité problémy

Vyššie ste napísali, že z dôvodu zapchatých ciev sa porážky báť nemusím, a z iných áno ?



41

Re: Nepretržité problémy

Bat sa nepomaha, ked mas problemy, musis ich samozrejme riesit, aby neprerastli do nebezpecnych, co sa niekedy moze stat, samozrejme nie vzdy, takze kazdy symptom este nemusi znamenat ziadne vazne nebezpecie.



42

Re: Nepretržité problémy

Takže, čo mi odporúčate urobiť ?



43

Re: Nepretržité problémy

Ak mas caste bolesti hlavy, skus viac pit.
Destresuj sa, co radim kazdemu
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres



44

Re: Nepretržité problémy

Porážka z iného dôvodu ako s upchatia cievy mi nehrozí ?



45

Re: Nepretržité problémy

Nie s velmi velkou pravdepodobnostou.



46

Re: Nepretržité problémy

A vážne ochorenia mozgu sú teda len tumory ? Takže vlastne, ked nemám v mozgu tumor, tak ho mám v poriadku ?



47

Re: Nepretržité problémy

Presne tak. Inaksie su len dosledky poskodenych nervov , co sice sposobuje bolesti, ale nie je vazne



48

Re: Nepretržité problémy

Čiže definitívne.... moje ťažkosti sú spojené s tým, že mam niekde zúžené cievy a mám slabú virálnu imunitu ?



49

Re: Nepretržité problémy

Chcem sa vás opýtať, čím môže byť spôsobené, že cítim vzadu na krku a smeruje to na hlavu taký tlak a niekedy aj tlkot svojho srdca. To ma vždy vyľaká a okamžite myslím na porážku.



50

Re: Nepretržité problémy

To je asi len nejaky natiahnuty sval, casto sa to stava pri spanku ked nemas spravne rozlozenu vahu alebo zlu podusku.
Pocuvanie tlkotu srdca je obvykle z vnutorneho ucha, ked sa tam nazhromazdia hlieny na chvilu. Niekedy to mozes mat aj pri behu alebo strese ale nie je to nic zvlastne ani chorobne.