1

Téma: Ecko

bud taky dobry a napis mi este raz tie odkazy na to Ecko bez soje, inac to forum zdravie je strasne,cudujem sa ti kde beres tu silu radit ludom ked tam chodia kopec takych ludi akych chodi,musis mat hodne psychyckych sil,vedel by si aj o niakom s iherb lebo ja som tam nic nenasiel a zo swansonu som dostale nedavno velku zasielku tak odtial asi dlho brat nebudem ale ja mam ten 500caps 400ui zo swanson a tam je soybean oil,inak este som si to neprerataval,vychadza lepsie v kapsuliach alebo tekuty ?



2

Re: Ecko

Na priklad som tam uviedol
http://www.swansonvitamins.com/NWF192/ItemDetail?n=0
co je tekuty olej a
http://www.swansonvitamins.com/JR097/ItemDetail?n=0
kde mas ovela silnejsie tocotrienoly(az 50 krst tak silne ako tocoferoly)
Ceny so rozne, zavisia od vyrobkov z casom sa prudko menia.
Daleko najlacnejsia je dnes prirodna zmes tokoferolov a tu aj sam pouzivam a odporucam, hoci na niektore problemy najma gamma tocotrienol je udajne velmi dobry



3

Re: Ecko

ten prvy maju na iherb aj tak si potom objednam ten,dakujem za radu,inac sa tam pise ze d-alpha Tocopherol from vegetable oil,tak dufam ze to vegetable neni soja )))



4

Re: Ecko

Nemyslim ze zalezi na tom z akeho oleja to vyrabaju.
V cistom vyrobenom vitamine E sa povodny olej nenachadza a nie su tam ani obvykle hormonalne latky, to by komplikovalo velmi vyrobu, takze vo vyrobe pouzivaju  velmi cisty olej alebo dokonca len niektoru z mastnych kyselin, z ktorych sa ten olej sklada.
Presne detaily vyroby sa nedozvieme, lebo je to zatial vyrobne tajomstvo kazdej firmy, co ho produkuje.
A kedze som pocul aj ze sa vyraba zo slnecnicoveho oleja, to ma uistuje, ze sa vlastne jedna o jednu jedinu mastnu kyselinu, ktoru enzymaticky menia na tocoferol.



5

Re: Ecko

a este posledna otazka ...e je tuko rozpustny ale je v  nom aj olej cize ho netreba uzivat s jedlom? inac ja rano po jedle berem viac doplnkov tukorozpustnych a tym zapitim by som si rozriedil kyseline na jedlo...mozme pockat niaku dobu dokym mi stravy jedlo v zaludku a co ja viem po 3/4hodine si zapit tieto doplnky? neni to neskoro? ono asi o to aby sa to v creve stretlo tuyk z jedla a tieto doplnky nie? tak ta 3/4hodka je vela podla teba?



6

Re: Ecko

S branim ecka nie je ziadny problem, mozes ho brat hocikedy, pred jedlom po jedle alebo aj len tak.



7

Re: Ecko

a ostatne tukorozpustne sa mozu kolko najviac po jedle,teda bojim sa si rozriedit  kyseliny tak by som chcel niaku aspon tropchu pauzu a neviem kolko



8

Re: Ecko

Nemusis si davat na tukorozpustne vitaminy ziadne pauzy od jedla. Tukorozpustne sa emulzifikuju v dvanastorniku vplyvom zlce a absorbuju vo vrchnej casti tenkeho creva.
Jedine. co ich ciastocne absorbuje a vynesie z casti von su silne absorbcne mikrovlakniny ako psylium a ovocne pektiny.
Strata ale nie je privelka a rozhodne nie je dovodom na vyhybaniu sa vlakninam, ako to odporucaju niektori dieteticki lekari z roznych dovodov.

Tak isto samozrejme hnacky ich vynesu von pred absorbciou, ale to sa vlastne tyka aj vacsiny ostatnych zivin. To je jeden z najhorsich ucinkov roznych prehanadiel.

A tymto koncim na tento tyzden.

Naposledy upravil: RNG (2010-09-19 17:44:47)



9

Re: Ecko

pockaj ja som asi zle polozil otazku,praveze ja tu pauzu chcem lebo rano berem asi 8 kapsuli tukorozpustnych ale nechcem si to dat hned pod jedle lebo na 8kaspuli potrebuje mvela pitia a potom mi zhnije jedlo tak chcem pockat dokym sa mi jedlo rozlozi v zaludku a az potom si ich dat,a mna by zaujimal tvoj nazor ze kolko minut najviac po jedle si mozem dat tukorozpustne doplnky aby sa vstrebali stymto jedlom,snad som to napisal uz tak ze sa to da pochopit )a jasne odichni si a napis ked budes mat cas,sme vsetci radi a vdacny ze  nam vobec radis a pomahas.



10

Re: Ecko

Este som sa zastavil v robote na chvilu, ci je vsetko v poriadku, povypinane atd a pri tej prilezitosti ti nakratko odpovedam.
Tukurozpustne znamena ze sa rozpustaju v tukoch, nie vo vode, tj nepotrebuju viac vody na zapitie, nez minimum na prehltnutie.
A hor sa (na hory je to celkom vhodne?)

Naposledy upravil: RNG (2010-09-19 20:47:26)