1

Téma: HIT a Wobenzym

Mily RNG, s radostou som sa nejak dopatrala k tvojej stranke, snad mi pomozes. Od malicka trpim tym, ze mi byva strasne zle, mam slabu imunitu, nemozem nic jest. Az ked som vsak patrat po tom, preco sa mi nedari otehotniet, konecne prisli na pricinu mojich tazkosti - histaminova intolerancia + intolerancia na laktozu a lepok + z vysetrenia stolice na zvysky mi vysli pozitivne svalove vlakna, co znamena, ze mi netravi maso.
Zacala som brat Wobenzym, ale ked som zistila, ze obsahuje laktozu, + ine pridavne latky, nezda sa mi to prave najstastnejsie riesenie pri HIT...
Vedel by si mi poradit nejake enzymy bez tych umelych pridavnych latok, laktozy, lepku ,soje a rovnako ucinne? Kupila som si od Finclubu fin Colenzycaps, ale to su len traviace enzymy, nie take sirokospektralne a protizapalove ako Wobenzym. Existuje jeho "zdravsia" nahrada?
A co probiotika? Uzivam Custom Probiotics Acidophilus a Bifidus CP1. Su v poriadku pri HIT alebo by si zvolil nieco ine?
A este dalsia vec, je pre mna vhodny Daosin, ak teda netravim to maso a jeho cele gro spociva hlavne v tom, ze obsahuje  bielkovinový extrakt z ošípaných?
A existuje vobec nejaky enzym, ktory by mi to maso stravil, kedze ani nejest vobec maso nie je velmi zdrave sad
Este len mi tieto veci diagnostikovali a zistujem, co mozem a co nie. Bola by ti strasne vdacna, keby si mi pomohol sa v tom orientovat.
Dakujem velmi pekne



2

Re: HIT a Wobenzym

Wobenzym je 45 rokov stary a velmi slaby a drahy  enzym. Pozri na nove, ovela silnejsie, ako napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … sules/716, pripadne potrebujes aj extra kyseliny, lebo bez kyselin zaludok nevie rozlozit bielkoviny
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … sules/7353
S bielkovinnym jedlom(syry, maso ryby) nepijes vodu ani polievky, aby si si nerozriedila kyseliny. Pijes az 3 hodiny neskor a to hojne.
Samozrejme na crwevnu floru odporucam kazdemu brat mikrovlakniny(psylium  arabinogalactan, inulin, pectiny, glucomanan) lebo v nasej potrava je tychto zialbohu primalo A samozrejme si dosadzat kvalitne probiotika ako napr toto obcas
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518

Histaminova intolerancia je reakcia tela na niektore bielkoviny z kvasnych a fungalnych procesov. Na ziadne cerstve jedlo to neplati.



3

Re: HIT a Wobenzym

Hlavne že si založila tému , ktorá je tu založená už niekoľkokrát.



4

Re: HIT a Wobenzym

RNG, dakujem velmi pekne. Cize, ak som spravne pochopila, mozem jest cokolvek, len cerstve? A teda ten daosin, kedze mi chyba enzym trvaiaci maso, mozem pri cerstvej strave vynechat. Pochopila som to spravne?



5

Re: HIT a Wobenzym

Alexa123, vsimla som si, ze ty dost rad rypes do ludi. Ty musis byt strasne nestastny a nespokojny so svojim zivotom. Skus si precitat pozorne moju otazku, mozno, ked to preskumas podrobnejsie, zistis, ze taka odpoved sa tu nenachadza...



6

Re: HIT a Wobenzym

Dorotka ty mozes svoju otazku polozit do uz existujucej podobnej temy s nazvom napriklad enzymy alebo wobenzym alebo nieco podobne.... Ide o to ze tu je potom 20 tem s nazvom GSE, 15 tem o enzymoch, 10 tem o akne a je to strasne neprehladne... Keby mal kazdy zakladat temu skrz jednu otazku predstav si ake by to tu bolo...



7

Re: HIT a Wobenzym

aha, tak potom sa ospravedlnujem, som tu nova, tazko sa mi zatial orientuje. Nabuduce uz budem vediet smile



8

Re: HIT a Wobenzym

Ja nie som [priatelom vynechavania roznych jedal, ked si clovek moze doplnit potrebne enzymi a kyseliny na ne. Strava ma byt co najpestrejsia, nie ochudobnena.



9

Re: HIT a Wobenzym

Dorotka:
... Alexa123, vsimla som si, ze ty dost rad rypes do ludi. Ty musis byt strasne nestastny a nespokojny so svojim zivotom. Skus si precitat pozorne moju otazku, mozno, ked to preskumas podrobnejsie, zistis, ze taka odpoved sa tu nenachadza...

O Potravinových doplnkoch je tu 13 stránok.  Keď som ich len tak letmo prebehol, o enzýmoch som napočítal 8 viac alebo menej podobných tém. Teba Dorotka neštve, že ak si chceš urobiť nejaký ucelený názor o nejakom doplnku tak si "musíš zobrať deň dovolenky" aby si to stihla poprezerať krížom-krážom lebo niečo je napísané na strane 2, niečo na strane 4, niečo na strane 9 a niečo na strane 12? Mňa to teda štve. Myslím, že je v záujme každého aby na každý doplnok existovala iba jedna-dve témy, kde by o ňom boli všetky informácie.



10

Re: HIT a Wobenzym

Nuz to bu bolo krasne, mne by to usetrilo kopec casu.



11

Re: HIT a Wobenzym

ok, ako som uz povedala, som tu novu, neuvedomila som si to...uz budem vediet



12

Re: HIT a Wobenzym

OK