1

Téma: Bolesti v zátylku

Dobrý den,mam 52rokov a ustavične bolesti zadnej časti hlavy pritom chrbtica ma neboli ani vysoký tlak nemám. Nechcem stále brať lieky od bolesti.Prosím vás poradte mi čo by mi pomohlo. Ďakujem



2

Re: Bolesti v zátylku

Nuz moze to byt stres, na to si pozri temu stres, mozu to byt reumaticke bolesti, za cim su hlavne vnutrobunecne parazity mykoplazmy, moze to byt mechanickeho povodu, tj napr pridlhpo pozeranie bez pohybu na obrazovky alebo zla poloha/vankus pri spanku, na to treba cvicit, a moze to byt aj nejaky viralny utok,najma typ herpes a najhorsi z tej skupiny je  VZV, na to kazdemu odporucam si zvysovat viralnu imunitu.
Na rozne zapaly z roznych dovodov odporucam najma curcuminoidy s bioperinom, boswelin a serrapeptazu To sice povod bolesti neodstrani ale zmierni zapalovy proces a pomoze proti bolesti.



3

Re: Bolesti v zátylku

Môjho (15 ročného) brata bolí hlava v časti záhlavovej. Bolesť sa prejavuje ak:

1. Sedí a prudko sa postaví.
2. Ak je na veľkej toalete.

Spí "správne" môže to byť tým, že sedí za pc ale skôr si myslím, že to má kvôli stresu (je to stresman)

Ako mu pomôcť alebo nechať tomu voľný priebeh a možno sa to upraví? Vraví, že bolesti má také ako keby niekto gumeným kladivom mu tam búchal.

Ďakujem



4

Re: Bolesti v zátylku

Bolesti hlavy mozu byt z hromady dovodov. Strnute sedenie za pocitacom to tiez moze sposobit, nedostatok vody, zly spankovy cyklus,atd atd. Samozrejme velku ulohu tam hra nielen spanok, ale aj stres.



5

Re: Bolesti v zátylku

Spanie má rozhádzané a vody nejako veľa nepije aspoň tak sa mi vidí. Takže stres neodstránim preto spolu s ním budem viac piť ale nebojte nie PIVO smile zdravú hrdzavú vodu z našej studne (bol rozbor vody, veľmi dobrý dokonca skoro ako minerálka) :-)

(písal som, že spí správne, myslel som to tak, že nemá štyri vankúše pod hlavou)

Ďakujem ti RNG za reakciu, verím, že s mu bolesti zmierna ba zmiznú!

Naposledy upravil: Repkar (2015-03-31 09:42:54)



6

Re: Bolesti v zátylku

Na Slovensku hlavne maju privelku dovoeru v to, co vyteka zo zemi, ze je to automaticky zdrace. Zialbohu, to sa nezaklada na vedecky dokazanej pravde.
Qjk pred tym to nebola pravda, toboz dnes, ked je na svete vyse 60 000 novych patentovanych chemikalii, ktore sa dostavaju vsade, aj do spodnej vody. A vodari kontroluju sova 50 z nich....



7

Re: Bolesti v zátylku

RNG aký je Vás nazor resp aka je podla Vás najideálnejsia poloha pri spánku aby sa co nejmenej opotrebovavala alebo teda zatazovala chrbtica?  smile



8

Re: Bolesti v zátylku

Nuz zataz musi byt co najrovnomernejsie rozlozena, na co su debre napr postele s nafukovacim matracom, kde si mozes tlak prisposobit, aby si mal co najmensiu deformaciu chrbtive.
Normalne opotrebovanie chrbtice staci telo s dobrou pestrou stravou a dobrym travenim a absorbciou regenerovat.



9

Re: Bolesti v zátylku

Ok rozumiem... a poloha pri spani je aka idealna podla Vás ?   Na chrbte ci ?



10

Re: Bolesti v zátylku

Njalepsie je, ked sa clovek v noci dost casto prehadzuje. To podporuje prekrvenie lebo prilahnuta oblast ma znizenu cirkulaciu.
Zialbohu starsi ludia sa v noci prehadzuju malicko a preto maju aj zhorsenu cirkulaciu v chrbte a z toho bolesti chrbta.



11

Re: Bolesti v zátylku

Aha takze tak.. lebo ja som si nejak vsugeroval ze je idealne na chrbte spat a preto spim furt na chrbte aj podvedome a v noci sa neprehadzujem aj skrz to big_smile takze sa mozem ... dooobre smile Díky



12

Re: Bolesti v zátylku

OK.



13

Re: Bolesti v zátylku

Dobrý deň. Neviem, či zaradím otázku správne, ale presahuje viacero tém. Rada by som poznala Váš názor na nasledovný prípad mojej sestry (25 rokov, závažné zdravotné problémy nikdy nemala).
Cca pol roka bolesti v oblasti hlavy - zadná časť (zátylok), k tomu aj krk, šija, občas hlava (kde sa mení bolesť vraj skôr na tlak), aktuálne aj medzi lopatkami, občas to "strelí" do hrude alebo ruky (nie často), k tomu tlak aj v tvárovej oblasti. Tieto problémy začali v lete počas horúcich dní. Nasledovali obstreky, na začiatok aj protizápalové lieky a pravidelná rehabilitácia adresovaná na krčnú a driekovú oblasť. Záver lekárov bol - ľudovo povedané bolesti a bloky v krčnej chrbtici. Stav sa cca po mesiaci/dvoch podstatne zlepšil, no nie úplne odstránil.
Teraz v januári všetko opäť udrelo, k tomu aj akoby jemná závrativosť (tá bola krátko aj v lete). Nasledovali dva obstreky, rehabilitácia, domáce cvičenie - užívanie DLPA - 1,2  gramu, vitamín C, B, protizápalovo aj Bromelain, horčík, kvalitná strava /tá bola aj pred tým/. Bolesti sa striedajú - raz lepšie, raz horšie, no DLPA berie len pár dní, udáva zatiaľ pocit akéhosi kľudu, závrativosť ustáva. Doktori urobili len RTG, ktorý potvrdil zlé držanie tela (predsunutá hlava, lopatky-zrejme dôsledok práce s PC). Požiadali sme o magnetickú rezonanciu (výsledok prípadne napíšem). Stanovisko je zatiaľ také, že ide o chronickú bolesť, kde treba liečiť príčinu - nedostatok serotoninu...a tak jej navrhli SSRi, ktoré majú vraj výborné výsledky pri liečbe chronickej bolesti. Čo si o tom myslíte? My s tým nateraz nesúhlasíme. Myslíte, že je správne pokračovať v DLPA a prípadne pridať L-Tryptophan (5 HTP). Podľa toho, čo čítame, mohlo by pomôcť ráno na lačno DLPA (kvôli nízkej váhe) 1,2 gramu a na večer 600 mg L-Tryptohanu (zatiaľ nemáme 5 HTP). Veľmi veľká vďaka za názor a pomoc.



14

Re: Bolesti v zátylku

Nikdy som nepocul o bolestach hlavy z nedostatku serotoninu. To sa mi zda, ako za vlasy pristiahnjta teoria z nedostaku inych uzaverov. Ale kto vie....
Mozu to byt blokovane nervy v chrbtci, nervovy zapal z virusov, najme herpesy naadaju nervove obaly, tiez VZV(varicella zostrix) co sposobuje kiahne a pasovy herpes, ale aj ine.
Ak je to to, treba si Zvysit viralnu odolnost, skus brat masivne davky colostra, monolaurinu, a samozrejme bezne ako selen zinok, a vyssie davky vitaminu C.  Na obnovenie poskodeneno myelinu treba DHA, aspon 1,5 gramu.

Serotonin sa v tele premiena na melatonin, spankovy hormon a dakedy bolesti a zavrate mozu byt sposobene nedostatkom spanku?!?
5 HTP , 2 x 100 mg zvysi vyrobu serotoninu.
Melatonin sa da ale priamo dodavat v davkach 3 az 10 mg, tesne pred spankom.

Naposledy upravil: RNG (2016-01-27 00:14:57)



15

Re: Bolesti v zátylku

RNG, vdaka za nazor. Pre dovysvetlenie... Neurolog tvrdi, ze pacienti s chronickou bolestou maju nizku hladinu serotoninu. Nasli sme k tomu par studii...DLPA teda neodporucate, ako sme pisali? Zatial subjektivne sa zda, ze zabera...Tak teraz nevieme, ci pokracovat s DLPA a pridat tryptophan/5 HTP, alebo len samostatne a k tomu doplnky na imunitu. Dakujeme za nazor.



16

Re: Bolesti v zátylku

Tu mas clanok na DLPA, kde pre zvysenie ucinnosti su spomenute aj 5-HTP, st Johns wort a SAM-e a podobne



17

Re: Bolesti v zátylku

RNG, dakujeme. Mohli by ste sem pridat odkaz, o ktorom ste hovorili? Vdaka este raz.



18

Re: Bolesti v zátylku

Aha to som neurobil. Za Boha to ale neviem najst. Dam sem aspon toto
https://www.reddit.com/r/Supplements/co … _and_dlpa/
Samozrejme je lepsie brat 5-HTP, lebo to potrebuje menej premien na serotonin(5-HT)