1

Téma: HP - oreganovy olej + Graviola?

Ahoj RNG.

Chcem sa opytat ci na vyhubenie HP mozem pouzit Oreganovy olej (NOW)  a k tomu dokupim aj Graviolu (NOW).
Este si chcem davat cesnakove tobolky (viac ako 1g), propolisovu tinkturu, vit. C (viac ako 1g) a na vecer silne probiotika.
Myslis ze by to slo? Hlavne ma zaujima ta Graviola? Alebo mam radsej dokupit nieco ine - napr. Aloe vera (NOW)

Uz som brala od teba koloidne striebro so Zinkom, GSE,... a nic nezabralo. Vybrala som 4 x atb na HP a nic ho nevyhubilo. DOkonca som brala aj ultrasacharidovu dietu pri jednej liecbe a nic.

Dakujem za rady.



2

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

Graviola je velmi silne antimikrobialna, ale ja ju zatial odporucam len pre ludi s rakovinou, lebo ine ucinky gravioly nemam este preskusane a vela informacii o nej nie je zatial este.Budem rad, ked mi povies vysledok. ja som raz pouzival 2 tyzdne caj z gravioly(6 gramov=1 lyzica), ale nemal som ziadny dovod na to, len zvedavost, ci mi to nahodou nepomoze s cukrovkou.

Inac najucinnejsia zinkova forma proti helikobakteru je Zinc Carnosine, predavane pod menom PepZin  napr http://www.swansonvitamins.com/SWU281/ItemDetail?n=0 kde odporucam opouzivat 3x1 kapsulu + 1/2 hodiny  pred jedlom
Otazka: odkial vies, ze mas aktivnu H.p. infekciu v zaludku?
Krvny test totiz este aj pol roka po vyhubeni H.p. je pozitivny, a dychovy neviem ci vsade robia.

Vsetky co chces brat mozu len napomoct vyriesoit problemy v tele, hoci o ich ucinnosti na H.p. viem malo dat, povacsine su to len rozne chyry, nie lekarmi robeny vyskum. H.P je bakteria, na nu velmi oreganovy olej asi nepomoze, ten je na plesne a mykozy hlavne, hoci kto vie....

V spojeni so zaludkom je najma ucinny DGL na hojenie, 2 tabletky rozozut pred kazdym jedlom

Inac chcem tu spomenut, ze casto atb. v tele zamorenom napr tazkymi kovami nechcu pracovat, po odmoreni chelaciou ale zaberu. Dr Whittaker uvadzal raz pripad, ze niekde v Portugalsku chceli jednu infekciu prehl;asit za atb. odolnu(resistent) ale zistili, ze ludia co jedli plno cilantra(vnat koriandra) v miestnej polievke , pre tych boli tie iste atb. ucinne.
Takze predpokladam ze to iste moze byt aj pri pouzivani antimikrobialnych doplnkov.
Telo tak ci tak treba odmorit, na to je hromada dovodov, takze ti odporucam minimalne brat alfa lipoicku kyselinu, nejake zelene(chlorella , spirulina, 5 gramov +) pripadne si pestopvat v kvetinacoch  cerstve cilantro.

Naposledy upravil: RNG (2010-09-06 17:41:26)



3

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

No, bola som 3x na sonde - cize odtial mam potvrdene. Tiez na kontrolnom dychovom teste a aj na stolice. Cize zo vsetkych overenych zdrojov a za tie 3 roky aj na sebe vidim a citim, ci to preslo alebo nie. Momentalne som sa este aj divne vyhadzala a myslim, ze to mam z neho.
Cize mam skusit tu Graviolu radsej (od firmy NOW) , lebo je tam este Aloe vera gel (NOW)
Zinok mam este jeden od teba - ten GOOD N NATURAL Chelated Zinc.
Tak to mozno este prihodom smile

Ja uz som fakt zufala - uz by som aj kyselinu nejaku vypila - nech ho vyhubim.



4

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

Inac s tou kyselinou to nie je zart, pri nizkej hladine kyselin v zaludku sa tam udrzia, tj neznicia, rozne mikroby, takze mozno doplnkok kyseliny(betain HCl) by ti mohol pomoct,  a helicid, ktori lekari predpisuju spolu s atb na vyhubenie H.p. este znizi hladinu kyseliny v zaludku, cim sa o tolko viac mikrobov dostane cez zaludok do tela a tak isto sa udrzi v zaludku H.p.
Neutralizacia kyselin je vobec velmi skodliva, lebo poskodi traviaci proces a barieru zaludka proti prieniku nakaz zo surovych jediel do tela.

H.p. je spojene s koznymi problemami, acne  a dokonca zapalom osrdecnice.

Davka zinku nema presahovat 50 mg denne dlhodobo.
Kratkodobo mozno zobrat aj 100 mg, ale po case(2 tyzdne ) zinok blokuje absorbciu medi a to vedie k malokrvnosti, ba dokonca moze vyvolat alergiu na zinok.

Graviola je lieciva(antimikrobialna a cytotoxicka=protirakovinna) a aloe vera je hojive a regeneracne

DGL je adaptogen tj pomaha telu zdolat nakazy a hojit sa. Je specificky spominany pri zaludocnych vredoch, tj  H.p. infekciach.

Naposledy upravil: RNG (2010-09-06 17:56:59)



5

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

No ten Betain som uz brala - mala som tiez od Teba smile Ziadna nejaka zmena.
Ja mam nejaky odolny kmen a drzi sa ma.
A kedysi som brala aj Aloe - ale len stavu a nic , len ma z toho par krat prehnalo. Ale gel by mal byt ucinnejsi - ale co som sa docitala o tej Graviole - ze je aj proti parazitom. Tak skusim asi skombinovat ju s Oreganom a cesnakom. Snad sa mu uz nebude u mna pacit smile



6

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

Najviac dovery mam v graviolu, lebo ma az 15 roznych ucinnych latok(annonacae) a ber to na prazdny zaludok pre co najvyssiu koncentraciu=ucinnost.
Pritom ani vo velych davkach nedrazdi zaludok, ako to robi cesnak a niekomu aj oreganovy olej. Ked budes vyberat oreganovy olej, ber len taky, ktory spercifikuje vysoke mnozstvo ucinnej latky, carvacrolu. A pozor na entericke kapsule, tie sa rozpustaju az v crevach, co je sice na zaludok mierne ale nepomoze ti pri niceni zaludocnych nakaz.

Nechapem, pree co ti koloidna strieborna voda nezabrala, lebo este som necital o kmenoch bakterii odolnych proti striebru

Naposledy upravil: RNG (2010-09-06 18:03:43)



7

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

Tu graviolu aj oreganovy olej idem vziat od firmy NOW FOODS. Tak dufam ze to bude ok.
Oregánový olej s korvakrolom 90 softgels,
Graviola, 100 kapsúl po 500 m

No mne zjavne nezabera nic. Ten cesnak som teraz chvilu brala - po jedle som brala 4x 350mg - vzdy ma bolel asi 20 minut zaludok -palenie.



8

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

Zozedn si aj DGL, tem pomaha velmi proti boleniu zaludka napadnutemu H.p. a hoji, tj ako adaptogen pomaha bojovat a hojit, spominany je vzdy pri zaludocnych problemoch.



9

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

rabitku ne potrebujes este tu graviola?ja jej mam kopec presnei tej od food v kaspuliach keby si chcela kupit. inac sa mi nezda ze by ti striebro nezabralo ked to mas naozaj ze tri roky a uz nebudes vedet co tak si kup generator na koloidne striebro a pi aj pol litra denne



10

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

5qo, to rozhodne neodporucam, davky ktore odporucam pri intenzivnom lieceni sa max 3 x poldeci a to nie dlho, max mesiac. Ak to dovtedy nezaberie, tak to nie je spravna metoda na dany problem.
Generatory, co sa lacne predavaju(pod 300 dolarov) vyrabaju rozne kvality striebornych "breciek" ktore nie su prave najlepsie zdroje koloidneho striebra, hoci nemozno povedat, ze nie su vobec ucinne.
Kvalitnejsie zariadenia maju velke plochy striebornych elektrod, nizke prudy a intenzivne miesanie, Vysledok je koloidno ionicke striebro s casticami najma pod 2 nm, takze roztok je krystalovocisty, nie farebna brecka a znacne stabilny casove(vyse roka), pokial sa don neprileje nieco a je skladovany vo flasi zo spravneho plastu(dnes voda prichadza prave v takom vhodnom plastiku.)



11

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

tak hej ale inac je to to dobra vec to striebro len bezny clovke ked dojde do lekarne a flaska 0.3l tam stoji 10eur a ma to brat mesiac ....)ale tak HP je nastastei bakteria tak netreba niake kvalitne na to lebo baklterie su velke tak velkost castic nie je az tak doelzita a koncetracia sa asi ta vykompenzovat mnozstvom vody..? a inak voda na vystupe (velkost castic,koncetracia ) sa da niako zmerat a overit?



12

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

Skus zavolat Lucenec,
http://rng.nazory.eu/koloidne-striebro
tam vraj este stale moja neterka vyraba koloidne striebro na generatore, co som tam bol ja osobne nainstaloval a ma lepsie ceny a mozno i kvalitu. Neviem co predavaju ktore  lekarne, ale videl som na trhu rozne vyrobky, farebne, ktore si zasluzia titul "zbrnda", hoci aj tie su lepsie, ako nic.



13

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

raz som skusal ale vtedy bolo nedostupne cislo tak vyskusam este vdaka ze si im to tam nehal



14

Re: HP - oreganovy olej + Graviola?

Vraj tam maju este dokonca aj nejaky zvyskovy tovar,tiez striebornu bizuteriu, mozes si vypytat zoznam.
Ja uz s tym celym nechcem nic mat, nemam na to cas, nervy ani peniaze, lebo to bolo cely cas totalne stratove, tj nevidel som spat z toho ani halier, z roznych dovodov.