1

Téma: celulitida

Dobry den RNG,
o celulitide je samozrejme velke mnozstvo clankov na nete, ale rada by som vedela Vas nazor. Chcela by som vediet ci existuje nejaky olej (masazny), resp. nejaky pripravok, ktory by popri zmene stravy a cviceni dopomohol pri celulitide. Nechcem si kupovat gebuziny z drogerky smile Dakujem, s pozdravom Cajik



2

Re: celulitida

osobne sa velmi nezdrzujem s kozmetikou.
Celulitida je prebytok tukov v tele a nedostatok kolagenovych vazieb, ktore drzia steny tukovych buniek pred rozpadom a plet napatu a hladku.
Takze adresovanie celulitov je strata vahy, najma vsak tukov, branie doplnkov na kolageny(vitamin C,E, arginin, ornitin, cystein) a cvicenie, co podpori tiez tvorbu kolagenov a spali tuky.
Pomocky su lecitin, rozne termogeneratory, lipaza, pripadne aj 7 -keto DHEA

Adresovanie celulitidy z vrchu okrem jemnych masazi a infracerveneho svetla na zvysenie prudenia krvi a lymfy je viacmenej len kozmeticke(tj vela reklamy, ziadne vacsie vysledky)

Surove odsavanie tukov znacne narusi cele telo, drobne cievy a bunky, takze to nie je vobec zdravy pristup k problemu pretucnenia.



3

Re: celulitida

Zatulala som sa do tejto diskusie...mozem vediet nazor na laserovu liposukciu...partii na tele kde nepomahaju ani cviky ani dieta??Ake davkovanie by si odporucil tohoto?Now Foods, Arginine & Ornithine, 500/250, 250 Capsules-pise sa tam ze je to hlavne pre sportovcov..hmm

Vdaka...

Naposledy upravil: Sisa 24 (2013-05-04 10:48:48)



4

Re: celulitida

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Am … blets/1008 mna by skor zaujimal tento produkt, kolko denne, a ci tiez jest iba spolu s jedlom. RNG niekde si spominal ze na podporu kolagenu treba aspon 2g aminokyselin, mozu sa zobrat naraz alebo tiez lepsie rozlozit? DAKUJEM!



5

Re: celulitida

prosim neprekryvajte svoimi otazkami ine..ktore este neboli zodpovedana..Dakujem...



6

Re: celulitida

Ziadne nasilne odstranovanie tukov porusovanim tela neodporucam
Je dostatok doplnkov, ktore pomozu tuky spalovat a mechanickych prostriedkov, co ich uvadzaju do pohybu(miestne teplo, elektrostimulacia, dokonca aj transdermalne posobiace kremy)
Doplnky roznych aminokyselin  sa pouzvaju najma pri potrebe narastu svalstva, co sportovci samozrejme ocenia
Davky su niekolko gramov pre normalne pouzitie, pre nutene extra svalstvo az 5 gramov a viac.
Osobne nie som zastancom budovania extra svalstva, lebo to vyzaduje vacsiu namahu na vnutorne organy, ktore sa skor opotrebuju a tym skrati zivot.
A tragicky, ked je sportovec napr urazom vyradeny z aktivneho sportovania, tie extra svaly sa velmi rychlo premenia na skodlive hromady tukov. A videl som na vlastne oci tu premenu u mnohych.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-04 17:07:30)



7

Re: celulitida

Sisa24 - ospravedlnujem sa smile



8

Re: celulitida

Dakujem za odpoved..ale mozes mi RNG prosim ta este napisat ktore transdermalne kremy by mohli pomoct spalit tuky..ja mam na mysli hlavne podbradok..ktory neviem z nejakych dovodov schudnut..stale mam dve brady a stve ma to..:-)Velka vdaka



9

Re: celulitida

Nuz to nie je prave pole , ktore ovladam, tak si pomozem porovnavanim z internetu
http://beauty-blueprint.com/cellulite/? … 04212530:s
Nakolko je to spolahlive  neviem, ale ked k tomu pristupis podobne, ako napr k vacsine imych reklam, tak mpzes brat aspon 1/2 toho ako pravdu.



10

Re: celulitida

Ahoj RNG, pouzivam tento vitamin C do kremov http://www.iherb.com/Now-Foods-Ascorbyl … -Vcaps/407
Chcela by som nieco uzivat aj vnutorne na podporu kolagenu na pokozke, tak ci mozem aj tento, napriklad s kalinatom ked neni v enterickej kapsuli. Co myslis? Zatial na to uzivam l-lysin 2g denne a kyselinu askorbovu 3g. dakujem!



11

Re: celulitida

Samozrejme zwe mozes ten pouzit,Skoda, ze neprichadza v enterickych kapsuliach to by bol ovela ucinnejsi.
Ale ester C palmitate vvelmi ucinne prestupuje z kremov do podkoznych tukovych vrstiev, ustne brany nema ani zlomok ucinnosti na podkozne tukove vrstvy.



12

Re: celulitida

Dakujem za odpoved. Prosim Ta, ester C palmitate je vyrazne lepsi do kremu nez obycajny ascorbyl palmitate?



13

Re: celulitida

Samozrejme ze je lepsi. Ester C je vodorozpustny, ester C palmitate je tukovorozpustny. Pod kozou mas tukove vazivo, do ktoreho sa vodorozpustna forma nedostane., ale tukorozpustna ano. Naviac tukorozpustna forma sa tam drzi dlhe mesiace, zatial co vodorozpustna forma sa odmyje lymfou pomerne velmi rychlo, polcas tvrania v tele vodorozpustneho esteru C je okolo 5 hodin, kyseliny askorbovej len 1/2 hodiny



14

Re: celulitida

ja viem RNG, ale pytala som sa na rozdiel medzi ester c palmitate, a ascorbyl palmitate, obidva su tukorozpustne, tak som chcela vediet rozdiel medzi nimi pri pouziti v kreme smile



15

Re: celulitida

ester C palmitate a ascorbyl palmitate su oba tukorozpustne estery vitaminu C, kde ester C  je patentovana vacsia molekula, takze sa v tele zadrzi dlhsie.
Vyrobcovia to ale obvykle zamienaju, takze neviem niekedy co vlastne predavaju.



16

Re: celulitida

RNG, velmi si vazim tvoje vedomosti a chcem ti podakovat za nas vsetkych, ktorym radis. Teraz k veci. Zaujal ma v tejto teme ester C palmitate a chcem vas upozornit na tuto info o moznych skodlivych ucinkoch ked sa nanasa na kozu, ktora je vystavena slnecnemu ziareniu. Posielam link:
http://www.skincaretalk.com/t/10092/asc … and-expose



17

Re: celulitida

Nuz niet takeho potravinoveho doplnku snad, na ktory by organizovana medicina nedala do obehu aspon nieco na ocienenie. Samozrejme podklady ne tio tvrdenie z Mayo Clinic nenajdes a klucove slovo, "may"= moze  poskodit sa tazko vyvrati ale pre mnohych naivnych to spochybni kvazivedeckym kvaziodbornym tvrdenim.
Klucove v tom tvrdeni bol rozpad/spotreba, ktory samozrejme nastava a to ze sa palmiticka kyselina oxiduje. Nuz palmiticka kyselina sa nachadza v mnohych olejoch a v kvantach aj podkoznom tuku aj tak, takze nie je to nic noveho. Ale vitamin C je antioxidant, tj uchrani aj palmiticku kyselinu proti oxidacii, aj ine oleje, ktore po oxidacii "mozu" skodit.



18

Re: celulitida

Ahoj RNG,

mozem brat lecitin lyzicu aj kazdy den? ak chcem co najviac podporit chudnutie podkoznych tukov. Chcela som sa ale hlavne opytat kedy najskor a kedy najneskor po uziti lecitinu mam cvicit.. je nejaky casovy interval kedy najlepsie ucinkuje v tele?
Dakujem smile



19

Re: celulitida

Ahoj RNG,

mozem brat lecitin lyzicu aj kazdy den? ak chcem co najviac podporit chudnutie podkoznych tukov. Chcela som sa ale hlavne opytat kedy najskor a kedy najneskor po uziti lecitinu mam cvicit.. je nejaky casovy interval kedy najlepsie ucinkuje v tele?
Dakujem smile



20

Re: celulitida

Mozes. Lecitin sa vstreba tak asi za 1.5 az 2.5 hodin, takze to je cas, ked ti odburava max tukov.