1

Téma: plieseň na nechtoch nôh

Dobry den,
moja mamina ma dost rozsiahlu pliesen na nechtoch-na nohách. Uz vyskusala vselico-od koznych lekarov po roznych bylinkarov a vysledok ziadny. Niekdy som cital, ze by mohol pomoct citricidal - potierat nechty. Prosim aky mate na to nazor, pripadne skusenosti s niecim takym? Pripadne co by jej mohlo pomoct? Je po operacii - prsnik plus nasledne chemoterapie atd... .

Dakujem za odpoved.

Prajem pekny den.



2

Re: plieseň na nechtoch nôh

Citricidal definitivne potlaca plesne na nechtoch(onychomykoza) to mam aj sam dobre preskumane. Pouzival som silny roztok az 10% na nechty a okolie.
Na regeneraciu po chemoterapii treba rozne adaptogeny, najma astragalus a cistenie precene protokolom dr Berksona. Celkove cistenie tela enzymami (1.5 hodiny pred jedlom) znizuje zamorenie tela a tym vytvaranie rakovinnych buniek. Odporucam brat aj betaglukany(3x400 mgm intenzivne, 2x200 mg udrzobne) na zvysenie poctu bielych krviniek, hlavne NK, ktore sluzia ako niciace na rakovinne bunky.
Po operacii iste dostavala hromadu atb, preto odporucam silne probiotika na obnovenie crevnej flory, ktora produkuje az 70% vsetkych obrannych latok, ktorymi telo disponuje.



3

Re: plieseň na nechtoch nôh

Pan RNG, ako dlho- priblizne trva, pokym sa vylieci plesen na nechtoch s gse? Dala som kamoske 40 kvapiek na 50 ml vody, staci to? dakujem

Naposledy upravil: Analyn (2011-08-21 17:18:23)



4

Re: plieseň na nechtoch nôh

Staci a  trva to aspon dva mesiace, kym jej narastu zdrave nechty. Musi si potierat nielen nechty, ale aj okolitu zhrubnutu kozu, ta zhrubnuta koza je tiez dosledok obrany tela proti plesniam a plesne sa nachadzaju aj tam, nielen v nechtoch.

Naposledy upravil: RNG (2011-08-21 18:39:40)



5

Re: plieseň na nechtoch nôh

GSE zabera dobre, ta koza jej ocernieva, ma to tak byt? natiera si to 3- 5 x denne. A este by som vas poprosila, co poviete http://www.swansonvitamins.com/SWU304/ItemDetail na toto:



6

Re: plieseň na nechtoch nôh

40 kvapiek na 50 ml vody je 40 x0.035 x 0.33 gramu=0.4 gramy citricidalu na 40 ml vody. To je 1% roztok, ja som odporucal  2%,  2 x denne.
Horopito je prinove pre mna, hoci je zrejme ucinne proti plesniam/candide, ale neviem o nom vela. Ucinna latka v nom je polygodial, ktora sa da este aktivovat vytazkom z anizoveho semena a tvrdia ze v tejto kombinacii je ucinnejsie, ako bezne antifungalne drogy, hlavne v dhodobych ucinkoch
http://www.thehealthierlife.co.uk/natur … 00156.html
Tu je dalsi clanok, sice len popularny, ale spomina prakticky vsetky antifungalne
http://www.shanti.com.au/problems/candida.htm
Kombinacia  v jednej kapsuli zatial nie je na trhu takze clovek si musi kupit oba samostatne
http://www.swansonvitamins.com/SW1142/ItemDetail?n=0
http://www.swansonvitamins.com/SWU304/ItemDetail

Ked to niekto vyskusa, hlavne taky, co ma "tvrdohlavu "candidazu, prosim napiste sem vysledok.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-17 17:22:33)



7

Re: plieseň na nechtoch nôh

aha. myslite, ze ta koza ocernela, lebo davka gse je privysoka? my sme nadsene, ako krasne to funguje, a vcera sme namiesali este trolilinku silnejsi, o 10 kvapociek.



8

Re: plieseň na nechtoch nôh

co poviete, necham ju to vyskusat? nic ju neboli, nestipe...........



9

Re: plieseň na nechtoch nôh

Nuz samozrejme ze to funguje dobre, ked plesne vie znicit aj niekolkosto ppm a vy mate koncentreaciu 10%=100 000 ppm. Len taka koncentracia esencialnych vytazkov (to je aktivovany vytazok , koncentrat z semienok grapefruitu=esencia,) uz pali, podobne ako rozne ine esencie, klincekovy olej,citronovy, skoricovy atd.
Inac ono sa to na kozi a nechte udrzi aspon den, takze staci si to davat len rano a vecer, po kupeli.



10

Re: plieseň na nechtoch nôh

dakujem.



11

Re: plieseň na nechtoch nôh

OK



12

Re: plieseň na nechtoch nôh

Ahoj rng, citam tu odavkovanie GSE na plesne na nechtoch, ja som podla Tvojho navodu (niekde tu na stranke), namiesala 15 kvapiek do 50ml vody, striekam to 2 rocnej dcerke na nechtiky (ma ich zhrubnute - rastu do hrubky nie dlzky), niekolkokrat denne, nie je to pricasto?  uz som vyuzivala jednu davku - tych 50ml, zatial ziadna zmena, samozrejme pocitam, ze je to beh na dlhu trat. Ci mozno pridat?
Mozno kombinovat takuto aplikaciu s postrekom s oreganovym olejom? je nutne ho rozpustit v alkohole? asi kvoli konzistencii ano....? zaroven by som jej rada davala GSE aj vnutorne, s cim som aj zacala, podla tu uvedenych navodov od Teba, som si to prepocitala na jej vahu, ma 10,5kg cca, a vyslo mi nejake 4 kvapky denne. staci to, ci mozno kratkodobo aj pridat? pripadne pri chorobe, tam som davala tusim az 6 kvapiek. Ale to uz je vlasne ina tema...
Dakujem.



13

Re: plieseň na nechtoch nôh

Plesen na nechtoch je casto sprievodny znak, ze je dieta zaplesnene aj v crevach, alebo ma candidovu nakazu v crevach. Odporucam brat viacej mikrovlaknin, probiotika a menej cukrov a bielych muk.Ked sa jej upravi probioticka flora, ta sama jkej vyrobi hodne protilatok proti plesniam a candide.
Zialbohu oboje, aj plesne aj candidu si obvykle sami vypestujeme nevhodnou skladbou potravy, a podporime aj pouzitim atb.



14

Re: plieseň na nechtoch nôh

no práve. že dieťa neje nič z bielej múky, zriedka mala koláč u babičky, teraz už ani to nie, sladkosti žiadne, je však hodne ovocia a snažím sa o veľa zeleniny. pred časom som vylucila aj lepok.



15

Re: plieseň na nechtoch nôh

Ak je to len miestna plesen, staci na to roztok citricidalu alebo oreganoveho oleja. A samozrejme vystriekat celu obuv a ponozky.Znova a znova, lebo spory su velmi odolne a zostavaju v pradle mesiace, pokial ho nevyvaras.
Ja s plesnami na nechtoch vediem boj uz vyse 20 rokov, Na cas ich potlacim, ale vratia sa znova, kedze byvame v dome, kde byva plno starychn ludi a pouzivame tie iste pracky a susicky.



16

Re: plieseň na nechtoch nôh

Zdravim, chcem sa spytat či na plesne na nechte je rovnako ucinny oreganovy olej ako GSE ? Ak ano, mam kupiť Now Foods, Oregano Oil, 90 Softgels, otvorit kapsulu, a rozriedit to s kokosovym olejom ? V akom pomere ?

Vdaka



17

Re: plieseň na nechtoch nôh

Na nechty na nohe pouzivam asi 2% roztok citricidalu alebo 2% roztok oreganoveho oleja. Rozdiel je len v tom, ze po oregane ma clovek aromu okolo seba ako pizza. Inac je to zhruba roznako ucinne. Treba natierat nielen nechet zvrchu, ale aj zo spodu a zaroven aj okolitu kozu, lebo plesne su nielen v nechte, ale aj v okolitej kozi.



18

Re: plieseň na nechtoch nôh

Znamy mi doniesol z ameriky Citricidal, to od Nutribiotic "PROFESSIONAL USE ONLY", je to horke, ale chcem sa spytat to je ta neriedena koncentracia 60% ? Resp. ked potrebujem na nechty 2%, tak to rozriedit v pomere 1kvapka Citricidal na 30kvapiek vody (60%/30=2%) ?

Naposledy upravil: Enzymer (2013-05-16 16:19:13)



19

Re: plieseň na nechtoch nôh

Ano, to je ta 60% koncentracia, tj na nechty ju musis riedit od 2 do 5%, tj  12 az 30 krat.
(Presnejsie 11 dielov vody/oleja alebo 29 dielov riedidla ku 1 dielu citricidalu vahove, ale z toho sa az tak nestriela, takze to mozes urobit priblizne poctom kvapiek)
Totiz kvapky roznych latok su rozne velke a rozne tazke. Glycerinova kvapka je asi 30 mg, vodna asi 65 mg



20

Re: plieseň na nechtoch nôh

t.j. ak dobre ratam, do 50ml vody dať 6-7 kvapiek Citricidalu ? Radšej sa dvakrat opytam, nerad by som si popalil kožu.



21

Re: plieseň na nechtoch nôh

60% v glycerine obsahuje asi 20 mg citricidalu v jednej kvapke.
2% roztok znamena 1g citricidalu do 50 mg vody=50 kvapiek na 50 ml vody.
Samozrejme taka koncentracie nie je vhodna na tenku kozu, ale len na nechty a velmi hrubu kozu na patach. Inde moze popalit.



22

Re: plieseň na nechtoch nôh

Matematika mi nikdy nešla, ale ja som vychádzal z toho čo je na začiatku tejto témy, kde dotyčná píše, že rozriedila 40kvapiek do 50ml vody, a ste ju upozornili, že je to privysoká 10% koncentrácia čo môže spáliť kožu, a teraz píšete 2% = 50kvapiek do 50ml. Je tam hore chyba vo výpočte, alebo ako ?



23

Re: plieseň na nechtoch nôh

Chyba bola v predoslom vypocte, kde mi chybala jedna nula  jedna kvapka je 35 mg= 0.035g
Uz som to opravil. Vdaka za upozornenie.



24

Re: plieseň na nechtoch nôh

Chcem sa spytat, urobil som ten 2% roztok Cytricidalu, po rozrobeni to bolo číre, ale teraz po tyzdni sa to premenilo na taku oranzovozltu tekutinu. Je to v poriadku ?



25

Re: plieseň na nechtoch nôh

Rozhodne nie! Ved citricidal-pravy je konzervacny prostriedok a  v 0.1% koncentracii ziadne mikrobialne procesy v nom nemozu nastat. Ja mam v kupelni roztok s dvoma kvapkami citricidalu(60%) do 30 ml vody a je to uplne priehladne a ucinne aspon 2 roky
Takze neviem co za "citricidal" to mas....



26

Re: plieseň na nechtoch nôh

Citricidal mam ten od NutriBiotic "PROFESSIONAL USE ONLY", čo by mal byť ten učinny, ked som dal 35kvapiek do litra vody na pitie,  tak to bolo velmi trpke a horke, v tom pomere 35kv/liter som urobil aj kvapky do nosa a tam to zostalo po tyždni číre, takze neviem preco sa toto v koncentracii 2% zafarbilo. Je možné že som sa nechtiac dotkol koncom kvapkadla nechtu, a tak sa to mohlo infikovať ?



27

Re: plieseň na nechtoch nôh

Vsetko na svete je mozne, len velmi nepravdepodobne.
Citricidal by sa nemal nijak kazit vo vodnom roztoku, toboz nie v takej silnej koncentracii Nechapem to cele. Zeby si mal na dne flasticky nejaku usadeninu, co sa ti rozpustila po case?



28

Re: plieseň na nechtoch nôh

Tak som rozrobil 2% na skusku do pohara ci sa to zas zafarbi, a zas to po niekolkych dnoch zacalo chytat nadych do zlta, preto neviem co si mam o tom mysliet.

Jedna sa o tento cytricidal

http://www.vitasouth.com/products/Nutri … -1-oz.html

Kvapkal som si to na necht zatial asi 10 dni potom som s tym prestal kvoli tomu ze ten roztok zozltol, ale zda sa ze to zacalo plesen potlacat, resp. zacal rast zdravy necht, co si myslite o tom zltom zafarbeni ? nemate po ruke tento cytricidal aby ste urobili tu 2% koncentraciu ci tiez po case nezozltne ?

Naposledy upravil: Enzymer (2013-06-06 19:44:34)



29

Re: plieseň na nechtoch nôh

Nejdem spekulovat.



30

Re: plieseň na nechtoch nôh

Sprava pre RNG
Chcem Vas poziadat o Vas nazor na tento problem:
„ Včera som bola na kožnom,alergia nevyšla aj keď je, a tak sa riešili moje nechty na nohách. Zistili,že tam mám vláknitú hubu: Trichophyton rubrum. Ničí ma to od vysokej školy,kde som to chytila pod sprchou,vždy tam stála špinavá voda,lebo to poriadne neodtekalo. Pred vyše 20 rokmi mi to liečili na kožnom  švajčiarskymi tabletami. Berie sa to niekoľko týždňov a predtým sa musia robiť pečeňové testy. Vôbec mi to nezabralo. Teraz to chcú liečiť takisto,ale nechcem riskovať svoju starú pečeň. „
Vopred dakujem za Vas nazor.



31

Re: plieseň na nechtoch nôh

Liecit miestny problem tabletkami, co sa roznesu po celom tele a len malicko z toho sa dostane na miesto plesne je dost hlupe.Naviac ak je to liek, co je skodlivy na pecen.
Plesne sa daju znicit miestne oxidacne, napr chlorovym vapnom, co dnes nazyvaju MMS2(chlornan vapoenaty=Ca(ClO)2, to je bezny dezinfekcny prostriedok v sprchach a bazenoch, ale ked mas oreganovy olej 1 az 5% roztok v alkohole je znacne na ne ucinny. Samozrejme aj ine, ako spomenuty roztok citricidalu, 1%, ktory je ucinny na rozne mikroby,vcitane plesni.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-12 23:41:03)



32

Re: plieseň na nechtoch nôh

Vdaka za Vas nazor !



33

Re: plieseň na nechtoch nôh

OK



34

Re: plieseň na nechtoch nôh

RNG prosim vás chcem si zarobit na nechty -pleseň,  roztok ale mam  len GSE, ...ingredients: vegetablle glycerine 67 % and citricidal
33%. Možem di nať na 50 ml okolo 90 kvapiek GSE? alebo kolko podla vás? dakujem pekne



35

Re: plieseň na nechtoch nôh

Nuz ked to neobsahuje quaternialne zluceniny , tak je to len minimalne ucinne. Mozes si urobit aj velmi silny roztok, Kvapka glycerinu vazi asi 30 mg, tj 90 kvapiek je 2.7 gramu
Do 50 ml vody je to teda 5.4% roztok.
Skus, ale nezarucujem a uspech.



36

Re: plieseň na nechtoch nôh

dakujem, tak by som si mala objednsať citricidal 60%, že? a kde  ho možem dostať.   objednať, dík



37

Re: plieseň na nechtoch nôh

Pozri na domaci Hoogle.



38

Re: plieseň na nechtoch nôh

RNG prosim ťa a keby som to neriedila vobec? možem si tym ublížiť?



39

Re: plieseň na nechtoch nôh

Nuz osobne to neodporucam, hoci som to raz sam na sebe skusil, zo zvedavosti a netrpezlivosti.Mne to neublizilo.



40

Re: plieseň na nechtoch nôh

ok vyskúšam aj ja dik



41

Re: plieseň na nechtoch nôh

OK. Predpokladam, ze sa ti ale po case nechty zafarbia, lebo oxidacia citricidalu ide trochu do zlta.



42

Re: plieseň na nechtoch nôh

RNG chcela som ešte poprosiť o radu, potrebujem niečo na odhlienenie s  prečistenie organizmu, kúpila som si chlorellu, ale asi je to slabé, čítala som v niektorom príspevku,že je dobrý NAC, prosim ťa ktoré si mám objednať, na ktorej stránke a ako je to vhodné užíívať? dakujem za odpoved a prajem veselého Silvestra a v Novom roku 2015 veľa zdravia a sily, aby si nám ešte dlho mohol  pomáhať svojimi  radami. dik



43

Re: plieseň na nechtoch nôh

Na znackach nezalezi, len na obsahu. Bezne odporucam na odhlienenie a odmaskovanie roznych mikrobov 2 x 600 az 1200 mg NAC/acc denne. Na precistenie organizmu su najma enzymy, najucinnejsie su entericky pokryte, aby sa neznicili zaludocnymi kyselinami alebo aby sa nespotrebovali na jedla.
K odmoreni tela znacne prispievaju aj rozne absorbenty, najma mikrovlakniny, co vedia absorbovat az 50 nasobok svojej vahy
Mikrovlakniny su zaroven vyziva pre nase probiotika a tie treba podporovat cely zivot, aby nam vyrabali rozne vitaminy, ziviny a najma obranne latky.



44

Re: plieseň na nechtoch nôh

dakujem pekne a prosim  Ťa nehnevaj sa, možeš mi ešte poradiť niečo, psyllium mám čo by som si este mala kúpiť ?Aké mikrovlákniny, nie som v tom zbehlá. dik



45

Re: plieseň na nechtoch nôh

Ďakujem pekne a prosim  Ťa nehnevaj sa, možeš mi ešte poradiť niečo, psyllium mám čo by som si este mala kúpiť ?Aké mikrovlákniny, nie som v tom zbehlá. dik



46

Re: plieseň na nechtoch nôh

Ďakujem pekne a prosim  Ťa nehnevaj sa, možeš mi ešte poradiť niečo, psyllium mám čo by som si este mala kúpiť ?Aké mikrovlákniny, nie som v tom zbehlá. dik



47

Re: plieseň na nechtoch nôh

Medzi mikrovlakniny patri nie len psylium(plevy indickeho zrna ) ale aj pektiny, najma modified citrus pectines, arabinogalactans, glucomannan, inulin a ine.
Psylium a inulin, pripadne ovsennu vlakninu ma aj domaca firma Vemica, ine najdes napr vo www.Swansonvitamins.com Probiotika potrebuje tiez pestru stravu, tak ako aj my.