1

Téma: Opakovane zapali mandli, absces

Zdravim RNG

Mam 22 rokov a trapia ma caste zapali hornych dychacich ciest, hlavne zapal mandli.
Priblizne pred 2-3 rokmi som mal absces na mandli, ktory mi diagnostikovali az v akutnom stave a prerezali ho + ATB liecba a chodil som asi tyzden na pravidelne precistenia. Nasledne ma z ORL poslali s vymennym listkom na odstranenie krcnych mandli. Tento zakrok som vsak nepodstupil a veril som, ze to zatial neni potrebne.

Napriek tomu, ze sa vyhybam vsetkym chladenym aj sytenym napojom mavam opakovane 3-4x za rok zapal mandli.
Moje mandle sa za ten cas pomerne dost zdeformovali (jazvy, diery, zvacsenie, zmena tvaru..neviem ako to spravne popisat).

Prosim, existuje nejaka ozdravna kura (aj radikalna), ktorú by som mohol vyskusat? Pripadne, ako zistim, kedy uz neplnia svoju funkciu a je lepsie si ich dat odstranit?

Vopred dakujem za odpoved.
Miro



2

Re: Opakovane zapali mandli, absces

Liecenie atb na zapaly hornych dychacich ciest je casto neucinne a atb nepriamo podporia rozne infekcie, na ktore su neucinne. Viac pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
a zozen si oreganovy olej v enterickych  kapsuliach(NOW) NAC a citricidal, profesionalnu formulu, lebo ostatne sa im podarilo znicit co sa tyka ucinnosti
Infekcia hornych dychacich ciest je totiz z kvapockovych infekcii, ktore sa usadia v prinosnych dutinach, kde sa ustne branymi liekmi nedaju znicit a s hlienami znova a znova nakazuju mandle, hrdlo, priedusky , pluca a dokovca aj stredne ucho. Takze tam ich treba vyhubit kvapkami, sirokospektralnymi antimikrobialnymi, ktore znicia aj infekcie, na ktore su atb bezcenne, ba dokonca skodlive.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-21 12:01:19)



3

Re: Opakovane zapali mandli, absces

Dakujem za odpoved.

Oregano Olej tabs a NAC som si obiednal cez iHerb.
Citricidal este hladam kvalitny.

Sirokospektralne antimikrobialne kvapky su MMS1/MMS2 ?



4

Re: Opakovane zapali mandli, absces

Oxidatory MMS 1 a MMS 2 su chemicke chloraty, chloritan sodny a chlornan vapenaty, tj ziadne doplnky potravin.
Su samozrejme velmi ucinne na vsetko, co sa da znicit kyslikom. Ale nie bez skodlivych postrannych ucinkov, hoci su podla dosial mozno miliona ludi, co to pouzili pri spravnom pouziti(tj zacat s malymi davkami a postupne zvysit) znesitelne skodlive bocne ucinky.