51

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Stimulovanie imunity sa da dosiahnut vselicim. Samozrejme nie vsetko, na co je reklama, ze stimuluje imunitu  ma naozaj stimulacny ucinok.
Ale bezne ako selen, zinok, jod vitaminy C,E a D-3 odporucam kazdemu, tak isto brat hromadu mikrovlaknin a nasadit si kvalitne probiotika.
Pripadne pri sucasnych tichych viralnych epidemiach adresovat aj viralnu imunitu, pozri do temy herpes ako na to aj inymi prostriedkami, ako som uz menoval ako odporucene pre kazdeho.



52

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ahoj RNG,
chcela som sa pochvalit ale karta sa mi vratila a chcem poprosit o radu. Vsetko islo v celku dobre a prechladnutie skoncilo, travenie sa pohlo v pred a uz som bola len vo faze liecenia usi a posilnenia imunity.
Zial nastala zmena asi ma zasa dobehli nejake parazity ci infekcia lebo ma pred par dnami zacali znova ale omnoho viac palit svaly na rukach triceps az to prechadzalo dole rukami. Samozrejme usi nezaostali a pridali sa co sposobilo ze ma zacalo znova v nich trhat, palit az po nos a su znova viac citlivejsie na zvuk a take teplo od nich ide. Nemozem to mat chronicky zapal.
Beriem aj NAC a oregano, na udrziavanie beriem extrak oliv. listov ale vylucila som serrapeptazu lebo mi nebolo po nej dobre - ze vraj aj mam dost riedku krv. A samozrejme na striedacku si davam koloid. striebro alebo GSE.
Uz som si dala aj bruffen co sa mi trocha ulavilo bolest ale neriesi to podstatu. Lekar mi povedal ze mam nespecif. alergicku rinitidu v preklade som v kolonke ine. Zistila som, ze na SR doktori radi pisu podobne vety ala kolonka ine. Ta bolest ma dost vysiluje iba cez den. Davala som si k tomu magnezium a beriem aj tie B6,B9, B12 na krv. Takze obalujem si nervy, krv aby tie isli v pohode. Rozmysla som nad wobenzymom(ale asi to tiez nema taky ucinok po precitani u teba), pripadne laserove terapiu to mi raz pomohlo na zapal v chrbtici.Ale uz neviem co ine by som vymyslela ...nechcem aby to bola chronicka vecna zalezitost...kolko to trva pol roka , rok ...co by si doporucil alebo ma aj niekto ine skusenosti...ved je to diskusne forum hmmm...



53

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Kvapkanie do nosa treba robit v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin. Poznas to podla bolesti, na stastie len kratkodobej.



54

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ahoj RNG, tak trocha sa zlepsuju usi ale skor sa chcem opytat co znamenuju anamnesticke protilatky po infekcii mycop.p. resp. dala som si urobit testy a IgM vyslo negativne a IgG vyslo pozitivne cca.70,50 a v zatvorke je cut-off ˃ 45.
Ako si to mam vysvetlit? mam znizovat aj IgG ??



55

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Trpezlivost, to zobere nejaky cas, kym sa nakazy vyliecia a po case sa telo  prestane branit.

Imunoglobuliny su specificke bielkoviny, ktoymi telo bojuje proti roznym nakazam.

Ale nie su specificke dostatocne na to, aby sa jednoznacne urcilo, o aku nakazu sa vlastne jedna konkretne. Takze to vysoke IgG mozes mat z roznych dovodov.
Cut off je hodnotas, do ktorej je stav normalny, vys znamena ze sa telo proti niecomu sucasnemu alebo nedavnemu este stale brani.

Anamnesticke tvorenie protilatok, je urychlene tvorenie, ked clovek dostane druhy krat tu istu nakazu, tj telo je pripravene



56

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dakujem, takze nadalej budem brat udrzbovo oliv.extrakt to som aj chcela a dam si spravit testy o par mesiacov znova.



57

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Chcem ta poprosit o zorientovanie sa. Pri tych mycoplazmach som si dala urobit test aj na chlamydie a vyslo pozitivne a dost. IgA aj IgM. Zatial mi nic extra nieje ale chcem to postupne dostavat z tela von.

Chcem sa opytat kedze som si precitala par o tom na tvojej stranke.
Takze znova musim nasadit oregan.olej ???
NAC beriem stale.
Extrakt oliv.listov to budem brat stale.
chaga kapsule budem brat, caj nieje dostat uz ako som spmenula z dovodu EU pravidiel
Vitaminy beriem ako samozrejmost
A este by som mala pridat to zvlastne prima una de gato alebo samento.
Kedze si uvadzal rozne zdroje
od swansonu znacku nutricology Prima Una De Gato
od iherbu alebo od NOW znacky Cat's Claw Extract
Nutricology, Prima Uña de Gato Liquid, 1 fl oz (30 ml)
Rain Tree Nutrition, Cat's Claw Powder, 1 lb
NutraMedix, Samento, Microbial Defense, 1 fl oz (30 ml)

Mozes mi pomoct sa zorientovat a vybrat ten ucinnejsi v tom ze to budem musiet brat dlhohobo a kt. to pomoze znizovat, doktori doporucuju si to nevsimat pokial nemam chorob. priznaky ale ked uz bude choroba na svete tak potom uz bude zle.



58

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Samento/[prima una de gato su specialne extrakty  z Cats'Claw/uncaria tometosa. Ich ucinnost je podstatne vyssia, nez inych extraktov alebo surovej byliny.
Nutramedix a Nutricology su obe dobre znacky toho extraktu. Len su znacne drahe na pouzitie.
Lekari v drvivej vacsine nepredchadzaju chorobam, ale vyckavaju, az ich mozu diagnozovat.Samozrejme vtedy je uz poskodenie tela znacne a vtedy sa to ovela tazsie potlaci.

Moj oblubeny zdroj Raintree je uz zavrety.



59

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Zdravim RNG, chcel by som sa opytat na mykoplazmy, ono tizto nie su len mykoplazma pneumoniae ale aj dalsie druhy ako M.fermentans, M.genitalium atd. spolu so sesterskymi ureaplazmami.

Dlho ma trapili problemy s imunitou, pri troche stresu som si hned mohol planovat PN, bolesti sliach, unava, gastroproblemy a nevedel som prist na pricinu. "standardne" vysetrenia, vratane krvi, hovorili ze som uplne zdravy, lenze opak bol pravdou. Az som jedneho dna natrafil v Bratislave na jedneho lekara, ktory mi dal urobit serologiu na chlamydie, mykoplazmy, borelie a cuduj sa svete na zaklade tychto testov skonstatoval nakazu mykoplazmami a dal mi na vyber bud dlhodobu liecbu antibiotikami (pravdepodobne wheldon), alebo nejaku enzymaticku liecbu usitu na mieru pacienta (avsak s mesacnymi naladmi presahujucimi 1000eur).

Skor nez sa dam na destruktivnu liecbu atb alebo drahu alternativu, chcem skusit to co ste tu odporucali t.j:
ACC
Serrapeptaza doctors best
Olive leaf extract swanson
oregano oil NOW
GSE nutribiotic
premysla plus nad saventarom - http://www.enzymatictherapy.com/Product … ntaro.aspx

plus ako doplnok probiotika(s jablkom), ester C, plus voda, zelenina a ovocie a oddych.

Mam tri otazky:
1. Ake davkovanie jednotlivych veci (vyrobcovia casto udavaju hmotnost kapsule/hmotnost ucinnej latky)
2. Ako dlho brat taketo mnozstva, aby to malo zmysel, resp. kedy je vhodne znizit davkovanie
3. Ako predist Herxheimerovej reakcii, resp. zmiernit jej prejavy

Rad by som este vedel tvoj nazor na tuto zalezitost, je to ina kombinacia atb, o ktorych tvrdia ye su schopne dostat sa do vnutra napadnutej bunky...http://www.invivogen.com/plasmocin

Dakujem vopred za odpovede na tri otazky :-)



60

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Serrapeptasza, davkovat 3 x 120 000 IU denne
olive leaf extract, davka 3 x 300 mg oleuropeinu
Oregano(NOW) 3 x 200 mg carvacrolu
Citricidal professional, 35 kvapiek do litra vody, GSE z Nutribiotic zmenilo formulu a je velmi malo ucinne.
NAC/odmaskovac odporucam v davkach 2 x 600 az 1200 mg.
Herxheimerovej reakcii sa da predist postupne zacinanim od mensich davok a stupnovat az po plne, podla toho, ako telo na to reaguje.
Saventaro neudava mnozstvo ucinnej latky, a tvrdia lzivo, ze su jedini, co vyrabaju extrakt z cat's claw, kde je TOA odstranene. Podobne su totiz aj povodne Samento alebo novsie Prima una de gato.
Ale najviac skusenosti mam z extraktom z olivovych listov a NAC=odmaskovacom.
ATB, najma v trojkombinacii ma privela postrannych skodlivych ucinkov, tj osobne by som to vobec nebral do uvahy, ked su ine, ucinnejsia a neskodne prostriedky z prirody.
Inac mykoplazmy nie su jedine vnutrobunecne parazity, su aj L-formy, rozne virusy a podobne sa spravaju zdruzene mikroby pod spolocnou ochrannou vrstvou, zvane biofilmy.
Lekari o tomto vedia povacsine prekvapivo malo a maju obmedzene aj metody na diagnozy a taktiez lieky proti nim. Dovod na to je, ze mykoplazmy a ine spomenute vnutrobunecne parazity sa velmi pomaly rozmnozuju, nedaju sa ucinne kultivovat v laboratoriach a kedze sa pomaly rozvijaju, telo na ne obvykle vobec nereaguje, lebo ho dostatocne nedrazdia, aby sa branilo.
Ale dlhodobo posobiac znicia imunitu a zamoria telo.



61

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ahoj RNG, prosím Ťa, oplatí sa objenať toto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9061066
neviem či to obsahuje dostatok carvacrolu, percento je vysoké, ale neviem či dostatočné :-D
Ďakujem za odpoveď.



62

Re: Mykoplazmy pneumoniae

A čo hovoríš na toto NAC
http://www.swanson.sk/p/374/nac-n-acetyl-cystein



63

Re: Mykoplazmy pneumoniae

To iste pouzivam aj ja uz roky.



64

Re: Mykoplazmy pneumoniae

http://www.swanson.sk/p/376/olivov%C3%B … siln%C3%BD a toto tiež?
Mám plúcne mykoplazmy, nevyliečené ani po 6 ATB, tak chcem skúsiť tieto 3 veci. Dávkovanie mám dodržať podľa toho čo píšu, alebo mám zvýšiť dávky?
Ďakujem za reakciu a ochotu.



65

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Na mykoplazmy musim okrem NAC, serrapaptazy na odmaskovanie a extraktu z olivovych listov na znicenie , pripadne aj roztok citricidalu(??) spomenut novsie, ako kvapky samenta, burbur, coumanda a banderol. Vsetky tieto su ucinne na rozne mykoplazmicjke a ine formy, na ktore atb nezaberaju. Ja momentalne na moje mykoplamy, ktore ma pred 3 tyzdnami skoro skriplovateli skusam 15 kvapiek z kazdeho 2 x denne. Definitivne po 3 tyzdnoch extraktu z olivovych listov a teraz niekolko dni aj tychto kvapiek som ziskal spat pohyblivost ruk, hoci este stale ich mam trosku drevenne, ale uz som schopny celkom normalne robit, zatial co pred 3 tyzdnami som nevedel v rule udrzat ani prazdnu sialku. Tentokrat som sa rozhodol na nich zautocit ovela intenzivnejsie a dlhsie , lebo som ich nasledky zacal znova citit aj v bedrach(bederny klb-koxa) aj v kolenach.
Ten utok bol vyvolany najma tym, ze mi v nemocnici znicili atb(5 druhov) crevnu probioticku floru a tieto pliagy to hned zneuzili. Sice sa rozmnozuju velmi pomaly ale 2 mesiace po nemocnicnom pobyte(6 dni, operacia zlcnika) sa odrazu velmi premnozili.A telo ich, bestie, prakticky vobec nevnima, lebo su skryte a maskovane v bunkach. Podobne je to aj s boreliozou, tj jej vnutrobunecnou formou, chlamidiami pneumoniae, aj mnohymi inymi L-formami, a pravdepodobne aj biofilmami.



66

Re: Mykoplazmy pneumoniae

NAC, serrapaptazy na odmaskovanie a extrakt z olivovych listov, roztok citricidalu, kvapky samenta, burbur, coumanda a banderol.
To užívaš toto všetko naraz???
Ja mám tiež pocit, že ma akosi ruky neposlúchajú. Ani vrchnáčik od liekov sa mi nedá tak lahko otvoriť ako predtým,....
Z akej stránky toto všetko objednám? Isto máš prehlad a vieš kde to výjde najlepšie.

Naposledy upravil: zuzkac (2013-11-22 21:47:05)



67

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Nuz momentalne to pouzivam vsetko naraz, lebo som mal uz dost toho trpnutia a krcov a bolesti v rukach a zacinali aj v kolenach.
Extrakt z olivovych listov objednavam len zo swansonvitamins.com tam ho maju najlacnejsi a najsilnejsi.Tam objednavam aj NAC a serrapeptazu, ale maju ich aj v iherb.
Tie kvapky som objednal z Iherb.com, lebo tam ich vsetky menovane maju.



68

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ďakujem pekne, verím, že pomôže. Pozdravujem. Zuzana



69

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Podobne.



70

Re: Mykoplazmy pneumoniae

RNG prosím Ťa, aké dávkovanie by si mi odporučil pri tomto oregánovom oleji? Mám doma dve balenia, potom si objednám od NOW, ale chcem využívať aj tieto, viem, že tie od NOW radíš 3x2, ale pri týchto si to akosi neviem prerátať.... Ďakujem moc za radu.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9061066



71

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Nuz cesky zdroj to neudava, ale tento to udava
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Orega … &ic=1. Takze v jednej kapsuli je 50 mg zhruba 80% carvacrolu, =40 mg na kapsulu.
Tj na 200 mg carvacrolu co odporucam brat 3 x denne, treba 3 x 5 tychto kapsuli.



72

Re: Mykoplazmy pneumoniae

No pekne.... Dobrá kúpa smile
Ale dakujem moc za ochotu.



73

Re: Mykoplazmy pneumoniae

OK



74

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Chcem sa Vás opýtať, ako ste pokročili vo vašom boji s mykoplazmami???? Lebo zdá sa, že som konečne objavila príčinu svojich problémov s bolesťou nôh, kolien, pichania v ušoch a možno aj závratov - vyšli mi pozitívne krvné testy na mykoplazmy pneumonie - chcem sa spýtať, či sa Vám osvedčili vyššie spomínané kvapky:samenta, burbur, coumanda a banderol - je treba užívať ich všetky, alebo sú niektoré účinnejšie ako iné???
Nechcem toho kombinovať naraz priveľa,lebo kojím a nechcem si spôsobiť priveľkú reakciu na toxíny - všetko to ide do materského mlieka a nerada by som spôsobila svojej dcérke nejaké ťažkosti... preto hľadám, čo z menovaných by bolo najúčinnejšie , samozrejme plus olive leaf extrakt a NAC...



75

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Definitivne citim uspesnost, samozrejme mykoplazmy sa nedaju vyhubit rychle, je to boj na mesiace, clovek musi byt trpezlivy. Dnes uz normalne taham v robote v tej "chorej " ruke kludne zdviham aj vyse 50 kg , co som predtym nevedel udrzat ani prazdnu sialku.
Pouzivaj mensie davky ako ja, ale neda sa nic robit, je to na mesiace boja.
Aj klby, co sa mi zacali ozyvat zaroven su oz OK, len este svalstvo mam dost stuyhnute, ale to moze byt aj nasledok kyseliny mocovej a celkove mojej cukrovky DM2, ktora znizuje tok lymfy a preto mam telo viac zamorene. Lymfa totiz odnasa z buniek splodiny.



76

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ahoj RNG,
prečítala som si niekoľko príspevkov na tému protiplesňovej diéty a mykoplazmy/ureaplazmy.
Rada by som sa poradila v takejto veci:
Pred cca 8 mesiacmi mi na základe vyšetrenia živej kvapky krvi v Calivita centre, http://www.calivita.sk/articles/news/ne … 10959akcie, bolo doporučené paleolitické stravovanie, s čím som sa stretla prvýkrát. V mojej živej kvapke krvi boli nájdené plesňové kolónie a zápalové procesy (spikuly). Zároveň mi bolo doporučené vylúčiť úplne lepok a kravské mlieko. Po rýchlom preštudovaní paleo stravy som ju odložila, pretože mäso som doteraz jedla úplne výnimočne (kvôli tráviacim problémom, ťažkej tráviteľnosti) a obilniny ako ryža natural, špalda, pohánka spolu so zeleninou môjmu tráveniu veľmi prospievali, cítila som sa dobre. Naďalej som však jedla okrem zdravej stravy aj čokolády, keksíky a kávičky s mliečkom... Pred 2 týždňami som bola na preventívnom gynekologickom vyšetrení, kde mi výsledky potvrdili mykoplazmy a ureoplazmy (prvýkrát v živote, nikdy som podobné problémy nemala!!!) a dostala som spolu s partnerom anbibiotiká na 3 týždne, ktoré teraz berieme na preliečenie...
Keďže som bola zásadový odporca antibiotík, toto celé ma podnietilo k nejakej zásadnejšej zmene, zľakla som sa tých myko a ureo-plaziem, v živote predtým som to nepočula.

Aktuálne berieme každý deň:
citrónová voda, kokosový olej 1PL denne, každé ráno (asi 2 mesiace) 20 tbl. chlorella, Femigard (plánujeme bábätko), antibiotiká, plánujeme začať brať probiotiká kvôli všeobecným doporučeniam kvôli antib....

Na základe preštudovania tvojich príspevkov rada by som podstúpila nízkosacharidovú očistu (?), resp.niečo na tie mykoplazmy... neviem však teraz:
- najskôr protiplesňovú/nízkosacharidovú očistu a potom proti mykoplazmám/ureoplazmám? Ako dlho? Dá sa aj naraz...ako je to lepšie?
- počkať, kým doberieme antibiotiká?
- kedy je najlepšie nasadiť a aké probiotiká?
- môžem počas týchto očíst a kúr naďalej jesť chlorellu a Femigard?
Moc rada by som si nechala poradiť, čo a v akom poradí podstúpiť na základe tvojich skúsenosti...

Veľmi pekne ďakujem.



77

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Plesne a kvasne infekcie su jedna vec. Mykoplazmy druha, a je ich hromada roznych.
Na plesne a kvasne infekcie sa pozri na temu candida,
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
na mykoplazmy ja osobne pouzivam odmaskovac serrapeptazu, a antimikrobialne extrakt z olivovych listov a kvapky samento coumanda a banderol.
Mykoplazmy nemaju vonkajsie bunkove steny, tj na ne nemozu posobit atb, co napadaju bunkove steny. Naviac mykoplazmy sa povacsine schovavaju v nasich bunkach ako vnutrobunecne parazity, nutoa, bunky vylucovvat maskujuce materialy a tym sa stanu nedosazitelne pre nasu telesnu obranui, tj aj  neviditelne . Preto prva uloha v boji proti nim je ich odmaskovat, aby ich aj telo samotne videlo, a aby sa do nich vobec vedeli dostat rozne antimikrobialne latky  tj tie co vytvara samotne telo a najma nase probiotika, a samozrejme antimikrobialne specificky ucinne na mykoplazmy. Atb su tu kontraproduktivne, lebo znicia nase probiotika a tym daju mykoplazmam vlastne "zelenu"
To nam zialbohu aj osobne potvrdene, ked som musel ist minuly rok na nudzovu operaciu zlcnika(nekroza) a pocas 6 denneho pobytu v nemocnizi do mna pichali atb temer neustale a zniocili mi probioticku crevnu floru. Za 2 mesiace na to sa mi mykoplazmy natolko rozmnozili. ze ma skoro skriplovali, nevedel som napr ani zavriet ruku a zacal som si citit kolena aj koxu. Ale uz som to viacmenej uvedenymi doplnkami vybojoval, mam na 95% spat povodnu pohyblivost.

Brat len probiotika nestaci, musis ich podporit a rozmnozit najmenej na 1000 nasobok branim zmesi mikrovlaknin. To odporucam kazdemu a cely zivot. A nie naopak, tj  podporovat plesne a kvasne kultury prebytkami cukrov, skrobov a vyrobkov z jemnych bielych muk.
Viac na mykoplazmy pozri napr na
https://www.google.com/search?q=mycopla … channel=sb



78

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Veľmi pekne ďakujem. V tomto mojom prípade, aký postup odporúčas? Pustim sa do toho, no zdá sa mi, že všetkého veľa škodí...
- zahájit nizkosacharidovu/protiplesnovu kuru spolu s pripravkami proti mykoplazmam?
- je vhodne spraviť to súčasne?
- protiplesnova dieta je na 14 dni... Ale čo pripravky proti mykoplazmam-ako dlho ich brat?
- odporúčas, aby pripravky proti mykoplazmam bral aj môj muz spolu so mnou? (Potvrdili to gynekologicke výsledky...)
- môžem brat popri tom aj chlorellu a Femigard?
- čo zo všetkých pripravkov brat nalacno, čo pred jedlom, s jedlom, po jedle... Aké odstupy?
- a čo alkohol- červené víno, pivo?
- a ešte, keď cestujeme do zahraničia do menej poznanych krajín (napr. Albánsko), čo brat a jesť ako prevenciu?
Moc ďakujem a prajem veľa veľa zdravia!



79

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Intenzivna proticandidova dieta  plus proticandidove doplnky je 2-3 tyzdne. Boj proti mykoplazmam je ale na mesiace dlhy. Samozrejme co mas ty ma pravdepodobne aj manzel, tj musite brat tie rozne doplnky spolu
Candex sa berie s jedlom, co neobsahuje sacharidy, aby sa nevycerpal na ne. Oreganovy olej ako korenina sa tiez berie s jedlom
Inac jedine, co ti odporucam je nebrat probiotika spolu s antimikrobialnymi, ale dat medzi ne pauzu aspon 3 hodiny.
Ostatne mozes miesat akokolvek a brat kedykolvek.
Tj aj chlorellu aj alkoholicke napoje, aj Femigars, hoci osobne by som skor odporucil yam na znizenie prolaktinu a proti roznym problemom vyplyvajucich z menzesu, a na zenske libido najskor adaptogen Dong Quai, 2 az 5 gramov denne.
Na cestu si beriem zmes mikrovlaknin a par kapsul probiotik, tiez citricidal, berberine, oreganovy olej vitaminy C E D-3 a zopar kapsul chaparalu, pre istotu, ze by sa nas chytila nejaka viralna infekcia. A nattokinazu a serrapeptazu, aby som nedajboze nedostal tromby pri dlhom sedeni v lietadle.
Osobne beriem aj Extrakt z olivovych listov, co beriem dlhodobo proti mykoplazmam. A koloidnu striebornu vody na dezinfekciu, ja ju pouzivam najma do oci(mam syndrom suchych oci) a po holeni, a tiez keby som sa niekde obzral a mal otravu zaludka, tak to par glgov KS brane co najskor, vyriesi.
A na travenie kyseliny a enzymy, co je samozrejme, lebo ako starsiemu cloveku mi ich moje telo netvori uz v dostatku.
A samozrejme ako cukrovkar DM-2 musim brat aspon nejake na znizenie cukru v krvi, hoci ked sa hodne pohybujem, tak mam cukor ovela nizsi.
Opatrne s vodou, pite len flaskovu . Miestne vody mozu byt zamorene. Podobne aj lad vyrobeny z miestnej vody.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-27 23:54:10)



80

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Veľmi pekne ďakujem.... a ak sa dá, prosím o tieto info ešte, čo si myslíš:

- je potrebné, aby som jedla aj Candex, napriek tomu, že nemám kandidu potvrdenú? Od gynekologičky mám nález len mykoplazmy/ureaplazmy a z vyšetrenia živej kvapky plesne
- čo si myslíš o tomto vyšetrení živej kvapky krvi? do akej miery je to hodnoverné? http://www.calivita.sk/articles/news/ne … 10959akcie
- tie prípravky yam a Dong Quai - prečo by som ich mala brať? s menzesom nemám problém... je pravda, že dlho sa pokúšame otehotnieť... preto ten Femigard - ten nie je ok? http://www.otehotnenie.sk/p/180/femigar … AqSV8P8HAQ
- kvapky Samento, coumanda a banderol - je potrebné všetky brať? samento som sa dočítala, že je odmaskovač... a čo coumanda a banderol? treba to, keď nemám boreliózu...? A v akom množstve?
Veľmi pekne ďakujem, veľa zdravia!



81

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Nuz vysetrenia zo zivej kvapky krvi mozu najst aj take veci co bezne lekari neposnaju. Ale je to metoda dost nova a este nie celkom spolahliva.
Femigard mas zialbohu velmi slaby obsah. Ak mas zvyseny prolaktin co zneoznuje otehotnenie, davka 200 mg diosgeninu z yamu to obvykle napravi.
Dong Quai je adaptogen pre zeny, tj posilnuje celkove telo, aj libido aj rozne ine procesy v tele zien.
Odmaskovace su NAC a serrapeptaza, a aj ine rozne enzymi. Samento ma ucinok viacmenej este mechanizmom , ktory je zatial este presne neznam,y. To iste coumanda, a banderol. Akle je dokazane jasne mnohymi vyskumnymi lekarmi,l ze su to ucinne prostriedky na mnohe L-formy a mykoplazmy.
Kedze mas mykoplazmy tak je to spravny prostriedok, najma ked ine infekcie vnutorbunecnymi parazitmi, ako rozne L-formy lekari nevedia spolahlivo ani  len diagnozovat, nieto este liecit.



82

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ďakujem!
A v akých množstvách všetky tie prípravky?
A kde ich zoženiem, na iherbs?
Veľa veľa zdravia prajem...!



83

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Najlacnejsi yam ma Swansonvitamins,. Zaroven je aj najsilnejsi, lebo ma 40 mg diosgeninu v kazdej kapsuli.
Ine mozes dostat aj na iherbe. Swanson ma tiez  silny extrakt z oliviovych listov, tiez ovela lacnejsie, ako inde. Davka coumandy samenta a banderolu je 2 x 15 kvapiek, az 2 x 30 kvapiek. Takze to nie je extra lacne na pouzitie.
Nuz co sa da robit, zatial ine na to nepoznam aj ked len samotny extrakt z olivovych listov a odmaskujuci enzym, napr serrapeptaza mi na viacerych rodinnych prilsusnikov uz davnejsie  uspesne odstranili aj "chronicky " vracajucu sa boreliozu, ked ju liecili neuspesne kombinaciou atb.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-29 11:01:43)



84

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dakujem!



85

Re: Mykoplazmy pneumoniae

OK



86

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ahoj RNG,

idem na protiplesňovú očistu a zároveň prípravky na mykoplazmy a moc by som bola rada, keby si mi napísal, či je toto ok, či niečo doplniť:

protiplesňová očista - 14 dní:
- kokosový olej extra virgin: 3 polievkové lyžice denne
- oreganový olej, 3 x 2 kapsule, http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … 31?at=0%29
- enzým Candex, je nutný??? tento??? http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … /3195?at=0 aké dávkovanie?
- Citricidal / GSE: 60 kvapiek do litra vody popíjať celý deň do 18.00, http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … escription
- probiotiká: http://eshop.pharmawell.sk/swiss-laktob … -30-kapsli, 1 kapsula na noc s kúskom jablka
- mikrovlákniny: http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou, 2 polievkové lyžice zmesy psyllium, inulín, ovsená vláknina do vody hocikedy cez deň

na mykoplazmy:
- serrapeptáza://www.bodykind.com/product/browse/0/0/0/0/0/0/0/0/12/2007_39-Best-High-Potency-Serrapeptase_120000-SPUs_90-Vegicaps.aspx, 2 tabletky denne ???

- extrakt z olivových listov: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps aké dávkovanie???
môže byť aj tento??? http://www.iherb.com/Now-Foods-Olive-Le … -Vcaps/744
alebo tento??? http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ol … sules/2643

- samento: je toto ok?? http://www.hoogle.sk/Samento-Una-de-Gat … escription, 2x15 až 2x30 kvapiek do vody

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem veľa zdravia!!!
Andrea



87

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ten uvedeny citricidal profesional nie je GSE a tam staci 35 kvapiek na liter vody.
Na olivovy list odporucam silnejsi
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps dacka 3 x 2 kapsule, co je vlastne 3 x 300 mg oleuropeinu.
Ten z NOW obsahuje 5% z 500 mg tj 30 mg oleuropeinu na kapsulu, tj na 300 mg oleuropeinu by si musela brat 10 kapsul.
Samento je specificky vytazok(TOA free) z uncarie tometosy, vyrobca tu dava ale len alkoholicky vytazok, co nie je samento. To je podvod. Prave samento najdes tu
http://www.iherb.com/search?kw=samento& … mp;y=3#p=1



88

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ahoj RNG,
v poslednom čase mi boli robené niekoľko krát testy na chlamydie a mycoplazmy, imunoglobiny vyšli negatívne, až na igg, pri oboch boli hodnoty pozitívne, vraj to znamená len prekonanú chlamydiu aj mycoplazmy...
preto sa ťa chcem spýtať, chlamydia a mycoplazma je nazývaný ako vnútrobunečný parazit, takže je možné aby mi to spôsobovalo eozinofiliu? už niekoľko rokov mám zvýšené IgE okolo 500 a takisto aj absolútny počet eozinofilov a keďže mi doteraz nezistili alergiu, tak som odmietal brať antihistaminika...ale pravidelne mi z nosa vyteká žltý hlien a samozrejme k tomu aj upchatý nos, citricidal si do nosa kvapkám dlhodobo 2 mesiace, beriem MMS mesiac a nič, stále ten žltý hlien...neviem si rady, 3 výtery mi takisto vyšli negatívne....počul som o nejakých eozinofilných leukocytoch, bunkách ktoré môžu vraj vytvárať žlté hlieny pri alergii?



89

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dovodov na eosinophiliu je hrpmada, nie len alergie, ale napr aj rozne parazity.Viac najdes napr tu
http://en.wikipedia.org/wiki/Eosinophilia
Spominaju sa aj rozne stafylokokove infekcie, najma ked mas zvysene IgE, na ktore odporucam pit roztok citricidalu, profesional.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperimmun … E_syndrome
Ani chlamydie ani mykoplazmy sa nedaju prekonat, len potlacit alebo vyliecit, hoci to je casto dost nepravdepodobne.
Maskovasne infekcie, vnutrobunecne paraziticke treba najprv odmaskovat(serrapeptaza, NAC), co zaroven aj odhlienuje) a az potom su rozne antimikrobialne latky do nich prenikajuce, ci uz vyrobene nasimi probiotikami, nasim telom, alebo rozne antimikrobialne doplnky a farmaceuticke lieky.
Hlieny sa vylucuju ako obrana tela na hromadu nakaz a mnohe mikroby su v nich a z nich schopne zit. Na tie su ale ucinne odmaskovace a oreganovy olej, tj skus brat 3 x 2 kapsule tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
MMS nie je ucinny na vsetko, zialbohu, iste nie na mnohe parazity, dokonca aj kvasne a plesnove infekcie
A hlieny mozu tiect aj ako nasledok roznych alergii, potravinovych, vzdusnych, alergii na rozne chemikalie alebo aj lieky
Antihistaminika su aj rpzne prirodne, ako napr na rozne vzdusne alergie pouzi quercitin, 3 x 600 mg denne.
Zapalove faktory sa daju potlacat aj curcuminopidmi s bioperinom, tiez boswelinom, serrapeptazou a roznymi enzymami, co vedia zamorene telo odmorit. Ale to je len adresovanie symptomov, nie pricin, hoci enzymy mozu adresovat aj pricinu=zamorenie v tele.

Naposledy upravil: RNG (2014-09-12 01:56:05)



90

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ahoj RNG,
moc ďakujem a už mám len posledné otázky, čo by si mi odporučil:

- olivový list odporúčaš tento: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps, tu je 60 kapsulí, t.j. vyjde mi to na 10 dní (6 kapsulí denne)... koľko toho objednať? ako dlho brať?
- samento vidím na tvojom linku dve: toto http://www.iherb.com/NutraMedix-Samento … l&ic=1 a toto zrejme väčšie balenie http://www.iherb.com/NutraMedix-Samento … l&ic=3
Ktoré objednať? ako dlho brať...?

Moc ďakujem!!!
Andrea



91

Re: Mykoplazmy pneumoniae

... a ešte ten Candex  je to nuttné ??? tento??? http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … /3195?at=0
Aké dávkovanie?



92

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Mykoplazmy sa liecia dost dlho, preto treba tie doplnky proti nim uzivat dlhodobo (po dobu niekolkych mesiacov az vyse 1 roka). To Samento obidva su rovnake, len to druhe je vacsie balenie.

Candex ci je nutny to je na tebe, ale urcite je to dobra pomoc v boji proti plesnam, ale je dost drahy. Treba uzivat az 4 kaspsule denne.



93

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Pietro ďakujem... no to pôjde hodne do peňazí... wink

A ešte koľko denne tej serrapeptázy? A tiež aj 1 rok...?

Ďakujem!



94

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Serrapeptazy treba uzivat 3 x 120 000 SPU, t.j. 3x1 kapsula denne. Kezde mykoplazmy sa vedie dobre maskovat, tak ich je dolezite aj odmaskovat, aby do nich lepsie prenikli antimikrobialne latky. Preto serrapeptaza je tu velmi dolezita resp. nutna, tak preto aj ju treba uzivat dlhodobo. Inak na mykloplazmy su ucinne aj okrem kvapiek Samenta aj kvapky Banderol a Coumanda, tiez ich je dostat od tej istej firmy ako Samento. Davkovanie je tiez 2 x 15 kvapiek denne.



95

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Najcastejsie nakaza zijuca z hlienov  a v hlienoch je aspergillus pneumoniae, a ten sa da odstranenim hlienov a pouzitim oreganoveho oleja pomerne rychlo vyhubit. Takze nie vzdy sa jedna o mykoplazmy alebo rozne L-formy, hoci v poslednom case velmi pribuda luidi nakazenych chlamidipou pneumoniae, co je tiez vnutrobunecny parazit a lieci sa dlhodobo prave uvedenymi serrapeptazou, extraktom z olivovych listov, a kvapkami samento, coumanda a banderol. Pomocne su samozrejme aj oreganovy olej a citricidal, kedze tato nakaza znizuje celkove imunitu a cloveka sa potom chytaju rozne sekundarne nakazy, co sa mozu dokonca prejavit tak intenzivne, ze vyzeraju ako primarne a lekari ich podla toho adresuju, hoci primarna pricina su nakazy ako borelioza, chlamidie pneumoniae a rozne L-formy ( vnutrpobumnecne paraziticke formy bezplastovych bakterii), co sposobia vlastne celkovu chorlavost.



96

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Zdravim..rad by som sa opytal v akych mnozstvach a ako uzivat samento, banderol, cumanda, lakato? je mozno to zmiesat a vypit vsetko naraz rano nalacno? dakujem za odpoved



97

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Nuz je plno veci co posilnuju rozne imunity. Rozne imunity, lebo na kazdy mikrob na potlacenie su rozne specificke latky, tj neexistuje jedina imunita.
Na zvysovenie vitralnej nimunity pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
kde ja napr v sucasnej viralnej epidemii pouzivam extrakt z olivovych listov, monolaurin a colostrum zakazdym, ked su okolo mna chori alebo citim ze na mna nieco lezie. Inac napr extrakt z olivovych listov sa da brat v mensich davkach(2 x 150 mg oleuropeinu) , podobne aj monolaurin(1 x 5 gramov) aj velmi dlhodobo.
Na bakterialne nakazy je najlepsie posilnit crevnu probioticku floru, tj brat mikrovlakniny a probioptika, pripadne brat betaglukany. Aj to sa da robit neobmedzene dlho
Samozrejme kazdemu odporucam brat selen, jod zinok vitaminy C E D-3 a K-2 a aj to znacne zvysuje imunitu.
Takze mas zbrani proti nakazam dost, a to som este neuviedol vsetky,lebo je ich spusta,  len niektore.



98

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dobrý den,a poradíte prosím ktorý extrakt z olivovych listov je najvhodnejší z iherb?chcela by som to dávat počas zimnych mesiacov dcérke (20kg)nakolko chodí do škôlky a je často chorá,ďakujem pekne.



99

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Na znacke nezalezi, lwen na obsahu a davke oleuropeinu. Na jej vahu intenzivne pouzitie je zhruba 3 x 100 mg oleuropeinu a udrzobne 2 x 50 mg oleuropeinu.
Iherb nema velm i dobry doplnok na to, najlepsi je
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Olive … &ic=10,
kde mas v kazdej kapsuli len 50 mg oleuropeinu.
Ja pouzivam najma tieto
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
kde mas 150 mg oleuropeinu v kazdej kapsuli, alebo tieto, kde je ho polovica tj 75 mg.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps

Predavkovania sa nemusis bat, skor prinizkych davok.



100

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ďakujem pekne.