1

Téma: ZRážANLIVOSť KRVI

MAL BY SOM JEDNU OTAZKU TERAZ OHLADOM ZRAžANLIVOSTI KRVI . ROBILI ARTROSKOPIU A DALI MI INJEKCIE FRAGMIN. LENžE SOM ICH ZOBRAL LEN TRI. / ZAčAL MA BOLEť ZUB A NEMAL SOM NA TO NERVY SI ESTE PYCHAT INJEKCIE / POTOM MI DAL LEKAR ANOPYRIN . A NECHCEM DO SEBA DAVAT TO SVINSTVO . MYSLIš žE JE POTREBNE TO BRAT? AKA JE MOžNOSť U MNA žE BUDEM MAť PROBLEMY Z TOHOTO. SNAžIM SA ZDRAVO JESť NEFAJčIM VELA PIJEM .A  IDEM SI AKURAT KUPIť čAJ NA PREčISTENIE KRVI . KTORý UPRAVUJE ZRážANLIVOSť KRVI. ZAJTRA SI DAM POHANKU. ATD.. OTAZKA SMERUJE čI MAM SI PREDSA DAť TIE TABLETY ALEBO STAčI TAKTO. MOžNO RYBACI OLEJ ALEBO TUK SI ESTE KUPIM.



2

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Ak ti dali injekcie fragminu(to je nizkomolekularny enzym heparin, vytazok z criev prasata, upraveny) iste mali na to dovod. Tj aspon dufam a nie len automaticky ti to predpisali kvoli tej artroskopii.
Ako som ale povedal, roznych enzymov na znizenie zrazanlivosti krvi, dokonca rozbitie zrazenin je mnozstvo, jiektore su aj ako potravinove doplnky, co samozrejme drviva vacsina lekarov nevie.
Pozri sa na temu krv" a enzymi.
Rybaci olej radim kazdemu brat pravidelne z hromady dovodov. Okrem ineho riedi krv, ale nerozpusta krvne zrazeniny.
Nattokinaza, serrapeptaza a urokinaza ich ale aj rozpustaju velmi ucinne, lepsie nez heparin, ktory je v tomto zmysle velmi malo ucinny(tj na rozpustanie zrazenin, to sa da lahko dokazat v petrihio miske)



3

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

A TERAZ NEVIEM čO MAM ROBIť čI SI MAM OBJEDNAť ENZYMI čO MI PRIDE ZA 3-4 TYžDNE Z USA.A ABY POTOM NEBOLO NESKORO  ALEBO SI MAM DAVAť TUTO CHEMIU DO SEBA....AKO VLASTNE ZISTIM čI MAM PROBLEM ZO ZRAžANLIVOSTOU PO TEJTO ARTROSKOPII. ? A NAPR ASPON PREVENCIU žIHLAVOVY čAJ NEODPORUčAš?



4

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nebudem hadat, ci mas problem, na to su laboratorne testy.
Ja osobne mam nattokinazu stale u seba v krabicke,nattozyme beriem kazde rano ma riedenie krvi(2000FU) .Ako stredoeuropan povodom mam pomerne hustu krv.
Ked mam niekde v tele bolest alebo trpnutie, tiez pri dlhom sedeni(dlhe vodenie dialkove lety) beriem nattokinazu 2x2000 FU. To je pre istotu, aby sa mi v nohach najme nevytvorila  nahodov zrazenina pri znizenej cirkulacii krvi.
Pri operaciach sa mozu tvorit extra zrazeniny, pre to casto lekari automaticky predpisuju riedenie krvi na urcity cas, kym sa to nevyhoji.
Zialbohu na to pouzivaju len lieky, ktore poznaju, nie potravinove doplnky.

Z prirodnych zdrojov enzymov je to surova cvikla, surovy ananas a surova papaja. Davka je odstavene 2 surove cvikle alebo zjest  1/4 ananasu alebo polku papaje(zalezi od velkosti, samozrejme), najlepsie po kuskoch cely den.



5

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Pekny den, pan RNG. Velmi pekne by som Vas chcela poprosit,ci by ste sa mohli pozriet mi na moj rozbor krvi z preventivnej prehliadky:
glukoza 4,41
urea 4,65
kreatinín 64
kys. mocova 142,30
bili.celk. 11,56
bili. konj. 3,25
AST 0,36
ALT 0,38
GMT 0,18
chol.celk. 4,60
LDL - chol. 3,00
HDL - chol. 1,19
TG 0,90
Fe 20,64
VK - Fe 60,20
Calcium -S 2,03
CRP-s 3,06
Na - 141
K - 4,23
Cl - 103,0
Farba - U fyziologická
Sed- kryšt. ery 0-1, leuko 5-7
sed- iné bakt.+, epit. ++
leukocyty 5,6
erytrocyty 4,1
hemoglobin 122 g/l
hematokrit 0,40
str.ob.ery 96,1 fl
Hgb.erytr. 29,6 pg
KoncHb ery 30,8 g/l,pričom norma je 33,3-36,3
trombocyty 118,0 pričom norma je: 131-364 co aj viem,ze mam trombocytopéniu
lymfocyty 30,40
bas+eo+mon 14,7% toho mam viac nez je norma 1,3 - 13
neutrofily 54,9%
abs.p.lymf 1,7
MXD 0,8
abs.p.neut 3,1
šír.tromb 16,60
str.o.trom. 11,70 fl, pricom norma hovori 8,20 - 9,60
P - LCR 0,39
pisala som Vam v inom fore ohladom mojich problemov s mykoplazmami.Trombocytopeniu mam potvrdenu od hematologa,ale to je vsetko.Dostala som od gynekologicky na zaklade vyteru z krcka maternice dalsie atb,udajne malo citlive na mykoplazmy.
Co mi odporucate vzhladom na ten vysledok krvi,co mozem urobit? Zacala som jest surovu stravu,ale grgaci test mi potvrdil,ze mam nedostatok HCl..vsade  davam ku jedlu cesnak,chili,zazvor.,..uzivam NAC a oleuropein v Olive leaf..viem,ze to chce cas...



6

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nuz tie cisla mi nic nehovoria, ja nie som haematolog. Mas ale zly pomer cholesterolov , kde (LDL.+HDL): LDL ma byt nad 3.5,takze ti odporucam pouzivat 20 mg Policosanolu.
Nevidim tam koaguplacne testy(aPTT, PT, a INR), ani vysku hladiny homocysteinu.
Na zeleniny treba brat aj enzym alfa galactosidazu, ktory znacne zmierni crevne nafukovanie. Vacsina nasich obraqnnych latok pochadza zo zdravej crevnej flory, az 70%, preto zriedkavo odporucam pouzivanie atb, ktore tuto floru znicia a tym vlast\ne daju zelenu roznym inym mikrobom, na ktore atb neucinkuju.
Odporucam brat dobre probiotika(kyselinovo a tepelne odolne) a hromadu roznych mikrovlaknin, lebo aj tie najsilnejsie probiotika sa potrebuju mnohotisic krat rozmnozit, aby osidlili creva a vytlacili neuzitocne a rozne skodlive mikroby z nich.



7

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Dobry den, rad by som sa opytal na jednu vec. Manzelka mala opakovane spontanny potrat, podla gynekologa by to mohlo byt sposobene poruchou zrazanlivosti krvi /trombofiliu/
Lekar nam poradil aby sme okamzite po otehotneni zacali brat heparin proti trombom
Na vasich strankach som cital o nattokinaze, je mozne ho brat spolu s heparinom????
ake opatrenia by sa mali podla vas urobit pred dalsim pokusom otehotniet, napr. preventivne brat nattokinazu prip. nieco ine??????

Naposledy upravil: ramaza (2012-10-23 13:19:38)



8

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nattokinaza nielenze bezpecne riedi krv, ale aj rozbija krvne zrazeniny, co heparin nedokaze. naviac je na ustne podavanie a mozes ju brat aj cely zivot. Najma stredoeuropania, co maju tzv "syndrom zvysenej zrazanlivosti krvi", ako aj ja to maju pouzivat, inac riskuju porazky a infarkty.



9

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

RNG chcem sa prosim poradit,,,,jedna znama uziva warfarin uz dlho,ale chcela by ho vysadit a zacat brat nattokinazu, popripade serrapeptazu....Ale boji sa kombinovat nattokinazu s warfarinom, vraj sa to nemoze??!! Co Ty na to? Serepeptazu kombinovat vraj moze v pohode...Ako by to mala zacat podla Teba vysadzovat?? Postupne??



10

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Ja nikdy neodporucam kombinovat neskodne potravinove doplnky so skodlivymi liekmi, ale ich nahradit.
Pri kombinacii ked nastane problem, ktory sposobi skodlivy chemicky liek, lekari su natrenovani to zhodit na neskodny potravinovy doplnok.
Na tomto fore je plno citatelov, co to spravili z jedneho dna na druhy, bez problemov. Mam aj v rodine zopar ludi, co to tak isto bez problemov nahradili.
Samozrejme davku, kolko s tych enzymov je treba urci krvny test zrazanlivosti, najlepsie INR .



11

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

RNG, moj znamy sa vyliecil z leukemie pred 3 rokmi, chodi kazdych 6 mes. na kontrolu. Vcera mal teombocyty 108, ref,hodnoty 150-400. Co by si poradil ba tento problem??
Srdecna vdaka..



12

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nizke trombocyty su obvykle znamka poskodenia kostnej drene a velmi casty dovod na to su plesne. Takze protiplesnove, ako oreganovuy olej, kokosovy olej, enzym Candex to mozu zlepsit.
Ked mje to poskodenie z chemo a ozarovania, tak je to samozrejme ina zalezitost.
Ale aj leukemia je ciastocne sposobovana plesnami kostnej drene
Plesne totiz vyrabaju karcinogenne toxiny



13

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Anopyrin/aspirin len velmi malo riedi krv a uz vobec necie rozbit krvne zrazeniny, ked nahodou vzniknu. Ale kedze je to silna organicka kyselina(acetyl salycilat, tj zlucenina kyseliny octovej a salycilovej) tak napada zaludocne steny a pri dlhsom pouzivani moze vyvolat krvacanie.
Nattokinaza mierne znizi lepivost krvnych dosticiek, ale nevyvola krvacanlivost ani v desatnasobnych davkach. Naviac rozbija uz existujuce alebo vznikajuce krvne zrazeniny, ci uz fibriny alebo tromby.
Syndrom prilisnej zrazanliviosti krvi nazyvaju aj Stredoeuropsky, lebo pocas krvavych vojen v stredoveku to prezili ludia s vyssou zrazanlivostou krvi, ini z vecsich ran vykrvacali. Takze my sme potomkovia tych, co to prezili......za cenu trombofilie...
Ja beriem 2 x 2000 FU nattokinazy, a ked citim niekde bolest, co moze byt zrazenina, tak to zvysim az na 3 x 6000 . V pripade, co sa mi stalo asi pred rokom ze mi zacali modrat prsty na nohe, som bral 4 x 8000 FU a za dva dni sa mi to rozpustilo a obnovila cirkulacia v slapaji.

Takze kolko toho kto potrebuje ti urci po case koagulacny test. Mne staci 2 x 2000 FU, pokilal nemam nejaky problem
Inac pouzuivanie nattokinazy stimuluje/zvysuje  aj vyrobu nasho vlastneho enzymu na riedenie krvi a rozbijanie zrazenin, plazminu.



14

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nemyslim  ze aspirin sa nejak zvlast prejavi v koagulacnych testoch. On len riedi krv, ktora potom trochu rychlejsie plynie a tak sa znizi pravdepodobnost vytvorenia zrazenin. Koaguacne testy/testy na zrazanie sa robia v skumavkach, kde sa krv nepohybuje, takze tam by sa aspirin nemal nijak prejavit.
Ale enzymy, ktore odburaju cast lepkavych bielkovin na na platnickach sa prejavia na tych testoch jasne.Naviac nattokinaza vie rozbit aj uz existujuce zrazeniny, zatial co aspirin counadin, warfarin  a derivaty heparinu to nedokazu. A pritom aj ovela vyssie davky-10-20 nasobne nevyvolavaju krvacavost.
Nattokinaza je vytazok z natto kvasenej soji, Tj jedna sa o ciste prirodny koncentrat.



15

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Dobry den,

dcere zistili pocas tehotenstva po pociatocnom olupovani placenty na genetickych testoch 2 geny C677T- zrazanlivosti krvi. Doporucili jej pocas tehotenstva uzivat detsky aspirin, v najblizsich dnoch porodi a chcela by som Vas poprosit o radu, ako by mohla tento dozivotny stav poriesit bez liekov? Postaci na to tu spominana nattokinaza, alebo treba este nieco pridat? Ako si to ma nadavkovat? Stravuje sa zdravo, sportuje.
Lekari konstatovali, ze je  to dedicna zalezitost, znamena to, ze geny naisto zdedili obe deti, alebo nie?

Velmi si vazim Vase odpovede a spolieham sa, ze nam aj tentoraz dobre poradite.

Dakujem za odpoved.



16

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Enzym, ktory nase telo vyraba a ktory sa stara o to aby neboli dosticky prilis lepkave je plazmin a zrejme tohoto vam telo nevytvara dost, preto nattokinaza, serrapaptaza alebo lumbrokinaza tento enzym zastupia.
Kolko ho treba brat zalezi od schodku a to moze ukazat len test zrazanlivosti
Minimalne radim 2 x 2000 IU nattokinazy  a po par tyzdnoch si dat urobit test, nakolko to pomohlo. Ked treba viac, tak je mozne brat aj niekolko nasobne viac, podla potreby.
Ja aom napr pri zrazenine krvi v clenku bral 4 x 6000 IU a do 2 dnoch bola cieva priechodna. Na trhu je aj prostriedok s vyse 10 nasobkom tohoto uz roky, a zrejme sa tam moze udrzat len pre to, ze je neskodny, ako vsetky potravinove doplnky musia byt.



17

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nisalka, len test na zrazanlivost krvi ti povie, kolko potrebujes tej nattokinazy ci serrapeptazy brat, aby si mala zrazanlivost v norme. To sa tyka aj dietata, nielen teba.
Omega 3 olejov proti zrazanlivosti krvi treba brat dost vela a tie sice zriedia krv, ale nie su schopne rozbit krvne zrazeniny, podobne ako anopyrin , warfarin ci coumadin. Na to je len nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza.
Dnes odporucam najma lanovy olej a krill olej, lebo tie su najmenej zamorene. Rybaci olej z dravych ryb a zraloci je najviac zamoreny ortutou a inymi tazkymi kovami
Bolesti v kolene mozu byt z pretazenia, zamorenia, poskodenia klbov, zapchatych ciev,  a roznych zapalov spojenych s mikrobialnou cinnostou, dokonca ani parazity nie su vylucene.
Gingko neriedi krv, len trochu zlepsuje cirkulaciu ako antioxidant .



18

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Co telo potrebuje kazdodenne treba brat stale. Ziadne prestasvky v riedeni krvi alebo brani krill oleja neodporucam.
Prestav si to ako napr vodu, ktoru potrebujes kazdy den a urobila by si v nej prestavku???
Prestavky su potrebne len pri doplnkoch, na ktore si telo moze navykat a potom ich vyzadovat.Alebo sa moze telo preplnit a vyvolat alergiu. Takych je ale mizivo malo a ja sa im snazim vobec vyhybat.



19

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

OK



20

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

RNG,

chcem sa spýtať, serapeptaza rozpúšťa tromby a aj čistí žily alebo len cievy?

Ako vlastne brať serapeptazu na odstránenie trombov a ako dlho?

Ď

Naposledy upravil: Mik (2014-10-21 19:52:54)



21

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nuz serraspaptaza robi krvne platnicky menej lepskave, ale este stale nevyvolava krvacavost. Rozpusta fibriny, co su vlkakna vytvorene z dosticiek a pokryvaju steny ciev, (od kapilar az po zily) a tak stazuju priestup kyslika do svalstva, co podstatne oslabuje ludi. Zaroven ale serrapaptaza a nattokinaza su schopne rozpustit aj velke krvne zrazeniny, od modrin az po tromby v cievach, tj od kapilar tepien az po zily).
Na rozpustenie trombov treba brast ovrelas vacsie davky ako na bezne riedenie krvi na zlepsenie cirkulacie. Napr ja ked som mal krvnu zrazeninu v clenku(bolelo to ako fras a zacali mi prsty modrat) tak som bral masivne davky az 4 x 8000 FU nattokinazy a zaroven aj 4 x 120 000 IU serrpapeprazy. Za 2 dni bolo po probleme, ale zrejme mam zvysenu zrazanlivost krvi tak beriem denne aspon 2 x 6000FU nattokinazy, ked nezabudnem, a tiez 2 az 3 x 120 000 IU serrapaptazy. To je moja prevencia proti porazkam a infarktom, lebo ako znacna cast stredoeuropanov mam vysokozrazanlivu krv( INR pod 2, ked neberiem tieto enzymy, s nimi je to nad 2.5)
Cievy su vseobecne pokryte casto oxidovanymi znicenymi rastlinnymi olejami, oxidovanymi cholesterolmi a dokonca su tam aj kalcifikaty z roznycy zapalov stien, co sposobuju rozne mikroby a tiez zvysena hladina homocysteinu, co napada hladke steny ciev a zdrsnuje ich. Homocystein napada aj ine tkaniva, tj je dobre ho drzat co najnizsie a na to sluzia doplnky vitaminov B-6, B-9 a B-12, ktore telo potrebuje na proces metylacie, ktorym tento homocystein zneskodnuje.Od tychto usadenin treba cistit cievy lecitinom, 2 x lyzica, polievkova cisteho granulatu alebo prasku za tyzden.



22

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

RNG,

ďakujem za odpoveď.

Ešte sa opýtam, mám krčové žily, no zatiaľ s tým nemám velké problémy.
Mal som naposlady hodnotu INR 0.91 (norma u nás je 0.80 - 1.20), takže neberiem nič na riedenie krvi, cievny mi nedal.
Otázka
1. keď chcem prečistiť žily aj od trombov, aj tie drobné žilky ? -beriem serapeptazu 3 x 1 denne stačí to?
2. alebo by som mal aj niečo iné?
3. serapeptazu je lepšie brať 3 kapsule naraz na lačno alebo 3 x  počas dňa ?

Ďakujem

Naposledy upravil: Mik (2014-10-22 08:33:00)



23

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nuz velmi nizke INR znamena vysoku/rychlu zrazanlivost krvi. Aj ked tabulkynukazuju, ze normalna zrazanlivost je 0.8 az 1.2, tym sa riziko tvorenia zrazenim podstatne zvysuju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Prothrombin_time
Ja osobne som za menej zrazanlivu krv, hoci neodporucam pouzivat na to chemikalie, co mozu vytvorit krvacanlivost.
Kedze vyse 1/2 ludi zomiera na cievne choroby(porazky infarkty, zlyhania nedokrvenych organov, ) tak povazujem cistenie ciev od usadenin (lecirin, chelacia) a riedenie krvi spolu s rozbijanim krvnych zrazenin asi najdolezitejsiu cast udrzby zivota.
!. ano
2.mozno, podla toho co ti cita krv. Osobne som za dlhsie koagulacne casy  tj 2 az 3.
3. serrapeptazu treba rozdelit na viacero davok, lebo sa v tele udrzi dost kratko.



24

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

RNG,
ďakujem , len nerozumiem bodu 2.:
možno, podla toho co ti cita krv. Osobne som za dlhsie koagulacne casy  tj 2 az 3.
som lajk, ako si to vysvetliť polopaticky, serapeptaza teda zvyšuje hodnotu INR?, alebo ako toje -nerozumjem tomu.
Ak mám chronickú žilovú nedostatočnosť, INR bolo 0.916 a užívam 3 x 1 120 000 UI - ako sa to zobrazí v krvi, nebudem vysokú hodnotu INR ?
Ď



25

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

INR je cas na zrazanie krvi, tj dlhsi znamena mensia moznost vytvarania zrazenin/trombov,
A zaroven je krv menej viskozna=menej lepiva=redsia, takze plynie lepsie, tj zlepsi sa cirkulacia a znizi zataz na pumpu krvi=srdce.
"Zilova nedostatocnost" moze byt zo zapchatych zil/ciev, zo zrazenin v cievach, zo zuzenych ciev. Kazde z tychto sa riesi inymi doplnkami. Na odstranenie usadenin(oxidovane /znicene rastlinne tuky a cholesteroly) su lecitin, chelacia na mineralove usadeniny,  a fibrinolyticke enzymy na usadene fibriny.
Na rozsirenie ciev je pit menej kavy, a brat napr ovocie hlohu/hawthorne, co ma vasodilatacny ucinok, tj relaxuje/rozsiruje cievy( mechanizmus ACE) Pomahaju aj vitaminy B, co znizuju v krvi hladinu homocysteinu, ktory je hlavna pricina usadazniu na inac hladkych stenach cev, lebo tento produkt travenia abresivne poskodzuje nielen svalstvo ale zdrsnuje vystelky ciev, ktore potom nachytaju na seba vselico, co by hladne steny neudrzali.



26

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Dobrý večer p. RNG,
obraciam sa na Vás s prosbou. V poslednom čase mám pri meraní krvného tlaku hodnoty veľmi nízke okolo 90/55 a pulz 54.
Mám 48 rokov, krvný tlak som mala vždy nízky aj v minulosti okolo 110/70 a pulz okolo 70/min. Pri prevent. prehliadke som mala pred dvoma rokmi zvýšený cholesterol a hraničnú glykémiu. Fibrinogén bol tiež hraničný. Mám sedavé zamestnanie, snažím sa zdravšie stravovať, pitný režim dodržiavam  / 2 litre tekutín denne/ . V poslednej dobe sa však cítim unavene, akokeby aj slabé závraty. Môže to súvisieť s hustou krvou? Chcela som sa spýtať na Nattokinázu a krill olej či by nebolo vhodné preventívne užívať a kde by som si ich  mohla objednať. Mám obavy do budúcna, aby som niečo nezanedbala. Ďakujem pekne za odpoveď. sad



27

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Nuz riedenie krvi, bezpecne, nemoze byt nikomu na skodu.
Krill olej odporucam kazdemu a to z mnohych dovodov.
Mozna na teba lezie prechod, takze skus brat yam, davka diosgeninu by mala byt zaz 200 mg denne.
A mozno mas pokazene travenie a absorbciu, s mnozstvom roznycy virusov, co sposobuju zaludocny chripku sa mnohym uplne pokazilo travenie, najma ubudla tvorba kyselin natolko, ze nevies potlacit mikroby co sa do tela dostanu najma na surovom jedle a telo nevie poriadne rozlozit a absorbovat ziviny z jedla. Z troho by bola aj slabost aj rozne ine problemy, tiez znizena imunita, osteopenia co prejde do osteoporozy, atd.
Ja som toho roku presiel cez 2 take chripky a aj ked som ich velmi rychlo potlacil, sposobili mi z ciastocnej  hypochlorhydrii stav achlorhydrie, tj kyseliny sa mi prakticky vobec nevylucuju A miesto jednej kapsule betainu HCl co som kedysi bral som postupil az na 3 s vacsim jedlom. Inac mam za hodinu palu alebo dokonca za par hodin az otravu zaludka.



28

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Pozdravujem Vas RNG, mozete mi prosim pomoct? Lekari nemaju ako - to mi vcera povedali.
Som po hysterektomii siesty mesiac a asi preto uz v menopauze. Vajecniky mi nechali. Mam 46r. Dala by som si Wild Yam, ale nemozem. Prekonala som trombozu a plucnu emboliu pred 5 rokmi, a este jednu trombozu vlani. Warfarin som brala 5 rokov, po vysadeni sa tromboza zopakovala. Potom fraxiparine injekcne, kym som nedostala nan alergiu. Potom clexane inj. rok.
Zasa som teraz na warfarine a najnovsie mam stvrty mesiac aj velke zaludocne problemy, nefunguje mi travenie, mam kysly reflux az to boli, zo vsetkeho, aj z vody.
Po OP nastupili hormonalne vykyvy, tazke depresie, strach jest kvoli zaludku, pri najmensej nervozite vyleti kyselina do hrdla aj ked nic nejem a nepijem... napriek vsetkemu priberanie, neviem, ako dalej.



29

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Warfarine a fraxiparine riedia krv, ale nezabrania celkom vytvaraniu zkrvnych zrazenin ani ich nevedia rozpustit.
Preto pouzivanie enzymov, co bvezpecne riedia krv a su schopne rozpustat aj krvne zrazeniny je lepsie, nez uvedene lieky. Odporucam nattokinazy, serrapaptazu alebo lumbrokinazu.
Davka nattokinazy odhadom najmenej  2 x 4000 FU, mozno i viac.
Travenie s tym nema vela spolocne, to je vec dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik. Chybajuce sa da doplnat.
Kyselina moze vyletiet do hrdla len ked je v zaludku kvasenie a hnitie, inac sa uzaver medzi zaludkom a pazerakom na signal dostatku kyselin pevne uzavrie a kyseliny potlacia kvasne a hnilobne procesy v zaludku, ktore vyvijanim plynov nasilne otvoria uzaver a jedlo zo zaludka sa dostane do pazeraku, aj s kyselinou a pazerak sa da popalit aj velmi nizkymi koncentraciami zaludocnych kyselin.
Depresie su tiez viazane na zle travenie a absorbciu, lebo rozne ziviny potrebne pre nervovu cinnost a neurotransmitery nedostanes s jedla v dostatku
Mas znizenu ncinnost stitnej zlazy, tj nedostatok energie a slabe spalovanie, pre to priberas.
Dopln si aspon jod a selen, tiez vitaminy D-3 a K-2, aby si nedostala osteoporozu. D-3 je zaroven aj protidepresny.



30

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Dobry den RNG, uprimna vdaka za Vasu odpoved. Dava mi to zmysel.
Ten wild yam je popri serrapeptaze evt. nattokinaze tiez mozne uzivat?



31

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Potravinove doplnky sa len velmi zriedka zle kombinuju, samozrejme yam a enzymy sa da bez problemov pouzivat dokopy.



32

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Dobry den, bola mi potvrdena diagnoza "syndrom lepivych krvnych dosticiek" s dozivotnou liecbou: 1x denne anopyrin 100mg. Neviem sa zmierit s uzivanim chemie na dennom poriadku. Rozhodla som sa hladat prirodnu alternativu a narazila som na stranky s Vasimi radami. Prosim Vas, co by ste mi poradili? Ak by islo o vyssie spominanu Nattokinazu, tak akou davkou mam zacat a kde sa daju dat spravit tie koagulacne testy? Je potrebne uzivat aj ine doplnky? Za pomoc velmi pekne dakujem.

Naposledy upravil: hraskovie (2015-11-15 00:33:53)



33

Re: ZRážANLIVOSť KRVI

Odporucam ti na zaciatok brat 2 x 2000 FU nattokinazy, za 2 tyzdne by sa malo ukazat na teste INR dlhsia doba koagulacie, tj mensia moznost tvorenia kvnych zrazenin/trombov. U niekoho to musi byt aj viac a castejse az 3 x 6000 FU V pripade krvnej zrazeniny, napr ja som mal v clenku trombu som bral 4 x 8000 FU nattokinazy niekolko dni, po dvoch dnoch sa mi ta krvna zrazenina rozpustila, ale odvtedy beriem viac, najma ked citim tlak niekde, co moze byt zo zablokovanie niektorej z ciev krvnou zraeninou. Vtedy zoberiem 8000 FU naraz, a obvykle mi za par hodin ten problem odide. Nehovorim, ze to musi byt zakazdym zrazenina, ale ked je to aj len 1% pravdepodobnost, nie som ochotny ako vyse polovice ludi dnes zomriet na taku hlupost, ako malicka zrazenina krvi (porazky, infarkty, zlyhania roznych nedokrvenych organov).
Kedze nattokinaza a serrapeptaza nesposobuju krvacanlivost ani v  vela vyssich davkach,  ako to sposobuju warfarin a coumadin, dokonca aj aspirin, je to bezpecna alternativa, naviac ani aspirin ani rozne derivaty heparinu ani coumadin a warfarin nie su schopne rozpustit zrazeniny krvi, ako to robia ucinne  enzymy ako nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza.