1

Téma: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

SDN

Naposledy upravil: sonaduo (2010-05-03 12:32:51)



2

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Molusky su urcite typy bradavic sposobene virusom molluscum contagiosum virus (MCV). Podobne ako HPV a ine vyrusy, treba si zvysovat viralnu imunitu v dnesnej epidemii roznych virusov.
Pozri ma temu  http://rng.nazory.eu/herpes



3

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

RNG napísal(a):

Molusky su urcite typy bradavic sposobene virusom molluscum contagiosum virus (MCV). Podobne ako HPV a ine vyrusy, treba si zvysovat viralnu imunitu v dnesnej epidemii roznych virusov.
Pozri ma temu  http://rng.nazory.eu/herpes


Dobré ráno.Ďakujem za usmernenie.Len predsa ešte.Chlapec ide mať 7 rokov, berie už lieky typu Luivac /je alergik/ , má to byť aj na podporu imunity.Nechcem ho zas nejako natláčať tabletami.Zinok nie je ťažký? A keď už dávkovať napr.aj selén ako aby mu to zas nezaťažovalo žalúdok? Také výrobky ako z hlivy alebo echinaceii by neboli tiež účinné?No a v konečnom dôsledku , čo prikladať alebo dávať na tie molusky , aby sa to nešírilo? Dr.odporučila vyškrabnutie lyžicou, mne sa to zdá dosť drastické a bolestivé a výsledok nemusí byť 100%.Máte prosím nejaké odporúčanie? Ďakujem aj tak za Váš čas a ochotu nám pomáhať.



4

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Potravinove doplnky mozu byt schvaslene len ked nemasju ziadne skodlive postranne ucinky.
Lieky s pravidla ale skodlive ucinky maju, niekedy nestacia ani 2 stranky husto pisana na rozne mozne poskodenia tela.

Luivac,. Bronhovaxom, Urovaxom, Cantastim, Aerodin, to su vsetko lysaty=vytazky zo skodlivych bakterii=toxiny

Ja osobne nemam ziadny zaujem si zamorovat telo aby dostalo " kopanec" a zacalo sa branit. Da sa to spravit aj roznymi antimikrobialnymi prirodnymi neskodnymi latkami alebo pomocnymi latkami, co posilnuju telesnu obranu
Pozri na  http://rng.nazory.eu/imunita 
a najma na  http://rng.nazory.eu/infekcie

Virus z moluskov sa sice nachadza velmi koncentrovany v samotnom molusku, ale je aj inde v tele a jediny sposob ako ich vsade odstranit je zvysit si viralnu imunitu celkove
Moluskov sa netreba dotykat, lebo si prenesies infekciu z nich inde na tele. Mastickovanie zvonka je velmi malo ucinne, vylupnutie ci vypalenie odstrani len jednotlivy molusk, ale nie virus z tela, takze to nie je cesta von. Inac je plno antiviralnych medickych  kremov, znacne ucinnych, ked to chces takto adresovat(herpesin, zovirax...)
Ja osobne davam prednost antiviralnym potravinovym doplnkom, lebo zvysenie viralnej imunity znamena potlacenie vsetkych virusov, nie len toho jedneho, co sa ti prejavuje povrchovo ako bradavica(condylomy, ploche bradavice, molusky atd)
Virusy su casto zodpovedne aj za nakazy dychacieho systemu a na to tie bakterialne lysaty vobec nepracuju. A lekari ich casto nevedia ani diagnozovat, lebo je velmi tazke robit viralne kultury.
Ale daju sa znicit napr koloidnou striebornou vodou, par kvapiek do kazdej nosnej dierky niekolkokrat denne.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-04 10:56:59)



5

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

RNG napísal(a):

je velmi tazke robit viralne kultury.
Ale daju sa znicit napr koloidnou striebornou vodou, par kvapiek do kazdej nosnej dierky niekolkokrat denne.

Opäť sa vrátim k téme.Mám doma koloidné striebro , ktoré som kúpila z Lučenca.Nepomohlo by to trošku? Idem to teda naštudovať, chcem mu pomôcť nie ubližovať.A príroda je všemocna len treba vedieť čo a ako...Ďakujem.



6

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Kazdemu odporucam ako minimum na doplnenie z roznych dovodov, tj aj imunit, lebo nam to v strave chyba:
selen(200-800 mcg)
zinok (20 az 50 mg)
jod 2-3 mg
vitamin C 3000 mg
vitamin E 200-400 IU
vitamin D-3 (2000 az 8000 IU)
Spomenie pouzitie iontoforezy striebra, ktore tak isto by malo nicit ucinne virusy, ak sa ti chce babrat z kazdou bradavicou osobitne a nie zvysit viralnu imunitu celkove.
Pozri na  http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro



7

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

RNG napísal(a):

Kazdemu odporucam ako minimum na doplnenie z roznych dovodov, tj aj imunit, lebo nam to v strave chyba:
selen(200-800 mcg)
zinok (20 az 50 mg)
jod 2-3 mg
vitamin C 3000 mg
vitamin E 200-400 IU
vitamin D-3 (2000 az 8000 IU)
Spomenie pouzitie iontoforezy striebra, ktore tak isto by malo nicit ucinne virusy, ak sa ti chce babrat z kazdou bradavicou osobitne a nie zvysit viralnu imunitu celkove.
Pozri na  http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro


RNG, teraz vsade pisu obsah vitaminu E uz v "mg" ... mozem to povazovat to iste ako jednotky "IU" alebo je tam nejaky prevod ?



8

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Prevod je zhruba 1.6 ku jednej



9

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

tj ze toho Ecka 400 units je cca 250 mg ? Tusim ze teraz je u tohto vitaminu ODD na urovi 10 mg.
To je sranda, lebo Generica vyraba E kapsule 400 mg...



10

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Davky ODD boli urcene kedysi v roku 1948, ba i pred, ked bola uroven vedomosti o tele a jeho funkcii podstatne nizsia , ako dnes.
Preto je casto az zarazajuce, ako sa klasicka organizovana medicina , tvrdiaca je ze moderna, sa krcovite drzi tychto uz davno zastaralych dat a to aj napriek hromade lekarskeho vyskumu, ktory potvrdzuje ich nespravne davky pre optimalnu udrzbu zdravia.

Len na vitamin E bolo napisane uz vyse 20 000 lekarskych sprav, ktore potvrdzuju (az na doslova niekolko, ktore pisu opak napisanych naschval a zmanipulovanych pre ucely pomylenia ludi), ze vitamin E je dobre brat v ovela vyssich davkach, nez nam ho priroda poskytuje v roznych olejoch, teda nie povodnych 15 mg, ale !00 az 800 jednotiek, podla roznych nazorov roznych lekarov.
Jedna z najvacsich studii trvajuca 3 roky v Canade na 40 000 sestrickach dokazala jasne, ze davky 200 az 400 IU vitaminu E znizia pravdepodobnost poraziek az o 40% a aj pri porazkach su nasledky ovela miernejsie, preco lekari zacali brat na 90% uz odvtedy vitamin E, najma jeho najucinnejsiu formu tocotrienoly, a pokracovali ale predpisovat svojim pacientom proti porazkam male davky aspirinu(az 95% lekarov to robilo, hoci sami brali vitamin E!!!!)
Mne bolo uz davno podozrive, preco prave tych magickych 99 miligramov aspirinu a ako to, ze infarktov neubudalo, naopak prudko narastli pripady smrti z krvacania do zaludka a criev sposobene dlhodobym branim korozivneho aspirinu a inych salicilatov, co podla predminulocneho priznania prestizneho casopisu lekarov JAMA tvorilo az 17 000 smrti v USA a 120 000 navstev pohotovosti!.

Z literatury presny prevod pri d alfa tocoferole je 1 mg =1. 47 IU
Ked najdes DL-alfa tocoferol, vyhni sa mu, lebo je to chemicka nahrazka, nie prirodny vitamin E.
Farmaceuti maju zlozvyk davat neucinne a neprirodzene nahrazky vitaminov do svojich vitaminovych doplnkov, takze pozor na to.



11

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Tak dnes som kupil aj vit.E 400 mg kapsule, co cini skoro 600 IU podla prepoctu.
Zrejme taku vysoku davku budem uzivat len kazdy druhy den a pomedzi to tych odporucanych 300-400 IU ?



12

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

OK, vitasmin E je tukorozpustnym, takze ho telo dlho drzi a zhromazduje. Netreba ho dodavast pravidelne a casto, ako vitamin C, ktory ma zivotnost v tele menej nez hodinu.



13

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Dobrý deň RNG, D-alfa tokoferolacetát
http://www.adcc.sk/web/potravinove-dopl … 0-958.html
je dobrá forma vitamínu E?Ďakujem indiga



14

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Nuz najlepsie je zmes vsetkych tocoferolov a tocotrienolov(alfa, bera gama a delta) ale to zrejme na Slovensko este nedoslo. Najlepsi je napr tento
http://www.swansonvitamins.com/SWU156/ItemDetail?n=0
ale postaci aj tento, ja som ho pouzival dlhe roky
http://www.swansonvitamins.com/SW152/ItemDetail?n=0



15

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Synovi sa znicoho nic objavil pod obocim  maly kozny vyrastok...ako by sa to dalo odstranit?...natieram mu to klincekovym olejom..ale zatial to vobec nereaguje...dakujem..



16

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Ja na to pouzivam roztok artemisininu v DMSO, v sklenenej flasicke s polyetylenovym uzaverom(DOLEZXITE< DMSO rozpusta ine plastiky!!!) mam 30 ml cisteho DMSO a 100 mg artemisininu(z kapsule) To nanasam sklenenou tycinkou len na vrch vyrastkov alebo keratinoz. Predtym som pouzival cistu klincekovy olej, ale to nebolo natolko ucinne.



17

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Ja sice mam doma DMSO,ale bojim sa s tym manipulovat aby som to nepokazila..:-(,ma to blizko oka...bojim sa to prelievat do flasky..ak sa poleje koza 99%DMSO..nic sa nestane?Ak by som zarobila DMSO s Artemisininom tak to moze stat v tej flasticke aj dlhsi cas...nic sa s tym nestane...?Staci jena 100mg tableta Artemisininu na 30 ml?
Ako casto to treba potierat?
Ak mu to potriem tym roztokom ,treba to aj potom oplachnut ,ci nechat tak osusit?Dakujem...

Naposledy upravil: Sisa 24 (2012-08-06 12:03:44)



18

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

RNG mozes mi poradit s tym prosim?Vdaka



19

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Ja mam flasticku 30 ml a v nej obsah 100 mg artemisininu v DMSO, vysypanych z kapsule. Na keratinozu si to nanasam sklenenou tyckou,, len na presne urcene miesto. Ak to odtial stecie, okamzite to vypijakujem obruskom.Po case sa to vpije a vyschne.
Ciste DMSO na ruku nie je ziadny problem, ale na klby ho pouzivam len 70%
Miesto, na ktore to artemisinin v DMSO  nanesies ocervenie, dokonca napuchne a moze sa tam vytvorit az chrasta.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-06 14:52:58)



20

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Takze ak som to spravne pochopila:potriet a nechat uschnut..netreba to oplachovat...a moze ten zarobeny Artemisinin v DMSO stat aj dlhu dobu...netrati na ucinnosti?



21

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Pokial ho mas v sklenenej flaske ako ja, tak bude ucinny aj niekolko rokov, ked don pojdes len cistou sklenenou tyckou. A nanasaj si na postihnutu oblast minimum, nech ti to netecie po zdravej kozi, lebo ta ti tiez ocervenie a dokonca si ju mozes vypalit dlhsim  pouzivanim.



22

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Pekny den,RNG,
co by si mi doporucil na praskajuci palec na nohe,
do hlbky to praska a boli..
ako to zmakcit a najrychlejsie vyhojit?
dakujem



23

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Kokosovy olej je na to velmi dobry, Najdi si stare ponozky, dibre si to natri a natiahni na to ponozku na noc



24

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

este jedna prosba: niekde som sa docitala u Teba,ze radis na pecenove skvrny uzivat selen a vitamin E. Mozes mi prosim doporucit asi ako dlho a v akych mnozstvach mam robit tuto kuru. Teraz selen spolu so zinkom a jodom uzivam denne (selen 200mcg, zinok 50 mg, jod pod pazuchy obcas, este mam aj denny krem zarobeny s jodom). dakujem Ti vopred. Ten koksak na praskajuci palec mozem zmiesat aj s vitaminom E (mam ten tekuty do kremov od Jasonu).este raz diik



25

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

400 mikrogramov selenu a 400 IU vitaminu E odporucam brat kazdemu cely zivot. Podobne ako zinok, jod vitaminy C D-3 atd.



26

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Niekde som citala ze na bradavice,mozno aj na kozne vyrastky moze pomoct tableta aspirinu ..prilepena na kozu...?



27

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Aspirin je zlucenina dvoch silnych kyselin(acetylsalicylicka=octova a salycilycka), takze koncentrovana v tabletke doslova spali bradavicu za par dni.

Zialbohu pali aj v zaludku a crevach a len v USA rozne dovedie na pohotovost pre vnutorne krvacanie rocne vyse 120 000 ludi, a dokonca uvadzaju, ze az 17 000 ludi rocne na to nakoniec zomrie.

Salicin, latka vytazena z vrbovej alebo brezovej kory je podstatne menej paliva a ma podobne ucinky, ako aspirin s postupnym vylucovanim, minus krvacavost.



28

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

DObry den RNG,

mam 1,5 rocnu dceru, ktorej sa v Auguste 2012 objavil v blizkosti laveho podpazusia kozny vyrastok. U dermatologa mi bolo povedane, ze sa jedna o stopkaty fibron, ktory sa da liecit len elektrickou ihlou pri vysokych stupnoch a pre male dieta neodporuca. Takouto cestou som sa rozhodla zatial to neriesit. Neskor asi v Oktobri 2012 sa jej zacali objavovat v tej iste casti dalsie vyrastky, ktore dermatolog diagnostikoval ako moluskum a navrhol liecbu - vypalenie tekutym dusikom. S tym som tiez nesuhlasila a skusila som, tiez na odporucanie dermatologa, potierat moluska Infectodelom, ale to nepomohlo. Na odporucanie pediatra som bola aj u imunologa, ktory nam naordinoval Isoprinosin. Skusila som, ale stav nezmenil a moluska sa dalej rozsiruju.

Rada by som spomenula e dverka nebyva chora. Navstevovali sme detsku plavaren ale ked sa jej objavili moluska, tak sme tam prestali chodit.

Preto sa chcem s Vami poradit, co by ste nam odporucali.

Vopred dakujem za odpoved!



29

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Kedze molusky maju viralny povod, pomoze  zvysit viralnu imunitu, co vlastne dnes radim kazdemu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



30

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

RNG, dakujem za odpoved,
temu Herpes som presla, no je tam viacero odpoucani....no ak by sa dalo mohli by ste byt konkretnejsi a odporucit napr. link na vyrobky a davkovanie, ktore by mohli pomoct s molluscami. ked ide o 1.5 rocne dietan
dakujem



31

Re: Molusky-ako ich liečiť?????Nechcem vypaľovanie a vylupovanie, je to dr

Davkovanie je na telesnu vahu, nie na vek a odporucane davky, co tu uvadzam su na 70 kg osobu  na ine vahy to treba v pomeru vah preratat.
S 1,5 roznym dietatom je najvacsi problem forma podania, lebo bezne kapsule a pilulky su za prve prilis velke davky, za druhe ich dieta vypluje.
Najlepsie je urobit mixy, dat do nich prislusne davky(alebo dat plnu davku a dat dietatu vypit len ciastku, zamaskovat to ovocim ovocnymi stavami a podobne, ked je to vobec mozne.
Dospele davky roznych :
zinok 30 az 50 mg
jod 2 az 6 mg
selen 2300 az 600 mikrogramov
vitamin C 3 az 5 gramov
vitamin E-200 az 600 IU
Vitamin D-3 2000 az 5000 iu
colostrum niekolko gramov.
Sangre de grado 2 x 15 kvapiek
citral 5 kvapiek
chaga 7 az 10 gramov,
chaparal 2 x 1 gram
atd.
Kto vyrobky vyraba , na tom nezalezi, ale na obsahoch a forme v akej su podavane.