1

Téma: Ovcie kiahne

Taka uvaha ma napadla, ze cim to je ze kazdy si tym musi prejst ?

Naposledy upravil: post5 (2011-08-21 19:04:29)



2

Re: Ovcie kiahne

Ovcie kiahne su sposobene velmi rozsirenym virusom VZV(varicella zostrix) a ked to prechodis za mlada, pokial mas telo este silne v obrane, sposobi to malicko skod.
Samozrejme virus zostava v tele az do smrti, ale moze sa prejavit az pri znizenej imunite. Na starost sa to mnohym ludom stava a vtedy to podla prejavou nazyvaju pasovy herpes. Jeho povrchova skoda je nie az natolko dolezita, ale jeho nasledky na poskodeni nervovych obalov, ktore  su velmi vazne a mozu viest aj k permanentnym skodam, dokonca slepote a smrti.
Preto tu tak zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity pre kazdeho.

Naposledy upravil: RNG (2011-10-19 02:15:28)



3

Re: Ovcie kiahne

Ahoj RNG,chcem sa opytat,co si mam nakupit do zasoby,kedze ocakavam,ze syn po novom roku dostane v skolke ovcie kiahne..Minuly rok ich bohuzial nestihol,ked nastupil do skolky uz boli fuc :-(.... Lekari kazdu chvilu radia nieco ine..Ked ich mal starsi (pred 17-timi rokmi),tak sme dostali nejaky puder,teraz ze sa nema davat nic,tak co by bolo najlepsie?
Dakujem Cora



4

Re: Ovcie kiahne

Zinok, colostrum, aloe vera, to su doplnky, ktore moze brat aj dieta a zmiernia priebeh ochorenia VZV.Na vyrazky mozes pouzivat klasicku calamine lotion, ale najucinnejsi by bol vytazok z chaparalu. To pomaha aj pri pasovom herpese/shingles u starsich ludi, kde ten isty virus pacha ovela vacsie skody
Inac na rozne protivirusopve doplnky pozri temu herpes. Pridavam k tomu este monolaurin, citral, berberine a Sangre de Grado.



5

Re: Ovcie kiahne

Takze by mohlo byt nieco z tohto ?

http://www.iherb.com/search?kw=chaparral#none

alebo

http://www.iherb.com/Derma-E-Psorzema-C … 13-g/11075



6

Re: Ovcie kiahne

Ten krem je zaujimavy, ale nemyslim, ze je na kiahne ucinny.Ten tekuty extrakt z chaparalu
http://www.iherb.com/Herb-Pharm-Chaparr … 6-ml/14118
je pripadne forma dobra aj pre deti, samozrejme 10 kvapiek je viac, ako dost. Mozes ho zamiesat aj do calamine lotion,
http://en.wikipedia.org/wiki/Calamine
co je bezne predpisovane na na natieranie tela pri kiahnach a osypkach,, tak asi 1 ku 10, odhadujem.(Alebo pouzi na postrek, koze?)
Ja pouzivam samozrejme kapsule, ale to je pre dieta nevhodna forma, to ho nijak nedonutis prehltnut
http://www.iherb.com/Arizona-Health-Cha … ules/29448
Viac na ovcie kiahne podla klasickej mediciny pozri
http://en.wikipedia.org/wiki/Chickenpox



7

Re: Ovcie kiahne

Calamine lotion som na SK nenasla...Objednam teda ten Chaparal v kapsuliach,krpec mi nastastie bez problemov kapsule prehlta-ake davkovanie by potom teoreticky bolo vhodne? Ma 21 kg.
Dakujem



8

Re: Ovcie kiahne

davka trwetina az stvrtina dospelej, kde odporucam 2 z 1 gram denne.
Aj tak si myslim ze kvapky su pre deti lepsie, naviac z nich mozes urobit spray alebo ich pridat do kremov, co ti na to predpisu(susiace, dezinfekcne.)
Ale nasiel; som aspon zinkovu mast, pozri
http://www.stajl.sk/2011/05/30/skusili- … kova-mast/
Ja osobne pouzivam zinok do kremov co si vyrabam, pozri na
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika
Zinok sa da pridavat aj do pudra, aj inych kremov, inac rozne formy zinku su rozne ucinne, velmi ucinna forma su chelaty zinku, z nich spomeniem najma zinc carnosine, ktory dostanes pod nazvom PepZin GI. pouzivany na zaludocne vredy, na potlacenie mikrobov a hojenie a regeneraciu.



9

Re: Ovcie kiahne

Dakujem za odpoved :-) I ked to uz asi nestihnem,lebo v Bratislave uz v skolkach zacinaju kiahne-dnes mi hovorila jedna ucitelka..Ale Chaparral aj tak nezaskodi mat doma..Ak to chyti skor,ako mi pride z iHerbu,kupim aspon tu zinkovu mast..



10

Re: Ovcie kiahne

Nuz ja drzim doma zasadne tie zakladne obranne, ako GSE, NAC, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, koloidnu striebornu vodu, chaparal a chagu,  betaglukany, berberine samozrejme vitaminy C, E a D-3. V poslednom case beriem aj K-2, lebo som zistil, ze mam z roznycy zapalov po tele ulozene plno vapnika/kalcifikaty v makkych tkanivach, co sposobuje neohybnost, bolesti a zapaly, takze s pomocou K-2 a D-3 tieto odburam a presmerujem do kosti, kam vapnik a horcik  patria.



11

Re: Ovcie kiahne

Ked chcem preventivne davat zinok aj dietatu, aka je denna davka?Rsp. ake su davky u vyssie spominanych pre deti?(tiez mam obavu z kiahni.)
Poprosim link na extrakt z oliv. listov, aj vit. komplexy a probio pre deti z iherbu.
A este jedna vec...Lekarka nam predpisala, ze detom pri vysokej teplote ako prevenciu diazepam...Existuje nejaka nahrada?Velmi by som to nechcela im davat...



12

Re: Ovcie kiahne

O dieta sa velmineboj, to zvladne kiahne bez provlemov, skor pozeraj na seba, cim je clovek starsi, tym ma VZV virus na neho vacsi ucinok.
A odporucam deti nechat pit vodu s rozpustenym esterom C vacsie davky, tak aby to dosiahlo ekvivalent1 gram za hodinu pre dospeleho.
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 6-8-g/9937

Davky ako vzdy su prepocitane z dospelych v pomere vah, Tj napr 15 kg dieta je 1/5 vahy dospeleho 75 kg, tj potrebuje brat 1/5 davky dospelej, z cohokolvek.
Extrakt z olivovych listov osobne pouzivam tento
https://www.swansonvitamins.com/swanson … g-60-caps, a dospela davka je 3 x 2 kapsule co sa rovna 3 x 300 mg oleuropeinu.
Deti mozu brat mensie kapsule, napr tato ma len 75 mg oleuropeinu
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ol … sules/2643
Chaparal prichadza v kapsuliach tj tie sa daju otvorit a dietatu dat prislusne mnozstvo prepocitane z dospelej davku, ktora je 2 x 1 gram.
Chaparal/larrea tirdentata prichadza aj ako povrchovy spray pod menom virix. Je dolezite di ho zaobstarat hlavne na pasovy herpes, tj chaparal zvnutra a chaparal extrakt zvonka
http://www.momentum98.com/virox.html
Inac da sa vyrobit  v slabsej koncentracii aj doma, otvorenim kapsul a nasypanim napr do vodky, vahovy pomer 1 gram chaparalu na 4 gramy vodky. Po zliati(nefiltrovat )dat do spray flasticky a aplikovat na kozu. Samozrejme produkt virox je viac koncentrovany, ale aj tento vytazok po domacky spraveny je dost ucinny.
Inac ked pozres na temu herpes, najdes tam aj navod na po domacky spraveny alkoholicky vytazok z bielej vrchnej brezovej kory, velmi silny antiviralny betulin. Da sa z neho urobit krem rozmixovanim v kokosovom oleji a jemne odparenim alkoholu

http://www.iherb.com/Arizona-Health-Cha … ules/29448

Diazepam je benzodiazepin, tazka navykova droga,  utlmujuca/anxiolytikum(v mojom slovniku oblbovak) ale v ziadnom pripade nie je to proti horuckamj nie je to antipyretikum.

Osobne by som sa pozrel za inou lekarkou, ked ti dava taketo "odborne" rady....

Naposledy upravil: RNG (2013-01-15 02:39:39)



13

Re: Ovcie kiahne

Ester C sa uziva u dospeleho ako?1 g za hodinu?Celkom som nepochopila...
Diazepam sa predpisuje pri vysokej teplote ako prevencia febrilnych krcov, nie priamo proti tej teplote..Len ci by nebolo aj cosi prirodne som chcela:Teda nie proti teplote, ale aby sa predislo febrilnym krcom.



14

Re: Ovcie kiahne

Ja s bratom sme mali febrilne krce ako deti,a takisto obe moje deti,dokonca starsi mal este FK ako 11-rocny,i ked sa v literature uvadza,ze byvaju do cca 5 rokov,u nikoho sa nepotvrdila epilepsia,mladsi ich mal prvykrat v 3 rokoch,odviezli nas do nemocky,absolvoval vsetky vysetrenia-boli negativne,mame doma aj Diazepam obycajny,aj rektalny a ak bude mat krce,alebo teplotu,nepouzijem ich uz..U nikoho z nas preventivne podavanie nicomu nepomohlo a uz dost lekarov sa tiez priklana k nazoru,ze sa to nema podavat..Naopak,starsi syn bol vzdy po Diazepame neuveritelne akcny,nabudeny,pomaly ze liezol po stenach..Okrem toho,FK vznikaju nie ako nasledok vysokej teploty,ale z rychleho vzostupu teploty..Starsi syn bezne dostal FK pri teplote 37,8-ked sme este ani nevedeli,ze vobec teplotu ma..Mladsi mal napr teraz v poslednom case za sebou anginu,co mal 3 dni teplotu 40,2 nezaberali antipyretika,ani zabaly a pred tyzdnom nejaka viroza a 3 dni teplota 40,1 a to som uz nedavala nic,ani antipyretika,ani zabaly a ani raz nedostal FK..Odporucam napr knihu:
http://www.martinus.sk/?uItem=82862



15

Re: Ovcie kiahne

Nuz VZV napada nervy , tj nervove problemy mozu nastat.
Ale nervy treba hojit( DHA, 1 gram), zapaly potlacat curcuminom, boswelinom a roznymi enzymami, napr serrapeptazou(3 x 120 000)  a najma treba adresovat virusy antiviralnymi doplnkami.
Potlacanie symptomov velmi nepomaha, treba potlacit virusy samotne.
http://www.rng.nazory.eu/herpes



16

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Nuz VZV napada nervy , tj nervove problemy mozu nastat.
Ale nervy treba hojit( DHA, 1 gram), zapaly potlacat curcuminom, boswelinom a roznymi enzymami, napr serrapeptazou(3 x 120 000)  a najma treba adresovat virusy antiviralnymi doplnkami.
Potlacanie symptomov velmi nepomaha, treba potlacit virusy samotne.
http://www.rng.nazory.eu/herpes

ja som ten diazepam myslela vseobecne pri horucke, nielen pri kiahnach..
do tejto temy som kukla len tak zo zvedavosti kvoli kiahnam detskym...
ale v lete som 3 tzydne pred porodom prekonala  herpes zoster, bola som v nemocnici, potrebovali to rychlo vyliecit.Dostavala som herpesin, najprv vnutrozilovo, potom tablety.A...az mi to pripada ako magia...dnes rano som pocitila palcivu ostru bolest na bruchu.Napadlo mi, ze by to mohol bzt opat opar.Vyrazky nemam ziadne, ale ta bolest je velmi zvlastna.Co robit pohotovostne?mam doma Ccko, gse a zopar toboliek oregano.Nevies, ci je ten chaparal dostupny aj na nasom trhu?

Vtedy som to pripisovala stresu a trachu z porodu, teraz mam pokoj, ale je pravda, ze som vycerpana..dve deti doma, jedno chore, druhemu idu zubky...

Naposledy upravil: liaro (2013-01-15 22:19:49)



17

Re: Ovcie kiahne

Inac nervy napada nie len VZV ale aj ine virusy herpesu ako HSV1 a HSV2 a pravdepodobne aj EBV a CMV, hoci sa o tom vela nepise.Aj napr neuroborelioza moze byt vlastne prejav napadnutia nervov virusami pri boreliozou oslabenej imunite.
OPslabenie moze byt sposobene aj inymi pricinam,i, ako zhorsena lokalna cirkulacie, prechladnutie a podobne
VZV tj  varicella herpes zoster nikdy "neprekonas" len sa moze objavit premnozenie kvoli oslabeniu tela
Ak mas neutralne cecko(kalcium askorbat, ester C ) alebo kyselinu askorbovu a kalinat, tak mozes brat 1 gram kazdu hodinu, tak ako to ja beriem pri akutnom virusovom utoku, a po dni-dvoch je po viruse, tj je potlaceny dostatocne.
Caparal na Slovenskom trhu asi nedostanes, ale ked mas cisty alkohol(96% etylalkohol) mozes si vyrobit vyluh z brezovej kory, tej vrchnej bielej , suplaty vahove 1 diel ku 3 dielom alkoholu , rozmixovat  niekolko minut na silnom mixeri a nechat odstat aspon niekolko hodin. Vyluh bude obsahovat 2 az 5 % betulinu, polievkova lyzica do pohara mlieka 3 krat denne ti da slusnu davku betulinu, co je jeden z najsilnejsich antiviralnych prostriedkov.
Farmacia po celom svete, s vinimkou Ciny a Ruska sa snazi tento antiviralny pripravok zatajit, lebo im konkuruje drahym patentovanym antiviralnym liekom, na ktorych zarabaju desiatky miliard dolarov . Najma u pacientov HIV, ktori musia rozne antiviralne brat, co ich stoji mesacne(tj ich poistovne ) od 1000 do 3000 dolarov na kazdeho.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-15 22:51:19)



18

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Inac nervy napada nie len VZV ale aj ine virusy herpesu ako HSV1 a HSV2 a pravdepodobne aj EBV a CMV, hoci sa o tom vela nepise.Aj napr neuroborelioza moze byt vlastne prejav napadnutia nervov virusami pri boreliozou oslabenej imunite.
OPslabenie moze byt sposobene aj inymi pricinam,i, ako zhorsena lokalna cirkulacie, prechladnutie a podobne
VZV tj  varicella herpes zoster nikdy "neprekonas" len sa moze objavit premnozenie kvoli oslabeniu tela
Ak mas neutralne cecko(kalcium askorbat, ester C ) alebo kyselinu askorbovu a kalinat, tak mozes brat 1 gram kazdu hodinu, tak ako to ja beriem pri akutnom virusovom utoku, a po dni-dvoch je po viruse, tj je potlaceny dostatocne.
Caparal na Slovenskom trhu asi nedostanes, ale ked mas cisty alkohol(96% etylalkohol) mozes si vyrobit vyluh z brezovej kory, tej vrchnej bielej , suplaty vahove 1 diel ku 3 dielom alkoholu , rozmixovat  niekolko minut na silnom mixeri a nechat odstat aspon niekolko hodin. Vyluh bude obsahovat 2 az 5 % betulinu, polievkova lyzica do pohara mlieka 3 krat denne ti da slusnu davku betulinu, co je jeden z najsilnejsich antiviralnych prostriedkov.
Farmacia po celom svete, s vinimkou Ciny a Ruska sa snazi tento antiviralny pripravok zatajit, lebo im konkuruje drahym patentovanym antiviralnym liekom, na ktorych zarabaju desiatky miliard dolarov . Najma u pacientov HIV, ktori musia rozne antiviralne brat, co ich stoji mesacne(tj ich poistovne ) od 1000 do 3000 dolarov na kazdeho.

Chaparal a betulin je to iste, ci to len beries ako ekvivalenty?
To sa da aj teraz v zime vyrobit?



19

Re: Ovcie kiahne

Chaparal/larrea tridentata  je pustny krik, pouzivaju sa z neho susene listky.
Betulin je extrakt z betuly=breza
Na nete je velmi malo informacii okolo neho, systematicky sa mazu, hoci je vyse 15 registrovanych patentov, na ochranu, aby sa nikto neodvazil  ho vyravbat, tj okamzite by hom sudili za porusenie patentovanych prav.
Ale uvediem aspon jedno, este nezmazane, dokonca vladne, z finskeho originalu
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16716572



20

Re: Ovcie kiahne

Ak mas neutralne cecko(kalcium askorbat, ester C ) alebo kyselinu askorbovu a kalinat, tak mozes brat 1 gram kazdu hodinu, tak ako to ja beriem pri akutnom virusovom utoku, a po dni-dvoch je po viruse, tj je potlaceny dostatocne.


Dostala som hnacku z toho zrejme...Mam to viac zneutralizovat?



21

Re: Ovcie kiahne

Samozrejme.
Ale niektori ludia, napr moj brat dostane hnacku aj z privela esteru C, proste individualne sa nic neda presdne predpovedat, hoci neutralny vitamin C neznesie vo velkych dasvkach len celkom maly pocet ludi.
Poenr kyseliny askorbovej a kalinatu je 2 ku 1 na neutralizaciu,  Poznas to, ked sa strati kysla chut, jazyk je dost citlivy, inac mas PH papierky.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-17 14:39:12)



22

Re: Ovcie kiahne

Chvalit a velebit tvoje meno budem az do konca zivota!!!Po tyzdni starostlivost o dost chore dieta( horucky, zabaly, hrozny kasel) dnes viroza skolila aj mna...Bolo mi az tak zle, ze som volala muzovi do roboty, nech pride domov...ja musim lezat a mam tu dve male deti, nie celkom zdrave...
Bolo mi naozaj ze brutalne zle.Nasadila som megaskorbicku liecbu.Netvrdim, ze kazdu hodinu 1 g, ale dost casto:Dvakrat som sa vyspala a je mi PODSTATNE, PODSTATNE lepsie.Velke dakujem ti patri, zasluzis si to!!!!

Naposledy upravil: liaro (2013-01-21 19:08:25)



23

Re: Ovcie kiahne

Vdaka patri Linusovi Paulingovi, ktory si to prvy vsimol pri pokusoch s vysokymi davkami vitaminu C na studentoch(osemdesiate roky minuleho storocia)  v snahe zistit, kolko clovek toho vitaminu znesie, skor, nez mu zacne skodit. Nuz to sa mu sice nepodarilo, lebo pri vyssich davkach zacali creva odmietat hnackami, tj vyssie davky sa museli davat len intervenalne, tj priamo do zil. Ale uz aj pri davkach 1 gram za hodinu zistil so svojimi spolupracovnikmi, ze studenti aj v strede viralnej epidemie boli zdravi.
Od patentovania esteru C sa daju aj ustne dosiahnut ovela vyssie hladiny v krvi, kedze ester C ma polcas rozpadu 5 az 10 nasobne dlhy ako askorbova kyselina alebo rozne askorbaty.



24

Re: Ovcie kiahne

Vcera som si dala gse aj do nosa podla navodu...odvtedy mam ruzove hlieny.Nie ze oddelene krvave v zelenych, ale komplet ruzove.Nemohlo mi to uskodit???



25

Re: Ovcie kiahne

Pokial si si nedala viac , ako 10 kvapiek do deci vody, asi ti to nemohlo uskodit. Vseobecne hovorit o uskodeni z doplnkov je dost bezpredmetne, lebo doplnky su schvalene na volny trh lekarmi ako neskodne.
Ale zapal sliznic ich moze poskodit a bezne je krvacanie zo sliznic, vlastne v tvojom pripaden nie krvacanie ako take, ale presakovanie krvi.
Mne nos pravidelne krvaca, mam za dlhe roky zapalov permanentne poskodenu sliznicu a staci sucho, ako je napr teraz v zime a sliznica mi praska a nos pravidelne krvaca, ako napr aj dnes.
Vonku je -20 celzia, ked sa vzduch zohreje na 22-23 celzia, co mam v praci aj doma celorocne, relativna  vlhkost mi na mojom hygrometre v praci (presny vlhkomer) momentalne cita 7%
V najsuchsej casti Sahary to je 30%....



26

Re: Ovcie kiahne

Ahoj RNG,tak krpec tie kiahne dostal,od piatku mal teploty 38-39 °C,a dnes uz bol rano vyhadzany.
Davam mu tento Chaparral 2 x 1/3 tobolky denne:

http://www.iherb.com/Arizona-Health-Cha … ules/29448

je to OK?

trocha z toho Chaparralu,co odsypam z toboliek,som mu zamiesala aj do kremu,co dostal a natieram mu pupaky,davam vela Cecka,Citricidal original,Collostrum,od dr Fenistil,Quercetin s Bromelainom,D vitamin+dalsie veci..
Mam mu davat aj Sangre de Grado? Vnutorne aj potierat? Ak potierat,tak na striedacku s kremom s Chaparralom?

Teraz som mu ale zistila zvacsene uzliny na krku,co s tym? Mam ist zase k lekarke?

Posledna otazka,je mozne,ze som chytila ten isty kiahnovy virus? Lebo mam horucky,hrozne zimnice,boli ma cele telo a ochoreli sme obaja v rovnakom case pri navsteve lekara v cakarni plnej chorych deti,kam sme prisli zdravi na odber krvi.. :-((
Najprv som si myslela,ze mam chripku,ale teraz uz neviem,mam vsetko co maly,len bez vyrazok..Kiahne som uz mala..

Dakujem pekne,Cora



27

Re: Ovcie kiahne

Kiahne su sposobene virusom VZV(varicella zostrix) ten isty virus vyvolava aj pasovy herpes u starsich a tento sa moze objavit kazdemu, co ma v tele od mala VZV virus , najma pri osl;abeni alebo masivnej vonkajsej nakaze. Takze ber chaparal , vitamin C, selen, a podobne, pozri na temu Herpes.
Pasovy herpes/shingles je nebezpecny, lebo napada aj nervove obaly, je velmi bolestivy a moze poskodit mozog a zrak. U starsich ludi nad 60 je .5% pricinou smrti a az 20% z neho ma poskodene nervy permanentne.
Pri viralnych infekciach sa samozrejme zvacsia uzliny.

Inac VZV je velmi nakazlivy, aj ine sucasne virusy, co obiehaju svet, takze cakaren u lekara je najhorsie miesto, co si mozes vybrat, ked sa chces epidemiam vyhnut. Dalsie je verejna doprava a za tym vsetky davove akcie, vcitane kin, divadiel nakupnych stredisk a podobne.
Tu obieha norovirus a druh coxakie, mozno geneticky modifikovane, lebo je podivne ticho okolo nic a vacsina ludi cez nich presla aj viackrat, vcitane mna. Pri tak velkych epidemiach predtym boli noviny plne a teraz je zahadne ticho....



28

Re: Ovcie kiahne

Dakujem za odpoved,takze z tohoto:

http://www.iherb.com/Arizona-Health-Cha … ules/29448

je dospela davka 4 x 1 denne?   Lebo ja som si doteraz davala 2 x 1 denne...

Dik,Cora



29

Re: Ovcie kiahne

Vyrobca odporuca gram,ale ja mam osobne  skusenost s 2 gramami denne. Amerixky indiani pouzivali aj ovela viac vo forme cajov. Ovela vacsie davky ale mozu byt uz skodlive na pecen pre niekoho, aspon tak to uvadza literatura, hoci neviem ci sa to zaklada na pravde, lebo chceli v jednom case chaparal zakazat ako skodlivy, len sa im skodlivost nepodarilo nazorne  dokazat

Samozrejme predavkovat sa da cokolvek, aj voda, sol atd.

Inac chaparral je trochu mylny nazov, lebo tak sa volaju vsetky kriky na pusti, spravny nazov je creosote bush alebo larrea tridentata.
http://en.wikipedia.org/wiki/Larrea_tridentata
Viac o tom mas napr na
www.herbalsafety.utep.edu/pdf.asp?ID=4



30

Re: Ovcie kiahne

Ahoj RNG,tak krpec je dost dobre,ma len cca 10 vyrazok a akokeby sa dalsie ani nerobili,ani sa neskriabe,davam mu 2 x 1/3 Chaparralu denne,natieram ho zinkovou mastou s trochou Chaparralu.
Chcem sa spytat na seba,uz je to 8 dni,co sme spolu s malym ochoreli-v rovnaky den,a ja som si myslela,ze mam chripku,az kym sa krpec nevyhadzal,lenze po 4 dnoch horuciek a hroznych zimnic mam asi piaty den velmi neprijemny pocit na kozi v oblasti brucha a chrbta,ked sa mi otiera oblecenie o kozu,obcas akokeby to az "kúsalo",a normalne citim,ako sa mi vnutorne organy "osuchuju" o rebra,a nemozem ocami pozerat do bokov a hore a dole,len priamo,inac ma to velmi boli,a od vcera mam uz aj ja zvacsene uzliny.Vcera som uz musela odist z prace a isla som k lekarovi,nech ma pre istotu pozrie,lebo sa mi to uz na chripku nezda.Doktor ma vysetril,klasicky nic nenasiel,info o tom,ze mame v rodine kiahne ho absolutne nezaujimala,napravil mi chrbticu-to on robi rad a kazdykrat,ked k nemu nahodou pridem a dal mi nejaky sprej do nosa,lebo ze mam nadchu..
Tak ja uz neviem,som hypochonder,alebo mam ten isty kiahnovy virus a udrzujem ho branim Chaparralu,vit C,collostrom .Sangre de Gradom a ostatnymi doplnkami v takom stadiu,ze to neprechadza do vyhadzania pluzgierov na kozi??? A ak ano,som infekcna pre okolie?
Dakujem Cora



31

Re: Ovcie kiahne

VZV virus ma velka vacsina v tele v malom mnozstve. Vo vacsom je len ked prichadzas do styku so silnym zdrojom, alebo mas znizenu imunitu. Pokial nemas vyrazky na tele, ze by ludia dotykom s nimi dostali masivne davky virusu, nemyslim ze siris infekciu. Ale kto vie, pre istotu  sa velmi osobne nestykaj s blizkymi ludmi, za prve nie je uplne iste, ci nemozes tu nakazu odovzdat, za druhe si momentalne oslabena a mozes dostat nejaku sekundarnu infekciu, voci ktorej by si sa normalne bez problemov ubranila.
Takze sa len bran intenzivne, zinok selen jod a ostatne co beries proti virusom.
Ked aj dostanes shingles/pasovy herpes, tak s tymi antiviralnymi to bude mat len velmi mierny priebeh. Inac je to pre dospelych dost nebezpecna choroba, lebo napada nervy a ked sa dostane do hlavy moze poskodit mozog a zrak. Lekari ju znacne podcenuju, lebo u deti ma mobvykle lahky priebeh a vobec, kedze na viralne maju pramalo liekov, co by sa odvazili kvoli velmi silnym skodlivym postrannym ucinkom predpisat, tak sa hraju na pstrosa, ako sa hovori, "strcia hlavu do piesku" a tvaria sa, ze ich to vobec nezaujima.
Virusove choroby obvykle nechaju telo vybit samo, bez ich zasahu.

Naposledy upravil: RNG (2013-03-30 23:25:08)



32

Re: Ovcie kiahne

Dakujem za odpoved :-)

Ako dlho mame ten Chaparral uzivat?

A malemu sa vobec netvoria nove vyrazky,stare sa pekne hoja,vobec ho to nesvrbi-ak to ma

vdaka doplnkom takyto mierny priebeh,ziska vobec imunitu ?

(Manzel do mna rype,ze som mu kiahne uplne zastavila a ze ich dostane zase.. :-))



33

Re: Ovcie kiahne

Ked mal vyzazky a telo sa ubranilo s pomopcou doplnkov, tak imunitu ziska, lebo tie doplnky ani telo tento virus nikdy nevedia uplne vynicit, tj zostane v tele a telo bude musiet do smrti vyrabat proti nemu protilatky, aby znova neprepukol.
Nazory ludi z nich nerobia este fakty, pokila nie su mnohonasobne dokazane.
A kiahne mozes dostat zase kedykolvek ti imunita na ne poklasne alebo ked dostanes masivnu/privelku  davku pre telo a telo vyraba latky pre ovela menej virusov, ktore staci potlacat v tele



34

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Inac nervy napada nie len VZV ale aj ine virusy herpesu ako HSV1 a HSV2 a pravdepodobne aj EBV a CMV, hoci sa o tom vela nepise.Aj napr neuroborelioza moze byt vlastne prejav napadnutia nervov virusami pri boreliozou oslabenej imunite.
OPslabenie moze byt sposobene aj inymi pricinam,i, ako zhorsena lokalna cirkulacie, prechladnutie a podobne
VZV tj  varicella herpes zoster nikdy "neprekonas" len sa moze objavit premnozenie kvoli oslabeniu tela
Ak mas neutralne cecko(kalcium askorbat, ester C ) alebo kyselinu askorbovu a kalinat, tak mozes brat 1 gram kazdu hodinu, tak ako to ja beriem pri akutnom virusovom utoku, a po dni-dvoch je po viruse, tj je potlaceny dostatocne.
Caparal na Slovenskom trhu asi nedostanes, ale ked mas cisty alkohol(96% etylalkohol) mozes si vyrobit vyluh z brezovej kory, tej vrchnej bielej , suplaty vahove 1 diel ku 3 dielom alkoholu , rozmixovat  niekolko minut na silnom mixeri a nechat odstat aspon niekolko hodin. Vyluh bude obsahovat 2 az 5 % betulinu, polievkova lyzica do pohara mlieka 3 krat denne ti da slusnu davku betulinu, co je jeden z najsilnejsich antiviralnych prostriedkov.
Farmacia po celom svete, s vinimkou Ciny a Ruska sa snazi tento antiviralny pripravok zatajit, lebo im konkuruje drahym patentovanym antiviralnym liekom, na ktorych zarabaju desiatky miliard dolarov . Najma u pacientov HIV, ktori musia rozne antiviralne brat, co ich stoji mesacne(tj ich poistovne ) od 1000 do 3000 dolarov na kazdeho.

Ked si spravim ten vyluh z brezy, potom dietatu dat napr. malu lyzicku do pohara mlieka?Tu velku si myslel asi pre dospeleho..tento isty vyluh zmiesat potom napr. s kokosakom a natierat?V hociktorej faze, aj ked su pluzgiere?A v ktorej faze je vhodne dat tu zinkovu mast?
mam doma aj citriicdal povodny.Ake by tam bolo davkovanie pri kiahnach pre dieta cca 18kg.A ccka ekvivalent 1gram/hodina.Dakujem velmi pekne..zial, nasli si tie potvory aj nas....

a este , ktory je lepsi...  http://www.mojalekaren.sk/hom-dapis-gel-40g/
alebo tento http://www.magister.sk/produkt/detail/p … ztok-30ml/

Naposledy upravil: liaro (2013-05-06 16:07:39)



35

Re: Ovcie kiahne

Citricidal zialbohu nie je prilis antiviralny, ale za pokus to stoji
Ale ten vyluh z brezovej bielej kory v alkohole definitivne je antiviralny, aj vnutorne aj na kozu zmiesany s kokosakom.
Pouzi to co najskor, virusy su velmi rychle sa rozmnozujuce. A nanasaj podla moznosti v gumennych rukaviciach, ktyore po tom zahod, aby sa ti nedostalo na kozu podla moznosti nic z vyrazok, lebo masivna davka ti moze sposobit znova kiahne, alebo pasovy herpes.



36

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Citricidal zialbohu nie je prilis antiviralny, ale za pokus to stoji
Ale ten vyluh z brezovej bielej kory v alkohole definitivne je antiviralny, aj vnutorne aj na kozu zmiesany s kokosakom.
Pouzi to co najskor, virusy su velmi rychle sa rozmnozujuce. A nanasaj podla moznosti v gumennych rukaviciach, ktyore po tom zahod, aby sa ti nedostalo na kozu podla moznosti nic z vyrazok, lebo masivna davka ti moze sposobit znova kiahne, alebo pasovy herpes.

a kolko hodin minimalne by mal postat ten vyluh?



37

Re: Ovcie kiahne

MIxuj to v silnom mixeri, to zrychli luhovanie znacne Moznom to bude dostatocne uz za hodinu s obcasnym poustenim mixera na minutu
Ja mam tu koru praskovu a luhujem to v cistom(96%) alkohole niekolko dni, a kazdodenne to pretriasam parkrat. Ako rychle sa betulin rozpusta v alkohole neviem, ja som pozeral len na farbu a to hovori nie o bielom betuline , ale skor  o taninoch v kore.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-06 16:17:47)



38

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

MIxuj to v silnom mixeri, to zrychli luhovanie znacne Moznom to bude dostatocne uz za hodinu s obcasnym poustenim mixera na minutu
Ja mam tu koru praskovu a luhujem to v cistom(96%) alkohole niekolko dni, a kazdodenne to pretriasam parkrat. Ako rychle sa betulin rozpusta v alkohole neviem, ja som pozeral len na farbu a to hovori nie o bielom betuline , ale skor  o taninoch v kore.

takze to ma byt tmave?
mozem to dat do sprejoveho rozprasovaca od koloidneho striebra?

Naposledy upravil: liaro (2013-05-06 16:28:44)



39

Re: Ovcie kiahne

Nuz tomu taninu v  kore sa neda vyhnut.
Mozes to dat do rozprasovaca, samozrejme. Tak je to aj sterilnejsie dostat na kozu.



40

Re: Ovcie kiahne

tak dopadlo to tak, ze nam predali len 60percentny lieh volnopredajny.iny vraj nemaju...a inak si to odniesol nas mixer, ale nieco sme vyrobili..uvidime efekt zajtra..pit som mu zatial nedal..ma len 18kg

lekarka by to liecila len homeopaticky..aky je tvoj nazor na to?



41

Re: Ovcie kiahne

Homeopatia je stary sposob  liecenie z minulosti, kde sa" lieci " vierou, ze latka co vyvolava podobne vonkajsie prejavy mnohonasobne rozriedena pomaha.....
Tk liecenie vierou, bez akychkolvek dokazov ucinnosti, tj dnes standardnych "double blind/dvojnasobne slepych ".
Nuz ked to je pokrok, tak to si mozu zaramovat.
Samozrejme medicina nedovoli naozajstnu ucinnu konkurenciu ich patentovanym liekom, ale nemaju problem s homeopatiou, ktora ich neohrozuje.
Inac tych antiviralnych je hromada, niwelen betulin a chaga, pozri aj na hromadu slabsich, ktore ked pouzivas naraz viacero tiez zvysia viralnu imunitu.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



42

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Homeopatia je stary sposob  liecenie z minulosti, kde sa" lieci " vierou, ze latka co vyvolava podobne vonkajsie prejavy mnohonasobne rozriedena pomaha.....
Tk liecenie vierou, bez akychkolvek dokazov ucinnosti, tj dnes standardnych "double blind/dvojnasobne slepych ".
Nuz ked to je pokrok, tak to si mozu zaramovat.
Samozrejme medicina nedovoli naozajstnu ucinnu konkurenciu ich patentovanym liekom, ale nemaju problem s homeopatiou, ktora ich neohrozuje.
Inac tych antiviralnych je hromada, niwelen betulin a chaga, pozri aj na hromadu slabsich, ktore ked pouzivas naraz viacero tiez zvysia viralnu imunitu.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes


ano, herpes temu mam prestudovanu...len problem je donho nieco dostat...o to je to tazsie
este sa chcem opytat, co je vlastne za latka hypermangan?co som citala diskusie, tak mnohi mnohi pouzivali kupele z neho a pomohlo im...
alebo co by bolo najlepsie na vysusovanie-proti svrbeniu...betulin mam pocit, ze skor lieci, nie je primarne proti svrbeniu...



43

Re: Ovcie kiahne

Hypermangan=manganistan draselny, je to mierne sterilizujuca latka, ani zdaleka nie tak ucinna ako napr koloidne striebro alebo ine tu spominane.
Betulin len potlaca virusy, nerobi nic proti svrbeniu. Svrbenie je obvykle nasledok hojenia alebo zmrastovania sa chrast. Snas sa dlzat kozu vlhku ci uz vodou, kremami alebo olejami, to zmiernuje zmrastovanie sa chrast a tym aj svrbenie.
Vysusovanie chrast vedie k zvyseniu svrbenia.
Kalamine je roztok kyslicnika zinocnateho, ktory lekari tu v USA na kozne problemy casto odporucuju.
Niekedy don pridavaju aj nieco na znecitlivenie, ako lidocain(5 az 20%) , hydrocortizon(1/2 az 1%)  alebo mentol a podobne.



44

Re: Ovcie kiahne

Tak nejak bojujeme...tento starsi ma 6 rokov coskoro, ale este mame doma aj 8mesacne babo...obavam sa, ze ich tiez dostane..chcem sa predzasobit, tak kupit radsej kvapky?http://www.iherb.com/Herb-Pharm-Chaparral-1-fl-oz-29-6-ml/14118
alebo aj kapsule sa daju rozobrat na mensie davky?
ako potom davkovat kvapky aj kapsule?ma cca 8 kg.dakujem

a este mi napadlo..mozem zvysit teraz u toho starsieho-18kg-aj davky zinku dennne na 25 mg?neuskodi mu to?

Naposledy upravil: liaro (2013-05-07 21:19:15)



45

Re: Ovcie kiahne

Vsetko sa da rozdelit, co nie je entericky pokryte.
Na 18 kg je davka zinku 25 mg privelka.
Ja nepoznam tie kvapky chaparalu, ale iste su dost ucinne ako postrek na kiahne.
Ja povazujem chaparal za nevyhnutny doplnok pre domacnost, viralne infekcie su caste a toto je pomerne lacny prostriedok a znacne ucinny na ne.A trvanlivost je njkekolko rokov, tj dovtedy to iste pouzijes. Davka doplnkov je vzdy prepocitane podla vahy
V pripade maleho je to 8 sedemdesiatin, v pripade vacsieho je to 18 sedemdesiatin dospelej davky.
Na vonkajsie pouzitie/postrek nie je davkovanie, samozrejme na mensiu plochu je menej postreku, automaticky.



46

Re: Ovcie kiahne

a tieto sa teda daju rozdelit? http://www.iherb.com/Arizona-Health-Cha … ules/29448

davka zinku moze byt 12,5mg, ked uvadzas 30-50mg pre dospeleho?myslim pre 18kg dieta...

Naposledy upravil: liaro (2013-05-07 21:58:30)



47

Re: Ovcie kiahne

Samorejme sa daju rozdelit, kapsula obsahuje 500 mg prasku z listov chaparalu,
18 kg  dieta  by malo dostat 18 sedemdesiatin dospelej davky, tj 12.5 mg zinku raz denne maximum a  2 x 250 mg chaparalu(tj 2 x polovica kapsule)



48

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Samorejme sa daju rozdelit, kapsula obsahuje 500 mg prasku z listov chaparalu,
18 kg  dieta  by malo dostat 18 sedemdesiatin dospelej davky, tj 12.5 mg zinku raz denne maximum a  2 x 250 mg chaparalu(tj 2 x polovica kapsule)


ano, toto chapem..ide mi skor o to, rozdelit kapsulu pre toho mladsieho, ktory ma cca 8 kg, to by mala byt 1 davka priblizne stvrt kapsule...ci som schopna to oddelit len tak pohladom...ci nie je potom vyhodnejsie pre drobca kupit kvapky



49

Re: Ovcie kiahne

To davkovanie chaparalu nie je az tak velmi kriticke, nemusis sa bat predavkovania. To nie je ako zinok, kde je to problem.
Zialbohu na tie kvapky ti neviem poradit, kedze neuvadzaju presne obsah, tj aky vytazok to vlastne je.



50

Re: Ovcie kiahne

Predavkovanie zinkom  nie je vec jednej dvojnasobnej davky, ale dlhodobeho brania privysokej davky. Takze sa neplas.