101

Re: Borelióza

RNG, prosím ťa, oleuropein a NAC môžem brať spolu, po jedle?



102

Re: Borelióza

Mozes.



103

Re: Borelióza

Výskum účinkov ATB od Dr. Eva Sapi PhD. Bez likvidácie biofilmov je úspech v nenávratne. Oficiálna medicína popiera existenciu biofilmovej ochrany borelií, preto ju lieči maximálne mesiac, bez špecializácie na biofilmy. Ak sa pacient aj naďalej cíti zle, je na základe postboreliového syndrómu poslaný k psychiatrovi. Oficiálne medicína neuznáva pretrvávajúcu infekciu po ATB liečbe. Pri opakovanom náleze borélií v mozgomiešnom moku po ATB liečbe to považuje za novú infekciu, nie pretrvávajúcu. Nezamýšľa sa nad tým, ako je možné, že sa u niekoho opakuje nález v mozgomiešnom moku napríklad každoročne. Nepripadá jej podozrivé, že sa človek tak často opäť infikuje, aj keď sa nevystavuje rizikovému prostrediu, a nemal ani erythem migrans. Príliš veria svojim nedokonalým diagnostickým metódam, a málo obyčajnej logike. Nesvedčí to o ich múdrosti, na čo dopláca ten, komu by mali pomôcť. Takže sa nejedná len o boj s chorobou, ale aj hlúposťou tých, ktorí by ju mali odstrániť. Nuž, v raji sme sa nenarodili. V doporučenom postupe na liečbu boreliozy v ČR sa píše: http://infekce.cz/DoporLB11.htm
Syndrom po proběhlé lymeské borrelióze (Post-Lyme Disease Sydrome)
Jedná se o neurčitou klinickou jednotku zahrnující polymorfní obtíže přetrvávající po prodělané LB a adekvátní antibiotické léčbě, mnohdy i opakované. Syndrom zahrnuje nespecifické stesky na únavu, malátnost, bolesti hlavy, kloubů a svalů, poruchy soustředění, zvýšenou dráždivost a parestézie.
Objektivní nález při klinickém vyšetření a výsledky dalších diagnostických metod jsou normální, vyšetření na přítomnost borrelií jsou negativní, antibiotická léčba není přínosná.
  Někteří experti existenci syndromu zpochybňují a diskutují o psychosomatických faktorech či projevech deprese. Někteří spekulují o perzistenci borrelií při selhání antibiotické léčby nebo naopak o neinfekčních komplikacích, které není možné ovlivnit další protiinfekční léčbou.
V současnosti panuje shoda v tom, že podávat antibiotickou léčbu u příznaků spojovaných s LB více než třikrát není účelné. Antibiotická kůra jakékoliv formy LB trvající déle než 4 týdny není vhodná. Opakování léčby v odstupu kratším než několik měsíců se nedoporučuje. Stejně chybné je opakované podávání antibiotik pro pouhou trvající séropozitivitu.

Výskum účinkov ATB od Dr. Eva Sapi PhD
30 years after having identified Borrelia burgdorferi, we still don’t have a solution.
Her goal is to kill Borrelia, and she continues to work on her ideas in the lab with her research.
For cysts, Flagyl, bismuth citrate, Plaquenil, and Tigecycline may be useful considerations.
A study done by Barthold showed persistence of Borrelia in mice after using Tigecycline.
With Doxycycline, higher doses pushed spirochetes into cyst forms.
When you stop Doxycycline, three weeks later, the spirochete level was back almost to the control.
Metronidazole (Flagyl) decreases cystic forms and has a minor impact on spirochete forms.
Tinidazole was shown to be good for both spirochetes and cyst forms.
Plaquenil has been shown in the past to be potentially helpful for cysts.  However, this was not replicated by Dr. Sapi’s lab.
Alinia may be good for both cysts and spirochetes.
Metronidazole and Doxycycline combined appeared to have a very good effect on both spirochetes and cyst forms.
Doxycycline + Tinidazole was shown to be the best combination.  It appears to be effective against both the spirochetes and the cyst forms.
Fluconazole (Diflucan) has a modest effect on spirochetes.
Samento and Banderol were studied.  Separately, the effect was not that strong, but together, they had an additive effect.
After 2 weeks, Samento + Banderol showed a significant reduction of spirochetes and cyst forms.
Looking at the spirochete and cyst populations relative to Doxycycline, Samento and Banderol tested better.
Doxycycline alone increased cyst forms while Samento + Banderol reduced them.
Antibiotics are 1000x less effective when an organism is protected by biofilm.
Tinidazole may be useful for biofilms as well.
Samento and Banderol both separately showed a biofilm reduction property.  The combination was quite effective for the biofilm colony.
Biofilms from Borrelia can attach to glass, plastic, collagen, and other substances.
Calcium alginate may be a major component of biofilms.
Earlier research identified filarial nematodes in ticks.  Ivermectin may be useful here.
They looked for XMRV in ticks, but did not find it.
The lower the oxygen level, the better that bacteria will grow.  Borrelia is sensitive to oxygen.



104

Re: Borelióza

Ako obvykle, snazia sa nasilu vyliecit prostriedkami, ktore su v principe neucinne.
NAC odmaskuvava, podobne aj samento, serrapeptaza a ine enzymy a extrakt z olivovych listov mam davnejsie oskusany a dokazany na 3 pribuznych(vlastne uz styroch, hoci posledny sa mi neozyva davnejsie) ze je ucinny a zatial sa im uz borelioza roky nevratila.
Lenze vyskum  je plateny farmaciou a ti sa snazia nasilu pouzit patentovane lieky, o potravinove doplnky nielenze nemaju zaujem, ale naopak sa ich snazia zatajit.
Som  velmi prekvapeny, ze vobec pouzili samento a to zrejme pod tlakom doktorky Whittakerovej, ktora sa nim vyliecila po 15 rokoch v stolicke na kolieskach, co ju natolko tato bakteria skriplovatela.Zrejme sa to uz dalej nedalo tajit.

Zaujimave, ze spominaju len bakteriu=spirilu a cysty  a tretiu formu, vnutrobunecne parazity a L-formy akoby neexistovali.
Nuz neviem.
Nove data spomenute, ze tieto bakterialne formy tvoria biofilmy  su pre mna menej prekvapenie, dnes je hromada bakterii, ktora sa grupuje do skupin tesne spojenych a spolocne sa braniacim vylucovanim ochrannych maskujucich vrstiev na cele zoskupenie, cim je to vonkjsie maskovanie ovela hrubsie, ktore zabrani prieniku telesnych  obrannych latok do stredu zoskupenia v dostatocnych kvantitach , vcitane samozrejme atb, a tak sa stanu "chronicke"  a  atb rezistentne pre prakticke ucely.



105

Re: Borelióza

Tu je zmienka aj o L- forme http://lymemd.blogspot.sk/2011/07/every … about.html



106

Re: Borelióza

Vdaka za uvedenie. Takze spirocheta,tvoriaca aj odolne zoskupenia,  cysty, L-formy/vnutrobunecne parazity,
tj bojujeme proti 3 roznym formam z ktorych 2 sa tvoria ako nasledok utoku antibiotikami a atb maju na ne pochybnu ucinnost.
To mne vysvetluje jasne, preco liecenie B.b antibiotikami je v podstate zly alebo aspon malo ucinny  napad. No a prax to vyborne potvrdzuje, zialbohu.
Naviac postipanie kliestom prinasa aj ine mikroby a parazity, co celu situaciu znacne komplikuje. A samotna B.b znizuje znacne imunitu, tj telo nachyta aj take mikroby, co by za normalnych situacii hravo potlacilo.
A lekari obvykle hladaju vzdy jednu jedinu pricinu(historicky od Kocha), nie zbierku roznych naraz.
Ale v poslednom case coraz viac lekarov vidi celu scenu velmi komplexne, najma pri zdoraznovani probiotik a ich ulohe v nasej imunite a celkove mikrobialnej roznovahy v prirode.
Proste jedna sa o exemplarnu , a ako sa lekari casto vyjadruju, "chronicku" pliagu.



107

Re: Borelióza

Ahoj RNG,
pri liečbe boreliózy mám brať superenzymes od now ráno nalačno alebo s jedlom?
Ďakujem za odpoveď.



108

Re: Borelióza

Superenzymi obsahuju aj kyselinu, tj pouzivanie nalacno neodporucam.
Enzymy na odmaskovanie maju byt entericky pokryte, aby sa v zaludku neznicili
Odmaskovac, ktory mozes pouzivat na prazdny zaludok je NAC.
A zo silnych enzymov na cistenie/odmaskovanie aj tak odporucam napr tieto
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016   davka 2 x 2 tabletky
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747
davka 3 x 1 kapsula (= 3 x 120 000 IU)
Superenzyme zmes je navrhnuta na zaludocne travenie, nie na cistenie tela



109

Re: Borelióza

RNG, práve preto som to uviedol, pretože raz si písal, že nechápeš, prečo sa roky majú brať ATB. Keď som mal erythem migrans, lekár mi predpísal azitromycin, ktorý má aj v návode túto indikáciu. Lekársky výskum pritom ukázal, že len premieňa spirochety na cysty. Keď sa prestane brať, z cyst sa opäť stanú spirochety.
Ja užívam proteolytické enzýmy na lačno: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … -Caps/9941

Minule si písal niečo v zmysle, že od septembra je GSE-nutribiotic o ničom. O čo konkrétne ide?



110

Re: Borelióza

Povodny citricidal bol patentovane zmeneny, kde sa polyfenoly v nom patentovane chemicky zmenili na ovela biologicky silnejsiwe quaterniove zluceniny. Nuz a zrejme pod tlakom, ze sa nejedna o prirodnu latku, ale najma im vadilo,, ze je to nieco, co konkuruje velmi silne antibiotikam, to koncom septembra 2012 prestali aktivovat. Poznas to velmi pravdepodobne podla toho, ze len vytazok z grapefruirovych semien nie je tak intenzivne horky, skor nakyslaty a ma len zlomok antibakterialnej ucinnosti povodneho  citricidalu
.
Skusal som ine vyrobky a zda sa, ze citricidal, professional formula je este povodny 60% citricidal. Teda ja som skusil ten z hnedocervenou paskou na vrchu a zda sa OK
http://www.pureformulas.com/citricidal- … TPDGP.dpbs



111

Re: Borelióza

Práve v septembri 2012 som písal na jednom fóre nasledovné:

Citricidal
Posted September 2nd, 2012 by Ivan
Citricidal je patentovaný produkt, ktorý predáva aj firma NutriBiotic v zriedenom stave pod názvom GSE (Citricidal), taktiež s ochrannou patentovou známkou. GSE je skratka pre grapefruit seed extrakt. To čo je čiste prírodné, sa nesmie patentovať, pretože to nie je dielom človeka. Je to myslené tak, že sa tá zložka v rastline nachádza, čiže jej oddelenie, extrakcia ešte nie je dôvodom na patent. Ten je možné si dať  zrejme len vtedy, ak sa dopomôže k chemickým zmenám pôvodnej rastlinnej látky. Toto je aj prípad Citricidalu. Patent dáva právo vyrábať produkt v stanovenom období len majiteľovi patentu. Premena prírodného GSE na účinný Citricidal je pôvodným producentom utajená. Aj keď je patent už neplatný, výrobca výrobný proces neprezradil.  Tajomstvo antibakteriálneho účinku citricidalu sa podujali zistiť iný výskumníci. Zistili, že žiadna pôvodná látka z grapefrutových semienok nie je antibakteriálna, a to čo tam našli antibakteriálne bol benzetonium chlorid, ktorý sa používa do čistiacich dezinfekčných prostriedkov. Riaditeľ Citricidals, Richard Perry tvrdí, že patentovaný citricidal neobsahuje benzetonium chlorid, pretože má iný kyslík a uhlík, čím prestáva byť toxický pre človeka v účinných antibiotických dávkach. Neručí za to, že iné výrobky GSE, ktoré neobsahujú patentovaný citricidal pridávajú do produktu benzetonium chlorid.
Ak máte pochybnosti o tom, či používať citricidal ako doplnkové ATB k Wheldonovi a Strattonovi z dôvodu možnej toxicity benzetonium chloridu, tak vedzte, že FDA, ktoré dohliada nad netoxicitou potravinových doplnkov by už dávno tento produkt zakázala.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12165191
Účinnosť spracovaných grapefruit-extrakt ako antibakteriálny prostriedok: II.Mechanizmus účinku a toxicity in vitro.
Heggers JP , Cottingham J , Gusman J , Reagor L , McCoy L , Carina E , Cox R , Zhao JG .
Zdroj
Chirurgická klinika (Plastic), School of Medicine, University of Texas Medical Branch, Galveston, USA. jphegger@utmb.edu

Erratum v
J altern komplementu Med 2002 augusta, 8 (4): 521. Reagor Lana [opravený Reagor Lee].
Abstraktné
CIELE:
Najnovšie príspevky správu grapefruit-jadierok, alebo GSE ( citricidalom ), aby boli účinné proti viac ako 800 bakteriálnych a vírusových kmeňov, 100 kmeňov plesní, a veľké množstvo jednoduchých a multicelled parazitov. Táto štúdia GSE pre antibakteriálnu aktivitu v rôznych časových intervaloch a koncentráciou a tkanív toxicitu u rôznych koncentráciách v snahe zistiť, či spojenie existovalo to bolo ako mikrobicídna a netoxické av akom časovom období.

DESIGN:
Gram-negatívne a gram-pozitívne izoláty boli zavedené do odmerných roztokov GSE (dvojitý koncentrácia v rozmedzí od 01:01, až 1:512) pre stanovenie bakteriálnej aktivity. In vitro testy s ľudskými bunkami kože fibroblastov boli vykonávané tiež na rovnaké riedenie stanoviť toxicitu.

VÝSLEDKY:
Tieto skúšky ukázali, že z 01:01 cez 1:128 koncentráciách, GSE zostal toxické, rovnako ako baktericídne.Avšak, výsledky testov ukázali, že v riedení 1:512, GSE zostal baktericídne, ale úplne netoxické.

ZÁVERY:
Počiatočné údaje ukazujú GSE mať antimikrobiálne vlastnosti proti širokej škále gramnegatívnych a grampozitívnych organizmov v riedení uznal ju za bezpečnú. Pomocou skenovacie transmisný elektrónové mikroskopia (STEM), bolo ukázalo mechanizmus antibakteriálnu aktivitu GSE je. Bolo zrejmé, že GSE narúša bakteriálne membránu a uvoľní sa cytoplazmatickej obsah do 15 minút po kontakte aj pri viac zriedených koncentráciách.

PMID: 12165191 [PubMed - indexovaný pre MEDLINE]

http://www.mdidea.com/products/new/new010research.html

Read more: http://www.livestrong.com/article/48745 … z25J1ARueD

Štúdia vedená T. von Woedtke, výskumník u Nemeckého inštitútu pre farmácia, testovaný obsah a efektivitu šiestich značiek komerčne predávaného extract.The z grapefruitových jadierok výskumného a nájdených kolegami, že päť zo šiestich produktov obsiahnutých dezinfekčné a syntetické konzervačné látky, ako benzetonium chloridu. Päť výrobkov obsahovala tiež antimikrobiálne vlastnosti, čo znamená, že by mohli byť užitočné pri liečbe niektorých typov infekcií. Šiesty Produkt neobsahuje žiadne chemikálie, a žiadne infekcie bojových vlastností. Nemeckí výskumníci robili vlastné bez použitia chemických extrakt z grapefruitových jadierok a zistil, že to tiež nepodarilo v boji proti infekciám, podľa zverejnenej správy uverejnené v "Pharmazie" v júni 1999. V uplynulom desaťročí, podobné štúdie v Japonsku, USA, Švédsko a Rakúsko zhodovať Woedtke závery, podľa O'Mathuna.
http://en.wikipedia.org/wiki/Benzethonium_chloride 

Tak ako je to v skutočnosti s benzetorium choridom? Je táto látka naozaj obsahom citricidalu? Čo o tom vraví Richard Perry, riaditeľ Citricidals?
Môžete nám povedať, ako je vyrobený?
Nemôžeme vám náš vlastný proces. Všetko, čo som ochotný ponúknuť, je, že začneme s grapefruitovou bioflavonoidov a previesť ich do kvartérne amóniové zlúčeniny podobné známe, ale jedovatý, zlúčeninu zvanú Benzetonium chlorid. Rozdiel je náš produkt má kyslík a uhlík, ktorý je iný ako ten benzethoniových. Naša produkt má tiež LD50 cez 5000 mg / kg telesnej hmotnosti živé. To znamená, že priemerná hmotnosť ľudí by musela konzumovať liter citricidalom denne predtým, ako tam bude 50% Pravdepodobnosť smrti ako výsledok. Naša produkt sa používa v dôsledku poklesu.

http://www.naturalingredient.org/GSE_Interview.html

A čo sa o GSE píše na wikipedii?
http://en.wikipedia.org/wiki/Grapefruit_seed_extract

Nutribiotic ako keby chceli uspokojiť aj zástancov aj oponentov Citricidalu, tak časť GSE produktov uvádza s Citricidalom a časť  bez neho. Tu ponúka Citricidal GSE http://www.nutribiotic.com/maximum-gse- … trate.html a tu bez Citricidal GSE http://www.nutribiotic.com/gse-liquid-c … e-2oz.html
Je to aktuálna ponuka z jeho stránky. Ak si dáte na ich stránke do vyhľadávača Citricidal, ukáže všetky výrobky s uvedením citricidalu.



112

Re: Borelióza

FDA aj ine institucie lekarov, ktore su kontrolovane farmaciou  chcu za kazdu cenu odstranit konkurencny citricidal, tak tam uviedli obsah benzetonium chloridu Nie je ziadny problem toto chemicky potvrdit analyzou, ale to v roku 2004 napr nepotvrdili, takze to museli nechat plavat. Ale len samotne tvrdenie stacilo niektorym krajinam citricidal zakazat, napr Svedom. Je pravda, ze synteticky benzetonium chlorid ma skodlive postranne ucinky, ale quarteniovych zlucenin je hromada a rozne z nich su baktericidne a o tom sa viacmenej mlci  Polyfenoly, co su v extrakte z grapefruitovych semienkach a niektore z koze boli povodnym procesom(chemickym) zmenene za zmes roznych quaterniovych zlucenin, nie vsak za synteticky benzetonium chloride, lebo toxicita citricidalu je velmi nizka, cim samotnym sa dokaz, ze tam je skodlivina vylucuje.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-21 01:36:28)



113

Re: Borelióza

RNG je pravdepodobný prenos lymskej boreliózy surovým mliekom?

Lebo názory na to sú veľmi protichodné, vraj aj v pasterizovanom mlieku našli často spirochéty, podľa testov skoro všetky kravy sú nakazené lymskou boreliózou. Je možné, aby prežili cestu tráviacím traktom kravy a ešte prežili aj žalúdočnú kyselinu, keď to mlieko vypijem?

Zase som čítala aj o prípadoch, kedy ľuďom s lymskou boreliózou pomáhalo pitie surového mlieka:

http://www.thehealthyhomeeconomist.com/ … e-disease/



114

Re: Borelióza

Vsetko je mozne, len neviem nakolko pravdepodobne. Prenos cez krv je velmi pravdepodobny, cez sliny a potraviny podstatne menej pravdepodobny, ale to zrejme velmi zalezi od hladiny kyselin v zaludku v tom momente u jednotlivca
Zialbohu borelioza ma 3 formy, nielen bakterie-spirochety.
Vseobecne pitie suroveho mlieka ma svoje vyhody, ale aj nevyhody=prenos roznych zoonotickych infekcii.
Este  mladosti davno si pamatam na moju neterku, co dostala slintavku zo zle pasterizovaneho mlieka a pocul som o pripadoch prenosu tuberkolozu z chorych krav nepasterizovanym mliekom. najma stajnene kravy, bez vybehu a pohybu boli nachylne na tbc epidemie.

Naposledy upravil: RNG (2013-07-14 01:25:54)



115

Re: Borelióza

http://zdravi.doktorka.cz/proc-maji-tes … schopnost/



116

Re: Borelióza

Dobry clanok od lekara klasickej mediciny, vysvetlujuci, preco su rozne testy na boreliozu, vyrusy a podobne velmi malo spolahlive.
Ale uvadza liecenie len farmaceutikami, takze to je dost slabota.



117

Re: Borelióza

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Čo by ste mi doporučili užívať? Megazyme Forte Plus (200 tbl/50 €) v nižšie uvedenom zložení, ktoré je vypočítané na 2 tablety, alebo serrapeptázu Enerex 120.000 UI (120tbl/90 €)

Megazyme Forte Plus - 2 tablety obsahujú:
Zinc (As Gluconate) 2 mg
Pancreatin 4X 313 mg *
Papain 150 mg *
Bromelain 150 mg *
Amylase 20,000 DU *
Lipase 3,400 U *
Trypsin 125 mg *
a-Chymotripsin 45 mg *
Super Oxide Dismutase (SOD) 50 mcg *
Catalase 200 U *
L-Glutathione 10 mg *
Rutin 100 mg *
Thymus Substance 55 mg *
Nattozimes® 500 FU *
Serrazimes® 10,000 FU

Ďakujem.



118

Re: Borelióza

Mas to tam vseytko besne drahe, pozri sa na iherb.com alebo Swansonvitamins.com
Ked pozres na obsah napr toho megazymu, na 2 tablety tam mas 4 x 313 mg pancreatinu a nie je ani entericky pokryty pravdepodobne.
Porovnaj to napr s
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
kde mas 3000 mg ekvivalent pancreatinu v kazdej tablete, a je entericky pokryty, tj sa neznici v zaludku.

Ked chces len odmaskovac, tak aj serrapaptaza(3 x 120 000 IU) aj NAC(2 x 600 az 1200 mg) su ucinnejsie, za zlomok ceny, a na liecive ucely na boreliozu odporucam skor extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu), samento, cumandu , banderol a burbur. zhruba 2 x 15 kvapiek z kazdeho.

Inac ja som mal pred viacerymi rokmi celkom slusny uspech dlhodobym  pouzitim len extraktu z olivovych listov na 3 pribuzne, ktorym sa borelioza neustale vracala po lieceni kombinaciou antibiotik.To su uz roky a dodnes maju pokoj. Vtedy tieto novsie tekute vytazky spomenute este ani neboli na trhu velmi zname.



119

Re: Borelióza

Ahoj RNG,
som v liečbe boreliózy (oleuropein, nac, citricidal, krill oil, vlakniny, probio, vit c, lecitin), môžem užívať citricidal 1 deci naraz? Lebo menšie dávky nestíham vypiť liter. Môžem pridať na čistenie serrapeptaza?



120

Re: Borelióza

Ešte sa chcem spýtať na liečbu: Po troch mesiacoch užívania (máj,jún,júl 2013) sa mi hodnoty znížili na polovicu (IgM negat, aj predtým už, IgG 74 z pôvodných 140). Ďalšie mesiace sa mi však dokonca malinko zvýšili, asi lebo som pila málo citricidalu. Ostatné som skoro dodržiavala. (kontrola december - zvýšené IgG na 87).  Je možné, že by sa znižovanie pozastavilo, aj keď už znova ďalej užívam naplno? Napriek tomu, že IgM mám negatívne, hneď jak vysadím mám bolesti hlavy, a ostatné neurologické, kĺbové príznaky..  Môžem to stále takto užívať dlhodobo?
Ďakujem.



121

Re: Borelióza

Nuz mozes si pridat aj dalsie ako serrapeptazu, a extrakty pod menom samento, coumanda, banderol, kde davka je 2 x 15 kvapiek. Tieto su podla novsich vyskumov  velmi ucinne na rozne infekcie, ako L-formy a mykoplazmy, tj aj na boreliozu a chlamidie pneumonie, okrem inych tazko liecitelnych, co lekari nazyvaju "chronicke".
Ziadny zo spomenutych doplnkov nema maximalnu lehotu brania, hoci niekedy niektori lekari odporucaju tyzden-dva prestavky, aby sa extremne vzdorne zacystovane organizmy znovu odcystovali a tym stali menej vzdorne na spomenute antimikrobialne doplnky.
Ja s tym nemam ziadnu skusenost, lebo z mojich 4 pribuznych s boreliozou sa vsetci z toho dostali vacsimi davkami oleuropeinu dlhodobe branemu.



122

Re: Borelióza

RNG prosim ta aky je tvoj nazor na Salt/Vit.C protokol? Co citam tak v Amerike je to dost popularne. Skusil som ho a hned v slusnej davke takze nasledujuce dni som si musel pravdepodobne kvoli herxheimerovej reakcii polezat v posteli. Okrem toho mi tento tyzden prisli snad vsetky tebou doporucene doplnky na borelku tak idem experimentovat. smile



123

Re: Borelióza

Nepoznam Salt/vit C protokol.



124

Re: Borelióza

Je to uzivanie soli a vitaminu C vo vysokych davkach az do 18g denne. Skusam to uz tyzden a kedze som hned od zaciatku zacal s vysokou davkou mal som dost silnu herx reakciu. Vcera vecer som k tomu pridal aj Samento,  Banderol a Cumandu. Zacal som hned od 8 kvapiek tak snad ma opet herxka nezlozi. Par dni uz uzivam aj extrakt z Olivovych listov od Swansonu a NAC.
  Objednany mam este aj oreganovy olej kedze mam opakovane zapaly dutin. Okrem ineho slaba imunita, unavovy syndrom, bolest kolien a uz vyse roka nonstop zacervenale akoby zapalene hrdlo. Vysledky krvi poukazuju na vysoke protilatky na Boreliozu a mam udajne oslabenu ochranu sliznic. Absolvoval som tabletovu aj injekcnu imunomodulacnu liecbu ale bez uspechu. Lekarka uz ma posiela za Dr.Durovskou ale ta uprednostnuje ATB liecbu ktorej by som sa chcel vyhnut.
  Svoje rezervy vidim este v uzivani probiotic a vlakniny. Vlakninu mam len zo stravy a probiotika si dam obcas ale pravidelne nic neberiem. Stravovanie som upravil. Minimalizoval som prijem rafinovaneho cukru a taktiez sacharidov z muky, ryzu a zemiaky. Preferujem zeleninu a maso. Ked je chut na sladke tak jablko, pomelo alebo ananas.



125

Re: Borelióza

OK, dufam, ze sa z toho vykopes.
Pravdepodobne mas skryte stadium boreliozy a ta znizenim imunity da moznost roznym inym nakazam sa v tele rozmnozit, co by inac telo hravo potlacilo. Takze tu a podobne pliagy ako napr mykoplazmy sa spomenutymi prostriedkami po odmaskovani NAC a serrapaptazou daju znicit.
Inac ja bojujem podobny boj, kto vie ci aj ja nemam nejaku boreliozu alebo chlamidie alebo L-formy, iste je , ze mam nejake mykoplazmy, ktore sa mi enormne rozmnozili po pobyte v nemocnici, kde do mna pchali atb a znicili mi crevnu floru. Tu som si uz obnovil, na stastie beriem kazdodenne zmes mikrovlaknin a obsas si nasadzam kvalitne probiotika. Ale mykoplazmy sa nedaju len tak lahko znicit aj ked ich probiotika znacne obmedzia.Takze treba proti nim aktivne bojovat , teda  nielen probiotikami,aj ked probiotika su tam nevyhnutna cast.
Na spomenute infekcie maju lekari velmi nespolahlivu diagnostiku a prakticky ziadne spolahlive  lieky, zialbohu.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-16 19:04:36)



126

Re: Borelióza

Dobry den,
vopred sa ospravedlnujem za otazku, lebo sa tyka liecby psa pri babzioze a borelioze. Môze uzivat rovnake pripravky ako clovek? Myslim, ze ked su prirodne, tak sa poprepocitani na vahu (45kg) môzu, napr., Samento alebo extrakt z olivovych listov. Ma vsak aj silno podrazdeny zaludok po podani nevhodneo lieku...ide mu o zivot, preto som s idovolila sa opytat....

Dakujem za pochopenie!

Je to bakteriálne ochorenie. Jednobunkovce napadajú červené kvinky, v ktorých sa množia. Po dosiahnuti dospelosti krvinka pukne a rozpadá sa, babesia sa šíri do ďalších buniek, atď. Takže v skratke, rozpad červených krviniek spôsobený zavlečenou baktériou.
príznaky: červeno alebo hnedo sfarbená moč/stolica, v pokročilom (alebo akútnom) štádiu anémia, slabosť, nechutenstvo, apatia, horúčka, zblednuté, neskôr žltačkové sliznice, smrť.
Choroba má 3 druhy: akútna, bezpríznaková a chronická
Podáva sa liek Imizol (na SR neregistrovaný), ktorý pozabíja dospelé babesie, preto sa musí o 10 dní podať znovu, aby zabil aj te, čo ešte neboli vyvynuté a čučali v červených krvinkách. Po podaní tohto lieku by baktéria mala zmiznúť, ale zväčša sa stane že ešte niekde nejaké ostanú zabudnuté a po roku, alebo akomkoľvek čase ochorenie pri dočasnom oslabení imunity (napr. očkovanie) znovu prepuká.
na vyšetrenie sa berie krv napríklad z pazúra.



127

Re: Borelióza

Calendula, tu ti velmi nepomozem, lebo neviem, ako presne pes na tie veci reaguje, tj nie je to to iste, ako u cloveka. Skus prepocitat davky podla vahy a zacni od polovice prepocitanej, pre istotu.
Inac napr na malariu, co su tiez krvne parazity je velmi ucinny MMS1, tj oxidator.



128

Re: Borelióza

RNG,
dakujem pekne- tak napokon to je vraj leukemia, kotra sa ma este potvdit vysledkami - nevieme,ci vôbec prezije. Nasla som skusenost vyliecenia cloveka s MMS - mozno by sa este toto dalo vyskusat.... tak uvidime. Je to pes priatelov, nie môj, takze neviem, ci by sa podujali vyskusat...

Dakujem a pozdravujem!!!!



129

Re: Borelióza

Leukemia je silne spojena s plesnami, aj ked lekari tvrdia ze je to rakovina.
Takze protiplesniove tam maju miesto, pozri na temu candida.
Pre psa kokosovy olej, oreganovy, ak je ho schopny nejak zobrat, enzymy, co rozkladaju steny plesni(celulaza a hemicelulaza, napr v enzyme candex)
Ale neviem, ci sa to vsetko oplati, ved sa nejedna o ludsky zivot. Mozno niekto so mnou nesuhlasi, ale pre mna je ludsky zivot podstatne dolezitejsi, ako zivot zvierat, co ako milych.



130

Re: Borelióza

Dakujem,

suhlasim ze ludsky zivot je dôlezitejsi...



131

Re: Borelióza

Nuz ja osobne mam MMS v zasobe, keby som to niekedy nedajboze potreboval, nie je to drahe a moze to zachranit zivot. To aj ked sa jedna o psa trebars.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-21 00:08:11)



132

Re: Borelióza

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Čo by ste mi doporučili užívať? Megazyme Forte Plus (200 tbl/50 €) v nižšie uvedenom zložení, ktoré je vypočítané na 2 tablety, alebo serrapeptázu Enerex 120.000 UI (120tbl/90 €).

Megazyme Forte Plus boli vyrobené špecificky pre účely enzýmovej terapie pri vážnych ochoreniach a používajú sa na renomovaných klinikach ako súčast metabolickej liečby.
2 tablety obsahujú:
Zinc (As Gluconate) 2 mg
Pancreatin 4X 313 mg *
Papain 150 mg *
Bromelain 150 mg *
Amylase 20,000 DU *
Lipase 3,400 U *
Trypsin 125 mg *
a-Chymotripsin 45 mg *
Super Oxide Dismutase (SOD) 50 mcg *
Catalase 200 U *
L-Glutathione 10 mg *
Rutin 100 mg *
Thymus Substance 55 mg *
Nattozimes® 500 FU *
Serrazimes® 10,000 FU

Je to vhodné na borélie, chlamýdie, zápaly močového mechúra a na celkovú revitalizáciu organizmu?



133

Re: Borelióza

Nuz ja osobne pouzivam viacero enzymov, aj podobny tomu megazymu, ale ovela silnejsi, aj serrapaptazu. Megazyme forte ma ekvivalent 1251 mg pancreatinu, co obsahuje tych 20 000 DU amylazy, 3400 U lipazy a uvedeny trypsin a chymotripsin. Papain a bromelain su tam bez uvedenia jednotiek a aj tak len velmi malo. Ine este menej.

Ked ja hovorim o odmoreni organizmu, hovorim o 2 x 6000 mg ekvivalent pancreatinu, tj mnohokrat viac, nez tem megazyme a 3 x 120 000 IU serrapaptazy, tj znova mnohonasobok toho, co je v megazyme
Pozri na obsah  a cenu
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
kde v 2 x 2 tabletkach mas entericky pokryte 12000 mg pancreatinu, tj vyse 10 nasobok toho co je v 2 tabletkach Megazymu. Tak to je ina davka, ako uvadza ten megazyme.
Co sa tyka serrapeptazy pozri na ovela lacnejsiu
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=4

Na borelie a chlamidie by som pouzival tieto enzymy len na odmaskovanie, inac na potlacenie potrebujes rozne antimikrobialne  ako extrakt z olivovych listov, samento, coumandu a banderol, dlhodobo



134

Re: Borelióza

Dobrý deň, prosím Vás o radu po dohldom chodení po lekároch a vyšetreniach mi zistili boreliózu. Po mesačnom používani antibiótik Doxihexalu po ktorom mi bolesti vôbec neustúpili mi doktorka povedala že viac sa už aj tak nedá nič robiť že mi to časom prejde. Čo sa však nestalo. Nakoniec som vyhladal p. Ďurkovsku v BA ktorá mi predpísala trojkombináciu antibiotík ktorú som bral mesiac pričom som začal mať črevné poťiaže a nakoľko by som to chcel ukončiť a prosím Vás o radu či by ste mi vedeli naordinovať niečo z prípravkou ktoré tu odporúčaťe. Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom Martin



135

Re: Borelióza

Ako som uz spomenul vo viacerych prispevkoch, mam dobre skusenosti a extraktom z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu) dnes aj s kvapkami samento, banderol a coumanda(2 x 15 kvapiek z kazdeho), dlhodobe brane.
Samozrejme ti odporucam , ako aj kazdemu brat aspon 15-20 gramov zmesi roznych mikrovlaknin cely zivot,  a nasadit si co najskor kvalitne probitika, lebo mas po trojkombinaciio atb uplne znicenu crevnu probioticku floru tj menej nez 30% povodnej imunity, nehovoriac o skodlivych mikroboch, ktore sa tam premnozili miesto probiotik a ktore sa telo snazi hnackami vyhodit.



136

Re: Borelióza

RNG Ďakujem za odpoved ako dlho mám brať Vami odporúčene doplnky? A mal by som brať ešte aj k tomu NAC? Taktiež musím spomenúť že mávam závraty toči sa mi hlava mám bolesti v chrbtici pychanie na srdcovom svale a svrbivé pálenie na hlave. Dúfam že ma to z toho dostane. ďakujem



137

Re: Borelióza

Ja mam osobnu skusenost  z pred viacerych rokov len s extraktom z olovovych listov na boreliozu, ktoru lekari nevedeli vyliecit atb u 3 mojich pribuznych , kde extrakt z olivovych listov zabral vyborne, samozrejme ho brali vyse 1/2 roka. Dnes odporucam zaroven aj NAC serrapeptazu a okremn extraktu z olivovych nlistov(intenzivne 3 x 300 mg oleuropeinu, na doliecenie dlhodobo 2 x 150 mg oleuropeinu)
odporucam aj 2 x 15 kvapiek z kazdeho, samento, coumanda a banderol.



138

Re: Borelióza

Ďakujem za odpoveď, chcel by som poprosiť o nejaké linky lebo nmôžem nájsť ten BANDEROL a COUMANDA zišli by sa mi nejaké linky na objednanie. Ďakujem



139

Re: Borelióza

vsetky 3 najdes na iHerb. Ja akurat cakam druhu varku.
http://www.iherb.com/NutraMedix-Samento … l&ic=1



140

Re: Borelióza

Tam to objednavam aj ja, nenasiel som to nikde inde lacnejsie, ani u samotneho vyrobcu, Nutramedix.



141

Re: Borelióza

Martin odpoviem ti cez forum. Moje problemy spocivali v oslabenej imunite, zacervenale hrdlo, suche sliznice v hrdle a nasledne caste infekcie dutin a hrdla, to vsetko sprevadzane unavovym syndromom. Lekari skusali zvysit imunitu injekciami, rybomunilom nic z toho nezabralo. Specialnu ATB liecbu na borelku som nepodstupil.
Koncom roka som zacal studovat problem boreliozy najma na zahranicnych forach. Tam som sa dozvedel o protokole Salt/Vit C. SKusil som ho len namiesto postupneho zvysovania som zacal hned s plnou davkou. Na tyzden ma polozila herxka. Po tyzdni lezania som sa z toho dostal a citil sa lepsie. Podla mna nieco do seba ma aj tento protokol. Po 14 dni som sol a Cecko nahradil Cowdenovym protokolom. Aktualne skusam mesiac aj ked poslednych 14 dni v Mexiku som ho nemohol 100% dodrziavat. CP je pomerne komplikovany, ja som si zneho zobral len to hlavne a to Samento, Banderol a Cumandu. (tu je presny popis http://www.nutramedix.ec/ns/images/stor … dule.pdf).
Kedze herxheimera som uz mal zo salt/C protokolu riskol som to a rovno som zacal na 15 kvapkach z kazdeho a postupne zvysil na 30 kvapiek. Zaobislo sa to bez herxheimera. Este pred zacatim salt/C a CP som zacal s antiparazitnou kurou. 3 dni vernox + bylinky podla Dr.Clarkovej. Subezne s tym podla rad RNG som zacal s probiotikami + vlakninou Psylium a Inulin na podporenie imunity. 3 tyzdne uzivam aj Lauricidin 3x denne. Popri tom vsetkom Zn, Se, vit.E, NAC a enzymi. Treba si v tom najst system kedze Samento, Banderol a Cumandu treba brat na lacno resp. 2 hodky po a 30 min pred jedlom  a aspon 15 minut od seba.
Ja osobne to uzivam takto, rng ak nieco robim zle poprosim ta daj mi vediet:
Rano ked vstanem hned zapijem NAC + enzymi asi s 15 odstupom davam 20 kvapiek samenta. Po pol hodine jogurt s rozsekanymi mandlami, vlakninou a skoricou dochuteny steviou. Po ranajkach 2x tbl vyt.olivovych listov, 2tbl. Now oregano a  Lauricidin. Po dvoch hodinach dam Banderol a potom Cumandu. Potom obed a dalsia davka tabliet oregana a oliv.listov + Lauricidin. Pred vecerou zacnem opat druhe kolo Samento po 15 min. Banderol  a po jedle tablety oliv.l. oregano a Lauricidin. To je nosny program. Ten doplnam uz spominanymi vitaminmi. Dalsi tyzden ocakavam este ester C, L-Lysin a Ashwagandha.
  No a teraz to hlavne. Asi po mesiaci mozem povedat ze sa citim lepsie. Minuly rok som toho moc nenasportoval a mojmu naj hobby potapaniu sa venoval len zriedka. Od kedy fungujem na protokole, nemal som ziadnu infekciu napriek tomu ze v mojom okoli su vsetci chori. Taktiez som absolvoval potapacsku dovolenku kde som ako jedint skoncil bez zdravotnych problemov. Takze ocividne som na dobrej ceste v ktorej chcem pokracovat.



142

Re: Borelióza

OK !!!

Ja si miesam tie tri dokopy, takze mozno tiez by som ich mal skusit pouzivat osobitne. Za pokus to stoji, hoci stale neviem pre co by sa nemali miesat, aj ked som tu zmienku videl uz viackrat spomenutu.



143

Re: Borelióza

IceDive1 po dlhom badaní na nete som narazil na nemeckeho šamana Wolfa Dietra Storla, ktory napr. sam seba vyliecil z boreliozy a pouzil na to štetku lesnu http://www.bioflora.sk/kategoria/znacky … bylin-t39/ tu je video s nim , ked bol v Cesku http://www.youtube.com/watch?v=JOZQ2B4MS1k
http://www.youtube.com/watch?v=h3rBLvUYbR8
Ta debata o liecbe boreliozy prebehla aj na fore U pramene http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? … p;start=60



144

Re: Borelióza

Nuz to je stara lieciva rastlina, nakoniec v prirode su statisice liecivych rastlin, mozna aj miliony, ale tato je znama napr cinskym herbalistom, najma jej korene.
http://www.chinagaze.com/2012/11/23/the … %E6%96%AD/
Obsahuje rozne zlozky, ktore su na vselico liecive.
Zialbohu moderna doplnkova alternativna medicina tuto bylinu zatial nepropaguje velmi, lebo je plno inych , ucinnejsich v prirode. najma ked pozerame na tropicke rastliny, ktore musia mat na svoju obranu ovela viac roznych latok, kedze v pralesoch je ovela vyssia konkurencia inych rastlin a ovela viac hmyzu, co ich moze znicit. Takze sa musia aktivnejsie branit=vytvarat hromady roznych obrannych latok.



145

Re: Borelióza

Milan jeho knihu o borelioze mam precitanu a taktiez som skusil aj presne tu istu tinkturu zo stetky co si postol. Je mozne ze to niekomu zaberie ale moj problem to nevyriesilo. A dik za youtube linky. wink



146

Re: Borelióza

OK, mozno to niekomu ale zaberie na rozne choroby, obsah roznych liecivych zloziek je tam dost vysoky, tj je to mozne. Nenadarmo to pouzivala indicka ayurveda.



147

Re: Borelióza

Ahoj RNG,

bola mi zistena chronicka borelioza.
Viem ze to bude beh na dlhu trat. Vaham medzi liecbou ILADS (kedze IDSA je nezmysel) alebo potranovymi doplnkami.
Kym sa odhodlam na antibiotika, zacal som pouzivat gse.
Ty radis vsade vysoke davky...na fore inom vsak radia pri borelioze iba 4 kvapky, vacsie mnozstvo uz sposobuje silnejsie HERXY- rychly uhyn parazitov a verim ze aj borelii. Objednal som do buducna aj olivove listy .
Ake ma byt teda davkovanie GSE. Konkretne mam toto:aj ked uvadzas ze nitriobics sklamal, ale stale ma na obale napis ze vyuziva patent quaternovych jadier, takze by malo byt ucinne nie? Navyse mne sa zda dost silne.
Mam presne tento citricidal: http://www.pureformulas.com/citricidal- … YxQH6.dpbs

Objednal som aj samento ale teraz trochu aj lutujem, podla sieferta to prave este podporuje borelie. Borelie by to zabijalo az pri takom mnozstve, kedy by bol clovek uz mrtvy.

Vyskusam zinok+gse, zinok by mal vylakat borelie do krvneho riecista a gse by ich malo nicit.

Dakujem

Naposledy upravil: petorad (2014-04-08 12:38:29)



148

Re: Borelióza

Nuz neviem ci ta reklama/popis citricidalu sa zaklada na pravde v sucasnosti. Ma ta flaska samotna vzadu  spomenute quaternialne zluceniny?
Siefert je jediny co tvrdi ze samento nie je na borelie ucinne,mozno na bakterialnu formu neucinkuje  ale je plno literatury, kde je popisane, ze na mykoplazmicku tj maskovanu formu borelie ucinne je. Podobne aj coumanda a banderol.
A extrakt z olivovych listov tak isto co mam aj osobne vyskusane na 3 pribuznych, takze o tom absolutne nepochybujem

Neviem preco by mal zinok vylakat borelie do krvneho riecista a ked tak aku formu. Bakterialnu mozes "vylakat" niecim,ale iste nie zinkom,  ale paraziticku vnutrobunecnu formu iste nie, ani cysty,



149

Re: Borelióza

Ano,vzadu na obale su spomenute quaternialne zluceniny. Na herpes z, zacinajucu chripku a bolest hrdla mi to hned zabralo. Navyse je to tak silne ze raz som touo vypil trochu viac za kratky cas a o chvilu hnacka... pocit na zvracanie.

Botelie miluju zinok tqk ako chlamydie zelezo. Jeden sa tqk vyliecil ze bral antibiotika a po 5 dnoch si dal zinok. Mal obrovske herxy ale ze behom 4 tyzdnoch sa z borelky dostal. CO je na tom pravdy...
Mohol by si mi napisat davkovanie gse.
Som uz zufaly...tato choroba je umieranie za ziva.



150

Re: Borelióza

Nuz na bakterie su zinkove iony vyborne, ale zialbohu na maskovane paraziticke formy asi zinok nestaci. Tie treba najprv odmaskovat.
Bodaj by som sa mylil!
33% citricidal sa davkuje 60 kvapiekdo litra vody,  60% citricidal sa davkuje 25 kvapiek do litra vody. Treba to pit po malych glgoch cely den, tak je to najucinnejsie a neznici to crevnu probioticku floru.