1

Téma: Extrémne vysokké TSH a žiadne príznaky...

Dobrý vecer,

dnes manzel prisiel domov od lekarky s tym, ze skoro skolabovala, ked si pozrela vysledky z labaku. Jeho TSH je 122 aj nejake "drobne"...co je naozaj extrem, a chcela si ho nechat v nemocnici. Lenze manzel sa citi OK, a nema ziadne priznaky bezne pri hypotyreoze. Jeho T4 je pod normou - 7 (norma je 12).
Ma vysoky cholesterol, aj steatozu pecene. Viem, ze TSH sa scasti spracovava aj v peceni, viac v oblickach. Cize ma zle pecenove testy a teraz aj tieto hormony stitneh zlazy. Nikdy mu ich vsak nerobili, prislo sa na to nahodou.
AKo vravim, nema ziadne priznaky - bezne ludia mavaju velke tazkosti uz pri hodnote TSH 7...
nechapem, co by to mohlo byt.
Vedeli by ste mi prosim poradit? Surfujem aj na zahranicnych strankach, Hashimoto este prichadza do uvahy..ak by sa potvrdil, co dalej s tym?



2

Re: Extrémne vysokké TSH a žiadne príznaky...

Hashimoto prichadza s hrvolom. Nizke T4 znamena nizku cinnost stitnej zlazy a typujem na primalo jodu a selenu, ako obvykle pri poruchach stitnej zlazy.
TSH nie je test na stitnu zlazu, ale nadoblickovu defakto, aj ked si to lekari vcasto zamienaju.
Totiz casto pri nizkej cinnosti stitnej zlazy nadoblickova zlaza vylucuje ten TSH hormon ale nemusi to byt jedina pricina zvyseneho THS.



3

Re: Extrémne vysokké TSH a žiadne príznaky...

Dakujem:)  Viem, ze TSH nie je test na štítnu zlazu, je to hormon, ktory sa vytvara v hypofyze a riadi produkciu T3 a T4 v stitnej zlaze. No jeho nadprodukcia moze mat viac pricin. ja som sa ale pytala na to, co s tym. Lekarka mu dnes nasadila Eutyrox, a zaujimal by ma nazor na doplnanie jodu akou formou a v akych davkach....



4

Re: Extrémne vysokké TSH a žiadne príznaky...

Ako obvykle, radim kazdemu doplnanie jpdu a selenu, metod je viacero, alebo z kelpu, alebo z jodovej tinktury alebo lugolovho roztoku ci us ustne alebo tak ako to beriem ja transdermalne. Alebo z doplnkov KJ, alebo z piliuliek(radiacne pilulky, doplnok KJ, , ako  na to navrhnutu znackovy Iodoral. Davka je od 2 do 6 mg v priemere na den, pri "nakladani" tela jodom aj radovia viac.
http://rng.nazory.eu/rubriky/j/jod