1

Téma: Homeopatiká

RNG, prave mi prišiel mail o novych vyrobkoch na Swanson stranke ľaľa tuto:
http://www.swansonvitamins.com/lnd/NewP … de=INTE719

a tak ma zaujima, ak mas cas, co su to homeopatika a je to vobec ucinne, lebo uz som pocul vselico, ze je to len cierna magia, tak prosim, co o tom vies?
Vdaka.



2

Re: Homeopatiká

Homeopatia je zalozena na VIERE ze "podobne sa podobnym lieci".
Samozrejme to je vobec nie vedecky podlozene nijak, je to "cierna magia" ktora patri do konca stredoveku, odkial pochadza.
Jedine, co je na nej velmi ucinne je tzv placebo efekt, tj viera v ucinok.
Ale to iste pouzivaju samami a maju az 85% uspech s liecbou. Ludske telo posilnene vierou vie casto robit skoro zazraky.
Ale denesne lekarstvo hoci vyuziva placebo efekt vyzaduje tzv dvojito slepu metodu(double blind) kde su dve skupiny ludi a jedni dostavaju neucinne pilulky("cukrove") a druhi ucinne a ked ti, co beru ucinne su na tom ovela lepsie, tak su prehlasene za liecive.
Homeopatia samozrejme v tomto teste hanebne prepadne.

Az na vynimky, kde mnohe potravinove doplnky a chemikalie su vedene ako homeopaticke, hoci to nesedi vobec podla povodneho principu a hrozneho riedenia, ktore pouziva homeopatia.

Lekari to podporuju ako alternativu, lebo ludia ziadaju nieco ine, ked su nespokojni s ucinkami patentovanych liekov a ich nasledkov a toto je co im ponuknu, aby mali ludia pocit, ze je nieco aj ine, pricom to neohrozuje nijak poziciu dnesneho "moderneho" symptomatickeho lekarstva.



3

Re: Homeopatiká

Zvlastne a co sa toho moja sestra nakupila pre jej deti, nejaky Oscillococine, male gulicky proti virusom, ci bakteriam a vraj to zabera. Ale preco potom taky Lee Swanson sa tiez dal na taku "magiu"? Zeby aj jemu uz islo len o business? Nevyzera na to. Teda pretoze tam ma celu modru line "Swanson homeopathy".



4

Re: Homeopatiká

Ako som povedal, viera je velmi silny liecebny nastroj
Specialne na virusy, ktorych sa zdrave telo vie zbavit za par dni samo je to "velmi ucinne" hahaha.
Inac kazdy v businesse musi hladiet na ekonomicku stranku v prvom rade, lebo to mu dava moznost prezit v tej tvrdej konkurencii.
Aj ja som obcas nuteny vyrobit pre zakaznika produkt o ktorom pochybujem silne, ze by pracoval. Upozornim ho, ale ked nastoji, tak mu dodam, co chce.



5

Re: Homeopatiká

Zvlastne, tomuto svetu asi nie je rady, hahha, ale vazne. Radi manipulujeme inych a radi sme tusim manipulovani len nech o tom moc nevieme, aj ked ja si stale myslim, ze som iny.



6

Re: Homeopatiká

Optimista sa vidi sam sebe lepsi, nez druhym.
Pesimista zase trpi pocitom menejcennosti.
Reklama je vseobecne na to, aby predstavila veci vo svetle priaznivejsom, nez je skutocnost.
Manipulacia je nastroj vybranej vladnucej skupiny, ktora na to dnes pouziva masivne mnozstva dat a superkomputery, takze vie velmi presne predpovedat reakciu mas na cokolvek.



7

Re: Homeopatiká

Bude to tak, ale z coho v podstate su tie homeopatika? Je to nieco z byliniek? Alebo z kamenov?



8

Re: Homeopatiká

Definicia homeopatiky je akekolvek latky, ktore sposobuju podobne priznaky ako ma dana choroba a tu latku potom obvukle 8 krat riedis na polovicu mliecnym cukrom. Niekedy aj ovela viac, ako napr pri spomenutom occilococine, kde ked si to vypocitas po riedeni sa tam nenachadza ani jedna molekula povodnej latky a proponenti homeopatiky sa brania vtedy argumentom, ze ta homeopaticka latka povodne nejak zmenila ten mliecny cukor, takze aj po riedeni tam jej vplyv zostava.
Kedze ale ich vyrobky neobstoja dnesnej modernej vyhodnocovacej metode(double blind), ktorou sa dokazuje naozajstny ucinok liekov, oddelene od placebo efektu=viery, tak homeopatika samozrejme neobstoji. Preto ju povazujem, a aj napr nasa FDA za neucinnu a v podstate zavadzanie ludi samanizmom a placebo efektom.

Obsah ocillococila je 10 na minus 400 gramov vytazku z vnutornosti kacice a 1 gram cukrov.Na porovnanie vaha jedineho atomu  vodika(jednotka Dalton) je 1 .66 krat 10 na minus 24 gramu,, takze rozdiel je jasny, RADOVE je tam teda 10 na 376 menej , nez je vaha najmensieho atomu

Naposledy upravil: RNG (2010-05-04 22:47:28)



9

Re: Homeopatiká

Nechapem ako latky, ktore sposobuju podobne priznaky mozu liecit? A vytazky z kacice nicia virusy? smile



10

Re: Homeopatiká

Cela homeopatia nie je veda, ale je zalozena na viere ze podobne sa podobnym lieci=klin sa klinom vybija, co je samozrejme nicim nepodlozeny blud.



11

Re: Homeopatiká

http://vtm.e15.cz/kvantova-teorie-homeo … -voda-leci



12

Re: Homeopatiká

Dalsi priklad kvazivedeckeho tarania, posilneny roznymi nedokazanymi teoriami. Ja viem velmi dobre, pre co som presiel z fyziky do inych odborov.  V sedemdesiatych rokoch, pri prebytku fyzikov  a nedostatku praktickych objavov, tj pouzitelnych v praxi, sa cast fyzikov , ktora zostala vo fyzike vrhla na pestovanie brad a vymyslanie roznych teorii, bez experimentalnych podkladov. Mohi z nich teoretizuju o vesmire, ciernych dierach, veciach miliardy svetelnych rokov vzdialenych, ktore samozrejme uz davno nemusia existovat a svetlo a ziarenie z nich spred milardy rokov az teraz k nam dospelo, tj uz miliardu rokov tam a vobec nikde uz nemusia byt, mnohi pracuju dokonca na uplnych nezmysloch, ako navrhy kozmickych lodi cestujucich rycklejsie ako svetlo, pricom nie je ani jediny naznak, ze by bolo mozne ist rychlejsie nez svetlo, a ked je, tak len v chorych kvazivedeckych hlavach.
Maximalna rychlost, co sa im podarilo dosiahnut je okolo 16 km za sekundu ale budu tarat o vesmirnom cestovani, ked najblizsia hviezda, je od nas vyde 4 svetelne roky vzdialena a nasa rychlost je dvestotina rychlosti svetla, tj bolo by treba len casove na tovyse 800 rokov, aby sme sa tam dostali, pricom by to bolo uplne zbytocne, kedze tam nie je ziadna planeta, na ktorej by sa dalo pristat  a uz vobec nie zit.
Nalokto si ale uvedomuje pri tych roznych optimistickych reciach, ako su daleko od reality, lebo to podavaju s takym patosom a kvazivedeckymi "argumentami" ze vedia presvecit/oblbnut  masy.
Nehovoriac o druhych galaxiach ked len nasa galaxia  je vyse miliona svetelnych rokov velka.

Kvazivedeckost prezradza aj veta
"Výzkum Institutu Maxe Plancka se prozatím zakládá pouze na matematickém výpočtu."
Aj stredoskolak vie, ze existuje matematika, ktora nesuhlasi s realitou, ako imaginarne cisla a rozne vypocty nepodlozene praxou.  A prax urcuje , ci je matematicky odvodena teoria realna, alebo nie a nie naopak.
Preto na tych realnych zakladoch a  praxi nepodlozena "veda" je len kvaziveda a kvazivedecke taranie.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-23 07:00:46)