1

Téma: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Zdravím RNG, chcela by som sa opýtať či by si mi vedel poradiť s jazvami. Kúpila som si dermaroller, ktorý má mechanicky utvoriť malé ranky do pokožky cez ktoré sa ma krém lepšie vstrebať. Čo si o tom myslíš ? Je to pravda že to má vplyv na vstrebanie krému ? Mám jazvy po akne a trudovitú pleť. Moje póry okolo nosa a čele sú úž navždy poškodené a nezatvoria sa. Chcela by som to enjakym spôsobom aspoň zmierniť. Začala som s mezoterapiou a kúpila som si sérum s kolagénom. Ale čo je najlepšie na takéto jazvyčky ? Aký krém alebo akú látku si mám kúpiť pod dermaroller ? Hoc i nejaký olej. Akné ešte stále mám sem tam a moja pleť je samý kopček samá jazvyčka, nejednotná a ochabnutá ako keby zostarnutá bez energie. Starám sa ako môžem. Neviem či mi budeš vedieť poradiť aj v tom či takéto veci spadajú pod potravinové doplnky, ale ak áno tak veľmi pekne ďakujem.

Naposledy upravil: ikusa (2013-04-21 16:06:13)



2

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Nuz na ten dermaroller mam velmi zmiesane pocity, lebo na kozi mame vzdy plno mikrobov a otvorit im cestu dobnutra tela sa mi nevidi velmi rozumne. Aspon pouzivaj nieco na sterilizaziu, ako napr kokosovy olej s pridavkom citricidalu.
Pozri na temu prirodna kozmetika a radsej si namiesaj daco hojive a regeneracne
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prirodna-kozmetika



3

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

ja používam lieh na dezinfekciu pleti ruk aj nastroja samozrejme vsetko robim tak sterilne ako sa len da... a idem pozriet na tu stranku smile



4

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

RNG aj ja pouzivam dermaroller na jazvy - atroficke, jamky. Plus sterilizaciu peroxidom, plus tvoju prirodnu kozmetiku (kokos, gse, ascorbyl palmitate), vnutorne uzivam na podporu kolagenu l-lysin a vitamin c. Chcela by som ale poznat Tvoj nazor na stimulaciu kolagenu a obnovu pokozky mikrorankami, ci to je vobec ucinne takto, a aku dlzku ihliciek zvolit, 2 mm stacia?



5

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

ahoj nephilim nebojis sa robit tak velkymi ihličkami ? všade vravia ze nad 0.5 to patri do ruk odborníka...no a ja by som asi nemala žalúdok na toto....ak samozrejme s tymi ihlickami neosetrujes inu cast tela ako tvar tak to by bolo normalne... ale s 2mm ihlickami ist do tvare tak asi by mi z tej krvi prislo zle big_smile ... a tu prirodnu kozmetiku si davas po rollovani alebo pred ?



6

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

nephilim ešte som chcela sa opýtať ako dlho už rolluješ a či vidíš výsledky



7

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Ahoj. Aj pred aj po. Nuz, ja som taky odolny clovek, s vyssim prahom bolesti, nevadi mi ani krv smile Najskor som pouzivala 1 mm na tvar, a vobec to nekrvacalo. Vyrobcovia sa asi boja uviest ze aj nad 1 mm je vhodne na tvar, lebo si tym mozu ludia aj ublizit, ale ak sa to robi spravne tak je to ucinnejsie, podla mna. Ved aj kozmeticky a lekari na to pouzivaju 2mm+.
Inak ak citas aj zahranicne fora, tak v USA maju prave s tymi dlhsimi ihlickami vacsi uspech. Toto je celkom oblubena stranka k teme v usa http://shop.owndoc.com/product-list.php … cid48.html



8

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Rollovala som zatial asi len 5 krat, na jazvy zatial velky efekt to nema, ale inak pokozka je napnutejsia, no uvidime, budem pokracovat smile



9

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

no tak možno niekedy vyskúšam aj dlhšie ihly ja som sa len bála aby som si nejak neublížila ale zatiaľ možno pomôže aj 0.5 smile len ja sa chcem zbaviť tých rozšírených pórov myslím takých tých poškodených čo sa nezatvoria... vyzerá to hrozné mam celu dierkovanú tvár, keby to aspoň trochu zjemnilo tú pokožku. mám na celom čele na nose asi takúto pleť akú má ten pán na tej fotke okolo nosa http://www.ksfreya.sk/image/syncare5.jpg



10

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Osobne ja som doplnkar, tj nebudem tu zasadne odporucat ihly, a to aj v pripade, ze by pomahali v tomto pripade.
Pory sa daju ciastocne uzavret napr pouzivanim vytazku z hamamelis virginiana, predavane ako trpcina v kozmetike na stahovanie porov pod menom, Witch hazel. Tiez pomahaju aj niektore kozu lupajuce kyseliny, ako skupina Alpha hydroxy.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-22 00:40:17)



11

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

RNG, dakujem za reakciu, ja viem ze nie si zastanca ziadnych ihiel a invazivnych zakrokov, len som chcela vediet tvoj nazor ci to moze fungovat pri stimulacii kolagenu, lebo ako funguju rozne procesy v tele v tom sa vyznas urcite lepsie nez ja. Neberiem to ako odporucanie, len nazor..



12

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Nuz provokovanie reakcie tela sa vyuziva dost casto a dost efektiovne, napr pri slabych klbovych puzdrach a slachach sa pouziva napr proloterapia, dnes aj v kombinacii s ozonom, co pozostavba v drobnycvh vpichov ihiel na patricne miesta , namocenych napr do rybacieho oleja alebo niecohjo jemne provokujuce reakciu,  aby sa vyprovokovalo hojenie, pri ktorom telo reaguje obvykle viac nez potrebne tj prestreli hojenie a regeneraciu a tak sa zosilia slachy az 40%.
Takze predpokladam, ze aj tu to moze vyvolat reakciu, pri ktorej sa vyprovokuje extra tvorenie novych buniek
Ale proloterapia nie je doplnok, ale lekarsky zasah do tela, a tak isto vnimam aj ten pichlavy valec.
Ja na stimulaciu tvorby kolagenu odporucsm brat vitamin C, ci uz ustne alebo transdermalne a tiez aminokyselinu L-carnosine a najma L-lysine.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-22 00:41:19)



13

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Witch hazel ? Je to bežne dostať aj na Slovensku ? Pozerala som na internete a našlo mi rôzne toniká s týmto názvom ale všetko v angličtine. Našla som tak toto http://www.naturlekaren.sk/zbozi/kozmet … Z2646.html ? Čo si o tom myslíš ? Obsahuje to ten výťažok ale asi nie veľmi koncentrovane.



14

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Cisty vytazopk z krika hamamelis je napr tu
http://www.iherb.com/Humphrey-s-Witch-H … 3-ml/11226
tu mas s roznymi pridavnymi
http://www.iherb.com/Thayers-Lemon-Witc … 55-ml/6730



15

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

http://www.iherb.com/Dickinson-Brands-W … 3-ml/42030 ja mam doma tento, ked si ho nanesiem na tvar tak citim akoby sa mi plet stahovala, ale este ho pouzivam len kratko tak neviem posudit ci to pomoze na tie pory. Inak tiez neviem ci je dobre s tym potierat akne, aby to nepredlzilo cas hojenia ked sa ten por stiahne.
Inak by som chcela vediet ci je mozne pouzivat tento witch hazel aj inak nez na pokozku, napr. si nim potriet vacok na dasne ktory sa obcas vyskytne.



16

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

V USA to maju v kupelni skoro vsetky zeny a pouzivaju to aj na odmaskovanie, nielen na sterilizaciu koze a cistenie a stahovanie porov.Vnuitorne sa witch hazel obvykle nepouziva, na to su ine prostriedky, ako napr koloidna strieborna voda, roztok citricidalu a podobne. Tie su ovela silnejsie aj tak.



17

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

na tej flasi je napisane vyhybat sa kontaktu s ocami, tak si nie som ista ci sa tym daju odmaskovat aj oci smile dakujem!!!



18

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

aha no jo ta stranka iherb je super len skoda ze je zahranicna sad ja sa bojim nakupovat takto ze mi pride dajake mega postovne alebo dajake cudesné clo....no nevyznám sa v tom



19

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Iherb ma momentalne cenu postovneho 4 dolare, a clo sa plati az od vyse 22 euro alebo dokonca aj viac. A ani s clom to nemoze byt drahsie, ako bezne na Slovensku, lebo dovozove vyrobky do obchodov tak isto podliehaju postovnemu a clu, ktore zaplati dovozca a navrch toho si musi nahodit aj ziskovu mieru.



20

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

4 doláre ? no tak to nieje tak veľa ja len preto som nevedla lebo tam píšu kadečo aj na váhu a tak...možno jedeň deň sa odvážim a objednám niečo smile



21

Re: dermaroller-tvorba kolagénu,jazvy

Plno ludi na tomto fore objednava zo zahranicia cez internet, lebo tak maju podstatne vacsi vyber a casto ovela nizsie ceny.