51

Re: roztrúsená skleróza

Dobry den,
mamina ma SM uz pomaly 20 rokov. Ale stale je na tom pomerne dobre v porovnani s inymi ktori su uz na vozicku. mama stale chodi sama ale pouziva barlu. Ale to co ma zaujima je ze ake kontretne doplnky jej mam kupit (poprosim linky) na tuto chorobu. okrem sm ma uz viac ako 5 rokov menopauzu. lieky na menopauzu nepouziva. lebo jej gynekologicka povedala ze ma cystu a spolu s tym sa nemozu tie hormony co sa odporucaju pri menopauze. tak je z toho strasne nervozna a placliva. Chcela by som jej pomoct ale neviem ako presne. prosim poradte. dakujem pekne.



52

Re: roztrúsená skleróza

Nuz rozne enzymy na cistenie tela, antiviralne prostiedky(pozri temu herpes), prostriedky proti pravdepodobnym nakazam spojenym s SM, ako borelioza, chlamidie,l-formy , mykoplazmy.
Najviac poznam extrakt z olivovych listov, kde davka 3 x 300 mg oleuropeinu moze rozne z tychto potlacit, tiez samento/prima una de gatro.Taktiez odmaskovac, aminokyselina NAC v davkach 2 x 600 az 1200 mg. Ale po odmaskovani NAC alebo silnymi enzymami mozu byt ucinne aj ine antimikrobialne.
Na regenerovanie poskodenych nervov je potrebna EPA a DHA, co sa nachadza v rybacich/krillk/calamarine olejoch.
Davka potrebnej DHA musi byt vyse 1 gramu denne

MS(SM) jsu nervove zapaly a poskodenia, ktore maju zrejme viacero pricin naraz, preto ich lekari nevedia nicomu jednemu pripisat. Protizapalove mozu pomoit, tak isto enzymy, ale je nutne adresovat aj vsetky mozne mikrobialne priciny. Mnohym ludom sa podstatne zlepsili rozne "autoimunne" choroby takymto postupom.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-04 17:52:07)



53

Re: roztrúsená skleróza

Lekári kontra lekári.

Doktor Wheldon patrí medzi lekárov, ktorí sú napred pred oficiálne uznávanou vedou. Oficiálne uznávaná veda tvrdí napr. toto: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7136088.stm
Doktor Wheldon, ktorý vyliečil svoju ženu z roztrúsenej sklerózy toto: http://www.davidwheldon.co.uk/ms-treatment1.html
Toto píše dr. Wheldon na efektivitu NAC: http://www.davidwheldon.co.uk/NAC.html



54

Re: roztrúsená skleróza

Nuz veru pes vie, co este uzitocne najdu na NAC, je ale jasne, ze tuto formu aminokyseliny je dobre brast pri roznych ochoreniach, kde pomoze telu nejak komplexne infekcie znicit.To je uz davno dokazane na mnohych chorobach a veru ja nikdy nezabudam pri prvom prejave choroby brat rozne antimikrobialne, enzymi a NAC, spolu s roznymi vitaminami, co beriem aj tak pravidelne, najma vitamin C ,E a D-3.



55

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý večer RNG,
tento krát by som sa chcela informovať na moju dcéru aj keď sa to dúfam netýka mojej diagnózy SM.
Má 20 rokov, nikdy nemala problémy s tlakom ani s pulzom a už asi 3 týždne pozorujeme u nej zvýšený pulz ktorý sa pohybuje v rozmedziach 80-90-100 v pokoji. Cca pred týždňom bola na pohotovosti s pulzom 117. EKG mala v poriadku a aj krvné testy nič nepreukázali. Popri tom sa dcéra sťažuje na bolesti hlavy v oblasti spánkov a dutín, pri tom sa mi sťažuje posledné dni na pálivý pocit na očiach a na tvári. Čím to môže byť? Nechcem aby jej hneď kardiologička nasadila lieky ktorých sa už nikdy nezbaví. Nemôže to byť príznakom štítnej žľazy? Nakoľko to máme v rodine?
Za odpoveď Vám ďakujem.



56

Re: roztrúsená skleróza

Skoro kazdy ma nasledky z nedostatoku jodu, tj radim ho brt kazdemu,, najma pri dnesnom zamoreni chlorom, fluorom a bromom, ktore nam jod "kradnu"(tj ako silnejsie halogeny ho vytlacia)
Bolesti hlavy a palivy pocit v ociach moze byt aj napr z viralnych nakaz, staci ked nam poklesne nasa viralna imunita a nase vlastne v tele vzdy pritomne virusy alebo virusy co dostavame pravidelne zvonka sa rozmnozia a skodia. Zialbohu, lekari nerobia na to ziadne testy, zatial.
To by vysvetlilo aj tie bolesti, aj zvyseny pulz.
Preto kazdemu radim si preventivne zvysovat viralnu imunitu. V pripade tvojej dcery by saom si zobral par dni zvysene davky vitaminu C(10 gramov esteru C), 2 x 500 mg NAC, a na ukludnenie L-theanine, 2 x 200 mg.

Samozrejme to moze byt aj z hromady inych dovodov, nemam krystalovu gulu. Ale ked to nahle prislo, tak to su najpravdepodobnejsie virusy. Ale pre istotu by som jej kvapkal roztok GSE do nosa, pripadne bral aj oreganovy olej, ak je to nejaka ina, nez viralna nakaza.

Nuz a moze to byt len histaminova reakcia na nejaky alergen, my tu mame momentalne velmi vela sporov vo vzduchu z plesni po dazdoch. na to by mal zabrat napr Quercitin, 3 x 500 mg a samozrejme rozne silne enzymy, co pomozu telo cistit od zamorenia/alegenov/neziaducich toxinov.



57

Re: roztrúsená skleróza

Sprava pre RNG :

Zverejnujem vyjadrenie  o sucasnom zdravotnom stave, tykajuce sa predchadzajucich prispevkov c.44,45 a46 :

"Dobry den,

rada bych Vas po delsi dobe pozdravila. Doufam, ze se mate dobre a ze se Vam dari, i tem kterym pomahate.
Rikala jsem si, ze Vam napisu nejake ty moje vysledky smile.
Byla jsem pred nejakou dobou u pani Blahove v Brne (asi po 4 nebo 5) a jiz asi po treti mi nenasla MS, kterou puvodne videla a navic se nam podarilo odstranit vsechny ostatni parazity ci viry ze systemu natolik, ze uz me ani znovu zpatky neobjednala (pokud nebudu mit ja nekdy pozdeji zase chut prijet a jen zkontrolovat, zda jsem neco noveho nekde nechytla smile).
Navic jsem dostala vysledky MRI z Motola, kam chodim na neurologii a po dvou letech je obraz opet staticky, beze zmeny a novych lozisek ci pohybu. Vsichni to vidi jako veliky uspech, ja jsem lehce zklamana, protoze se priznam, ze jsme doufala, ze se objevi zmena ve stylu vymizeni nekterych lezi. Ale musim byt vdecna i jen za toto, protoze i to vlastne signalizuje uplne vyleceni."

Nech je Vam toto vyjadrenie vdakou a odmenou za vsetko to, co tu pre nas v SR,a ako vidite aj v CR, robite.

Este raz srdecna vdaka Vam !!!!!!!!!!!!!



58

Re: roztrúsená skleróza

Som rad, ze mozem aspon trochu pomoct.
Pri SM/MS este raz zdoraznujem zvysenie viralnej imunity, cistenie tela enzymami , branie DHA(1 gram denne, dnes je na trhu novy zdroj calamarine, velmi bohaty na DHA, a tiez vyborny zdroj, kril, olej, ktory je biologicka forma ovela ucinnejsia=fosfolipidova,ako rybacie oleje s triglyceridmi)) na hojenie nervovych obalov.
Kedze mnohi lekari su toho nazoru, ze v tomto prispievaju aj chlamidie, boreliozy a l-formy, dokonca niektori tvrdia ze biofilmy a mykoplazmy tu hraju rolu, tj aj ich kombinacie, odporucam brat aspon niektore, co to potlacaju, ako napr odmaskovac NAC, oreganovy olej/carvacrol, extrakt z olivovych listov a Samento/prima una de gato.
Ono zrejme podla dnes uz mnohych lekarov sa nejedna vobec o utok tela samo na seba, ale snazenie sa reagovat na rozne dosial nedostatocne diagnozovatelne mikroby, najma zamaskovane vnutrobunecne paraziticke formy, ktore pracuju velmi pomaly a preto su tazko diagnozovatelne.

Takze mate na vyber, vyckavat, alebo sa pokusit na tieto rozne mozne zautocit neskodnymi potravinovymi doplnkami.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-03 19:15:31)



59

Re: roztrúsená skleróza

OK



60

Re: roztrúsená skleróza

Dam sem prispevok co som napisal na podnet liecenia sklerozy multiplex pouzitim vitaminu D-3

Mnohi lekari su dnes nazoru, ze premnozene virusy a rozne infekcie, ktore znizuju imunitu,,ako napr borelioza, chlamidie, mykoplazmy a L-formy bakterii su podstatne dovody za SM/MS. Kedze sa nejedna o jedinu nakazu, ale "kooperaciu viacerych" kde mozu prispievat pre znizenu imunitu aj ine, lekari nevedia najst JEDNU pricinu, o co sa marne snazia.
Ale zlepsenia stavu sa pri mnohych "autoimunnych" dosiahlo enzymatickym cistenim,doplnkom jodu, odmaskovanim uvedenych casto zamaskovanych infekcii napr NAC (N acetyl cystein) zvysenim viralnej imunity, odstranenim menovanych nakaz(samento, extrakt z olivovych listov a ine) a regeneraciou nervov s pomocou doplnku obsahujuceho,EPA a DHA. tiez pri tom pomahali aj protizapalove, ako napr curcumin s Bioperinom pre zlepsenu absorbciu.
Ale napr doktor David Browenstein, MD,  prisiel s vysokymi davkami vitaminu D-3 pre pacientov s MS, lebo zistil, ze ich hodnoty v krvi, ktore by mali byt okolo 20 az 75 nanogramov na mililiter boli extremne nizke. Z vyskumu na Hawaii, kde bolo zistene, ze niektori ludia (az 20%) si nevedia vyrabat dostatok D-3 aj napriek tomu, ze maju dostatok slnka, dedukoval, ze mozno doplnenie by mohlo zlepsit stav pacientov z MS. Popisuje(cislo z oktobra 2011) pripad pacientky v stolicke, s 15 rokmi MS, dlhsie na Copaxone, co to sice stabilizoval, ale zostala v stolicke, s neschopnostou sa postavit.
Zacal jej davat obrovske davky vitaminu D-3, 50 000 IU denne a sledoval jej vapnik v krvi, a stitnu zlazu kontinualne. Po mesiaci, jej hladina vitaminu D-3 v krvi sa zvysila na 48 mg na mililiter, pacientka zacala chodit, hoci este stale niekedy potrebovala stolicku  a pacientka na svoju vlastnu ziadost brala dalej D-3 v tejto velmi vysokej davke dalsie dva mesiace, ked jej hladina v krvi vystupila na 450mg na ml. To uz normalne chodila a dala sa nahovorit konecne  na znizenie doplnovania na 50 000 raz za tyzden. Postupne jej hladina klesla na 90 az 130 mg na ml, a tak si to drzi uz stvrty rok, bez MS utokov, a schopna vykonavat normalne pracu.

Samozrejme to nie je jedina dobra stranka vitaminu D-3, je aj vseobecne zvysujuci imunitu, znizujuci rakoviny, kde rakovinni pacienti maju systematicky nizke hladiny vitaminu D-3 v krvia pri doplnovani vapnika a vitaminu D-3 zistili az 77% znizenie rakovin prs(vyskum z Nebrasky)

Takze doplnovanie od 2000 do 8000IU vitaminu D-3 denne  podla potreby a hladiny v krvi je dobra rada pre vsetkych A pomoze to aj pri multiple sclrosis, hoci masivne davky, ako pouzival doktor Brovenstein odporucam robit len pod lekarskym dozorom, aj napriek tomu, ze dr Browenstein nepozoroval ani pri tak velkych davkach ziadne problemy okolo predavkovania vitaminom D-3.
Ja som konzervativny a opatrny clovek vo vnutornej  podstate, aj ked sa velmi zaujimam o vsetko nove.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-10 02:31:36)



61

Re: roztrúsená skleróza

Vdaka.



62

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý deň RNG

Chcela by som vás poprosiť o radu ...
Mám už 15 rokov SM užívam Avonex 14 rokov+ iné lieky a aj produkt Myelin firma Planetary
Poslednu dobu sa mi začína čim ďalej  tým viac podlamovať kolená , zakopávam a pocitujem celkové zhoršenie .
Mám prosbu čo by bolo vhodné aký produkt alebo ako dalej postupovať / mám z toho dosť veľké depresie /.
Ďakujem za radu Adika



63

Re: roztrúsená skleróza

Nuz len zopakujem jeden zpredoslych prispevkov(cislo 52 v tejto teme)
Nuz rozne enzymy na cistenie tela, antiviralne prostiedky(pozri temu herpes), prostriedky proti pravdepodobnym nakazam spojenym s SM, ako borelioza, chlamidie,l-formy , mykoplazmy.
Najviac poznam extrakt z olivovych listov, kde davka 3 x 300 mg oleuropeinu moze rozne z tychto potlacit, tiez samento/prima una de gatro.Taktiez odmaskovac, aminokyselina NAC v davkach 2 x 600 az 1200 mg. Ale po odmaskovani NAC alebo silnymi enzymami mozu byt ucinne aj ine antimikrobialne.
Na regenerovanie poskodenych nervov je potrebna EPA a DHA, co sa nachadza v rybacich/krillk/calamarine olejoch.
Davka potrebnej DHA musi byt vyse 1 gramu denne

MS(SM) jsu nervove zapaly a poskodenia, ktore maju zrejme viacero pricin naraz, preto ich lekari nevedia nicomu jednemu pripisat. Protizapalove mozu pomoit, tak isto enzymy, ale je nutne adresovat aj vsetky mozne mikrobialne priciny. Mnohym ludom sa podstatne zlepsili rozne "autoimunne" choroby takymto postupom.



64

Re: roztrúsená skleróza

Tak potom by aj serrapeptaza v masivnych davkach mala podla vsetkeho pomoct pri SM, kde sa o ucinkoch pise v roznych clankoch:
serrapeptáza sa predáva ako protizápalová látka už vyše 30 rokov v Európe a zistilo sa, že je účinná v rozpúšťaní neživých tkanív a najmä vnútorných jaziev a poškodení. Predpokladáme, že celý problém, súvisiaci so sklerózou multiplex, je jazvovité tkanivo, ktoré sa vytvára na poškodených myelínových pošvách. Serrapeptáza toto rozpúšťa a umožňuje nervom začať fungovať.
Cely clanok je o serrapeptaze tu: http://www.webnoviny.sk/zdravie/na-co-p … lanok.html



65

Re: roztrúsená skleróza

Dost pravdepodobne, ale nemam s tym skusenosti.Inac Serrapeptaza je dost drahy enzym, takze by som najskor vyskusal entericky chraneny pancreatin, alebo ich striedal.



66

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý deň RNG,

chcela by som sa na Vás obrátiť ohľadom mojej dcéry ktorá má 20 rokov. Bola jej robená magnetická rezonancia, pre moju chorobu. Bola jej zistená zväčšená epifýza s cystickou zložkou, možný pineocytóm. Užíva antikoncepciu ( v minulosti polycystické vaječníky ). Moja otázka na Vás znie či by ju nemala vysadiť. A poprípade aká liečba by bola pre ňu vhodná. Má celkovo viac problémov čo sa týka zdravotného stavu: zvýšený pulz, bolesti hlavy, problémy s krčnou chrbticou, bolesti svalstva, depresie, únava, vyčerpanosť, okrem toho má zvýšené teploty a neustále problémy s hrdlom a mandľami, svrbenie očí...za mesiac jej budú opakovať magnetickú rezonanciu či cysta pretrváva, či rastie, poprípade či zmizla.

Pán RNG prosím poraďte mi ako mám ďalej postupovať.
Ďakujem.
S pozdravom Adika.



67

Re: roztrúsená skleróza

Na cysty su silne enzymy a jod. Podobne aj na ine nefunkcne tkaniva a zamorenie tela vseobecne.
Na rozne mikroby su antimikrobialne. Caste infekcie sa dostavaju kvapockovou infekciou do prinosnych dutin, kde sa mozu skryvat aj roky a s hlienami nakazit mandle, hrsdlo priedusky, pluca a dokonca aj stredne ucho. Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
Samozrejme zahravanie sa s HAK neodporucam nikomu, kedze ma privela moznych skodlivych postrannyc ucinkov.

Privela slabosti a inych problemov moze byt spojene so zhorsenym travenim a absorbciou. Travenie je vec dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik v crevach.
Oslabebe telo lahsie podlahne utokom aj nasich vlastnych virusov, ktorych mame v tele plno permanentne. Preto kazdemu odporucam si posilnit viralnu imunitu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Svrbenie oci je tiez casto nasledok herpesu (syndrom suchych oci), ja to riesim postrekom oci koloidnou striebornou vodou, ktora potlaci miestne virusy ako aj ine mozne nakazy v ociach.



68

Re: roztrúsená skleróza

Enzýmy.. môže byť Serrapeptaza?
Na imunitu môžem nasadiť Colostrum Super?
A čo by ste prosím odporučili na polycystické vaječníky kedže dcéra vysadí HAK?
Ďakujem.
S pozdravom Adika.



69

Re: roztrúsená skleróza

gynekologička dcére odporučila na tie polycystické vaječníky INOFOLIC.. vraj je to na prírodnej báze, ale cena na mesiac je neúnosná.



70

Re: roztrúsená skleróza

Inofolic obsahuje myo-inositol (2000 mg) a folicku kyselinu(B-9)200 mcg) a je to drahy farmaceuticky vyrobok.
Myo-inositol mozes kupit aj ako potravinovy doplnok, pozri na
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-In … -Caps/192, kde 3 kapsule ti daju tolko, ako inofolic za zlomok ceny.



71

Re: roztrúsená skleróza

Prosím Vás a tie Enzýmy.. môže byť Serrapeptaza?
Na imunitu môžem nasadiť Colostrum Super?

Ďakujem.
S pozdravom Adika.



72

Re: roztrúsená skleróza

Serrapeptaza je vyborna na rozne problemy na cistenie tela od bielkovinnych zhlukov aj na riedenie krvi a odstranovanie krvnych zrazenin .
Zialbohu nie je najlacnejsia a na ucinok treba davky az 3 x 120 000 IU
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747
preto casto na cistwenie tela odporucam lacnejsi pancreatin, entericky ochraneny ako napr tento
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
kde davka 2 x 2 tabletky je dost masivna  a cisti od hromady latok, zaroven rozpusta aj rozne utvary, nezelatelne v tele.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-21 16:00:13)



73

Re: roztrúsená skleróza

http://www.paleolit.sk/



74

Re: roztrúsená skleróza

Vyborny clanok,. ale zialbohu neuvadza vobec nase vlastne virusy a ich ulohu pri vytvarani zapalov a lezii na mozgu.
Je zname, ze to virusy dokazu, ale teoria "autoimunity" tychto zavaznych hracov nepripusta.
To su ako klapky na oci, aby lekari nahodou nehladali  velmi pravdepodobnu pricinu tam, kde naozaj je.
Dnes je totiz na svete rozsirenych ovela viac virusov, ktore v nas permanentne sidlia, ako bolo pred 100 rokmi, alebo aj len pred 50 rokmi.
K tomu pridane zamorenie z priemyselne pripravovanych potravin chemikalii,pesticidov, herbicidov,  vcitane liekov a vakcin je cesta ku katastrofalnemu narastu predtym(a dodnes "bezpricinovych", nelogicky "vysvetlovanych" nedokonalostou tela napadajuceho samo seba) novych civilizacnych  chorob.

Preto sa mnohi lekari zaujimaju o stravovanie z davnych dob, kedy tieto problemy neexistovali, co je celkom logicky krok



75

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý večer RNG
Prosím Vás chcela by som sa opýtať či je vhodné pri Serrapeptase užívať aj Myelín .
Ďakujem
S pozdravom Adika



76

Re: roztrúsená skleróza

Myelin je nervova izolacia. Nerozumiem otazke.
Na podporu tvorby zniceneho myelinu je dobre brat doplnok DHA, aj vyse 1 gramu denne. Dobry zdroj je napr calamarine, ale nachadza sa aj v krill oleji, co ma aj ine uziticne latky.



77

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý deň
Čo sa týka mojej predchádzajúcej otázky myslela som to tak či pri SM je vhodné užívať myelín aj serrapeptase / krill oil užívam /.
Ďakujem 
S pozdravom Adika



78

Re: roztrúsená skleróza

Neviem ako chces pouzivat ten myelin, predsa nic take na trhu nie je podla mojich vedomosti. Len rozne doplnky, z ktorych si telo ten myelin vytvara.



79

Re: roztrúsená skleróza

Zdravim,  chcela by som poziadat o radu, diagnostikovali mi otosklerozu...takze pomaly stracam sluch. Vraj je tento vyskyt u zien a pri hormonalnych zmenach, napr. tehotenstve sa zhorsuje.Mala som dve a mam pocit ze je to pravda.Da sa nejak toto ochorenie zastavit, alebo aspom spomalit?Ake pripravky je vhodne uzivat?
Dakujem moc pekne!



80

Re: roztrúsená skleróza

http://www.vitacost.com/Planetary-Herba … 4455951491
Myelin Sheath Support

Naposledy upravil: adika67 (2013-11-19 20:33:01)



81

Re: roztrúsená skleróza

Otosclerosis je abnormalny rast spongiovitych kosti v uchu, aspon tak to lekari popisuju
https://www.google.com/search?q=otoscle … mp;bih=639
Neviem ale vysetrenia ti robili, cio to je len strata sluchu, z ktoreho to usudzuju alebo ti robili presne CT, kde je to jasne vidiet.
Na presunutie mineralov do kosti  treba brat vitaminy D-3 (5000 az 10 000 IU) a K-2  az 200 mikrogramov.

Ale strata sluchu, vertigo, tinitus mozu byt nasledky zapalov s strednom uchu, na co by som pouzil najma NAC a oreganovy olej, a zaroven kvapky roztoku Citricidalu, profesional, do nosa, v leze, aby sa to dostalo aj do celnych dutin. lebo tam je obvykle zdroj nakaz hornych dychacich ciest, tj cez Eustachovu trubicu aj stredneho ucha. Zapaly totiz znamenaju tvorenie kalcifikatov a ked je tych v strednom uchu vela, tak to porusi sluch a neskor aj rovnovahu.
Niekedy strata sluchu moze byt aj z koznych vyrastkov(cholesteatoma), kde mozu pomoct enzymy a jod.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-20 03:47:55)



82

Re: roztrúsená skleróza

OK, takze uz viem, co je to za Myelin sheeth support
http://www.iherb.com/Planetary-Herbals- … l&ic=1
Nuz je to trosku mineralov a vitaminov a zmes roznych bylin, najma protizapalovych . Nakolko je to uzitocne neviem, lebo to obsahuje velmi vela zloziek vo velmi malych mnozstvach. Napis, ci ti to pomaha
Samozrejme to mozes pouzivat prakticky s kazdym inym doplnkom



83

Re: roztrúsená skleróza

http://vitaminy.doktorka.cz/vyzkum-vita … sklerozou/



84

Re: roztrúsená skleróza

Nuz vitamin D-3 je na hromadu veci, od zvysenia imunity, zlepsenia absorbcie a zabudovania mineralov, na tvorbu roznych hormanov, na funkciu mozgu, proti depresiam, proti rakovinam atd.
Preto ho odporucam kazdemu doplnat spolu s vitaminom K-2.

Tu vidno ale jasne ze zvysovanie imunity spravnym sposobom je dobre pre tzv
"autoimunne " choroby, tj teorie "autoimunity" su zrejme chybne.
A znizovanie imunity pri nich sice moze trochu zmiernit niektore symptomy, ale nijak nepomoze pacientovi celkove, najma nie v dlhodobom obraze.



85

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý deň chcem sa spýtať aké výživové doplnky doporučujete pri roztrúsenej skleróze? Mojej mame minulý rok zistili toto ochorenie ktoré začalo obmedzeným pohybom ľavej ruky v oblasti ramena kde išlo o kalcifikát. Lekár jej odporučil rehabilitácie a injekcie milgama a kedže nepomohlo ani to bol jej daný obstrek do ramena. Do 3 dní po podaní obstreku sa dostavilo tŕpnutie prstov na nohách ktoré postupovalo až do oblasti brucha a vyvolávalo to pocit stiahnutia.Na magnetickej rezonancii boli zistené lézie na mozgu aj mieche na základe toho bola diagnostikovaná Rs.V súčastnosti užíva liek -injekcie Copaxone 1x denne od augusta 2014.Je vhodná enzymatická liečba napríklad serapeptázou? dakujem veľmi pekne  smile



86

Re: roztrúsená skleróza

Enzymy pomozu odmaskovat skryte infekcie co sposobuju tuto tzv "autoimunnu chorobu" . Ale treba zaroven bojovat proti roznym infekciam, co su s touto chorobou spojene, najma borelioze, chlamidii, mykoplaziem a virusov v v tele Pripadne aj proti roznym parazitom, co tieto rozne infekcie mozu mat v svojom tele a pre to sa tazko diagnozuju aj nicia
Teda odporucam okrem serrapeptazy aj extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu), kvapky samento coumanda a banderol(2 x 15 kvapiek z kazdeho) a proti virusom najma chaparaL 2 z 1 gram aspon 2 tyzdne a dlhodobo monolaurin 2 x 5 gramov. A aspon jeden cyklus protiparazitnych , ako ma napr firma JUKL