1

Téma: Moja nočná mora - hlieny!!!

Dobrý večer prajem.
Obraciam sa na Vás s prosbou o radu.Od decembra 2012 ma ORL tri krát liečil na vracajúcu sa sinusitídu, prvý krát AUGMENTIN, v januári do dvoch týždňov po preliečení sa choroba vrátila, nasadený ZINNAT, po dobratí do týždňa znovu a znovu ZINNAT. Potom ma poslal ORL k alergologičke, ktorá mi brala krv na ASLO, CRP, imunitu atď. Povedala mi, že som vlastne zdravý človek, lebo imunitu mám v poriadku a aj všetky ostatné krvné testy, vraj podľa výsledkov som zdravá. Dala mi Nasonex do nosa, Erdomed na vykašliavanie /po týždňovom užívaní nasonexu mi začal strašný taký vlhký kašeľ/ a Montelukast, lebo som mala problémy s dýchaním už aj potom, ako som prešla 10 schodov. Bol mi robetný rontgen pľúc, pre istotu, lebo tie nechutné hlieny mi stále tečú dolu krkom. Počas celého obdobia od decembra, vždy keď mi stekali hlieny z nosa, zapálilo sa mi od nich celé hrdlo a k tomu vždy teploty. Mimo RTG som dávala aj dve vzorky spúta. Z prvého už mám výsledky - /mikroskopia priamy preparát/ dlaždicový epitel menej ako 10/zor.p., leukocyty PMN viacko ako 25/zor.p., riasinkový epitel pozit+ a nález  alfahemolytické streptokoky, 10**3-10**4 cfu/ml Haemophilus sp. /aeróbna kultivácia/ a 10**2-10**3 cfu/ml Candida albicans komplex /kultivácia na kvasinky/. Na druhé výsledky spúta čakám do pondelka. RTG je v poriadku, akurát z čoho som vyplašená, srdiečko mám bilat rozšírené, hypertonického tvaru, v pondelok idem na ECHO srdca. Čo sa týka tých hlienov /začala som viac vykašliavať, lebo som si skúsila urobiť domáci tymianový sirup a je to cítiť a hlavne vidieť v umyvadle, keď vykašlem ten hnus/ a doktor mi po telefonickej konzultácii s pľúcnou doktorkou predpísal CIPLOX, ten už nevyrábajú, tak mi dali CIPROFLOXACÍN. Zatiaľ som ho nezačala brať, lebo od decembra by toto boli už štvrté ATB, čo si myslím, že je trošku dosť. Chcem počkať ešte na tie druhé výsledky, ktoré budú asi v pondelok. Mimo toho tym.sirupu si dávam doma cesnak naložený v mede a aj zázvor žujem, čerstvý aj kandizovaný. Iba pre info, mám 36 rokov, s dutinami som nikdy problém nemávala. Mám 4-ročnú dcérku, ktorá je takmer každý mesiac chorá, môj doktor mi povedal, že možno ona je ten bacilonosič, čo mi domov niečo nosí a ja to vraj môžem chytať od nej. Vždy doteraz považovali mňa za bacilonosiča, tak teraz neviem. Pred rokom a pol som bola preliečená na chlamýdiu pneumonaie, posledné testy vraj boli pozitívne, tak si imunologička myslela, že mám chlamýdiu späť, ale vraj v krvi je iba znak toho, že som ju mala, ale teraz ju nemám aktívnu. Prosím, poraďte mi, čo by som mala skúsiť urobiť, aby to konečne prestalo. už ma to naozaj nebaví, nestále chorá, huhňavý hlas, ohrozujem aj dcérku a v práci sa už tiež na mňa pozerajú rôzne:-( Ešte ma napadla jedna vec, nemôžem toto všetko mať z práce? Robím od októbra 2012 v novej práci, sedím v nevetrateľnej kancelárii, tri mesiace mi na hlavu fúkala klimatizácia, či ventilácia, či kúrenie, či čo to je. Nejako zvlášť mi to nevadilo, ale keď sa mi vracali tie zápaly dutín, napadlo ma, že to mám asi z toho, tak sme to vypli, len až nedávno. Raz som mala zo zvedavosti teplomer v práci, niekedy máme v kancelárii aj 27 stupňov a vlhkosť 35%, čo je na celodenné fungovanie 5 dní v týždni myslím niečo strašné!!! Prosím, poraďte mi, čo robiť, aby som konečne prestala mať takéto problémy. A čo sa týka toho srdiečka, som dosť vyplašená, tak sa chcem spýtať, čo to vlastne znamená. Vopred veľmi pekne ďakujem za Váš čas a za akékoľvek rady. Pekný večer prajem.



2

Re: Moja nočná mora - hlieny!!!

Pozri na temy infekcie a alergie. Tam najdes preco atb nie su na tieto probemy dastatocne
ATB ustne brane sa nedostane do prinosnych dutin, a nakazy v prinosnych nie su nevyhnutne len bakterialne, takze na ne atb aj tak nezaberu.Zozen si NAC, ciricidal a oreganovy olej v kapsuliach ako ma napr firma NOW a bran sa.
Pripadne aj quercitin, lebo hlieny mozes mat aj z alergii a vo hlienoch sa mozu usadit mikroby, co z hlienov ziju a uz sa vezies!

Z citricidalom je problem,. GSE je momentalne na nic a zda sa , ze jediny tento je este ucinny, citricidal  Profesionalna formula
http://www.pureformulas.com/citricidal- … Q5qM5.dpbs
Ostatne najdes napr v Iherb.com

Pozri sa na http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie   aby si pochopila, preco ti bezni lekari nevedia pomoct.



3

Re: Moja nočná mora - hlieny!!!

RNG napísal(a):

Z citricidalom je problem,. GSE je momentalne na nic a zda sa , ze jediny tento je este ucinny, citricidal  Profesionalna formula
http://www.pureformulas.com/citricidal- … Q5qM5.dpbs

Mozem sa opytat, aky je problem s citricidalom/GSE? Akurat mi GSE dochadza a potrebujem objednat novy...



4

Re: Moja nočná mora - hlieny!!!

Firma NutriBiotic zmenila formulu na  prakticky neucinnu. Vo viacerych temach sme o tom diskutovali



5

Re: Moja nočná mora - hlieny!!!

Ivetak1807 - samozrejme, okrem vsetkeho, co ti poradili, skus aj dietu zameranu proti tvorbe hlienov, blizsie informacie najdes na internete, v podstate ale mlieko, cukor, mastne a smazene jedla, biela muka a vyrobky z nej - prec z jedalneho listka, nahradzat vlakninou - zelenina a ovocie (menej cukornate), varit na vode...

Naposledy upravil: ferko (2013-04-16 11:03:41)



6

Re: Moja nočná mora - hlieny!!!

Hlieny v tele sa tvoria na obranu proti mikrobom a roznym neziaducim latkam, aby ich mechanicky odtlacili od sliznic, tj aby sa nemohli dostat do tela.
Najlepsia obrana proti neziaducim mikrobom je dokonala probioticka crevna flora, hojne podporovana mikrovlakninami a obcasne nasadenie kvalitnych probiotik na rozmnozovanie.



7

Re: Moja nočná mora - hlieny!!!

S nadmernou tvorbou hlienov mam celozivotny problem a velmi mi pomahaju dve veci: NAC v davke 1200-2400mg/den, vitamin C aspon 1000mg,bioflavonoidy. Uvedene latky sa daju lacno kupit z Iherbu, to co sa bezne predava u nas je predrazene.
tu je to aj zo selenom http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/41653

Naposledy upravil: Memo1978 (2013-04-27 16:52:40)



8

Re: Moja nočná mora - hlieny!!!

Je tu velmi vela prispevkov,a v ramci nedostatku casu  nemam sancu vsetko hladat a citat. Chcem sa opytat,sestrine deti maju 4 a 12 rokov. Casto kaslu,su prechladnute,maju teplotyanginy,,obcas aj horucku.Hned ako to skonci je par dni klud a potom znova. Zhaname nieco na odhlienenie a imunitu. Ja uzivam NAC aj ona,ale to deti nemozu ci mozu?Pripadne co existuje ine na tuto vekovu kategoriu na odhlienenie,a aby sa tieto prechadnutia stale neopakovali?



9

Re: Moja nočná mora - hlieny!!!

NAC je len forma aminokyseliny, tj je bezpecna pre kazdeho. Deti maju nakazy jedno od druheho, casto zo skoly, lebo su tam nahystene v malom priestore a dostavaju to jedno od druheho v kvapockovej nakaze.
Nakaze sa teda nevyhnes, len sa to da potlacit kvapkanim roztoku citricidalu do nosa, dodrziavanim hygieny a najma vzdialenosti , lebo kvapockova nakaza je obzvlast silna vo vzdialenosti pod jeden meter.
Mozno colostrum alebo betaglukany by tu trochu pomohli