101

Re: candida

Ani celozrnny, ani ziadny iny z muky, ziadnu ryzu, ziadne zemiaky(tam su tiez skroby, co sa v zaludky zmenia na cukry =hydrolyza, a enzymy) a co najmenej ovocia na cas, nanajvys tak bobuloviny, ako trochu cucoriedok, cernic a malin. Proste minimum vsetkych sacharidov co zivia candidu a plesne.



102

Re: candida

super. dakujem pekne.



103

Re: candida

a cícer, hrach, pohanka?



104

Re: candida

Opatrne, lebo aj tie su ciastocne aj zdroje skorobovin.
Ale orechy(vlaske, lieskovce,makadamske,hicory, pecan, para, kesu, podzemnica, pistacie....) a olejnate semena( napr tekvicove, slnecnicove , lanove)  plno.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-14 18:20:45)



105

Re: candida

RNG prosim ta, mozes este povedat, ktory druh alkoholu sa da pit pocas candidovej diety? ja som to vylucil uplne. teda.. pytam nie preto, ze by som mal abstak big_smile ale zaujima ma to. alkohol sa moze taky, ktory nema volne cukry? ako napr. vodka a ine palenky biele bez sladkych primesi? dakujem



106

Re: candida

Pochybujem,. ze candida vie pouzit alkohol, tj destilaty bez cukru su asi OK, tj vodka, gin, whiskey, a ine.



107

Re: candida

predsa by som mala este jednu otazku a to; uzivala som oreganovy olej 100% (60/65) 4 dni 3x denne a citila som sa vyborne, upravila som stravu podla tvojho navodu. potom som zacala uzivat olej len 2x denne a myslim a citim ze je to malo. na internete som nasla informaciu, ze podla stupna zamorenia organizmu treba pocitat aj s 3 mesiacmi, pokym sa jej mrchy uplne zbavime. ja patrim asi to tej skupiny... nikde som zial nenasla ci mozem cely cas uzivat olej 3x denne a ci to neskodi organizmu. ako je to s kavou, je povolena samozrejme bez cukru a mlieka? dakujem za odpoved.



108

Re: candida

oreganovy olej uzivam rano a vecer a to do 0.2l vody a pridavam vzdy 1 kvapku, nie je to malo? dakujem.



109

Re: candida

ozaj a ako sa vlastne ludia candidovi citite? napr. ty, miriamka? lebo ja sa citim super, asi to mam len nejak miniaturne v krvi. mam par cervenych bodiek na hrudi, trochu mam suchu kozu v oboci a inak nic. sportujem aktivne, spanok ako kojenec, pohoda proste.



110

Re: candida

Clovek to nesmie nechat zajst prilis daleko s candidou, potom sa to aj ovela jednoduchsie potlaci.
A netreba zabudat krmit probiotika a cistit creva mikrovlakninami, to je rada na cely zivot.



111

Re: candida

Tono:  ja som mala bolesti hlavy, vypadavali mi vlasy, bolesti klbov a svalov, depresia, zvyseny pulz pri minimalnej namahe, problemy s periodou, palenie oci, a pribrala som 5 kg ani neviem ako. moja lekarka hladala problem celkom inde a to v HA takze 2 roky sa to asi mnozilo. dnes sa citim vyborne, podotykam ze som si sama nastudovala material uz bez navstevy lekarky. Ale coho by som sa este velmi rada zbavila je akesi palenie jazyka a dokonca je v strede trochu rozpoleny. citala som, ze telo moze byt este zamorene. Viete niekto poradit co s tym? dakujem za kazdu odpoved.



112

Re: candida

Miriamka, pouzivas toho oreganoveho oleja velmi malo, na poriadnu a rychlu aktivitu odporucam aZ 3 x 200 mg carvacrolu. Jedna kvapka tvoja oleja(asi 40 mg) ma dokopy len asi 25 mg carvacrolu . Mozno na hrdlo je to dost, kedze je to bez rozriedenia, ale na cele telo a candidu v crevach je to primalo
A samozrejume zmenenie diety, najprv velmi prisna, neskor len menej cukrov a bielych muk, za viac mikrovlaknin.
Samozrejme na rychle potlacenie candidy pozri na vsetky proticandidove, nie len jedno z nich
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Rozpolteny jazyk je obvykle dosledok viralneho utoku, pozri temu herpes.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-28 23:49:07)



113

Re: candida

miriamka: drzim ti palce, bojuj a nevzdavaj sa.



114

Re: candida

Tono:   dakujem za podporu smile uz je to podstatne lepsie a pochopila som vela suvislosti. Dufam ze u Teba to nedojde tak daleko...



115

Re: candida

miriamka: juuuuj mne nic vlastne nieje ako som tak cital o tebe. len tie cervene bodky na hrudnej kosti. nic ine... asi smile
a dakujem aj ja. zaklad je ta vyvazena strava, je to fakt, ze vsetko zacina v zivotosprave.
drz sa!



116

Re: candida

tono, tie cervene bodky na hrudi a na rebrach mam aj ja....zistoval si kvoli comu vznikli ??



117

Re: candida

netusim kvoli comu vznikli. ty vies? podla mna su to tie kvasinky premnozene.



118

Re: candida

Cervene bodky=petechie maju povod v roznych pricinach, od reakcie na lieky a ine zamorenia,cez nasledky roznycyh mikrobov, kasel/fyzicka namaha,  az po rozne hormonalne a ine problemy, tiez ine oslabenia stien kapilar z roznych dovodov.
Zopar ich ma prakticky kazdy, problem je len ked ich je privela, ako najdes na obrazkoch
http://en.wikipedia.org/wiki/Petechia



119

Re: candida

RNG chcem sa spytat, aky ucinok by mohol mat tento doplnok pri likvidovani candidy?? http://www.iherb.com/Now-Foods-Saccharo … caps/37505 nebolo by dobre ho uzivat?



120

Re: candida

Dobry den RNG,
Uz niekolko rokov ma trapi silny zapach z ust ,na koreni jazyka mam bielo zlty hruby povlak,rano cely jazyk a neustale v ustach citim chut akoby zeleza. Dalej trpim castym nafukovanim po jedle,vobec sa neprejedam,jem malo a casto,ale jem vsetko. Chcem sa spatat,ci si myslite,ze to je Candida,kedze mne smrdia velmi aj sliny a mandle.  Neviem sama presne,ci ten zapach ide zo zaludka alebo je len v ustach . Dalej trpim aj hlienami,kazde rano ich mam nastekane v hrdle. Uz som si objednala vsetky Vami odporucane doplnky a chcem skusit liecbu proti Candide,mohli by ste mi prosim potvrdit,ci ide o Candidu alebo nieco ine,kedze o tych slinach a mandliach som tu na fore zatial nic nenasla..budem vdacna.



121

Re: candida

Obvykle odporucam bohatsi zdroj, tepelne a kyselinovo odolny, ale cim viac druhov probiotik, tym lepsie
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518



122

Re: candida

Silne povlaky na jazyku su plesne a kvasne infekcie. O ktore sa jedna ti moze povedat len laboratioriun. Vies, ze mas pokazene treavenie(zapach, naduvanie atd) takze to musis adresovat doplnkom kyselin, enzymov mikrovlaknin a nasadit si kvalitne probiotika.
Boj proti candide, co tu uvadam je kratka a nemilosrdna vojna.
Udrzba travenia je ale celozivotna zalezitost a to co ti chyba si musis doplnit. najma kyseliny, enzymi a mikrovlakniny, probiotiak raz nasadene sa potom sami rozmnozuju a len obcas si ich treba znovu nasadit, pre istotu, ale vzdy pri hnackach a pouziti atb.



123

Re: candida

Vsetko,co vy uvadzate proti Candide mam uz kupene,odporucate mi najskor Candidu potvrdit laboratoriom?

Uzivanie doplnkov proti Candide viem,ale neviem este,kde pocas dna vsunut kyseliny a enzymy,poradite?
Co si myslite o zapachajucich slinach?

Dakujem za reakciu.



124

Re: candida

Aka kvasna ci plesnova infekcia to je nie je dolezite, zrejme ju alebo ich mas a musis ich potlacit.
Kyseliny a enzymy sa beru spolu s jedlom. Zapach moze byt od roznych mikrobov, ci uz v nekyslom zaludku, ci uz v ustach.
Na napravenie ustnej flory su napr ustne probiotika vo forme cukrikov(samozrejme bez cukru...)
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … nges/41036
Chrania zuby, hrdlo a dokonca aj  zamedzuju  nakazy v nose a vnutornom/strednom uchu po case.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-30 22:09:20)



125

Re: candida

Plesnove,ci kvasne infekcie v ustach treba potlacit zvlazt,ako tie v zaludku? Alebo tymi doplnkami sa potlacia plesne aj v ustach?
Utne probiotika zatial nemam,zaobstaram si ich,dakujem za typ.

Okrem toho ma trapy este jedna vec,moja dcera 4 rocna ma tiez biely jazyk,citim presne ten isty zapach,ako umna,( nie az tak silny)prvy krat som to spozorovala par tyzdnov po narodeni,odvtedy to ma,par x som to uz lekarom hovorila a vzdy ma odbili,ze to je normalne. (To som v nich mala väcsiu doveru,kedze su Rakusky)Chcela by som vediet,ako pomoc jej,dietu jej nasadit nemozem ,ked je tak mala este,poradite? Neviem,co robit,ked lekari tu (At)mi pridu niekedy horsi,ako na Svk a vobec na to nereaguju :-(.



126

Re: candida

Deti su s rodicmi cely cas, takze si vzajomne vymienaju vsetky mikroby, naviav maju obvykle roznaku stravu a nieco je aj zdedene. takze aj choroby z toho su casto rodinna charakteristika.
V crevach sa nachadza drviva vacsina bakterii z tela, teda tam treba adresovat vsetky problemy v prvom rade. casto ked sa tam potlaci candida a plesne a creva okupuju na vyse 90% probiotika, tieto vyrobia dost protilatok na problemy  v inych castiach tela.
V zaludku infekcie az na male vynimky potlaci dostatok kyselin. Ale ked nie je v zaludku dost kyselin, nielen ze je tam kvasenie a hnitie, ale coskoro sa to prenesie do criev a znici v crevach dobru probioticku floru
$ trocna moze brat probiotika,ako napr oba spomenute vyssie, jedni sa daju z kapsule vysypat do jedla, druhe ako cukrik su pre dieta celkom vhodne.
No a mikrovlakniny mozno brat rozpustene vo vode, dzuse, dokonca aj v mlieku a caji.

Ak jej nemozes davat kyseliny alebo enzymy, postaraj sa, aby s jedlom pila co najmenej, aby sa jej kyseliny nerozriedili a pit a to hojne cistu vodu az 2-3 hodony po jedeni. To je pasivna obrana proti oslabenemu traveniu.
Aktivne je doplnit co chyba.
Nakaza v zaludku sa da znicit koloidnou striebornou vodou. Ja si glgnem zakazdym , ked sa objem a zacina ma bolet zaludok.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-30 23:44:19)



127

Re: candida

Dobry vecer RNG,
Dakujem za rady a informacie,
Chcem sa spytat ,ci mozem davat dcere(4 rocnej)tie kyseliny Betain Hcl? A v akej davke? Ma 20 kg.
Enzymy by ste mi pre nu ake odporucili?

Ohladne seba sa chcem spytat,ci by nebolo vhodne pred proticandidovou dietou spravit protiparazitnu,? Ci tie doplnky budu mat aj taky ucinok? Som nova na fore,nemam este take info o vsetkom :-). Ak ano,od Huldy Clark by ste odporucili parasitenkur komplett?

Este ohladne Candex,neviete poradit nieco velmi podobne ,co sa da dostat na Svk,pripadne z De? Vsetko uz mam okrem Candex a Kalinat na odkyslenie treba tiez? Kedy ho pocas dna brat?

Dakujem vopred za odpoved.



128

Re: candida

Kalinat je nemecky produkt, takze neviem, preco by sa v nemecku nedal zohnat.
Pozri napr   http://www.weinbau24.de/shop/entsauerun … t-1kg.html
Candex je zatial jediny silny enzym na celulozu a hemicelulozu, z ktorej sa skladaju bunkove steny candidy a roznych plesni.
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … -Caps/3218
Telo vyraba rovnake mnozstvo kyselin a zasad. Ked si doplnujes kyseliny na travenie, musis v inom case brat aj nieco zasadite, aby si si neokyslila telo.
Ja beriem obcas 1/2 lyzicky kalinatu(KHCO3), najma ked som zobral viac tabletiek/kapsul kyselinovych doplnkov.
Travenie 4 rocnej je skoro identicke dospelemu, preto potrebuje tie iste veci ako dospely, samozrejme v mensich davkach, podla vahy.
Pre nu by boli betainy a ine vhodne najma v kapsuliach, ktore sa daju otvorit a obsah rozdelit na mensie davky.. Pozor na kyselinove zdroje, nerozpustaj ich vo vode , lebo ti nahlodaju zuby.To treba prehltnut v kapsuli alebo tabletke.
Protiparazitne su rozne, ja som vyskusalosobne tento
https://www.swansonvitamins.com/new-act … -kit-1-kit
co je podla dr Huldy Clark.



129

Re: candida

Dobry den,
Kalinat zohnat viem samozrejme,len na ten Candex som sa pytala,objednam si ho teda z iherb,dakujem za link.
Kedy je najlepsie davat ten Kalinat,ked s jednom budem brat enzymy a betain hcl?
Pisete,ze vy si davate pol lyzicky,mozem tiez zobrat pol lyzicky na 47 kg?

Dakujem



130

Re: candida

Kalinat neberies na vahu, ale hlavne podla toho, kolko beries betainu HCl.. Ja beriem kalinat skoro rano ako prvu vec v pohari teplej vody/nesladeneho caju a jem az za 1.5 hodiny neskor, aby som dal zaludku moznost vybudovat kyseliny.



131

Re: candida

Dobry den, minuly tyzden som pisala. ze mam jazyk v strede tak 1.5 cm rozdeleny, naco si mi odpisal ze to moze byt viralny utok prip  . herpes. ako som pisala, uzivam oreganovy olej 3x denne, podstatne som zvysila davku, mam 96% vytazok z aloe ktory uzivam rano. Je sanca ked sa virov zbavim, candidy tiez ze sa to vrati do povodneho stavu?  Co by si este poradil? mam prisnu dietu, zelenina a obcas maso alebo ryba. dakujem za odpoved.



132

Re: candida

Nezabudaj na mikrovlakniny a probiotika, tie ti musia vytlacit candidu z criev a nahradit ju. Tym sa samozrejme celkove zvysi imunita podlstatne, aj zamorenie tela toxinami z candid  zlepsi celkove obranyschopnost tela. Viac na antiviralne pozri temu Herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



133

Re: candida

Dobrý deň RNG,

Idem na proticandidovú diétu. Zaobstarala som si oregánový a kokosový olej. Chcem Vás poprosiť o radu ohladne citricidalu. Objednala som tento z česka http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … -461.html. Chcem sa spýtať či v Amerike sa dá zohnať nejaký s obsahom 60 % GSE. Počula som, že ten 33%ný od firmy nutribiotics začal chodiť s nejakou inou chuťou- nehorký, a tak je podozrenie, či ho nejak nešvindlujú. Nemáte s týmto novým skúsenosť?

Ešte prosím o radu ohladne probiotík. Na začiatok chcem zobrať tieto silné http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … aps/19518, ale potom na dlhodobejšie užívanie by som chcela využiť zlavy v puritan. Neviem tam však nikde nájsť údaj o tom, či sú odolné voči teplu a žalúdočnej kys. Čo si o tom myslieť, ak to vôbec neuvádzajú? http://www.puritan.com/probiotic-672

Je toto dobrý prípravok ako vláknina? http://www.puritan.com/fiber-bran-suppl … oot-001891 Na obale píšu 500 mg ale dole v popise 1000mg glucomannanu. Hovorí to číslo 500mg o niečom inom?

Ďakujem:)



134

Re: candida

Este stale som si nie isty s tym 60% citricidalom z Centrum regenerace.
Ale na GSE z NutriBiotic mozes zabudnut zatial.
Uvedeny glucomanan ma 1000 mg kapsule 100 kusov , ale maju aj 500 mg s 90 a 180kapsulami.
Inac to prave nie je najlacnejsia mikrovlaknina, pouzivaju ju najma na chudnutie(zbacka Lipozene), na lacnejsie pozri na domaci zdroj, firmu Vemica, ich produkty s vlakninou, kde maju inulin, psylium ovsennu vlakninu, tj viacero na dobru zmes.
Puritan zialbohu nema nic tak kvalitne, ako uvedene z iherb.

Naposledy upravil: RNG (2013-03-13 16:39:32)



135

Re: candida

Prajem dobry den. ja som pisala pred casom ohladom podozrenia za candidu a tvoj tip bol skor viralny utok prip. herpes. Ano, pred 4 dnami sa mi objavilo par vyrazok v oblasti konecnika, co potvrdilo herpes. uzivala som skoro mesiac aloe vera, teraz som si objednala vacsie mnozstvo, oreganovy olej, biele jogurty. selen. Telo sa zbavuje virusov a je to reakcia alebo sa im u mna pekne dari? Co by bolo este dobre, lebo ako sa zda virusom sa nechce prec. Dakujem za odpoved.



136

Re: candida

Virusy neodidu, len ich mozes podstatne potlacit.
Uzivanie aloe vera je kumulativne, lebo vzacne sacharidy v nom posilnuju bunecne steny a tak prechod mikrobov z bunky do bunky sa stazi, tj zvysi sa imunita. Ale to prebudovanie trva dlhe mesiace a aj tak celkom neznemozni cestovaniu virusov.
Pri antiviralnych treba pouzivat viacero do[plnkov  a vlastne cely zivot, z casu na cas obmienat. To je tak ako s vodou, tu nestaci pit len obcas a potom prestat.



137

Re: candida

Dobrý deň!
Diétu na candidu držím už podruhé, lebo po prvej sa mi podarilo vrátiť sa na pôvodnú stravu, a zase sa rozmnožila :-(.
chcela by som sa spýtať, čo si myslíte o potravinách počas proticandidovej diéty, ako je: pšeno, cícer, pohánka a ananás.
Pšeno som si veľmi obľúbila, čítala som, že vytvára v črevách zásadité prostredie, a preto je vhodné aj počas tejto diéty. len keď sa pozriem na jeho "zloženie", tak tam stojí, že je zo 76% uhľohydrát.
Užívam probiotiká, olej z grepových jadierok, ale popri tom mám predpísané od gastroenterológa Venter a Ganaton, kvôli vysokej hladine žalúdočnej kyseliny. Tieto tabletky počas diéty mám vynechať? Mám predpísaný aj Kreon na trávenie, lebo tráviace ťažkosti mám už dlhšiu dobu. Dokonca tri roky som bola na bezpšeničnej diéte na základe alergologických testov, kde sa zistilo, že vlastne to bola pseudoalergia vyvolaná práve candidou.



138

Re: candida

Nuz ked mas malo kyselin, tj mas zaludocne kvasernie a hnitie, nediv sa, e sa ti v crevach rozmnozuju neziaduce kultury, ktore sa tam dostali cez nedostatocne kysly zaludok.
A tie ti zrejme napadli aj enzymaticke zlazy.
Probiotika same nestaci brat, musis brat aj hromadu potravin pre ne, tj mikrovlakniny, aspon 15 gramov denne.
A odrezat sacharidy aspon na cas, lebo inac candidu nevyhladujes a neznicis.
Krreon je zniceny pancreatin farmaciou, kde amylaza a proteaza su znacne znizene na ukor lipazy. Odporucam ti doplnovat si  pancreatin tak ako sa vytvara aj v nasom pancrease, nie farmaceutmi "upraveny"
Neviem, aky ma ucinok "olej z grepovych jadierok" a co tym vlastne myslis. Ale na protikandidove doplnky pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
A uvedeny Candimin je prilis slaby, obrat sa na entericke kapsule oreganoveho oleja z firmy NOW
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Dnes je GSE nanic, firma NutriBioric ho zmenila na prakticky velmi malo ucinne, o to je dolezitejsie zvysit prijem oreganoveho oleja, kokosovoho oleja, Candexu a mikrovlaknin a drzat UPLNE  bezsacharidovu dietu aspon 2-3 tyzdne.

Samozrejme musis brat kyseliny, alebo aspon sa naucit ako si ich neriedit(tj nepit s vacsim jedlom, ale az 2-3 hodiny po nom a to hojne) a definitivne kvalitne enzymy, tj aspon 4 gramy ekvivalent Pancreatinu s vacsim bielkovinnym jedlom. Pozri napr na tento, kde mas 2 gramy ekvivalent pancreatinu v kazdej kapsuli
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716



139

Re: candida

Ďakujem za odpoveď, prezrem si linky ktoré si poslal.
píšeš nedostatočne kyslý žalúdok - ale ja práve že mám príliš veľa žalúdočnej kyseliny - aspon tak to zistili na gastroskópií.
Dietu teraz už držím týždeň, snažím sa jesť len zeleninu, a trošku mäsa. Mliečne výrobky tiež nemôžem, lebo mám laktózovú intoleranciu, ale to sa asi aj tak nemá dávať počas tejto diéty.
nenapísal si, čo si myslíš o pšene, cíceri, pohánke a ananásu počas tejto diety?!!
Pekný deň!



140

Re: candida

Jedina spravna metoda na meranie hladiny a vytvarania sa kyseliny je Heidelbergova kapsula.
A s nou zistili v drvivom pocte pripadov, kde gastroenteorologovia diagnozuju " z brucha", alebo "vycicane z prsta", tj bez merania tvorby kyselin "privela kyselin" ze pravda je opak, tj primalo kyselin
http://www.phcapsule.com/
Ziadny zdroj sacharidov pri bezsacharidovej diete nemozes brat, inac si podporis candidu a teda ju nijak nevynicis.

Mliecna intolerancia sa da pomerne ucinne adresovat dnes branim enzymov, pozri pod Dairy enzymes, davky nad 1000 ALU ti spracuju pohar mlieka.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Dairy-Di … Vcaps/7269
kde kazda kapsula spracuje pohar mlieka.



141

Re: candida

Ahoj RNG,
     najskôr veľká vďaka za všetky rady, ktoré ochotne ľudom poskytuješ.
Ja mam jednu technickú otázku, pri protikandidovej diete. Chcem si objednať doplnky z iherb k tejto protikvasinkovej diete, ale momentálne nemajú GSE v tekutej forme, keď si objednám v kapsuliach tu slabšiu formu vzhľadom na váhu (178cm,65kg), ako by som mal dávkovať, kedže tekúte sa má piť behom celého dňa rozriedene v celom litri vody. Toto dávkovanie som nikde na fore nenašiel. Plus okrem oreganoveho oleja, kokosoveho oleja, mikrovláknin, probiotík, GSE a samozrejme toto všetko pri bezsacharidovej diete.. k týmto všetkým doplnok je potrebné užívať aj candex?
     Vrelá vďaka za odpoveď smile



142

Re: candida

S GSE je problem, sucasne GSE je nanic, skus citricidal, professional formula, ten sa zda byt este dobry, teda aspon na chut je besne horky a v popise je, ze sa jedna o potenciovany /chemicky zmeneny vytazok z grapefruitovych semien, tj pravdepodobne povodny citricidal. Tento citricidal je asi 60%, tj potrebujes z neho 35 kvapiek na liter vody.
Candex je silny enzym, ktory rozklada bunkove steny candidy a plesni, ktore su z celulozy. Bunkove steny nase su z bielkovin a tukov povacsine, tj nase bunkove steny aj mnohych probiotik to nerozklada.  Takze je to vyborny doplnok na boj proti candide a urychluje zbavenie sa z nej.



143

Re: candida

citricidal ktorý sa aspon trochu priblížil k 60% som našiel tento so 40% obsahom: http://www.iherb.com/Proseed-Grapefruit … Item/10485 mohol by byť? a Candex mám ako dávkovať?
ďakujem



144

Re: candida

Ten proseed citricidal nepoznam, a naviac ho ani nedostat.
Candex davkuj intenzivne 2 x 2 medzi jedlami.



145

Re: candida

kedže citricidal-om sú problémy. Zaradím všetky doplnky ako odporúčate, až na ten citricidal a ten nahradím pitím MMS1, s ktorým mám dobré skúsenosti, v tele vytvára plyn ktorí z oxiduje patogény a nakoniec sa zmení na chlorid sodný a prirodzeným spôsobom sa vylúči von z tela, takže sa mi javí ako dobrá náhrada za to GSE.
ďakujem za rady



146

Re: candida

Az na to, ze MMS znici nielen patogeny,,ale aj probiotika,lebo mnohe z nich su anaerobne mikroby, tj take, co nepotrebuju a nemaju radi vzduch/kyslik.
Citricidal, tj roztok , ked ho pijes po malych glgoch cely den ti probiotika v crevach neznici.
Nuz ale par dni by som to MMS 1  pouzival aj ja, keby som to potreboval pre extra antimikrobialnu ucinnost. Alebo MMS2, alebo pil peroxid vodika(tj cisty, "nestabilizovany" tazkymi kovmi)
Pozor na herxheimerovu reakciu, ktora je pri silnych antimikrobialnych dost pravdepodobna.



147

Re: candida

pan RNG može sa držat proticandidovy diety a uživať oreganovy olej aj počas meštruacie?



148

Re: candida

Ano.



149

Re: candida

Ahoj RNG,
zajtra idem na proticandidovú diétu. Na probiotikách píšu, že sa majú užívať s jedlom (aj na týchto http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … ps/19518), ty odporúčaš 4 hodiny po jedle, len s jablkom. Prečo oni uvádzajú tak?
Môžem pri tejto diéte soľ, slepačiu polievku?
Je nutné brať nejaké enzýmy?
Ďakujem



150

Re: candida

ešte prosím Ťa, citricidal treba skladovať v chladničke? píšu, že v chlade.. v chladničke úplne stuhol, je to ok?