1

Téma: Vysoky tlak

Pan RNG, prosim Vas, co je najlepsie na vysoky tlak?



2

Re: Vysoky tlak

Vysoky tlak je z roznych dovodov
. Nervozitu treba odstranit destresovacimi technikami a doplnkom vitaminov B
Zapchate cievy treba cistit lecitinom, pripadne inymi metodami(chelacia, absorbcia, rozne antioxidanty)
Zuzene cievy trba roztahovat (vasodilatacia a odporucal by som na to sa vyhybat jedlam co stahuju cievy a brat hloh(hawthorne).
Hustu krv treba riedit(nattokinaza, serrapeptaza, seanol...)
Casto je vysoky tlak z privela sodika a nedostatku draslika. Vtedy som radil a aj sam pouzivam miesto rafinovanej soli zmes morskej soli a KCL, pripadne zmesi oznacene ako sol so znizenym obsahom sodika(kde pridavaju KCl)
Samozrejme, ja odporucam najma kombinaciu vsetkych uvedenych....

Pridavam este horcik(magnezium) ktory ma hodne funkcii, tiez prispieva k vasodilatacii a ukludneniu(destress) a najnovsie aj stevia(rastlinne sladidlo) ma udajne vasodilatacne ucinky. Prijemne prekvapenie pre mna, ja ju uzivam miesto cukru(diebetik) s tym, ze naviac prispieva k regeneracii pankreasu

Naposledy upravil: RNG (2010-07-05 21:16:20)



3

Re: Vysoky tlak

Dakujem, lecithin uz berie, 1PL denne- teraz na zaciatku, super enzyny od NOW, diab aid, bitter melon, wild yam, kokosak, plus nejake vitaminy a mineraly, asi od zajtra toho bude viac, cakame dodavku od swansoma. Ten hloch priobjedname.  Potassium, ktore si mame objednat? KCI kde zozenieme? Kamaratka ma totiz problemy so vsetkym, co navsteva u doktora, to dalsi problem. Obcas sa mi to zda az neuveritelne. Na Slovensku bola, podla doktorov, zdrava. Az na reumu na rukach, ma viditelne zdeformovane klby na prstoch, ani to jej neliecili! Tu je rok, zistili jej cukor, tlak, uzliny na SZ, problemy s ocami, plesne, teraz caka na vysetrenia u reumatologa, a gynekologa. Liekov ma plno, ale chce sa ich zbavit, tak sa tiez dala na prirodu. Dakujeme.



4

Re: Vysoky tlak

a, skoro som zabudla, doplnky berie sice kratko, ale hovori, ze sa citi o dost lepsie!



5

Re: Vysoky tlak

A co poviete na  http://www.swansonvitamins.com/SW915/ItemDetail?n=0 ? moze byt chutny...

Naposledy upravil: Analyn (2010-07-04 23:58:56)



6

Re: Vysoky tlak

OK, ked to chces davat do joghurtu a na salaty. Moja zena dava cisty lecitin do zeleninovych polievok a roznych inych jediel bez tuku a nijak to nezmeni na ich chuti, takze ja ho pouzivam ako "neviditelny" doplnok
Co sa tyka reumy, dnes je urcita cast lekarov presvecena, ze az 50% reum ( artrozy a osteoartrozy) je dosledok roznych velmi pomaly sa rozmnozujucich mykoplazmickych nakaz v tele.
Zialbohu take pomale nakazy su bezne podla lekarov "asymptomaticke", tj si ich nevsimaju a zaraduju ich do "normalneho" starnutia. Zrejme hraju silnu rolu aj v tzv "autoimunnych chorobach, ktore sda tak isto casto prejavuju symptomami ako reuma a pre to ich aj reumatologovia "liecia" tj lepsie povedane 'Udrzuju", tj potlacaju ich symptomy.
Pozri na temu mykoplazmy.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-06 03:08:52)



7

Re: Vysoky tlak

mne reumu kolien sposobovali tazke kovy, napuchali mi roky kolena, uz roky sa mi to neobjavilo, skusil by som na tvojom mieste chelaciu hlavne ortude ktora sa vesela dava do vakcin a prejavi sa usadena na klboch u niekoho aj po 10tkach rokoch.



8

Re: Vysoky tlak

Aj to je mozne, hoci mernej pravdepodobne.
Skor je pravdepodobnost, ze ortut znizi silne imunitu a rozne mikroby v tele sa rozmnozia a ich toxicke vylucky sposobuju tie rozne zapaly.
Samozrejme, odmorenie od tazkych kovov a inych toxinov je potrebne pre kazdeho, aj od na pohlad zdravych ludi, lebo toxiny nas otravuju , znemoznuju regeneraciu, pretazia imunitny system atd.



9

Re: Vysoky tlak

Dobry den chcem sa spytat na lecithin v softgel napr. ten od puritanu http://www.puritan.com/lecithin-064/tri … ?NewPage=1 či ma taky isty efekt pre branie ako ten v granulkach ? Davka 1lyzica granul je cca 6,5g a softgel 1200mg takze ekvivalent by bol cca 5ks, len ci ten efekt je ten isty? Dakujem.



10

Re: Vysoky tlak

V softgele je lecitin rozpusteny v oleji, takze uz nemoze dalsie tuky v cievach prakticky vobec emulzufikovat. Efekt teda vobec nie je ten isty.
To by si tak isto mohol jest cokoladu, tam je plno lecitinu aby emulzifikoval(robil vodorozpustnym) tvrde kakaove maslo.



11

Re: Vysoky tlak

S radostou mozem pridat dalsi clanok na znizenie tlaku, tiez ACE mechanizmus, podobne ako z ovocia hlohu  z polyfenolov kakaa(tj tym myslia horeku cokoladu bez mlieka)

> Velmi zaujimavy clanok uverejnil Lee Swanson na cokoladu a krvny tlak.
> Nie je to sice nic noveho co sa tyka vyskumu, ale tentoktat je to spopularizovane pozri na   http://www.swansonvitamins.com/health-l … =INTHIR406

> http://www.sciencedaily.com/releases/20 … 202024.htm
>
> Takze cokoladou(s vysokym obsahom kakaa, od 72% viac a bez mlieka) k zdraviu je velmi pritazliva myslienka. Hlavne ked vysledky na znizenie tlaku cokoladou(ACE mechanizmus) boli porovnatelne s liekmi na znizenie tlaku!!!
>
> Inac ja ako cukrovkar jem len cokolady s 90% kakaa alebo si vyrabam vlastne zmesy zo surovych neprazenych kakaovych bobov a prisladzam sladkym polyolom, erytritolom, ktory nema ziadnu pachut a sladkost az 70 % sacharozy , absorbuje sa skoro 100% a zdrzi sa pre malu molekulu v tele len kratko, takze okolo 95% odchadza s mocom a teda neprispieva k zvyseniu glukozy v krvi nic.
> Skusil som aj D-riboze, ale ma nejaku zvlastnu pachut a velmi slabu sladkost.
> D riboza je material pre DNA a RNA , tj regeneracny doplnok a udajne znizuje hladinu glukozy v krvi, takze ju definitivne otestujem , ako doplnok pri DM2 na sebe(mozno by bola vhodna aj pri DM1 ?)



12

Re: Vysoky tlak

to mlieko pri kakau skodi ?  Dufam ze to nie je nieco take, ako si briti kazia antioxidacne ucinky katechinov v caji tym, ze si do caju prileju mlieko, cim mliecny kazein zreaguje s katechynmi a ORAC tym vyrazne poklesne...



13

Re: Vysoky tlak

Zialbohu, jedna zo zlych vlastnosti mlieka je znizovanie ORAC(TAD)



14

Re: Vysoky tlak

Prosim vas co je ORAC (TAD)..dakujem...



15

Re: Vysoky tlak

To su cisla vyhodnocujuce antioxidacnu schopnost. TAD je sucet antioxidacnej ucinnosti vodorozpustnych a tukorozpustnych antioxidacnych latok
Antioxidanty zabranuju oxidacnemu poskodeniu v tele a tiez neutralizuju chemicky agresivne volne radikaly, ktore tak isto poskodzuju telo, co sa prejavuje ako starnutie vseobecne.
http://rng.nazory.eu/antioxidant
Stare odhady na potrebu tela antioxidantov su okolo 4000 ORAC denne, novsie ovela vyssie, ale zatial sa na tom este len pracuje.
O predavkovani sa len spekuluje,ziadny pripad predavkovania nie je popisany v literature, zatial nikto nedosiahol nijak taku velku davku a mnohi isli hodne cez 100 000 TAD a mali ovela lepsie telesne funkcie celkove.
Takze je snaha dostat do seba co najviac TAD aktivity, co predlzuje zivot, spruznuje cievy a cele telo, dokonca v mnohych pripadoch vysokych davok sa javi ako omladzovanie.



16

Re: Vysoky tlak

na stranke swansonu je viacero produktov z hlohu... RNG vedel by si mi sem prosim hodit link na ten, ktory je podla teba najucinnejsi na vysoky tlak + jeho davkovanie?
vdaka.



17

Re: Vysoky tlak

Nemyslim, ze ma zmysel ist na drahsie nez tento
http://www.swansonvitamins.com/SWH039/ItemDetail?n=0
Skus 3 x 2 kapsule, pripadne zvys dvojnasobne, co ti to spravi. Nemaj z toho strach, je to len ovocie.Ucinok by si mal pozorovat po 3-4 hodinach najneskor.



18

Re: Vysoky tlak

Ahoj RNG, chcem sa spytat, v noci sa budim na vysoky krvny tlak. 150/110. Pocas spanku sa zobudim,ze mi je zle, tlaci ma na hrud, niekedy mam aj zvyseny pulz 100-110, niekedy je v norme cca 60. Beriem Tritace 2x5mg, a este vecer beriem Tenaxum. Ale z casu na cas sa mi to aj tak stava, hlavne potom, ked si vecer troska vypijem, ale nie vela, trocha vina. Ale predtym sa mi to stavalo aj bez toho, aby som nieco vypil. Chcem sa ta preto opytat, ci tento problem nemoze suvisiet aj s tetaniou, kedze aj tu mam, ci je pri tetanii bezne a normalne, aby som sa na nu, na ten zachvat zobudil zo spanku, alebo ci je to podla teba vysoky krvny tlak. Raz sa mi dokonca stalo, ze ked som prisiel z oslavy, tak som mal tlak dobry 127/84 a dal som si Tritace, aby som to bral pravidelne a hned na to asi 5 min mi vyskocil tlak na 150/110  a siel som na pohotovost, kde mi ho museli znizovat az do 7mej rana.. dakujem za odpoved



19

Re: Vysoky tlak

Vies moj nazor na patentovane chemicke lieky. Tie maju vsetky hromady skodlivych ucinkov a mnohe nesmies brat s alkoholom.
Miesto toho by som radsej bral ovocie hlohu(Hawthorne) ktore ma tak isto ACE ucinok(rozsiruje cievy) ako tvoj skodlivy chemicky liek
http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100002657.html
Inac tlak 150 nie je tak vysoky, aby si musel ist na pohotovost. Niektori ludia ho maju cely dlhy  zivot.
Mojej krstnej pravidelne merali tlak az do 240(!!!!), zila tak vyse 20 rokov, cakali sme kazdy den, ze ju porazi okruhla ako gulka a nakoniec zomrela na rakovinu maternice.
Hyperventilacna tetania (kedysi hysteria) to moze spravit, samozrejme tiez, najma ked je clovek pod stresom alebo ma zly spanok.



20

Re: Vysoky tlak

Zdravím
Aký tlakomer by ste doporučili na meranie tlaku krvi, mechanický alebo digitalny, našiel som aj taky hybryd
http://www.tlakomery.eu/tlakomery/eshop … del-Manual



21

Re: Vysoky tlak

Nepoznam tie vyrobky, neviem ako su presne kalibrovane.



22

Re: Vysoky tlak

RNG napísal(a):

Vysoky tlak je z roznych dovodov
. Nervozitu treba odstranit destresovacimi technikami a doplnkom vitaminov B
Zapchate cievy treba cistit lecitinom, pripadne inymi metodami(chelacia, absorbcia, rozne antioxidanty)
Zuzene cievy trba roztahovat (vasodilatacia a odporucal by som na to sa vyhybat jedlam co stahuju cievy a brat hloh(hawthorne).
Hustu krv treba riedit(nattokinaza, serrapeptaza, seanol...)
Casto je vysoky tlak z privela sodika a nedostatku draslika. Vtedy som radil a aj sam pouzivam miesto rafinovanej soli zmes morskej soli a KCL, pripadne zmesi oznacene ako sol so znizenym obsahom sodika(kde pridavaju KCl)
Samozrejme, ja odporucam najma kombinaciu vsetkych uvedenych....

Pridavam este horcik(magnezium) ktory ma hodne funkcii, tiez prispieva k vasodilatacii a ukludneniu(destress) a najnovsie aj stevia(rastlinne sladidlo) ma udajne vasodilatacne ucinky. Prijemne prekvapenie pre mna, ja ju uzivam miesto cukru(diebetik) s tym, ze naviac prispieva k regeneracii pankreasu

Dobry den RNG
Takže na solenie môžem použiť zmes morskej soli, KCL a Horčíka v rovnakom pomere? Čo ešte sa môže pridať do tejto kombinacie?



23

Re: Vysoky tlak

Horcik je podla mena horky. Tj nevhodny nas solenie. Najbeznejsia forma, horka sol(siran horecnaty= Epsom salt) sa pouziva napr na kupanie ovci proti parazitom vo vlne a koznym parazitom.
Horcik odporucam brat v doplnkoch, v kapsuliach,a najma vo forme organicky viazanej, ako rozne chelaty(glycinat,proteinovy chelat) alebo ako maleat, citrat, laktat a podobne.



24

Re: Vysoky tlak

RNG napísal(a):

Horcik je podla mena horky. Tj nevhodny nas solenie. Najbeznejsia forma, horka sol(siran horecnaty= Epsom salt) sa pouziva napr na kupanie ovci proti parazitom vo vlne a koznym parazitom.
Horcik odporucam brat v doplnkoch, v kapsuliach,a najma vo forme organicky viazanej, ako rozne chelaty(glycinat,proteinovy chelat) alebo ako maleat, citrat, laktat a podobne.

Epsom salt pouzivam bezne na kupanie spolu s morskou solou a soda bikarbonou.
Chlorid horecnaty pijem bezne mam to rozrobene do vody a denne cca 500mg je trosku horky, ale mne to nerobi problem.



25

Re: Vysoky tlak

OK, tak si pridaj aj chlorid horecnaty do soli na solenie, trochu to zmeni chut jedla, ale budiz.
Len moj nazor na chloridy je, ze sa pomerne rychlo dostanu cez ladviny z tela von, lebo su to maluicke molekuly. Ak chces, aby sa ti horcik v tele zabudoval do kosti(zasoba horcika) tak vhodnejsie formy su proteinove chelaty.



26

Re: Vysoky tlak

Budem preferovať chelaty, zatial ale musim dobrat ten chlorid, totiž ja som ho nakupil asi 2kg. Ako by sa ešte inak dal využiť ten chlorid? Do jedal asi nie kvôli tej horkosti.



27

Re: Vysoky tlak

Pln ho  do kapsul. A vobec si si isty, ze to je potravinarska kvalita?

Reagent alebo lab cista este nemusi byt potravinarska forma.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-27 23:39:08)



28

Re: Vysoky tlak

RNG napísal(a):

Pln ho  do kapsul. A vobec si si isty, ze to je potravinarska kvalita?

Reagent alebo lab cista este nemusi byt potravinarska forma.

Chlorid horečnatý hexahydrat p.a.
a kolko mg mam plnit do kapsul

Naposledy upravil: lavega (2012-01-28 16:30:07)



29

Re: Vysoky tlak

Nuz kolko sa do kapsul co mas zmesti. V hexahydrate je len malo horcika, mozes si to vyratat z atomarnych vah(MgCl.6 H2O )
Pisem z domu tu nemam Mendelejovu tabulku zavesenu na stene a naspamat si pamatam len ze kyslik je 16 a vodik 1, tj len vody je v tej molekule dokopy 102.
OK, aby si nepovedal, ze ti nepomozem, nasiel som si vo wikipedii atomarne vahy chloru a magnezia takze pomerny  obsah magnezia v tom hexahydrate je 24,3: (24,3 + 35.34 + 102) = 0.15
Tj mas tam magnezia/horcika len 15% na vahu

Naposledy upravil: RNG (2012-01-28 17:17:31)



30

Re: Vysoky tlak

No to ma prekvapilo ja som si myslel ze jetam aspon 70-80 percent magnezia, to znamena ze 500mg magnezia je v 33gramoch chloridu horecnateho.
Dakujem a velmi si cenim tvoju pomoc, naozaj dakujem. Zase som sa dozvedel nieco dolezite .

Naposledy upravil: lavega (2012-01-28 22:57:49)



31

Re: Vysoky tlak

Mas tam desatinnu chybu, je to 3.3 gramov .
Ale nieco dostanes aj v potrave, doplna sa len schodok.



32

Re: Vysoky tlak

ano je to len 3.3 pisem na notebooku a tu mam problem s prepinanim znakov



33

Re: Vysoky tlak

No a to mas fakticky 3-4 kapsule, vacsie(00)



34

Re: Vysoky tlak

Niekde som čital že idealnejšia forma prijmu horčika z chloridu horečnateho je aplikacia na kožu, či už vo forme natierania vodneho roztoku alebo kupele.



35

Re: Vysoky tlak

Hocikto hocico hocikam napise. Forma chloridu horecnateho sa sice cez kozu pomerne dobre absorbuje, ale aj velmi rychlo vylucuje ladvinami. Nie je to forma, ktora by sa zabudovala do kosti. Ale za ten kratky cas v tele sluzi ako vodic nervovych signalov, takze to nie je nanic.



36

Re: Vysoky tlak

To znamena že ked to aplikujem oralne dlhšie vydržý v tele, aká by bola idealna (vhodnejšia) forma horčíka. Asi niečo v chelatovej vazbe.



37

Re: Vysoky tlak

Na zabudovanie su najlepsie formy napr bisGlycinat, laktat alebo vseobecne proteinove chelaty, kde je horcik viazany na zmes aminokyselin.



38

Re: Vysoky tlak

pekny den RNG,cakam na nattokinazu,lecitim som si objednala na SKK,cecko a pitny rezim dodrzujeme, priatel poslucha uz aj v piti pol hod pred jedlom:-)
co este doporucujes na tlak? hloh aky mi radis??? pripadne co este?
dik



39

Re: Vysoky tlak

Hloh rastie vselikde na Slovensku. Bobule-ovocie hlohu maju ACE ucinok na rozsirovanie stien ciev. Davka je niekolko gramov suseneho ovocia. V anglickych zdrojoch ho najdes pod menom Hawthorne.
Vysoky tlak moze byt sposobeny aj zlym pomerom medzi sodikom a draslikom v tele, odporucam pouzivat sol so znizenym obsahom sodik, ktora obsahuje cast KCl miesto NaCl.
Moja zena si vyraba zmes pol a pol nerafinovanej morskej soli(tj so vsetkymi prirodzenymi stopovymi prvkami) a KCl. Tuto pouziva do varenia a mame s nou naplnene aj solnicky na dosalanie.
Dolezite je tiez destresovat sa, pozri na clanky stres a spanok.
http://www.rng.nazory.eu/stres    http://www.rng.nazory.eu/spanok

Naposledy upravil: RNG (2012-03-20 11:45:25)



40

Re: Vysoky tlak

tie bobule hlophu sa maju jest,alebo pit z nich caj???



41

Re: Vysoky tlak

este otazka: moze sposobit privelke jedenie - asi 100 g slnecnicovych semien (prazene a nesolene) tiez skodu?



42

Re: Vysoky tlak

Hloh sa da jest cerstvy, zavarany, stava, lekvar caj....
Asi najpohodlnejsie je brat kapsule s praskom.

100 gramov olejnatych semien je trochu vela naraz, , najma ked su solene solene.
Prazene nie su tak zdrave, ako surove.
Ale nie je to zase az tolko, ze by ti to malo sposobit traviace tazkosti.
Leda ak mas zlcnikove kamene, mozes dostat zlcnikovy zachvat z privela tuku?

Ale ja osobne som zjedol aj viac a nemal som ziadne problemy.

Naposledy upravil: RNG (2012-03-20 14:56:40)



43

Re: Vysoky tlak

Dobry den RNG
Napadla ma takato vec, plnim si do kapslí C-čko zmiešane s praškovými šipkami, mohol by som to nahradit plodmi hlohu rozmixovanými na prášok?



44

Re: Vysoky tlak

Samozrejme.
Pozor na tie praskove sipky, obsahuju totiz velmi ostre ihlicky, ktore mozu poskodit ustnu sliznicu ,  creva a dokonca dostat sa do krvneho obehu
. Teda to posledne  si este pamatam z mladosti, neviem na kolko sa to zaklada na pravde.



45

Re: Vysoky tlak

Šípky si zbierame,  čistíme,  sušíme a meliem na prášok sám takže sú maximalne zbavené ihličiek. Ale uvažujem o tých plodoch hlohu tiež sa dajú zbierať a sušiť.

Naposledy upravil: lavega (2012-03-20 19:27:06)



46

Re: Vysoky tlak

Hloh sam o sebe je zdrave ovocie, susi sa asi na 1/4 vahy tj 2 gramy suseneho prasku su len 8 gramov bobul.



47

Re: Vysoky tlak

Zdravím RNG
Ake je podla Vas spravne užívanie hlohu pri vysokom tlaku?
Sušene plody meliem na prášok a miešam s vit. C, alebo urobiť výluh v liehu?
dakujem



48

Re: Vysoky tlak

Skus 2 gramy 2 krat denne, dost pravdepodobne ti to pomoze rovnako, ako patentovane lieky s ACE ucinkom, co ma aj ovocie hlohu. Nemusis rozbit ziadne vyluhy, ten ovocny prasok sa dobre stravi a absorbuju ziviny z neho.



49

Re: Vysoky tlak

Uvažujem nad tým že tie 2gramy zmiešam s C-čkom, je to idealne.
Mam sušené plody aj skôstkou, môžem to pomlieť alebo ich mam vybrať?

Naposledy upravil: lavega (2012-06-13 16:06:05)



50

Re: Vysoky tlak

Prave tie kostky obsahuyju tie cenne antioxidanty a ine latky, tj musis to brat cele a ked mas dostatocne silny mlyncek, pomel to na jemny prach, tak sa to lepsie absorbuje.