1

Téma: Inocell-inositol-IP6

Prosim Ta aky mas nazor na tento pripravok? http://www.barnys.sk/imunita-regeneraci … mu/inocell

Dakujem



2

Re: Inocell-inositol-IP6

Nebudem sa vyjadrovat o tom Barney preparate,
ale inositol je dobry na pecen a IP6 je tiez jeden z doplnkov ucinny proti rakovinam. Samozrejme v spojeni s inymi.
Pozrim na http://www.swansonvitamins.com/JR086/ItemDetail?n=0
Fosforecna sol inositolu(hexafosfat) je vyborne absorbovatelna.
Ja osobne pouzivam vacsie davky inositol hexaniacinatu, kde je inositol spolu s vitaminom B-3, proti degeneracnym nasledkom cukrovky, hlavne periferalnej neuropatii(straty citu v prstoch na nohach a rukach)spolu s formou vitaminu B-1, benfothiaminom.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-04 20:31:57)



3

Re: Inocell-inositol-IP6

Takze IP6 a Inozitol je tá istá látka. Dakujem za vsetky odpovede



4

Re: Inocell-inositol-IP6

to zase nie, IP6 je inositol hexaphosphate,
a inositol je inositol
IP6 je znacne ucinny proti rakovinam, Inositol samotny ale len celkom malicko.
Rozdiel je najma v absorbcii.



5

Re: Inocell-inositol-IP6

Ahoj, objednala som si ten prípravok IP6, ktorý si mi odporúčil.
http://www.swansonvitamins.com/JR086/ItemDetail?n=0

Prosím Ta je pravda ze sa s ním nemozu užívat ziadne minerály?
S cim by sa nemal kombinovat?
Na ci vsetko sa dá pouzit, aj na prevenciu?
dakujem



6

Re: Inocell-inositol-IP6

IP6 je hexafosfat inositolu, tj obsahuje az 6 molekul kyseliny fosforecnej nan jednu molekulu inositolu. Takze jem silny chelator, tj odstranuje mineraly z tela, vcitane skodlivych tazkych kovov.
V pripade chelacie tela treba uzivat chelatory v iny cas ako mineraly. Povedzme rano chelator a na noc brat mineraly.



7

Re: Inocell-inositol-IP6

Prosim Ta vedel by si mi poradit z coho sa vyraba IP6, od Jarrow F.? Mam ho doma a bojim sa ho dat mamičke uživať. Moze mat nejake škodlive učinky? Dakujem



8

Re: Inocell-inositol-IP6

Ziadny potravinovy doplnok v odporucenej davke nie je skodlivy, na rozdiel od liekov.Inac by sa nemohli vobec predavat. Neskodnost je zakladna podmienka pre potravinove doplnky.
Dokonca niektore mozno pouzivat aj v ovela vacsich davkach, ako to odporucaju niektori lekari,
co s tym mali dobre vysledky.



9

Re: Inocell-inositol-IP6

nevieš mi prosím povedať z čoho je IP6 vyrobeny?



10

Re: Inocell-inositol-IP6

Inositol je druh cukru, ktory sa robi znacne rozpustnejsim viazanim na kyselinu fosforecnu.
Mnohe komplexne a vzacne cukry su liecive, zatial je to pole otvorene pre vyskum.
Technologia vyroby je prisne tajena, kedze sa jedna o doplnok identicky prirodnym IP6, takze na to neexistuje ziadna patentova ochrana.
Inositol samotny sa vytazuje najma z ryzovych pliev, produkt sa cisti a aplikuje nan kyselina fosforecna cez nejaky proces, mozno je to len obycajne okyslenie, ale pochybujem o tom.
Dalsie vzacne liecive cukry su manoza, galaktoza a ine, tiez cukrove alkoholy ako xylitol, erytritol a z cukrovej trstiny vytazok policosanol, ktory upravuje  hladiny cholesterolov a triglyceridov v krvi.
Pozri sa napr na liecive aloe vera, vytazky z kaktusu nopal alebo agave.
Problem s tymito cukrami je hlavne ze su dost nestale a teplom sa rozkladaju na jednoduche cukry, ktorych mame v potrave aj tak prebytok.Preto je aj tak zdoraznovana tzv ziva potrava(fytonutrienty), ktora casto tieto uzitocne cukry obsahuje