1

Téma: Fluorid

Cital som vo vybornej knihe Corporatism od autora Jeffrey Grupp okrem mnoheho ineho, ze vam v Amerike pridavaju do pitnej vody Fluorid. Vraj je to odpadovy produkt z vyroby jadrovych zbrani a kedze ho mali tak vela a nevedeli co s nim, zacali ho sypat do vody. Dava sa väznom, ako sedativum, aby sa neburili a pre ten isty dovod, ho elitaci davaju aj ludom do vody. Klamne im tvrdia, ze je to pre zdravie ich zubov. Ale pri tom je to toxicke a navykove sedativum. Ide o Sodium fluoride, na rozdiel od v prirode sa nachadzajuci Calcium fluoride. Je to pravda? A myslis, ze ho mame vo vode uz aj my tu na Slovensku?



2

Re: Fluorid

Mas to nejak popletene z roznych zdrojov co jemne prehanaju. Flor nie je odpad pri jadrovych zbraniach, vsetky odpady pri jadrovych zbraniach su hlboko pochovavane, lebo su radioaktivne.
Sedativum je brom, nie fluor. Fluor zlepsuje tvrdost skloviny, ale zaroven aj krehkost zubov. Flouridy sa nachadzaju vsade vo vodach bezne, tak ako aj chloridy.Pozri napr na obsahy mineralok.
Len cisty chlor, fluor a brom su jedovate pre nas a samozrejme karcinogeny, nie chloridy ani fluoridy, ale ciastocne bromidy
Zialbohu do vody pridavaju casto cisty chor a fluor, co su zrejme jedy a karcinogeny.
Do vody sa ale musi pridavat nieco sterilizacne, inac by boli masove nakazy, ako byvali kedysi.
To ale este neznamena, ze vodu taku, ako dostavame vo vodpovode musime pit, chlor a fluor sa daju lahko odfiltrovat pred pitim(aktivne uhlie alebo odstrani,   RO a destilacia tiez.)
Velka cast sa odpari z vody len obycajnym statim v ladnicke 48 hodin, znacna cast unikne pri prevareni.
Ja osobne pijem len destilovanu vody, vodovody sa casto kazia, male dierky v trubkach nasavaju zamorenu spodnu vodu a aj ked je vo vodarnach voda 100% dobra, z kohutika nam moze tiect obcas zamorena a neustale chlorovana a casto aj fluorovana.
Ja si este aj v sprche filtrujem vodu, lebo chlorovana skodi kozi a ked sa kupem pridam do vody 1/4 lyzicky kyseliny askorbovej a pockam 20 minut, kym sa vsetok chlor a flour naviaze a teda sa voda odmori od volneho chloru a fluoru.

Sterilizacia oxidatormi, ako chlornan a chloritan vapenaty je ovela menej skodliva, ale samozrejme tieto chcu momentalne uplne vyradit, pozri procesy proti MMS1 a MMS2, ktore im konkuruju patentovanym liekom velmi vazne.



3

Re: Fluorid

Vyrabas si destilovanu vodu sam? A este jedna vec. Ja mam doma uhlikovy filter Dionela od ceskeho vyrobcu. Neviem, ci tento dokaze z vody zadrzat chlor alebo flor. Ake su nejlepsie RO filtracie? Nepoznas nejaku dobru znacku tu v okoli, co by som si na Slovensku mohol dat namontovat?



4

Re: Fluorid

Prosim, neviete niekto poradit cenovo pristupne zariadenie na destilaciu vody (normalne z vodovodnej siete na vyrobu pitnej vody).



5

Re: Fluorid

AMPAC USA™ Commercial & Whole House

Big Blue Water Filters with Ultraviolet Disinfection Systems  napr.



6

Re: Fluorid

Ale toto na Slovensku nekupime, ci? A potom ako by sme realizovali vymenu filtrov?



7

Re: Fluorid

Da sa to objednat ako vsetko ostatne z USA a myslim si ze je to aj lacnejsie nakolko v USA uz funguju filtre  velmi dlho...taktiez sa urcite daju objednat aj nahradne filtre ak bude treba...zalezi od pristroja...Na Slovensku si myslim ze je to este dost predrazene...



8

Re: Fluorid

No ale co postovne a DPH na to?



9

Re: Fluorid

Myslimze aj s postovnym aj DPH to vyjde lacnejsie ako na sk....ale terba si to popozerat na tej stranke...urcite sa da nieco najst..co bude vyhovujuce aj cenovo aj kvalitou...



10

Re: Fluorid

Flour a chlor jer absorbovany uhlikovym filtrom, ktory je sucast kazdej RO jednotky.



11

Re: Fluorid

RNG co si myslis o tomto? Ozaj je floruid v zubnych pastach skodlivy? D A K U J E M.

Fluór (Fluorid sodný a kyselina hexafluorokremičitá) Fluoridy, ktoré sa používajú v dodávkach pitnej vody, sú toxické, nepodliehajú rozkladu a sú to environmentálne polutanty. Americký Úrad na ochranu životného prostredia ich oficiálne zaradil medzi znečisťujúce látky.

„Na zamyslenie stojí aj fakt, že tieto chemikálie sú jednoducho nebezpečným priemyselným odpadom – vedľajším produktom z výroby fosfátových priemyselných hnojív, nazhromaždených z priemyselných čističiek ovzdušia, ktorý sa v hojnosti pridáva do verejných zdrojov vody.

Kyselina hexafluorokremičitá, najviac používaná fluorizačná prísada, obsahuje ďalšie toxické látky vrátane olova, berýlia, ortuti, kadmia a arzénu.[1] Brutalitu fluoridu zhrnul v strohom tvrdení Dr. Dean Burk z National Cancer Institute /Národného inštitútu rakovinových ochorení/: “Fluór spôsobuje oveľa častejšie smrť na rakovinu a robí to rýchlejšie než akákoľvek iná chemikália.”[2]

Fluór je extrémne nestály, elektronegatívny prvok, ktorý sa nikde v prírode voľne nenachádza, a preto sa ľahko zlučuje s mnohými prvkami[3]. Fluór sa používal ako bojový plyn v oboch svetových vojnách a bežne sa používa ako súčasť otravy na potkany. Fluorid sodný je takisto nebezpečný vedľajší produkt tavenia hliníka a cukrovarníctva.

Najhoršie, až neuveriteľné je, že sa používa v zubných pastách vo vysokých koncentráciách, vraj na zníženie výskytu zubných kazov. Z rozsahu, v akom sa fluór používa, by sa zdalo, akoby „…bol rozbehnutý ďalší vládny deratizačný program, bez verejných diskusií a bez informovania verejnosti“, tvrdí veterán komentátor Eustace Mullins na  záver svojho celého výskumu fluóru.



12

Re: Fluorid

Nuz skupina mocnych za oponou, alebo "globalna vlada" nerobi extra tajnosti okolo toho, ze chcu limitovat obyvatelstov Zena na 500 milionov a nestitia sa ziadnych rostriedkov na dosiahnutie toho.
Je to, ako sa knazi vyjadruju, prejav  posobenia diabla na zemi.
Uz samotne horuckovite vyvijania novych patentovanych(tj do vtedy neexistujucich) chemikalii je nebezpecna hra na Stvoritela, ktora sa samozrejme nevyplaca, lebo tak sa cela zem coraz viac zamoruje
.Naviac aj to, co bolo ulozene v hlbkach alebo v neskodnych formach sa hromadi teraz na povrchu, v ovela nebezpecnejsich formach, tj tam patrie volne halogeny ako fluor, chlor a brom, ktore nas napr rabuju o potrebny jod, nehovoriac o zapaloch a rakovinach, ktore sposobuju.



13

Re: Fluorid

Dakujem ti pekne RNG, kedze mi uz tuto info potvrdil, prechadzam ja na zubnu pastu bez floridu. To je sila ako nas travia, ftalaty v plastoch, aspartam v potravinach ci zuvackach, atd atd.... :-(((



14

Re: Fluorid

Ako som povedal, je ich dnes vyse 50 000 , tych roznych umelych pred tym neexistujucich patentovanych chemikalii, ktore nam napospol vsetky skodia, kedze na ne telo nie je nijak vyvojovo usposobene. A najdes ich dnes vsade, lebo sa dostali do pod, spodnych vod a dokonca sa postupne zamoruje uz aj more.
Kuriozne , napr v holandsku je znizena porodnost pre to, ze piju vodu z ryna, kde v hornom toku sa do nej dostavaju antikoncepcne latky, ktore sa vylucuju mocom a cisticky vod ich neodstranuju.
To nehovorim este vobec o znicenych olejoch, plastoch co vylucuju karcinogeny a hormonalne posobiace latky, kontorle pitnej vody, ktora sleduje 20 az 50 z vyse 50 000 chemickych zamoreni atd. A nespominam stovky laboratorii, ktore sa zaoberaju genetickymi manipulaciami roznych mikrobov a doslova vyslachtuju coraz nebezpecnejsie. Otazka je pre koho, vsakze. A moznost ich uniku alebo dokonca  planovaneho vypustania, co tak isto logicky prichadza do uvahy pre roznych zloduchov, co su casto za tym.



15

Re: Fluorid

Fu a co sodium lauryl sulfate? V zubnych pastach som ho odstavil uz davno, lebo mi sposoboval afty, ale este stale ho pouzivam  v samponoch na vlasy a na telo.



16

Re: Fluorid

Je to velmi alkalicka latka, takze chorobne odmastuje sliznice a kozu, ktora potom praska a dostanu sa do nej rozne mikroby. ja to riesim tak ze pridam do samponov olej, ktory zmierni odmastovanie.Teda ked vobec pouzijem sampon



17

Re: Fluorid

A co je mensie zlo?
Pit vodu "mineralku" (tj. stolovu vodu, vodu pre miminka a pod.) alebo proste len vodu z vodovodu?
Zaujima ma hlavne, aky bordel mozem vylucit z tej plastovej flase, na ukor teda plastovej chuti..
Napr. vo vodovode su udajne tie antikoncepcne pozostastky, znamena to, ze v balenej vode by nemali byt?
To by potom bolo celkom dobry/vyhodny "obchod" , ci ani nie ?



18

Re: Fluorid

Proti ludovemu presveceniu, velmi malo mineralnych vod ma pre nas dobre obsahy.
Dnesna spodna voda obsahuje vyse 50 000 umelych patentovanych  chemikalii, tj vsetko, co sa nerozlozi na prirodne formy tam zostava a zamoruje. Takze to mas aj vo vode z vodovodu, ktora je obvykle len mechanickyn filtrovana spodna voda.
Preto ja pijem vylucne vodu destilovanu, ta ma odstranenu pri destilacii drvivu vacsinu zamoreni, tj okrem plynnych, z ktorych znacnu cast absorbuje uhlikovy filter v destilacke.
Mnohe plasty obsahuju neziaduce latky, od estrogenicky posobiacich az po doslova rakovinotvorne zamorenia. Plasty  s rakovinotvornymi latkami su dnes viacmenej vylucene z pouzivania v potravinarstve, ale hormonalne posobiace zatial nie.



19

Re: Fluorid

Aha.. no ok, cize balene veci nie smile
Dobre vediet, lebo by to mohlo byt z blata do kaluze, dik..

A pokial by som nechcel rovno destilovanu, je moznost s nejakym inym sposobom filtrovat vodu? Proste take male zariadenie, vo velkosti rychlovarnej konvice a podobne? smile

Destilacku som zobral z USA, taku pomerne lacnu za $100, len no neviem, ktorym smerom je ist lepsie..



20

Re: Fluorid

Nuz ja pijem destilovanu uz vyse 25 rokov, pouzivam ju aj na varenie, a casto si ju samozrejme ochutim, inac nechuti prilis dobre. Ale staci lyzicka ovocneho koncentatu, a je chutnejsia, ako akekolvek flaskove
Dlhodobo je destilacka lacnejsia a kvalitnejsia voda z nej, nez rozne filtrovacie konvice.

Naposledy upravil: RNG (2013-03-21 01:05:21)