1

Téma: Bolestiva peta

Chcem sa spytat na vas nazor.Lekar mi stanovil diagnozu plantar fascilitis a lieci ma Ibuprofenom a rehabilitaciou.Nemusim vam hovorit asi o tom lieku,ze sa neda dlhodobo brat bez poskodenia inych organov(zaludok...)Momentalne vsak existuje liecba razovou vlnou(shock wawe therapy),neviem ake to ma ucinky,velmi je to spropagovane,moze to mat aj vedlajsie ucinky?Bola mi ponuknuta liecba kortikoidovymi injekciami ale tu som zatial odmietla...Da sa tento ze vraj zapal blany v klenbe nohy podla vas ucinnejsie a rychlejsie vyliecit?Problemy mam uz vyse roka...Dakujem!



2

Re: Bolestiva peta

Na zapaly su protizapalove doplnky(curcumin, dumbier, MSM, DMSO, boswelin, rozne enzymy   atd.)
Netreba brat zapaly potlacajuce chemikalie/lieky.
MSM je mozno nanasat aj na patu vo forme kremu alebo 10-15% vodneho roztoku.
Drobne kalcifikaty(krystaliky) ktore sa pri zapaloch tam ukladaju(teda ai inde v tele) sa daju rozpustit teplom, infracervenym ziarenim(infra LED), ultrazvukom alebo chelaciou.
Na premiestnenie kalcia z makkych tkaniv do kosti pomaha brat extra vitamin D-3 a K-2, najma vo forme menoquinone 7.

Potlacanie bolesti NSAID chemikaliami a kortikosteroidmi problem len maskuje(potlaci bolest) ale nevylieci.

Povod moze byt v pretazeni sliach, mykoplazmickom premnozeni alebo dokonca v nasich vlastnych virusoch, tj premnozeni pri znizenej viralnej imunite.



3

Re: Bolestiva peta

A co hovorite na razovu vlnu...je to podla vas bez vedlajsich ucinkov,pretoze kamaratka bola asi tri krat na tom a zacala jej rast hrca na achilovke...moze to byt vedlajsi ucinok?



4

Re: Bolestiva peta

Razova vlna mechanicky odbije rozne vyrastky/kalcifikaty, avsak nezaruci za ich rozpustenie. Takze sa mozu uvolnit od kosti a nadalej sposobovat drazdenie a bolesti. Dokonca uvolnene ostre rohy mozu sposobit extra drazdenie a opuchy.
Razova vlna je neucinna na male rozptylene kalcifikaty v makkom vazive.

Naposledy upravil: RNG (2010-08-14 21:28:20)



5

Re: Bolestiva peta

Ja pravdepodobne nemam ziadne vyrastky...ide o to ze aky ma razova vlna ucinok na plantar fasciitis...moze posobit protizapalovo?



6

Re: Bolestiva peta

Razova vlna rozbija vacsie krystaliky kalcifikatov, To je jej cela funkcia.



7

Re: Bolestiva peta

mam otazku k tomu infrasvetlu,je rovnako ako led ucinne aj zo ziarovky? pytam sa preto lebo mam 150watowu lampu(ziarovku)dakujem



8

Re: Bolestiva peta

LED dava monochromaticke svetlo, tj jednu vlnovu dlzku a to velmi ucinne z hladiska energie.
Spravne navrhnuty panel LED ma hustotu energie asi 5 mw na cenrimeter stvorcovy.
A infracervenymi ziarovkami zabezpecit spravne oziarenie(energiu na plochu) je ovela tazsie.
Naviac svetelne spektrum maju dost siroke, takze ucinnost je dost pochybna.



9

Re: Bolestiva peta

ja som ju dostal preto mam zo ziarovkou ale inak mi ju podarilo vymenit ale bohuzial len za 9ledkovu,staci to podla teba?inak aj klasicke ledky co su na svietenie mam baterku  asi 45lediek a su tam tri mody svieti 15 asi 30 a treti vsetky a musim povedat ze vsetky tri mody vydavaju priblizne rovnake svetlo,je tych 9infra diod malo podla teba?



10

Re: Bolestiva peta

Infra svetlo je neviditelne. Na Infra padoch maju obvykle infra LED ziarovky a zopar cervenych, na to aby si vedel, ze to vobec svieti
Baterky nie su infra ale viditelne svetla, od cervenych cez modre a biele