1

Téma: Huminiqum - tabletky

Pekný deň prajem... chcela by som sa informovať na tento potravinový doplnok. Mám ho od mojej zubárky, ktorá ho nosí priamo z Pešti kde študuje VŠ alternatívnej medicíny a plánuje začať s biorezonanciou zubov.
Veľmi ho chváli, a spomínala, že s vyššou dávkou sa detoxikuje, mne však ako dojčiacej a teraz už aj tehotnej :-) odporučila iba max. 2 tabletky denne. Chcela by som sa infomovať, či podľa Vášho názoru je zostava látok, ktoré tento produkt obsahuje optimálna a resp. či je potreba ešte brať iné potravinové doplnky. Ak áno ktoré?

Momentálne beriem kyselinu listovú
rybie tablety s EPA a DHA
vitamín C a
huminiqum

Ďakujem

:-D

http://bionom.hu/biobolt/etrend-taplale … szula.html

Zloženie:  fulvokyselin kyseliny, humínové kyseliny, pestrec, chlorid vápenatý, silikagél, horčík L-askorbát, síran železnatý, zinok kyselina L-askorbová, hydrogenfosforečnan sodný, mangán askorbát, síran meďnatý, boritan sodný, jodid draselný, molybdénan amónny, seleničitan sodný, chróm III chlorid, chlorid sodný, čistená voda, rastlinný želatína (kapsula).

Humínové kyseliny, fulvic kyselina a mikroživín Doplnok stravy obsahujúci rastlinné želatínové tobolky. Obrana zlepšiť rekonvalescencii po chorobe, minerály a stopové prvky tvoria, očista tela a duševnej kapacity na vylepšenie. Maďarské ingrediencie, intelektuálny kapitál Maďarska, maďarskej pripravené pracovné sily.

Príroda nám poskytla všetky živiny k dlhému, zdravého a aktívneho života. Bohužiaľ, nie všetky z nich sa tešil vo svojom majetku rozsahu pozemných, ako táplálékainkat pestuje a spracováva tak, že nemožno použiť väčšinu tela.

Vzhľadom k tomu, zavedenie intenzívneho pestovania plodín na ornej pôde rastúceho počtu mikroprvkov sú extrahované zo zeme, ale nie je tam žiadna náhrada. V dôsledku toho môže byť vedecky zdôvodnené v obilninách a príkrmy sa neustále znižuje hladinu mikroživín. To isté platí pre produkty živočíšneho pôvodu.

Nedostatok výživných látok do potravinového reťazca na konci ľudského tela sú tiež zobrazené. Dôsledky každý deň čeliť tzv. zvýšenie počtu a šírenia civilizačných chorôb (alergie, stres, poruchy imunitného systému, rakovina, obezita, predtým neznámych chorôb, atď ..). Je vhodné uviesť tu bol Dr Linus Pauling, dvojnásobný nositeľ Nobelovej ceny za chemik:

"... Je choroba z živého tela, ktoré by nebolo možné vysledovať späť k nedostatku mikroživín ..."

Je však potrebné poznamenať, že potom, čo vo vnútri prvkov tela stopových a minerálnych látok v tele neutralizovať okyslenia je uložený vo forme solí, a tak, že nie sú schopné zúčastniť životné procesy.

Nedostatok stopových živín a minerálnych látok v tele pôsobiť predovšetkým ako enzýmy a vitamíny. Preto aj napriek vitamínov spotrebovanej v neprítomnosti príslušných mikroživiny, budú neúčinné. Analytické metódy sú teraz umožnila rozvoj veľmi malých čiastok prvkov prítomných v meraní, ktoré ukazujú, že zdravé životné systémy s viac ako 70 stopových živín a minerálnych látok pre pokračujúce prítomnosti treba. Množstvo mikroživín navyše k ich pomeru je tiež veľmi dôležitá. Rozdelenie tejto prirodzenej rovnováhy. iba jeden alebo niekoľko stopových prvkov, nedostatok príznaky.

Avšak, naše telo nie je schopné prijať akékoľvek minerálov alebo stopových prvkov. Pre tento tzv. organická molekulárnej komplexy sú vyžadované, ktoré prechádzajú črevnou stenou a bunkovú stenu.

Najlepším riešením, ako vždy, príroda vyvinula prirodzenú formu humínových kyselín. Príjem mikroživín, humínových kyselín organických komplexných tvárniacich molekúl a produkcie bunkovej energie a imunity stimuláciu, detoxikáciu tela a hrajú dôležitú úlohu.

Humínových kyselín rastlinnej biomasy v poriadku desiatok tisíc (milióny) rokov od rozpadu dochádza (Plants - rašelina - hnedé uhlie - hnedé uhlie - čierne uhlie - diamantové). Počiatočná formácia humínových zlúčenín v drevnatých častí rastlín, lignín molekúl a flavonoidných považované zlúčeniny. Počet prírodných humínových minerály sám, a všetky z nich môžu byť zaznamenané, biologicky dostupný formulár.

Účinok chemické látky na prírodné humínových kyselín, chinónovou zlúčenín, na druhej strane, sú považované za prírodné polymérne molekuly, ktoré sú základné stavebné jednotky o nízkej molekulovej hmotnosti fulvokyselin. Niektoré z nich sú tak absorbované v tele (vírusové, generovanie katalyzátor, stimuluje imunitný systém a detoxikáciu efekt), na druhej strane, zostávajúce črevo stimuluje, upravuje črevnú flóru, môžete udržať na živiny, a odplaví toxíny viazať.

Humínových kyselín známe liečebné účinky po tisíce rokov ako "prírodné antivírusové látky" a "alternatívne antibiotiká" Moderná veda odhalila.

HUMINIQUM doplnok telo potrebnými mikroprvky obsahuje humínové kyseliny a fulvokyseliny kyseliny komplexov v prirodzenom pomere. Účinnou látkou je globálne jedinečné prírodné minerály získané z Maďarska.

Humínové kyseliny a fulvic kyseliny komplexné zlúčeniny prírodného roztoku stopových prvkov pre splnenie cieľov technickej civilizácie alebo ľudské telo, dušu a ducha trápenie.

V medzinárodnej literatúre boli použité nasledujúce hlavné fyziologické účinky boli stanovené v súvislosti s huminsavakkal

ANTIOXIDANT, živiacich sa zdochlinami: Mimoriadna účinnosť v tele absorbuje vznikajúce voľné radikály, ktoré sú zdrojom mnohých chorôb.
Zvyšuje aktivitu enzýmov: Enzýmy a vitamíny život zdroje. Oni premene potravy na energiu absorbovanej do stavebných materiálov a biochémie. V humínové kyseliny zvyšujú aktivitu enzýmu. Ak fulosavat sa dodáva vitamínov a enzýmov, môžu zvýšiť biologickú účinnosť.
Antivírusová aktivita: protivírusový efekt humínových kyselín v humánnej medicíne už dlho známy, a humínové kyseliny je pravdepodobne najsilnejší prírodný anti-vírusové látky.
Zvyšuje bunkovú priepustnosť: anorganické minerály sú uvedené do bunkovej membrány.
Organické chelators: anorganické minerály a stopové prvky "organické" zlúčeniny tvorené, je zavedený do buniek. Fyziologicky dôležité minerály v prírode jedinečná, ľahko odnímateľný vo viazanej forme, zatiaľ čo nerozpustné toxické ťažké kovy viažu sa a poškodzujú telo.
Optimalizátor s minerálne látky pridávané do tela zabezpečenie optimálneho využitia minerálov tým, že je prevažujúci materiál príjmu, a prítomnosť malých množstiev látok na podporu.
Viaže toxíny: Fyzikálne a chemické štruktúry, čo takmer vo všetkých humínových zlúčenín sú schopné komunikovať. Požitie toxických látok odzbrojených a prázdna. Nedávny americký výskum ukázal, že priemerný človek v krvi 170 cudzieho materiálu.
Obnoví telo acidobázická rovnováha "moderné" diéty spôsobiť okyslenie tela. Acidifikační príčiny mnohých chorôb (napr. celulitída, artritída, astma, obezita, osteoporóza, strata vlasov, parazity, huby). Procesy v tele, ktoré chránia pred ňou, na neutralizáciu minerálnych kyselín, soli a výsledné obchodoch. Preto je tento proces využíva tiež sa znižuje úroveň mikro-živín.
Upozornenie:  Tento produkt neobsahuje žiadne konzervačné látky.

Potrebná dávka vziať dostatok tekutín.
Ráno, pred jedlom, je po jedle alebo v noci odporúča, aby 15-20 minút.
Odporúčaná denná dávka:

Všeobecné roboration: 1x2 ks
Výmena stopových živín: 2x2 ks
Acid-base rovnováhy využitie: 1x2 ks
Únava, pocit letargia: 1x2 ks
Fyzická námaha Racing: 2x2 ks
Duševné vyčerpanie: 2x2 ks
Blessed štátnej dojčiace matky: 1x2 ks
Rekonvalescencia po chorobe: 2x2 ks
Deti: 1x1 ks
Skladovanie:  Po otvorení je uzavretý-zadná krytka uložené vo vlastnom okne. Magnetické a elektrické polia v blízkosti alebo obchod (počítače, TV, chladnička, atď ...)!

Viac informácií o huminsavakról:

Huminiqum sirup a forma kapsuly
Humínové kyseliny - všeobecné zhrnutie
Zázrak humínových kyselín
Očistiť telo aj dušu
Tvorba humínových kyselín
Tam je riešenie červeného bahna proti - tlačové správy, TV rozhovory Dr.Csicsor John the Baptist, Huminiqum developer vo vzťahu k neutralizácii červenej bahna

sirup:  http://antalvali.com/huminiqum.html#4
Zložka - Množstvo v 250 ml vody - 4 ml denná dávka RDA%
Humínové kyseliny - 11 880 mg - NA
Fulvokyselin kyseliny - 1250 mg - NA
Sodík (Na) - 1690 mg - 1,36%
Vápnik (Ca) - 560 mg - 1,10%
Horčík (Mg) - 206 mg - 1,10%
Železo (Fe) - 131 mg - 15,6%
Zinok (Zn) - 131mg - 15,0%
Draslík (K) - 187 mg - 0,09%
Mangán (Mn) - 37 mg - 15,0%
Meď (Cu) - 11 mg - 15,0%
Bor (B) - 5,6 mg - 4,5%
Molybdén (Mo) - 1,9 mg - 15,0%
Jód (I) - 1,2 mg - 15,0%
Chróm (Cr) - 1,2 mg - 15,6%
Selén (Se) - 0,93 mg - 18,8%
Fluór (F) - 0,19 mg - 0,2%
Vanádium (V) - 112 mg - 0,1%
Kobalt (Co) - 75 mg - NA



2

Re: Huminiqum - tabletky

Nuz ten humiqum nepoznam a v zlozeni tam je daco poletene, sodika tam ukazuju besne vela a denna davka sodiku je 2000 mg, takze tam je iste chyba. tak isto je chyba pri jode, niekto to zle kpo[piroval z anglictiny(usudzujem podla zlozenia je to vyluh z usadenin pri Velkom Solnom, jazere v Utahu, tiez podla slova NA=not available
Osobne nemam rad nahodne produkty zo zeme, lebo tam nie je optimalne zlozenie pre nas.



3

Re: Huminiqum - tabletky

to mne preložilo cez Google Chrome, inak je to z ich originálnej stránky, a tie množstvá sú v 4ml situpu. Ja mám tablety, ale škatuľku som dávno vyhodila, takže neviem odpísať hodnoty ale nájdem na nete. Ťaží sa to v Maďarsku.
Zubárka mi spomínala, že nejaký maďarský doktor robil s týmto produktom výskumy v USA a zaznamenal veľké zlepšenie u autistických detí, tak isto mi spomínala, že tieto tabletky od nej berie jedna jej kamarátka doktorka čo má autistické dieťatko a veľmi si pochvaľuje, že malému prešla astma a vyriešili sa nejaké alergie a vidí veľmi pozitívnu zmenu v správaní. :-)

pohľadám ešte raz tie hodnoty a skúsim ich sem zavesiť.



4

Re: Huminiqum - tabletky

Mozno, nemozem to vsetko potvrdit z mojich lekarskych zdrojov.
Humicka a fulvicka kyselina su chelatory, ale kedze sa jedna o neurcite kvality a zlozenia, osobne sa im viacmenej vyhybam, okrem tekutych zeolitov, ktore su rozptylene v zmesi humickej a fuilvickej kyseliny(liquid zeolites), co som pouzil a odporucam na sucast odmorovania od tazkych kovov. Nuz a autizmus je casto spojeny so zamorenim z ortute....



5

Re: Huminiqum - tabletky

Ďakujem za odpoveď. Momentálne doužívam balenie čo mám, a nabehnem na selén, zinok a horčík ako odporúčate. :-)
Cenovo je to totiž o dosť lacnejšie. Sem tam objednávame z i-herbu (zdravé lízatká pre syna) preto som rada, že sa budem môcť na vás obrátiť s prosbou o pomoc ako čo najefektívnejšie doplniť faktúrku  :-D ešte raz Ďakujem



6

Re: Huminiqum - tabletky

Inac iherb predava aj ustne probiotika vo forne cukrikov alebo zuvaciek
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … nges/41036



7

Re: Huminiqum - tabletky

RNG napísal(a):

Inac iherb predava aj ustne probiotika vo forne cukrikov alebo zuvaciek
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … nges/41036


jééj dík za tip. To sa malému bude páčiť. Lebo stále pýta cucu.  Naučili sme ho totiž na vitamín C v želé cukríkoch z iherbu. Osudová chyba. Hm



8

Re: Huminiqum - tabletky

OK