1

Téma: kliestova encefalitida

ahoj RNG tak nas zasa bombarduju v televizii o kliestoch ake su nebespecne,co si o tom myslis,chcu zasa dohnat do ockovania?,co by si ty odporucal,nijak sa mi to nezda Dakujem a pekny den



2

Re: kliestova encefalitida

Nuz ja nechodim natolko po lesoch a pouzivam postrek na saty(vytazok z marokaniek=permethrin, tiez chemikaliu DEET)
Ziadne stepenie zatial neprichadza do uvahy, nech by bol aky tlak v tlaci a televizii.



3

Re: kliestova encefalitida

ahoj dakujem myslel som v akom smere posilit imunitu ,ci vyralnu,mikrobiologicku. vdaka



4

Re: kliestova encefalitida

Kliestova encefalitida je obvykle sposobena virusom TBEV.
Na virusove pozri temu  http://rng.nazory.eu/herpes a v tom pripade odporucam tie najsilnejsie antiviralne a to vo velkych davkach, lebo tato infekcia moze poskodit permanentne mozog a treba ju vynicit co najskor, tj necakat, az si s nou poradi telesna obrana.
Inkubacna doba je asymptomaticka(tj nic necitis) a trva 7 az 14 dni.
Tento virus mozno dostat aj konzumovanim nepasterizovanych mliecnych vyrobkov alebo surovych vajec.

Pri ustipnuti kliestom odporucam okamzite brat prevencne citricidal a extrakt z olivovych listov aspon 3 tyzdne, tiez antiviralne ako masivne davky vitaminu C, chaparal a podobne. Vyckavat co sa udeje a riskovat sa nevyplaca.
Nanajvys pouzivas potravinove doplnky, neskodne, zbytocne.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-28 21:37:28)



5

Re: kliestova encefalitida

dobry den rng, kedze su priznaky a prenasac encefalitidy a boreliaozy plus minus rovnake chcel by som sa opytat ci byvaju "zo zbavenim sa"encefalitydy tiez take problemy ako s boreliou. alebo ked sa zlikviduje je to nadobro? mam totiz igg protilatky na encefalitidu ale malo, igg by malo znamena ze je to len "pamet"=> ze je prekonana?doktorka hovorila ze ich mam dost malo a ze som mohol byt len v styku s nou . mozemju mat este v sebe v niakej latentnej forme podla teba? dakujem  vopred za odpoved



6

Re: kliestova encefalitida

Vsetky numericke vyhodnotenia a testy maju znacnu mieru chyb .
Meranie imunoglobulinov je sice dost presne ale vyvodzovanie toho, co ich zvysilo alebo znizilo je otazne, tie iste hodnoty mozu byt z rozlicnych dovodov.
Encefalitida neexistuje latentna, kliestova(virusova) je velmi jasne sa prejavujuca a casto smrtelna, ked sa dost skoro nezasiahne. Takze ziadna skryta/latentna neexistuje