1

Téma: Spravne davkovanie

Pan Rng, pisali sme si viackat o mojich zdrav. problemoch/ tinitus, tetania,akne,fibromy,lupiny,padajuce vlasy,mastne vlasy,nadmerne ochlpenie,tireotitida,atd atd....
Objednala som si:(jedna davka)
selen 100mcg
olive leaf extract 500mg
NAC 750mg
DIM 100MG
ZINC PICOLINATE 22MG
Enzymy zycarb
oregano oil vytazky
curcuminoids 1000mg a je tam nieco este 5mgbioperine'
active a 25000IU

ako a kolko mam uzivat denne?



2

Re: Spravne davkovanie

selen 100mcg         2 x 2 denne
olive leaf extract 500mg     potrebujes 3 x 300 mg oleuropeinu, neviem co si objednala
NAC 750mg      2 x 1 denne
DIM 100MG       2 x 1
ZINC PICOLINATE 22MG     2 x 1
Enzymy zycarb                nie extra silny takze odporucam z mliekom najmenej 3, tak isto so zeleninou a strukovinami. Na moj vkus pridrahy a nie extra silny.
Ked pozries napr na tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … sules/257, tak ten je silnejsi az na to, ze neobsahuje nic na mlieko. Pre tych, co maju s mliekom problemy odporucam brat ovela silnejsie enzymy, Dairy enzymes. Na celulozu a hemicelulozu v pripade candidy v crevach odporucam radove silnejsi enzym, Candex.
oregano oil vytazky    ake? potrebujes intenzivne 3 x 200 mg carvacrolu
curcuminoids 1000mg a je tam nieco este 5mgbioperine'   
active a 25000IU     davka 3 x 1



3

Re: Spravne davkovanie

Dakujem vam,neviete co este by som mala uzivat?



4

Re: Spravne davkovanie

Zatial je to dost, nezabudni na na jod (2-6 mg denne)
a vitaminy C (3 gramy)
E 400 IU
D-3  2000 az 5000 IU, najma v zime, ked ho ma kazdy nedostatok



5

Re: Spravne davkovanie

Dakujem vam,
nemohli by mi taketo vysoke davky vitaminu A s odstupom casu uskodit? Pocula som, ze sa da ackom riadne predavkovat



6

Re: Spravne davkovanie

Ked hovorime o poskodeni vitaminom A tak je to  v davkach minimum 50 000 IU brane dlhsie, mozno i viac.
Inac v lete je nase telo schopne vytvorit pri 1/2 hodinovom opalovani 10 az 20 000 IU vitaminu A, takze sa na to musis pozerat z tohoto hladiska

Prave som dopisal prispebok na vysoke davky vitaminu A, tak ho aj sem pricvaknem
Nuz osobne ja by som zo seba nerobil  pokusneho kralika, hoci roacutanu predpisuju aj 50 mg
Ak to chces zdvojnasobnit na tyzden-dva, OK, ale na dlhsie by som to neodporucal.
Je sice pravda, ze polarni badatela, z ktorych cast zomrela udajne  pri predavkovani vitaminom A brali obrovske davky, kedze pecen polarneho medveda a psov krmenych rybami dost podobne ma az 30 000IU vitaminu A na gram a oni jedli z nej kila
http://prof_anil_aggrawal.tripod.com/poiso032.html
Samozrejme su ludia co o tom pochybuju, ze to bola smrt z hypervitaminozy, pozri napr
https://www.mja.com.au/journal/2005/183 … -1911-1914
Ale aj tak, hovorime tu o 24 + milion IU vitaminu A na kg pecene  z Huskies.

Na porovnanie, keby si zobral 100-200 nasobnu davku selenu alebo zinku, tiez ta to zabije

Naposledy upravil: RNG (2013-02-26 16:35:01)



7

Re: Spravne davkovanie

dakujem ti za trpezlivost, ale mam dalsie otazky ..ako vidis tak uzivam velke mnozstvo active a, tym padom ho mam po case vysadit? resp po akom? lebo keby sa neopytam, uzivam ho do nemoty spolu s ostatnymi doplnkami co su vyssie uvedene



8

Re: Spravne davkovanie

Popripade aky jod si mam dat namiesat v lekarni?



9

Re: Spravne davkovanie

Nuz na to ti neviem presne odpovedat, lebo kazde telo je trosku ine a reaguje inac na "predavkovanie " vitaminom A.
Zialbohu  mozno nahodne,, alebo umyselne na internete nenajdes ziadne spravy o predavkovani, na ktore sa clovek moze spoliehat, tj ktore su podlozene vyskumom. Zrejme Big Pharma sa o to postarala, hoci teraz, ked je isotretinoin viacmenej zatlaceny do uzadia by to mohlo uz vyplavat na verejnost, ale zrejme kvol;i sudom za accutane/roaccutane/isotretinoin, ktore su este v plnom prude sa tato ovela menej nebezpecna verzia nemoze este ukazat. Inac by mohli postihnuti ukazat prstom :pozri , poskodili nas a nemuselo to byt az natolko, keby neboli tlacili umelu patentovanu chemikaliu miest prirodneho vitaminu A.
To co sposobuje roacutane=vyschynanie pokozky, supanie sa, sposobia aj vysoke davky vitaminu A prirodneho. Len poskodenie pecene je mensie a po skonceni brania sa telo regeneruje a odmori rychlejsie.. Aj to je spomenute len tak postrane, ludmi, co to sami na sebe vyskusali, tj nic oficialne.

Ja pouzivam staru jodovu tinkturu, kde je 2% jodu a 2.5% KJ v 50% alkohole. Tu v USA na stastie dostat od viacerych vyrobcov a najdes ju celu pomalovanu smrtkami  na odstrasenie v oddeleni antiseptik.
Naproti tomu, mercurochrome, antiseptikum obsahujuce velke mnozstvo jedovatej ortuti  a bromu , ktore nie je aj tak ani zdaleka tak mucinne ako jod veru pomalovane nie je.....
http://www.catotti.us/MC/
Ale cokolvek ti namiesaju v lekarni je dobre, lepsie ako nic.Velka vacsina lekarni ti to aj tak odmietne, zialbohu z roznymi vyhovorkami a standartnou vierou, ze jod je skodlivy.Tak im totiz umyvaju mozgy dosial na farmacii a medicine.



10

Re: Spravne davkovanie

Myslím že rozumiem, len teda stále neviem, dokedy mám tieto doplnky približne užívať, aké prestávky tam robiť... vy by ste čo spravil na mojom mieste? Ďakujem



11

Re: Spravne davkovanie

Nuz mnohe doplnky potrebujeme stale(tj ziadne prestavky...), lebo v nasej  potrave ich nie je dost a telo s nimi lepsie pracuje. Zopakujem este raz:
selen jod zinok, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny, probiotika a obcas zdroje EPA a DHA (morske rastliny, ryby, krill olej, calamarine)



12

Re: Spravne davkovanie

Pan RNG,
tyzden po zacati liecby sa mi uz druhe rano stalo, ze som sa zobudila s poriadnymi krcmi v bruc hu, niekde v okoli pecene, maternice, neviem to presne identifikovat



13

Re: Spravne davkovanie

Neviem, co ti to sposobilo, ale maternica je velmi daleko od pecene, tak nemam ani sajnu, o co sa jedna. Vysad vsetko a zacni s jednym, pridavaj postupne dalsie aby si identifikovala, co ti tie problemy robi.
Moze to byt len naduvanie, pri spomalenom chode stolice a to je obvykle len zo stravy, co si den pred tym zjedla.



14

Re: Spravne davkovanie

A este / nemyslis si, ze by som mohla trpiet candidou?



15

Re: Spravne davkovanie

nemyslite*



16

Re: Spravne davkovanie

To nemozem vediet, nemam krystalovu gulu.
Ale candida sa vseliak v tele prejavuje, casto na jazyku, na vytokoch, na bolestiach hlavy(neurotoxicke vylucky) a podobne.
Ja osobne bojujem voci kandidam stale tak, ze beriem doplnky mikrovlaknin, nasadzam si z casu na cas probiotika a vyhybam sa privela cukrom(co aj musim ako cukrovkar DM-2)
A to iste odporucam kazdemu, minimum.
Totiz candidu ma kazdy v crevach, lebo su to bezne mikroorganizmy okolo nas, podstata je len aby sa nepremnozili a aby v crevach prevladali najmenej na 90% probiotika.



17

Re: Spravne davkovanie

No,spravit som si dala testy a candida bola pozitivna...prestudovala som si co robit v pripade kvasinkovej infekcie,ak som sa zatial este nedostala ku GSE, je nieco,cim ho mozem nahradit?



18

Re: Spravne davkovanie

Bezsacharidova dieta, hodne mikrovlaknin a nasadenie kvalitnych probiotik je klucom k zniceniu candidy.
Ine su len pomocne,urychlujuce,
kokosovy olej hlavne na nahradu sacharidov, aby clovek nebol oslabeny, naviac je to tiez zbran proti candide.
oreganovy olej je protim candide a plesniam,
Candex je enzym , ktory rozklada celulozove bunkove steny kvasnych a plesnovych infekcii,
aj  citricidal v tom boji pomaha, ale da sa aj bez neho toto vybojovat.
Len to nebude 2-3 tyzdne ale mozno mesiac-dva.
Nakoniec candidu sme si vypestovali vlastne my prebytkom sacharidov, tj najma volnych cukrov a jemnych muk a nedostatocnym prisunom  mikrovlaknin a probiotik
A korunu tomu nasadi obcasne pouzitie atb. co probiotika znicia, ale candidy a plesne nie.



19

Re: Spravne davkovanie

RNG aj ja by som si chcel overit davkovanie

rano pred ranajkami si dam 750mg acetylcarnitine
po ranajkach 3g monolaurinu

pred obedom 750mg acetylcarnitine
po obede carnosine 500mg

pred olovrantom 200mg betaglukanov a 320mg maitake
po olovrante 3g monolaurinu

pred vececou znova 200mg betaglukanov a 320mg maitake
po veceri 3g monolaurinu

a este obcas si dam 50mg zinku

nemam toho vela a nenicim si tolkymi doplnkamy zdravie?



20

Re: Spravne davkovanie

Monolaurinu staci aj 2-3 krat denne. Zdravie si rozhodne nenicis.
A nevidim tam vitaminy C,E a D-3, mikrovlakniny probiotika, jod a selen.
Takze rozhodne neberies privela,