1

Téma: socialna fobia - existuju nejake doplnkove riesnia?

Dobry den

mam otazku na RNG, ci existuju na tuto fobiu nejake doplnky, ktore dokazu potlacat tento stav podobne ako benzodiazepini?
mam skusenost, ze chemicke latky mi zaberaju a pomahaju fobiu potlacat na taku uroven, ze mozem normalne fungovat, avsak nechcem sa stat zavisly (ak este niesom), taktiez ma mierne otupuju a pocitujem slabsiu ospalost, co mi samozrejme nevyhovuje..

vase forum som uz nastivil parkrat v minulost a hladal tu nejake riesenia (bohuzial nic o soc. fobii), velmi casto odporucate na doplnenie serotoninu 5-HTP a st john's wort, tak ma napadlo, v minulosti som niekde cital ze socialna fobia taktiez ma neco spolocne s nedostatkom serotoninu a povedal som ci mi nahodou nepomoze 5-HTP a st john wort podobne ako benzodiazepini.. tak som teda vykusal a objednal si konkretne tieto produkty:

http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-St … -Caps/8134

http://www.iherb.com/Now-Foods-5-HTP-10 … -Vcaps/306


hned len co doplnky dosli, skusal som davku 2kapsule 5-HTP a 1kapsulu St John Wort za jeden den (ak som sa docital v niektory temach na vasom fore), skusil som to asi 5dni po sebe a potom este par krat v situaciach ked som vedel, ze budem mat narocny den, bohuzial nepocitoval som skoro ziadne potlacenie fobie, mozno to je hlupost a mam vela nedostatkov ohladom toho ako riesim socialnu fobiu a zacinam si mysliet, ze to nesu spravne doplnky na tento problem, mozno mi budete vediet viac povedat, preco to nefunguje ... na zaver chcem este napisat, ze som skusal taku blbost, ze raz som skusil aj schvalne zvysit davku a naraz som si dal 8kapsul 5-HTP a 4kapsule St John Wort a viem, ze to viackrat nezopakujem, bolo mi asi 5-6hodin zle od zaludka za uplne bezvyznamny pokus.. ak teda existuju na to nejake produkty, bol by som vdacny ak by ste mi poradili

dakujem



2

Re: socialna fobia - existuju nejake doplnkove riesnia?

Nuz mnohym pomoze na hladinu serotoninu, norpinephrinu dokonca aj GABA vytazok zo st Johns, Wort, ale musi obsahovat aj hypericin aj hyperforin a odporucena vyskusana jednorazova davka je 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu.
Kedze ale vbacsina vyrobkov nema vobec hyperforin, treba objednat taky, co ho obsahuje
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913
Moja zena ma tiez socialnu fobiu, najma vo velkych davoch je stratena, a teda pred nejakou podobnou masovou udalostou zoberie 3 kapsule z uvedeneho vyrobku, najmenej hodinu pred.
Ukludnuje aj L-theanine, vytazok zo zeleneho caju, davka 2 x 400 mg.
5-htp zvysuje len serotonin

Socialna fobia ma svoju organicku a psychologicku stranku a doplnky su na riesenie organickej. Psychologicku si musis vybojovat volou, psychiatri ti v tom velmi nepomozu, zialbohu.
Styk s co najviac ludmi , zabavnymi, putavymi je v tom kluc. Clovek musi chcet a pracovat na tom dlhsie.

Naposledy upravil: RNG (2013-03-01 17:21:27)



3

Re: socialna fobia - existuju nejake doplnkove riesnia?

dakujem za rychlu reakciu

vyzera to tak, ze ten doplnok st johns wort, ktory som uviedol aj objednal neobsahuje hyperforin? hypericin obsahuje, to som si uz vycital.. ked som si pozrel ten vas doplnok, je takmer 2x drahsi nez ten moj uvedeni, ale ma taktiez aj o 30kapsul viac, tazko teraz povedat, ci som si zrovna nekupil ten bez hyperoforinu, asi mi neviete povedat, ci ho obsahuje?

prave na masove udalosti som testoval obe doplnky a pocitoval som, ze to je velmi neprijemne, respektive, ze neucinkuju.. a obmedzuje mi to zivot a to som doplnky uzil dosatocne skoro, aby mohli ucinkovat, priemerne 2hodiny a viac vopred

to co ste napisali v druhom odstavci mi je viacmenej jasne a snazim sa doplnky brat len ako pomocne koleso, zvysok je uz len o mojom mysleni a byt neustale v kontakte s ludmi... problem je ze doplnky mi nedavaju ani to pomocne koleso, ktore by som potreboval a ktore mi ako tak chemicke lieky vedia dat, no nechcem ostat u nich ako som uz uviedol na zaciatku a preto experimentujem

z vasej reakcie teda usudzujem, ze ine doplnky asi na to niesu?

Naposledy upravil: inlinex (2013-03-01 18:47:10)



4

Re: socialna fobia - existuju nejake doplnkove riesnia?

Doplnkov je hromada, ale neviem , ktory bi ti pomohol. Kazdy z nich pomoze niekomu ale nie vsetkym, to je zialbohu velmi individualne. Ale ziadny z nich neskodi(teda pokial ich besne nepredavkujes), takze clovek moze bezpecne viacere vyskusat, ktory mu "sadne"> tu pouzivam lekarsky vyraz, ked nevedia, co vlastne pracuje a skusaju na ludoch, ako na pokusnych mysiach. Rozdiel je len, ze oni skusaju s patentovanymi liekami, plnymi skodlivych postrannych ucinkov, dokonca mnohe su navykove a ucinky sa  ukazu az po tyzdnoch pouzivania a medzitym si drogovo zavisly, takze ich musis brat dalej, alebo riskovat nasledky preruseneho branie.