101

Re: cysty

ĎAKUJEM-indiga



102

Re: cysty

RNG, je dobrý aj tento YAM na cysty z i-Herbu?
http://www.iherb.com/Solaray-Mexican-Ya … ules/22370

ako ho brať?
a DIM - mala som hraničnú hodnoty onkomarkerov?
http://www.iherb.com/Source-Naturals-DI … 18225?at=0

Ďakujem veľmi pekne.



103

Re: cysty

Na DIM treba 2 x 100 mg .
Na yam treba dokopy denne najmenej 200 mg diosgeninu. Dana kapsula je dost slaba, lebo obsahuje len 27 mg diosgeninu.
Ked mas zvysene onkomarkery, ppouzivaj aj silne enzymy na precistenie tela
. To neuskodi nikomu, zlepsi obranyschopnost tela a pripadne pomoze nicit lepsie rakovinne bunky, ktore sa vytvaraju v kazdeho tele uz od narodenia, vlastne aj pred nim.
Pri deleni buniek staci porusenie DNA a vytvori sa chybna bunka a ked rychle rastie a pridlho zije tak je bujnejuca=rakovinna. Nasa telesna obrana ich bez problemov zlikviduje aj vyse miliona denne, ale ked sa ich vytvori viac, alebo telo oslabne v obrane, tak to vedie k rakovinnym nadorom.



104

Re: cysty

Prosím Ťa a tento YAM lepší?
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Wi … -Caps/5178

alebo mi poradíš z inej firmy? Len, prosím, nie zo swansou, lebo mi ten balík vrátili späť.

Enzýmy beriem už 3 mesiace a to tieto, ktoré si mi poradil.
http://www.iherb.com/Country-Life-Super … /1718?at=0

ďakujem veľmi pekne.



105

Re: cysty

Nuz ten yam je aspon lacnejsi, ako ten predosly, Solaray. Ale ma len 20 mg diosgeninu, tj na 200 mg denne ich potrebujes zobrat 10 kapsul.
V uvedenom pancreatine je ekvivalent 1400 mg pancreatinu na tabletu, Na trhu je aj silnejsi, kde je na tabletu ekvivalent 3000 mg
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016



106

Re: cysty

RNG ako si mám dať cez deň Pancreatin aby mi ho nezničili žalúdočné kyseliny?A ako dlho po jedle by už mal byť prázdny žalúdok?Ďakujem indiga



107

Re: cysty

Entericky pokryty pancreatin sa neznici kyselinami.A mozes ho brat kedykolvek.

Ked zoberies rano na prazdny zaludok a zapijes poharom vody pancreatin aj bez enterickeho pokrytia znacna cast sa z neho absorbuje.



108

Re: cysty

RNG používam na cysty všetko čo som ti vyššie napísala. Chcem sa spýtať či sa môže prejaviť to, že cysta sa napr. zmenšuje pichaním v danej oblasti? Ďakujem indiga

Naposledy upravil: indiga (2013-02-12 18:27:37)



109

Re: cysty

Neviem.



110

Re: cysty

Nevadí.Verím že sa zmenšujú.
RNG, prosím ťa ako dlho po jedle si môžem dať enzými na čistenie tela aby sa nespotrebovali na trávenie?Ďakujem indiga



111

Re: cysty

To velmi zavisi od rychlosti trasvenia, co je individualne.eto odporucam brat enzymy na cistenie skoro rano, hodinu pred jedlom a dobre zapit. ja jem cez den casto, tj pre mna to nie je prakticke brat cez den.
Alebo pouzivaj enzymy entericky kryte, ktore sa v zaludku nespotrebuju vobec.



112

Re: cysty

Dobrý deň RNG dobre som pochopila
1. ak si dám enzým ENTERICKY pokrytý a dám si ho napr. pol hodinu po jedle nezničí sa na trávenie ale využije sa na čistenie?Pýtam sa preto lebo jednu dávku enzýmov si dávam nadránom nalačno, ale cez deň na ďalšiu dávku to nejak neviem pokombinovať.
2. písala som ti vyššie v príspevku že mi našli 3 cysty pred 2 týždňami, vtedy mi lekár povedal že mám jednu 6 cm a dve menšie, všetky tri na pravom vaječníku.Ľavý vaječník nevidel.(nechápem)Mala som zvýšené onkomarkery. Začala som užívať rôzne doplnky, uviedla som ich vyššie. Dnes som išla známej na sono zhora na bruchu nie zvnútra, pretože mám menštruáciu ale chcela som, aby sa na to pozrela.(povedala že sa to dá aj cez menštruáciu) Povedala mi že mám aj na ľavom aj na pravom vaječníku asi 5 cm cystu. Tak ja už neviem, každý vidí niečo iné. Ale moja otázka:Vieš mi poradiť ako znížiť tie onkomarkery, či je na to niečo špecificky?Ďakujem indiga



113

Re: cysty

Onkomarkery su len umele cisla, nie vzdy dokazuju rakoviny.Cistenim tela sa aj onkomarkery spravidla znizia. Ked si dass enzym napr 3 hodiny po jedle a dobre ho zapijes, tak sa z neho spotrebuje na jedlo minimum.



114

Re: cysty

Ďakujem za odpoveď, verím že sa to zníži.
Prosím ťa keď si natieram na podbruško 2x týždenne 15 kvapiek Lugolovho roztoku, má to aj nejaký priamy vplyv na tie cysty?mám si to naďalej natierať?ďakujem indiga

Naposledy upravil: indiga (2013-02-14 20:40:24)



115

Re: cysty

RNG, chcem sa podeliť s dobrou správou a veľakrát Ti poďakovať.

3 mesiace beriem enzýmy, čo si mi poradil, natieram si jód  a beriem zinok a selén. Moja cysta, ktorá sa doteraz
zväčšovala, dnes som bolo na kontrole a cysta sa zmenšila, čomu sa čudoval aj doktor. Veľmi sa tomu teším a
budem ďalej pokračovať . Ešte raz ďakujem, že takto pomáhaš ľudom. A ešte jednu otázočku:

Môžem brať YAM aj na noc, keďže sa to má brať 1,5 hod. pred jedlom?



116

Re: cysty

Yam mozes brat kedykolvek, len mnohe doplnky su trosku ucinnejsie na prazdny zaludok. nemyslim, ale ze yam je prave jeden z nich.
OK, tak cistenim tela cistis aj rozne smetiska v tele, tj vcitane cyst, ale aj inych nefunkcnych tkaniv a je to vyborna ochrana aj proti tumorom a roznym rakovinnym utvarom. Velke davky enzymov su totiz velmi ucinne v boji aj proti pokrocilym rakovinam, nieto len na posilnenie "imunity" proti rakovinam.
Mnohe biele krvinky totiz pouzivaju balicky enzymov(granulocyty) na nicenie roznych neziaducich zhlukov, zamoreni, mikrobov a neziaducich utvarov.



117

Re: cysty

RNG, prosím ťa ako zistím či mám doma pravý Lugolov roztok alebo iba nejakú namiešanú slabotinu?Nie som si istá. Dá sa to nejak zistiťĎakujem indiga



118

Re: cysty

Nuz tu ti nepomozem, lebo na to treba chemicke laboratorium na rozbory.
Preto sa radsej spolieham na reputabilnych vyrobcov, ktoru daju do flias presne to, co na flasi tvrdia



119

Re: cysty

RNG môžem enzými na čistenie tela zapiť zeleným čajom s medom a kys. askorbovou, alebo je povolená iba čistá voda? Ďakujem indiga



120

Re: cysty

Jedine, co neodporucam je brat entericky kryte enzymy a zaroven sa alkalizovat.
Entericky nechranene enzymy mozes kludne zapijat cajom s medom, ani kyselina askorbova im nevadi. Len ked si chces cistit telo, neber ich s hromadou jedla, lebo sa vycerpaju na jedlo a nezostane z nich dost na cistenie tela.



121

Re: cysty

RNG, zaujímala by ma jedna vec. Moje problémy s cystami som opísala vyššie, ale zaujímalo by ma, brala som od októbra 2010 wild yam 1 kapsulu denne, iba kvôli menštruačnej migréne. Brala som ho teda asi 2 roky každý deň. Keďže som zistila že jeho užívanie nemá na migrénu vplyv, prestala som ho v decembri 2012 užívať. Mohli mi tie cysty (zistili mi ich pri poslednej preventívke)narásť preto, že telo si na yam zvyklo,potrebuje ho a vaječníky nevedia bez neho normálne fungovať?Ďakujem indiga



122

Re: cysty

Na yam/diosgenin sa neda zvyknut, aspon nic take som v literature nikde  necital.
1kapsula aj tak nie je dost na ziadne problemy, odporucam pri hormonalnych 2 gramy denne standardizovaneho na 10% Diosgeninu, tj vlastne hovorime len o 200 mg Diosgeninu.
Cysty su odpadove kose tela a tvoria sa kvoli zamoreniu a nedostatku enzymov, ktore to maju rozlozit aby sa to mohlo z tela vyhodit. Samozrejme na to vplyvaju hormonalne hladiny, lebo hormony zasahuju do vsetkych procesov v tele.
Bolesti hlavy/migrenhy su zo zamorenia, obvykle ich vyriesi pitie viacej vody alebo enzymaticke precistenie tela



123

Re: cysty

Myslíš si, že by som v užívaní toho yamu aspoň 1x za dva dni mala pokračovať?Ďakujem indiga



124

Re: cysty

Primala davka nema ucinky.Ak mas cysty na vajecnikoch, maternici alebo v prsiach, odporucam aspon 2 gramy denne.
A samozrejme entericky pokryte silne enzymy a (2 x 6 gramov ekvivalent pancreatinu) a pripadne aj DIM(2 x 100 mg) aby sa nedajboze tie cysty nezvrhli na zdroj rakovinnych buniek.

Naposledy upravil: RNG (2013-02-17 22:54:56)



125

Re: cysty

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať čím môžu byť spôsobené opakované cysty na vaječníkoch. Pred pol rokom mi vyberali dve cysty, 8 cm a 6 cm z ľavého vaječníka. Keďže boli tieto cysty dosť veľké museli mi vyoperovať skoro celý vaječník, nechali mi z neho len štvrtinu. A teraz po pol roku mi presne na tom istom mieste našli 4,5 cm cystu. Pri prvom aj druhom prípade som mala obrovské bolesti v podbrušku a cysty mi tlačili na močový mechúr, pričom som musela veľmi veľa krát chodiť cikať. Preto by som sa chcela informovať, čím môžu byť tieto cysty spôsobené, ako sa im dá prípadne predchádzať. Ešte by som asi mala dodať, že mám veľmi zničený žalúdok od ťažkých liekov od bolesti , keďže som aj po troch ťažkých operáciách kolenného klbu. Od bolesti mi už žiadne lieky nezaberajú, ani veľmi silné, asi si môj oragnizumus na ne už príliš zvyokol.
Vopred ďakujem za vaše rady.



126

Re: cysty

Cysty su smetne kose, na vajecnikoch hlavne hormonalne zavisle, tj treba brat yam, DIM a silne enzymy, entericky pokryte.
Na zniceny zaludok posobi dobre pozut 2 tableky DGL pred kazdym jedlom. pripadne [pir j hojive aloe vera, najlacnejsie je robit si ho sama z vymrazeneho/freeze dried prasku, ako najdes napr tu
https://www.swansonvitamins.com/swanson … 76-oz-pwdr 
kde jedna krabicka 200: 1 koncentratu ti da 10 litrov aloe vera stavy.

Klby treba vyhojit a regenerovat, nie rezat.



127

Re: cysty

Dobrý večer RNG, dá sa namiesto yamu na cysty na vaječníkoch použiť nejaký iný doplnok, myslím na upravenie hormonálnych hladín? Mám pupalkový olej 1300mg.Ďakujem indiga



128

Re: cysty

Co posobi na pohlavne hormony je Diosgenin a ten sa nachadza v yame a senovke greckej.
Pupalkovy olej ma protizapalovu zlozku GLA, ktora je dobra na problemy s periodou.



129

Re: cysty

"RNG potrebujem tvoju radu.Pred 1 a pol rokom som bola na preventívnej gynekolog.prehliadke. Všetko bolo v poriadku. Dnes som išla znova. Beriem yam asi rok a pol, vit.C, berksonov protokol, natieram sa občas jódom.Našiel mi 3 cysty neznámeho pôvodu, ževraj plné. Zobral mi krv na onkomarkery, volala som poobede povýsledky a boli zvýšené. Jeden z 30 na 60, a druhý z 30 na 114? Poradíš mi? Ďakujem indiga"

-RNG vyššie som uviedla svoj pôvodný príspevok v tejto téme. Dnes som po 17 dňoch(po menštruácii)bola na kontrole, cysty sú stále tam, a doktor nalieha na operáciu čím skôr kvôli tým zvýšeným hodnotám. Beriem veľa vecí čo si mi poradil-iód dva krát týždenne na podbruško, na svoju váhu 1x denne digest platinum, 2x pancreatin 4x s kalinatom, lyzín, selén, bone essention, D3, E, aloe, ester C.Za akú dobu by sa mohli začať tie smetné koše vstrebávať, veľmi na nastrašil? Ďakujem indiga



130

Re: cysty

Digest platinum  aj ten pancreatin nie su entericky pokryte, tj sa znacne znicia a spotrebuju v zaludku. Pozri na silnejsie entericky pokryte, ako
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
davka 2 x 2  az 3 x 2.
Na znizenie pravdepodobnosti zvrhnutia sa buniek v cystach na rakovinne odporucam brat 2 x 100 mg DIM
Ber aj betaglukany, 3 x 500 mg, to by malo pomoct nicit rakovinne bunky, ktore sa vytvaraju v kazdeho tele stale a prepuknu na rakovinu, ked sa ich vytvori alebo privela alebo telo ich nestaci likvidovat.
Lepsie je sa poistit, nez potom z hrozou zistit....
Operacia nie je vzdy dobre  riesenie, lebo tak sa mozu rakovinne bunky rozniest po tele=metastazy.
O mesiac si daj robit znova test na onkomarkery, ked sa neznizia, tak sa bran tak, ako keby si mala rakovinu, tj pridaj si aj graviolu, monolaurin sangre de grado a podobne, az pokial cysty nezmiznu,a  onkomarkery nezlezu spat na neskodne hodnoty.
Zdravie je najcennejsie co mame a udrzat si ho za kazdu cenu je "dobra investicia" v zivote.



131

Re: cysty

RNG, doktor mi ani nechcel zobrať krv na zistenie tých hodnôt v krvi, že to je zbytočné, aj keby boli v poriadku raz sa už zvýšili a treba rezať a hneď budúci týždeň.
1. prosím ťa napísal by si mi vhodné zdroje na i-herbe na tie doplnky-graviola, sangre, monolaurin, betaglukány?
2. RNG, našla som aj takúto ponuku na graviolu-tie listy by sa mali pomlieť a jesť alebo z nich robiť čaj?
http://dom.bazar.sk/5434177-graviola-pr … a-rakovinu
3.Ako dlho môže približne trvať odstraňovanie cýst enzýmami?
4. Ak by som chcela vyskúšať aj MMS aké pauzy musia byť medzi doplnkami a MMS?
Ďakujem indiga

Naposledy upravil: indiga (2013-02-21 19:09:09)



132

Re: cysty

V pripade rakovin je ucinna davka graviolu caj z 6-7 gramov jemne pomletych listov, alebo kapsule v tom istom mnozstve. Tu je napr vyropbok, kde flaska ma 50 gramov dokopy
http://www.iherb.com/Now-Foods-Graviola … sules/5018
http://www.iherb.com/Amazon-Therapeutic … 30-ml/9183
besne drahy
http://www.iherb.com/Solaray-Monolaurin … Caps/42053
ja kupujem 454 gramove balenie za 48 dolarov z internetu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … caps/35770
Nemam krystalovu gulu, takze neviem ti povedat, ako dlho a s akym uspechom(nic nie je 100% ucine) ti bude trvat odstranit cysty a ine nefunkcne utvary v tele, ale vyoperovanie neodstrani tendenciu/pravdepodobnost tvorenia novych , ale enzymy tomu zabrania velmi pravdepodobne, pokial ich budes brat.

MMS je ucinne na rozne mikroby aj rakovinne bunky. Zatial si nic podobne nespominala, takze neviem, na co by si MMS(oxidatory vseobecne) brala.



133

Re: cysty

Ďakujem RNG za všetky tvoje rady. Rozhodla som sa že popri doplnkoch ktoré užívam začať dnes s braním MMS1. Prosím ťa
1.ako sa navzájom ovplyvňuje branie MMS1 a doplnkov? Myslím tie ktoré beriemm momentálne ja(ester C, jód, selén, 
   enzými pancretin entericky krytý, l-lysín, aloe, DIM, vit. E,D3, Bone essentials, chaparal)

2.na DIMe je napísané že obsahuje 50IU vit.E- môžem to brať s MMs? Ak nie v akom časovom odstupe od poslednej
   dávky MMS?
3.A ešte prosím ťa otázka na Pancreatin od Solgaru entericky krytý- je rovnaká intenzívna dávka na čistenie tela t.j. 4 
   kapsule pre rôzne vážiaceho človeka, alebo je to dávka ako zvykneš napísať pre cca. 70kg človeka a treba to   
   prispôsobiť?
ĎAKUJEM-indiga

Naposledy upravil: indiga (2013-02-24 20:20:08)



134

Re: cysty

MMS 1 e oxidator, tj ho nesmies brat s antioxidantami naraz. Tj nemala by si brat vitamin C, E a D-3, ani selen.
2. vitamin E v DIM je len antioxidant, aby sa DIM neoxidoval. Tj pravdepodobne ani DIM by si s tym nemala brat, ked je chulostivy na oxidaciu.
3. 2 x 2 tabletky toho zo Solgaru su ekvivalent dokopy 12 gramov pancreatinu, naviac to sa ti dostane bez spotrebovania do criev a tam vacsina absorbuje do krvi. Takze je to naozaj silna ucinna davka enzymov nacistenie tela.
Odporucene davky su nie velmi presne, doplnky maju obvykle velku toleranciu na predavkovanie az na male vynimky.



135

Re: cysty

Ďakujem. Neviem či mi budeš vedieť poradiť, chcem sa spýtať na ten DIM, C, selén, D3 a E. Čítala som že po min. 2 hod. po dobratí poslednej dávky MMS(beriem 8xdenne po hodine 3 kvapky)sa môže zobrať vit. C a teda predpokladám že aj ostatné antioxidanty. Vieš o tom niečo prosím ťa? ĎAKUJEM-indiga



136

Re: cysty

Indiga uz dva roky beriem doobeda antioxidanty, resp. rano a poobede beriem MMS1+MMS2, prestavka medzi nimi 2-3 hod.



137

Re: cysty

Indiga myslel som odstup medzi oxidantmi a antioxidantmi



138

Re: cysty

Nuz ja o tom viem pramalo, lebo to nepatri do sfery potravinovych doplnkom a nech je to ako ucinne, asi nikdy to neschvalia ako,liek, lebo je to lacne a farmacia by na tom nemohla zarobit.Neviem polcas zivota chloratov v krvi, takze neviem, ako rychle sa ich hladina v krvi znizi a kedy mozes brat ktore antioxidanty.
Niektore antioxidanty maju krqatku zivitnaost v tele(askorbova kyselina ma polcas 1/2 az 1 hodinu, ale napr niektore karotenoidy a vitamin E sa v tele zdrzuju dlhe dni, lebo sa ukadaju v peceni do tukov.
Ale jedine, co sa moze stat ze sa oxidanty a antioxidanty vzajomne vynuluju, aj to nie okamzite, ale po neurcitom case.



139

Re: cysty

Ďakujem a ako je to s esterom C,koľko sa udrží v krvi?
A prosím ťa ako je na tom MMS1 a GSE? Ďakujem indiga

Naposledy upravil: indiga (2013-02-25 15:50:54)



140

Re: cysty

Ester C ma polcas trvania v tele az 5 hodin,
Na ine nemam ziadne data.



141

Re: cysty

Ďakujem za odpovede. RNG užívala som tento lysín z i-herbu
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … lets/10523
-po dobratí som si objednala tento, naschváľ som si objednala kapsule L-lysínu aby tam bolo menej prídavných látok
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … psules/661

Ale keď mi to prišlo všimla som si že v pôvodnom balení je zloženie L-lysine(from L-lysine MONOHYDROCHLORIDE)
a na prednej strane je napísané -Pharmaceutical grade(USP)
                                                    - Supports membrane health
a teraz v tom kapsulovom čo mi prišlo je na obale napísané niečo iné ako na obrázkoch v iherbe a to zloženie L-lysine(from L-lysine HYDROCHLORIDE)
a na prednej strane je napísané - Supports healthy connective tissue
                                                    -Supports calcium absorption

-Prečo je na každom napísaný iný text a jeden má zloženie monohydrochloride a hydrochloride? Je to to isté? Ďakujem indiga

Naposledy upravil: indiga (2013-02-25 20:38:16)



142

Re: cysty

Monohydrochlorid znamena 1 HCl naviazana na L-lysin. Zrejme mozu byt aj dve, inac by to tak nezdoraznovali.
L-lysin ma v tele stovky funkcii. Vyrobca sa ho snazi vzdy predstavit co najatraktivnejsie,tak obcas meni reklamu na flaskach.
Najdolezitejsia funkcia L lysinu je jeho uloha pri vyrobe konstrukcnych casti tela=kolagenovych vlakien, od ktorych zavisi vsetko tkanivo a kazdy organ.
Parmaceutical grade neznamena, ze je pre nas extra lepsi, ale dolezite je najma "food grade" . Farmacia vyraba plno takzvane cistych latok, ktore este nemusia byt nevyhnutne neskodne pre nas. Ale ako reklama je to casto na ludi posobive.
Naproti tomu doplnkova kvalita musi byt neskodna, aj ked nie je cista.

Naposledy upravil: RNG (2013-02-25 21:14:45)



143

Re: cysty

ĎAKUJEM-indiga



144

Re: cysty

OK



145

Re: cysty

RNG, prosím ťa vieš niečo o látke glyoxylid- vyvinul ju lekár William Frederic Koch začiatkom 20. storočia. Bolo to nejaké bylinné liečivo ktoré dokázalo vyliečiť ťažké choroby. Existuje to aj v súčasnosti v nejakom doplnku?
Súvisí s tým toto?
http://www.encognitive.com/node/2600
Ďakujem indiga



146

Re: cysty

Nuz moje lekarske zdroje to nespominaju, hoci je to uz dost stary objav, asi maju svoje dovody. Nie je to ziadne bylinne liecivo ale syntetizovane, a podla vsetkeho len teoreticky, pozri viac na
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethylene_dione

Ale dnes sa pouzivaju rozne oxidatory, ktore nicia rakovinne bunky a anaerobne mikroby a stimuluju hojenie a regeneraciu v tele. Zname su hyperbaricke komory, ozonpoterapia, dokonca ustne branie oxidatorov, ako peroxid vodika a najnovsie chloraty nazyvane popularne MMS1 a MMS2, povodne sterilizatory vody a nemocnic, a pouzivane ako bielidla/odfarbovace.

Inac tu mas nadherny utok na methylglyoxal rozno z Btratislavy
http://www.hindawi.com/journals/ecam/2011/295494/
Dovod uvadzaju ako udajne" predlzovanie hojenia diabetickych vredov", na co samozrejme lekari nemaju ziadne ine ucinne liecivo, tj tvrdenie je bezpredmetne.
A kedze nam utocia ako "probably potentialy dangerous"(/pravdepodobne potencialne skodlivej zlozke)    v znamom liecivom manuka mede tj ociernenie bez dokazu, tak ma to vedie k tomu nazoru, ze je to asi uzitocne pri lieceni a je to neziaduca konkurencia farmacii
http://en.wikipedia.org/wiki/Methylglyoxal_pathway

Naposledy upravil: RNG (2013-03-01 17:44:42)



147

Re: cysty

To že to bolo  bylinné liečivo-glyoxylid som čítala v knihe o MMS, ale bolo tam uvedené že všetka dokumentácia ohľadom toho bola FDA zničená.
RNG, myslíš si že by bol účinok MMS1 lepší keby sa bral s NAC, že by odmaskoval nejaké vírusy? Ďakujem indiga



148

Re: cysty

Odmaskovanie iste pomoze, hoci kyslik vie preniknut aj cez maskovanie ciastocne.
Bezne sa pouzivaju na odmaskovanie aj rozne enzymy, aj polarne rozpustidla ako DMSO a ciastocne aj MSM.

Nesmies verit vsetkemu, co citas na jednej strane a na druhej hromada vyvoja, ktory viedol k neziaducim vysledkom pre farmaciu alebo organizovanu medicinu  je prisne odtajena, to plati na vsetky odbory a snad najviac na farmaciu.

Naposledy upravil: RNG (2013-03-01 19:24:39)



149

Re: cysty

Ďakujem-indiga



150

Re: cysty

OK