1

Téma: opalovacie kremy

Ahoj RNG, rada by som zo stranok iherb objednala nejake opalovacie kremy,len neviem ktora znacka alebo ktory je vhodny pre skoro 3 rocne dieta,ktoremu akurat diagnostikovali atopicky ekzem ma to na rukach a pre mojho muza ten ma zas kozny bazocelularny karcinom,teda ma citlivu pokozku a nachylnu na tvorbu tohto karcinomu. Tiez neviem ci na dovolenky po Europe-hlavne Taliansko,Grecko treba 50 OF alebo staci aj 30 OF. Za radu dakujem



2

Re: opalovacie kremy

Nuz ja si kremy vyrabam sam, lebo mi este zo ziadneho katalogu neponukli zmes, ktora by bola vyrobena ciste s jedlych zloziek, vsade je chemia a preto ma mnoho ludi problemy s kozou. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prirodna-kozmetika
Na trhu je hromada vyrobkov, zialbohu ja som zatial na kazdy reagoval zle za dlhe roky, preto som musel prejst na svoje kremy, ked vobec nejake pouzivam. V tropoch a na horach sa chranim satstvom  co najviac, inac by som mal kopu bazalnych karcinom a musel si ich neustale vypalovat. Natrem sa len ked idem do vody alebo tvar v horach, lebo to sa neda satami ani klobukom dostatocne zakryt.
Niektore kremy obsahuju tieniace latky, ktore podporuju poskodenie koze a bazalne carcinomy, ako napr nezmyvatelne zlozky ako Octinoxate ,  Oxybenzone, akrylaty a podobne.
Jediny neskodny tieniaci pridavok do kremov co poznam je kyslicnik zinocnaty/zinc oxide, jemne mlety povodne zubarsky prasok, 0.1 mironove ciastocky. Kedysi sa to doma volalo cinkweiss/zinkova beloba.

Normalne nasa biele pokozka vydrzi tak 20 minur slnka, nie viac, takze ked mas SPF 30 cely cas rovnomerne viacnasobne denne  natrete na kozi, tak to predlzis na 30 x 20 minut, ale len TEORETICKY=10 hodin.
A vyzeras biely ako gejsa. lebo kremy obsahujuce priesvitne=nie biele=zinkove  tienidla su karcinogeny a neprichadzaju do uvahy ak si vazis svoje zdravie