1

Téma: okysličená voda

našiel som stránku týkajúcu sa okysličenej vody: "Okysličená voda - prevratná novinka na podporu zdravia". Naozaj je to prevratná novinka na podporu zdravia?

Ďakujem.



2

Re: okysličená voda

Zialbohu nie.
Voda obsahuje niekolko kubickych centimetrov kyslika normalne na liter, studena trochu viac, ale ovela viac sa do nej "narvat " neda. A tych par mililitrov nic neznamena v porovnani s mnoho litrami, co dychame.
Kyslik vo forme ozonu ale je viac radov ucinnejsi, preto ozonizovana voda ma svoje pouzitie.

Velmi aktivne formy kyslika su zo zdrojov ako peroxid vodika a chloraty pod menom MMS1 a MMS2
A viac kyslika do tela sa da dostat pri cviceni s dychanim cisteho kyslika(EWOT) alebo nizkopretlakovymi kyslikovymi komorami(HBOT)

Ozon sa priamo cez pluca neda dostat do tela, lebo je prilis drazdivy. Ozonizovana voda do zaludka je jedno riesenie, ozonove injekcie a infuzie ozonizovanej krvi alebo rektalne dodavanie('odspodu) je tiez praktizovane.



3

Re: okysličená voda

tú stránku som zabudol pripojiť: http://okyslicenavoda.lepsie.com/index. … mp;lang=sk



4

Re: okysličená voda

Nuz ta stranka je hodne mimo, ked hovori o 2000 mg na liter vody. Z inzinierskych tabuliek tu su uvedene cisla na nasyteny roztok vody kyslikom pri roznych tep,lotach a tlakoch. Samozrejme ak sa tlak uvolni, kyslik vysumi.
Ale aj v tlaku 4 bar(4 atmosfery ) cisteho kyslika sa vo vode rozpusti v izbovej teplote(20 stupnov C)len okolo 35 mg na liter, tj to co tvrdia v tej reklame je zrejma loz.
Takze ako som povedal, kyslik vo vode nie je podstatny zdroj kyslika pre telo v ziadnom pripade.
http://www.engineeringtoolbox.com/oxyge … d_841.html
Skutocna spotreba kyslika v tele na spalovanie sa da len odhadnut, napr na 1 mol glukozy(180 gramov) treba 6 molov kyslika=96 gramov.
Kedze zjednodusene potrebujeme zhruba povedzme 2250 kalorii spalit, tak na to potrebujeme zhruba 500 gramov glukozy , teda spotreba kyslika na to je prepocitane 266.7 gramov.
Takze kde su to tie spominane miligramy vo vode!!!.

Nakoniec clovek si to moze uvedomit, ryby dychaju vodu vo velkych kvantitach, aby z nej dostali dost kyslika, litre za minutu....

Naposledy upravil: RNG (2010-08-09 16:47:22)



5

Re: okysličená voda

asi to bude dost blba otazka....ale nenastane starnutie pri pouzivsani ozonovej vody kedze to oxidant??



6

Re: okysličená voda

Nuz samozrejme oxidacia je starnutie, preto sa ozonova voda ma pouzivat len docasne, aby pomohla likvidovat niektore na kyslik citlive mikroby, rakovinne bunky a vyprovokovala telo na vyrobu viac obrannych latok.
To iste plati na chloraty  MMS1 a  MMS2, peroxid vodika a podobne
Striedanie oxidantov a regeneracnych antioxidantov  je nevyhnutne, ked clovek nechce utrpet oxidacne poskodenie pri dlhodobom pouzivani.